Solenizantami tego dnia są:                                                        
Strona główna | Kalendarz | Rekrutacja | Szkoła z klasą
Certyfikat
Certyfikat
Nasi partnerzy
Szkoła
Uczniowie
Dokumenty
Wymiana międzynarodowa
Szkoła
Copyright ©
Gimnazjum Publiczne nr2
w Wieprzu
Ul. Szkolna 800
34-382 Bystra
Tel/Fax. (033) 867-59-06
gimnazjum@konto.pl


ARCHIWUM 2009/2010

Zakończenie roku szkolnego - 25.06.2010 r.

25 czerwca 2010 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010.
O godz. 8:00 w kościele Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu odbędzie się Msza Św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za przeżyty rok nauki - młodzież, nauczycieli i wychowawców, a także rodziców.
Z kolei akademia na zakończenie roku szkolnego, pożegnanie uczniów klas trzecich oraz wręczenie świadectw o godz. 9:00 w Gimnazjum Publicznym w Wieprzu. Do zobaczenia!
Zapraszamy.

Dzień sportu - 24.06.2010 r.

W dniu 24 czerwca 2010 r. odbędzie się dzień sportu. Wszyscy uczniowie gimnazjum przychodzą w tym dniu do szkoły na godzinę 9:00 w strojach sprtowych.
Odbędą się liczne rozgrywki, konkursy i zawody sportowe, atrakcji nie zabraknie.
Nauczyciele odpowiedzialni za przebieg rozgrywek sportowych: lic. Joanna Darowska, lic. Grzegorz Śleziak.

Bal gimnazjalny - 22.06.2010 r.

W dniu 22.6.2010 r. w Domu Ludowym w Wieprzu odbył się bal gimnazjalny uczniów klas IIIa i IIIb. Uroczystość zaszczycili swą obecnością szanowni goście:
- Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Wieprzu: mgr Wiesław Jakubiec;
- Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz: mgr inż. Grzegorz Figura;
- Dyrektor GZO w Radziechowach-Wieprzu: mgr Elżbieta Kosiec;
- Nauczyciele Gimnazjum w Wieprzu;
- Absolwenci Gimnazjum w Wieprzu;
- Rodzice uczniów klas trzecich.
Wychowawcy klas trzecich: dr Przemysław Dyrlaga i mgr Małgorzata Krzuś przygotowali wraz z uczniami piękną akademię pożegnalną, odbyło się uroczyste wręczenie nagród, podziękowań oraz gratulacji dla rodziców i uczniów. Następnie gimnazjaliści zatańczyli poloneza, po którym odbył się poczęstunek, a po nim zabawa taneczna. Wspaniała impreza i dobre humory trwały do północy.
| Wkrótce więcej |

Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego'2010 - 18.06.2010 r. JESTEŚMY THE BEST!!!

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała oficjalne wyniki egzaminu gimnazjalnego 2010 r. Nasi gimnazjaliści znajdują się w czołówce szkół gimnazjalnych w powiecie, województwie oraz kraju.
WYNIKI:
Część humanistyczna: województwo - 30,88
powiat - 31,41 | Gimnazjum Wieprz - 31,83.

Część matematyczno-przyrodnicza: województwo - 23,65 | powiat - 23,58 | Gimnazjum Wieprz - 25,61.

Część językowa: województwo - 30,20 | powiat - 28,58
Gimnazjum Wieprz - 29,39.

Wybory Miss i Mistera Gimnazjum. Festyn ekologiczny, wybory Miss i Mistera Gminy Radziechowy-Wieprz - 19.06.2010 r.

W dniu 01.6.2010 r. w Gimnazjum Publicznym nr 2 w Wieprzu odbyła się druga edycja szkolnego konkursu na Miss i Mistera Gimnazjum.
Organizatorem imprezy była:
Młodzieżowa Rada Gminy.
Spośród kandydatów reprezentujących poszczególne klasy, komisja wyłoniła zwycięzców. W jury konkursowym zasiedli: Zofia Noga, Kinga Dziedzic, Kamil Pawlus oraz lic. Joanna Motyka. Decyzją komisji Miss Gimnazjum została Joanna Kobyłecka z kl. IIa, natomiast Misterem Gimnazjum został Grzesiek Hulbój z kl. IIIa. Uczniowie ci wezmą udział w finale konkursu na Miss i Mistera Gminy, który odbędzie się 19 czerwca 2010 r. na Festynie Ekologicznym w Radziechowach.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia!
| Zobacz więcej |

Realizacja programu „Urzeka mnie piękno nadmorskiej krainy” - poznajemy Łebę, jej okolice i historię. - 9-18.06.2010 r.

W dniach od 9 czerwca do 18 czerwca 2010 roku, uczniowie naszej szkoły wezmą udział w projekcie „Urzeka mnie piękno nadmorskiej krainy”. Poznajemy Łebę, jej okolice i historię.
Program został opracowany przez pracowników Publicznego Gimnazjum nr 2 w Wieprzu:
-mgr Teresę Bielę – nauczyciel języka polskiego - KOORDYNATOR PROGRAMU;
-mgr Jolantę Kuś – nauczyciel matematyki;
-mgr Małgorzatę Zawadę – pedagog szkolny.

Program jest skierowany do uczniów klas I i II gimnazjum. Zrealizowany zostanie podczas pobytu młodzieży w Ośrodku Wczasowym Słoneczko w Łebie.


| Zobacz więcej |

REALIZACJA PROGRAMU "TRZYMAJ FORMĘ" - 1.06.2010 r.

W dniu 1.06.2010 r. w naszej szkole będzie realizowany program "Trzymaj formę". Program współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem programu "Trzymaj formę" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.
W naszej szkole koordynatorem tego programu jest mgr Jolanta Kuś.
Więcej informacji o przebiegu programu, zdjęcia, wyniki konkursu - będą podane w najbliższym czasie.

PRAKTYCZNE PODSUMOWANIE ZAJĘĆ Z EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA - Moszczanica 29.05.2010 r.

W dniu 29 maja 2010 r. (sobotę) w godz. 9:00 - 14:00 na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Żywcu - Moszczanicy odbyły się terenowe zmagania klas pierwszych. Projekt zajęć praktycznych z zakresu podstaw terenoznawstwa, strzelectwa opracował mgr Marek Wisła - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa zatrudniony w tutejszej placówce. Młodzież klas pierwszych wzięła bardzo aktywny udział we wszystkich zmaganiach - co z resztą możecie zobaczyć na krótkim filmie. Na koniec zmagań nasza grupa wraz z dyrektorem naszej placówki i czterema nauczycielami - rozpaliła ognisko i posiliła się tradycyjną pieczoną kiełbaską. BYŁO SUPER !!!
| Film z projektu |

NASZE SUKCESY - POWIATOWY KONKURS MUZYCZNY.

Anna Biernat z klasy 2a została laureatką Powiatowego Konkursu Muzycznego "Piosenki mojej mamy".
Konkurs zorganizowano pod honorowym patronatem Burmistrza Żywca - Antoniego Szlagora oraz Starosty Żywieckiego – Andrzeja Zielińskiego.
Celem przeglądu było:
• Wyłonienie talentów wokalnych wśród dzieci z naszego regionu.
• Popularyzacja piosenek polskiej estrady, inspiracja do podejmowania ciekawych i twórczych aranżacji.
Opiekun: mgr Maria Wołek.
SERDECZNIE GRATULUJEMY.

NASZE SUKCESY - KONKURSY PLASTYCZNE.

1. Klaudia Misiarz z klasy 1b zajęła IV miejsce w finale Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”.
2. Paweł Berek z klasy 1a otrzymał dyplom uznania za umiejętne przedstawienie tematu w konkursie plastycznym "Skarby beskidzkich lasów". Konkurs zorganizowało Nadleśnictwo w Węgierskiej Górce.
Opiekun: lic. Gabriela Kozioł.


SERDECZNIE GRATULUJEMY.

NASZE SUKCESY - LAUREATKI KONKURSU LITERACKIEGO - "PIKNO JEST NASO ZIYMIA ŻYWIECKA".

Dwie uczennice naszego gimnazjum Monika Gruszecka i Sylwia Krzus wzięły udział w IV edycji konkursu literackiego pt. "Pikno jest naso ziymia żywiecka" organizowanym przez Związek Podhalan. Celem jego było inspirowanie uczniów do intelektualnej pracy twórczej oraz budzenie poczucia dumy z własnej tradycji, a także rozwój i pielęgnacja gwary żywieckiej. Walczono w dwóch kategoriach: prozy i poezji o "Złote Pióro" Prezesa Oddziału Górali Żywieckich Związku Podhalan. Zdobywczynią tej prestiżowej nagrody w kategorii poezji została nasza uczennica Sylwia Krzus, a IV miejsce zajęła Monika Gruszecka [klasa III a].
Opiekun: mgr Teresa Biela.
SERDECZNIE GRATULUJEMY.

Wizyta przygotowawcza dyrektora - Projekt Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży - Kijów Jałta 2010.

W dniach 17 – 19 maja br. dyrektor naszego gimnazjum poleciał do Kijowa w celu przygotowania kolejnych (siódmego i ósmego) projektów Polsko – Ukraińskiej Wymiany Młodzieży, które podobnie jak poprzednie współfinansowane będą przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Tym razem naszym partnerem będzie Międzynarodowe Gimnazjum nr 323 w Kijowie - szkoła elitarna, do której uczęszcza ponad tysiąc uczniów. Dyrektorem tej pięknej szkoły jest Jukova Alla - nauczyciel rosyjskiej literatury, psycholog. Pierwsza część projektu odbędzie się w dniach od 3.IX – do 10.IX br. (Kraków, Żywiec, Moszczanica, Wieprz, Malbork, Gdańsk, Gdynia, Sopot Westerplatte, Warszawa). Druga część projektu odbędzie się w dniach od 27.IX do 6.X. br. (Kijów (3 dni) – Półwysep Krymski (7 dni). W projekcie "polskim" weźmie udział po 18 uczniów pod opieką 3 nauczycieli (T.Biela, J.Kuś, W.Jakubiec) oraz 4 ze strony ukraińskiej. W projekcie "ukraińskim" weźmie udział po 16 uczniów i 4 nauczycieli (A.Jakubiec, A.Piątek, T.Jurazek, W.Jakubiec) raz 3 ze strony ukraińskiej. Tematem obu projektów będzie: „Tożsamość historyczna a zróżnicowanie językowo – kulturowe wybranych regionów Polski i Ukrainy”. Więcej o naszym partnerze znajdziesz na stronie: http://323.kiev.ua/ Warto dodać, że podczas tej wyizyty dyrektor złożył w imieniu własnym i Wójta naszej gminy hołd zamordowanym w latach 30 XX w. w Bykowni pod Kijowem - więcej zobaczysz na filmie.
| Uczestnicy z Kijowa| | Film z Kijowa|
| Opis wymiany w Polsce| | Opis wymiany w Kijowie i Jałcie|

Przywrócenie zajęć szkolnych - 20.05.2010 r.
Od dnia 20.05.2010 r. (czwartek) zajęcia lekcyjne w Gimnazjum Publicznym w Wieprzu będą odbywały się zgodnie z planem.

Zajęcia lekcyjne w Gimnazjum Publicznym w Wieprzu zostały zawieszone w związku z zagrożeniem powodziowym [17.05.2010 r.-19.05.2010 r.]

Decyzją Wójta Gminy Radziechowy-Wieprz, w związku z ogłoszonym stanem alarmu powodziowego w dniu 19.05.2010 r. (środa) - zajęcia lekcyjne w gimnazjum zostały zawieszone.

Informacje na temat przywrócenia, zawieszenia zajęć lekcyjnych w dniach 20.05.2010 r. (czwartek) i 21.05.2010 r. (piątek) zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły w dniu 19.05.2010 r.
| Zobacz więcej|

ZEBRANIE INFORMACYJNO - WYWIADOWCZE DLA RODZICÓW - 27.05.2010 r.
ZEBRANIE INFORMACYJNE - DLA RODZICÓW - WYMIANA MIĘDZYNARODOWA - 20.05.2010 r.

W dniu 27 maja 2010 r. (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie dyrektora oraz nauczycieli z rodzicami uczniów Gimnazjum Publicznego w Wieprzu (poinformowanie o przewidywanych ocenach, zagrożeniach i obniżeniu oceny z zachowania, podsumowanie pracy, wnioski na przyszły rok).
KOMUNIKAT:
W dniu 20 maja 2010 r. (czwartek) o godz. 16:00 - odbędzie się spotkanie dyrektora gimnazjum z rodzicami uczniów, którzy wezmą udział w Projektcie Polsko-Ukraińskiej i Ukraińsko-Polskiej Wymiany Młodzieży '2010.
Serdecznie zapraszamy!

Koncert Laureatów X Gminnego Konkursu Wokalno Tanecznego GimPlay-Show - 6 maja 2010 r.

6 maja 2010 r. w Domu Ludowym w Wieprzu odbył się Koncert Laureatów X edycji Gminnego Konkursu Wokalno Tanecznego GimPlay-Show. W koncercie wzięli udział: patroni konkursu, z ramienia wójta mgr Elżbieta Kosiec, członkowie jury, dyrektorzy szkół, opiekunowie i laureaci konkursu.
Naszą szkołę w koncercie laureatów reprezentowali:
Kategoria wokalna - Anna Biernat - klasa IIa [II miejsce]
Kategoria taniec - Paulina Binda - klasa IIIb, Paulina Sporek i Judyta Binda - klasa IIb [II miejsce]
| ZDJĘCIA | | ZOBACZ WIĘCEJ |

Wizyta przygotowawcza dyrektora - Projekt Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży - Jałta 2010

W dniach od 7 do 9 kwietnia 2010 r. dyrektor Wiesław Jakubiec wziął udział w wizycie przygotowawczej w Jałcie na Półwyspie Krymskim. Tam spotkał się z kolejnym partnerem V edycji Polsko – Ukraińskiej Wymiany Młodzieży. W br. będzie nim „szkola-liceum” nr9 w Jałcie. Placówka położona jest zaledwie 500 metrów od Morza Czarnego. Dyrektorem tej pięknej szkoły jest Petrynenko Lubov Vladimirovna – nauczyciel literatury i języka ukraińskiego oraz rosyjskiego. Głównym organizatorem tej wymiany jest aktywnie współpracujące z naszą szkołą Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu BESKIDY. Pierwszy projekt zatytułowany „Odrębne kultury – wspólne pasje” będzie realizowany w dniach 23.VI – 6.VII (Kamieniec Podolski, Półwysep Krymski-Jałta, Odessa, Lwów) Projekt drugi „Poznając nasze kultury jesteśmy sobie coraz bliżsi” zrealizujemy w Polsce (Białystok-Żywiec-Oświęcim-Kraków) w dniach od 7.VII do 14.VII. Głównym celem wymiany będzie bliższe poznanie języka partnera, historii lokalnej oraz kultury regionu. Instytucją współfinansującą oba projekty jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie oraz lokalni sponsorzy. Więcej o naszym partnerze znajdziesz na stronie: school9.com.ua
| FILM|
| Opis wymiany w Polsce| | Opis wymiany w Jałcie|

Egzamin gimnazjalny'2010

W dniach od 27.04.2010 r. - 29.04.2010 r., w gimnazjum odbywał się egzamin gimnazjalny.
We wtorek o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin z wiedzy humanistycznej, w środę z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Trwał dwie godziny, a dla uczniów z dysfunkcjami (np. dysleksją) jego czas był wydłużony o dodatkową godzinę. Dziś uczniowie pisali test z języka angielskiego. Wszyscy uczniowie w Polsce piszą taki sam test. Prace zostaną zakodowane, sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Arkusze testów rozwiązywanych przez gimnazjalistów są opublikowane na stronie internetowej www.cke.edu.pl.
Wszystkim uczniom życzymy sukcesu...

Część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego 2010 - arkusze i odpowiedzi
Część matematyczno-przyrodnicza egzaminu gimnazjalnego 2010 - arkusze i odpowiedzi
Część językowa egzaminu gimnazjalnego 2010 - arkusze i odpowiedzi

STUDY VISIT “YOUTH WORK REALITY IN SOUTH UKRAINE” April 10-15, 2010

W dniach od 10 do 15 kwietnia 2010 r. dyrektor naszego gimnazjum był uczestnikiem wizyty studyjnej „Realia pracy z młodzieżą na południu Ukrainy”. Celem tej wizyty było poznanie polityki młodzieżowej oraz lokalnych organizacji, które są zainteresowane współpracą międzykulturową z naszą młodzieżą (13- 16 lat) oraz studentami ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu BESKIDY. Wraz z dyrektorem do Odessy przyleciało 22 przedstawicieli z 12 państw Europy zachodniej. Dyrektor aktywnie uczestniczył we wszystkich warsztatach, prelekcjach oraz licznych spotkaniach z młodzieżą i przedstawicielami kilkudziesięciu organizacji w Odessie, Chersoniu i Mykolayivie. Warto dodać, że owocem tej wizyty są już zaplanowane na sierpień i wrzesień tego roku dwa projekty wymian młodzieży polskiej z terenu naszej gminy i ukraińskiej z miasta Odessa.
| Czytaj więcej |

Gminny Turniej Tenisa Stołowego 24.04.2010.

W sobotę 24 kwietnia BR. odbył się XIX Gminny Turniej w tenisie stołowym o Puchar Wójta Gminy Radziechowy - Wieprz. W turnieju wzięła udział rekordowo niska liczba młodzieży - łącznie 37. Mimo to atmosfera zawodów była znakomita jak z resztą rywalizacja, która organizatorzy oceniają na najwyższym poziomie. Puchary, nagrody i dyplomy wręczył osobiście Wójt Gminy Grzegorz Figura.
| ZOBACZ FILM | | WYNIKI |

X SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY - "Juliusz Słowacki - życie i twórczość" Kwiecień 2010

30.03.2010 r., odbył się X Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem "Juliusz Słowacki - życie i twórczość". Komisja w składzie: mgr Alina Jakubiec-przewodnicząca, mgr Natalia Rachwalik i mgr Teresa Biela, oceniła 23 prace.
WYNIKI:
I miejsce: Mateusz Bąk - kl. IIIb;
II miejsce: Dominika Matlas - kl. Ib, Adrianna Hutman Wilczek - kl. IIb;
III miejsce: Kamila Marszałek - kl. IIa, Zofia Noga - kl. IIb.

Rozdanie nagród i dyplomów na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2009/2010.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

X EDYCJA GMINNEGO KONKURSU WOKALNO-TANECZNEGO GIMPLAY'SHOW - eliminacje międzyszkolne.

20 kwietnia 2010 r. o godz. 10:00 w Domu Ludowym w Wieprzu, komisja w składzie:
przewodnicząca - mgr Bogusława Dziergas [nauczyciel tańca, muzyki i wychowania fizycznego],
członkowie:
mgr Agata Sapińska [nauczyciel tańca i wychowania fizycznego],
mgr Barbara Firlej [nauczyciel muzyki]
p. Dominik Polak [muzyk, organista]
dokonała oceny utworów w kategoriach (wokalnej, tanecznej) zgodnie z regulaminem Gminnego Konkursu Wokalno – Tanecznego - GimPlay-Show.

Koncert laureatów odbędzie się 6 maja 2010 r. o godz. 13:00 w Domu Ludowym w Wieprzu.
SEREDECZNIE ZAPRASZAMY LAUREATÓW I WYRÓŻNIONYCH UCZNIÓW W KONKURSIE.
Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec.
| ZOBACZ FOTKI | | PROTOKÓŁ | | ZOBACZ WIĘCEJ |

POLSKA W ŻAŁOBIE...

Prezydent RP Lech Kaczyński nie żyje. 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginął prezydent Polski Lech Kaczyński oraz jego żona Maria Kaczyńska, a także ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści: Zbigniew Wassermann, Sebastian Karpiniuk, Jerzy Szmajdziński, Krzysztof Putra, Grażyna Gęsicka, Przemysław Gosiewski, Arkadiusz Rybicki, Jolanta Szymanek-Deresz, prezes NBP Sławomir Skrzypek, prezes IPN Janusz Kurtyka, Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski, szef Sztabu Generalnego WP gen. Franciszek Gągor i legendarna działaczka "Solidarności" Anna Walentynowicz.


ŁĄCZYMY SIĘ W BÓLU ZE WSZYSTKIMI POLAKAMI...
DYREKCJA, NAUCZYCIELE ORAZ UCZNIOWIE
GIMNAZJUM PUBLICZNEGO NR 2 W WIEPRZU.


| PREZYDENT LECH KACZYŃSKI POTOMKIEM KRÓLÓW POLSKICH|

GMINNY KONKURS WOKALNO-TANECZNY GIMPLAY-SHOW. [przesunięcie terminu]

W związku z żałobą narodową, Gminny Konkurs Wokalno-Taneczny GimPlay-Show odbędzie się: 20 kwietnia 2010 r. o godzinie 10:00 w Domu Ludowym w Wieprzu. [ETAP MIĘDZYSZKOLNY]
Serdecznie zapraszamy uczestników konkursu wraz z opiekunami.
***
Koncert laureatów odbędzie się 6 maja 2010 r. o godzinie 13:00 w Domu Ludowym w Wieprzu.
Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec
| ZOBACZ WIĘCEJ |

NASZE SUKCESY - II miejsce w Gminnym Konkursie o Ruchu Drogowym.

9 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół im. ks. Prałata Stanisława Gawlika w Radziechowach odbył się Gminny Konkurs o Ruchu Drogowym.
Zespół w składzie:
Przemysław Zawiła - klasa II a
Kamil Pawlus - klasa II a
Dominik Dobija - klasa I b - zdobył II miejsce.
Opiekun: mgr Małgorzata Zawada
SERDECZNIE GRATULUJEMY.

WIELKANOC 2010

Wesołych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia, pokoju ducha, wiary w Boga i w Ludzi. Umiejętności dostrzegania piękna tego świata i oczywiście wiary w Siebie i swoje możliwości oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób szczerze życzy dyrekcja, grono pedagogiczne oraz personel administracyjno - techniczny Gimnazjum Publicznego nr2 w Wieprzu.


| ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE - ver. multimedialna |

X EDYCJA GMINNEGO KONKURSU WOKALNO-TANECZNEGO GIMPLAY'SHOW.

Rusza X edycja Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. Celem konkursu jest propagowanie kultury muzycznej i różnych form tanecznych wśród dzieci i młodzieży.
Konkurs obejmuje dwie kategorie:
a) kategoria I – wokalna;
b) kategoria II – taniec.
W konkursie biorą udział uczniowie Gimnazjów i Szkół Podstawowych z terenu Gminy Radziechowy – Wieprz.
Konkurs poprowadzą uczniowie Gimnazjum w Wieprzu: Kamila Marszałek i Kamil Pawlus z klasy IIa.
Skład Jury tegorocznej edycji:
- mgr Bogusława Dziergas (przewodnicząca konkursu) - nauczyciel tańca, muzyki i wychowania fizycznego;
- mgr Barbara Firlej - nauczyciel muzyki w Gimnazjum Publicznym i Szkole Podstawowej w Cięcinie;
- mgr Agata Sapińska - nauczyciel tańca i wychowania fizycznego w Gimnazjum Publicznym w Cięcinie.
Przypominamy, że zgłoszenia uczniów do konkursu należy przesłać do 9 kwietnia 2010 r.
Finał międzyszkolny konkursu odbędzie się 13 kwietnia 2010 r. o godz. 13:00 (wtorek) w Domu Ludowym w Wieprzu).
Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec.
SEREDECZNIE ZAPRASZAMY.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

NASZE SUKCESY - wyróżnienia w konkursach plastycznych.

1. Klaudia Misiarz z klasy 1b zdobyła Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach” (do konkursu zgłoszono ok. 9 tysięcy prac).
2. Joanna Kobyłecka z klasy 2a i Katarzyna Biegun z klasy 1a zdobyły Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wielkanoc w tradycji naszych przodków”.
Opiekun: lic. Gabriela Kozioł.
SERDECZNIE GRATULUJEMY.

I Szkolny Konkurs Informatyczny na prezentację multimedialną "Bezpieczny Internet".

I Szkolny Konkurs Informatyczny na prezentację multimedialną "Bezpieczny Internet" został rozstrzygnięty.
Komisja w składzie:
mgr Alina Jakubiec - przewodnicząca;
mgr Jolanta Kuś;
lic. Joanna Motyka.
oceniała prace uczniów biorąc pod uwagę:
a) wartość merytoryczną pracy;
b) sposób zaprezentowania tematu (trafność przekazu);
c) oryginalność pomysłów, koncepcji i technik wykorzystanych w pracy;
d) stronę artystyczną pracy;
e) techniczną jakość pracy.
Komisja stwierdza, że wszystkie prace były interesujące i ciekawie wykonane. Uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1-3 otrzymają pamiatkowe dyplomy i nagrody w dniu 1.06.2010 r.
I miejsce - Sebastian Wójcik; II miejsce - Krzysztof Biegun; III miejsce - Ewelina Zawada.
Decyzja komisji jest otateczna.
|Wyniki konkursu | | Regulamin konkursu|

Rozstrzygnięcie szkolnego Konkursu na najlepszy Plakat GimPlay-Show.

W dniu 5.03.2010 r. jury w składzie: lic. Gabriela Kozioł, mgr Natalia Rachwalik, lic. Joanna Darowska, postanowiło przyznać:
I Nagrodę uczniom klasy 2 b: Judyta Binda, Karolina Bąk, Paulina Sporek , Sara Weichamer;
II Nagrodę uczniom klasy 2 a: Joanna Kobyłecka, Paulina Golasik, Weronika Rozmus;
III Nagrodę uczniom klasy 2 b: Kamil Skrzypek, Damian Pawlus, Jakub Kłusak.

Wyjazd finalistów tegorocznej edycji "Ikara" do Krakowa 22.03.2010.

We wtorek 23 marca br. uczestnicy III etapu Ikara wraz z opiekunami wyjadą do Krakowa Krakowa na projekt edukacyjny realizowany w w Uniwersytecie Pedagogicznym. Zbiórka uczestników o godzinie 7:00 - 7:10, przy basenie w Żywcu. Prosimy Pańswa o przesłanie na adres gimnazjum@konto.pl lub fax 338675906 imienia i nazwiska ucznia (uczniów), którzy otrzymali zgodę rodzica na ten wyjazd oraz imię i nazwisko opiekuna ucznia (grupy uczniów).
| LISTA UCZESTNIKÓW|
| FILM Z KRAKOWA |

X SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY.

30 marca 2010 r. o godz. 13:30 odbędzie się X Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem: "Juliusz Słowacki - życie i twórczość".
Literatura obowiązkowa do konkursu:
„Balladyna”, „Testament mój”, „Rozłączenie” – Juliusz Słowacki
oraz strona internetowa http://slowacki.klp.pl
Nauczyciele odpowiedzialni za przebieg konkursu:
mgr Alina Jakubiec - przewodnicząca konkursu.
mgr Natalia Rachwalik - autor pytań do tegorocznej edycji konkursu,
mgr Teresa Biela.

| REGULAMIN |

NASZE SUKCESY - Laureat Wojewódzkiej Olimpiady z Geografii [Kuratorium Oświaty w Katowicach].

Jakub Ryżka z klasy III a - został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Jakub w eliminacjach wojewódzkich osiągnął bardzo wysoki wynik (ponad 90 % pkt). Cieszymy się z jego sukcesu.
Opiekun naukowy: mgr Tomasz Juraszek
SERDECZNIE GRATULUJEMY.

NASZE SUKCESY - I Gminny Konkurs Literacki "W moim magicznym domku".

W I Gminnym Konkursie Literackim pod hasłem "W moim magicznym domu" - III miejsce zajęła Sylwia Kaleta z klasy IIa. Sylwia napisła pracę na temat "Jak powstał Brzuśnik".
W konkursie została wyróżniona praca Pauliny Bindy z klasy IIIb na temat "Jak powstał Wieprz".
Opiekun naukowy: mgr Natalia Rachwalik.
SERDECZNIE GRATULUJEMY.

Nasze Gimnazjum zdobyło kolejny cenny certyfikat! 10 MARCA 2010 R.

"Bezpieczniej w Sieci, bezpieczniej w życiu – Razem bezpieczniej!"
Miło nam poinformować, że ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyczno-Edukacyjnego prowadzonego przez Fundację Kidprotect.pl i Grupę TP pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka i Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania - naszej placówce zotał przyznany Certyfikat "Szkoła Bezpiecznego Internetu". Nasze gimnazjum otrzymało ten cenny dokument za szereg dobrze zrealizowanych przedsięwzięć, o których możesz przeczytać więcej na stronie www.szkolabezpiecznegointernetu.pl Certyfikat jest ważny przez kolejne trzy lata od daty jego przyznania.

Szkolnym koordynatorem projektu była mgr Alina Jakubiec. GRATULUJEMY!!!

| CERTYFIKAT | | CZYTAJ WIĘCEJ |

1 | 2 | 3 |
Licznik odwiedzin
odsłon od 3.XII.2008r.
Gimnazjum w Wieprzu


A BIT ABOUT US

Gimnazjum jest laureatem wielu ogólnopolskich projektów.
Mottem szkoły jest:
Semper in altum!

- "Zawsze wzwyż"

Gimnazjum w Wieprzu
Konkursy
Rodzice
Szkoła ponadgimnazjalna
Inne
ArchiwumCopyright by Gimnazjum Publiczne w Wieprzu | ADMIN. STRONY: Alina i Wiesław Jakubiec, ADMIN. FILMÓW: Wiesław Jakubiec