Solenizantami tego dnia są:                                                        
Strona główna | O szkole... | Kalendarz | Rekrutacja | Plan nadzoru pedagogicznego 2010-2011 | Szkoła z klasą
Certyfikat
Certyfikat
Nasi partnerzy
Szkoła
Uczniowie
Dokumenty
Wymiana międzynarodowa
Szkoła
Copyright ©
Gimnazjum Publiczne nr2
w Wieprzu
Ul. Szkolna 800
34-382 Bystra
Tel/Fax. (033) 867-59-06
gimnazjum@konto.plAKTYWNE WAKACJE 2011 - 02.07.2011 r.

W dniu 2.08.2011 r. na terenie obiektu sportowego przy naszym gimnazjum rozpoczęliśmy realizację projektu "Edukacja sportowa - wakacje 2011". Celem projektu jest pogłębianie umiejętności praktycznych z zakresu gier zespołowych i konkurencji indywidualnych poprzez aktywny udział w rywalizacji sportowej. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku przez najblizsze dwa tygodnie (do 12.08.2011 r.) i przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z Wieprza. Koordynatorem projektu jest mgr Magdalena Szczotka. Serdecznie zapraszamy. Ze sportowym pozdrowieniem Dyrektor Gimnazjum mgr Wiesław Jakubiec.
Do zobaczenia :)
| Zobacz więcej |

WAKACJE 2011 - 22.06.2011 r.

W dniach od 22 czerwca 2011 r. do 4 lipca 2011 dyrektor naszego gimnazjum wraz z wolontariuszami M.Krzuś, M.Nikiel, K.Krzuś oraz 24 dziećmi z terenu wszystkich sołectw naszej gminy wyjechał na projekt wakacyjny pod nazwą "Pożyteczne wakacje 2011 - Jałta Półwysep rozmaitości"
Ambitny program obejmował Jałtę, Liwadję, Bakczysaraj, ogród botaniczny w Nikicie, rejs statkiem po Morzu Czarnym, liczne gry i zabawy realizowane każdego wieczoru oraz kąpiel morska - każdego dnia - ma się rozumieć...
Wkrótce pojawi się film i zdjęcia z projektu. Pozostałym uczniom życzymy udanego wypoczynku. Zaś od 1 sierpnia do 10 sierpnia br zapraszmy młodzież i dzieci do naszej placówki na zajęcia sportowe, które poprowadzi M.Szczotka.

Do zobaczenia :)
| Zobacz więcej |

REKRUTACJA KLAS PIERWSZYCH 2011 - 29.06.2011 r.

W wyniku przeprowadzonej rekrutacji na nowy rok szkolny 2011/2012, powstały dwie klasy pierwsze. Każda liczy po 21 uczniów.
Wychowawcą klasy 1a będzie pan dr Przemysław Dyrlaga, zaś klasy 1b pani mgr Barbara Piątek - Matlas.

Do zobaczenia 1 września :)
| Zobacz listy klas |

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011 - 22.06.2011 r.

22 czerwca 2011 r. o godz. 8.00 w kościele Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu odbyła się uroczysta Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Uczniowie, którzy nie mogli pojawić się rano na Mszy św. - zachęcamy ich do modlitwy dziękczynnej za przeżyty rok nauki i wzięcie udziału we Mszy św. wieczornej.
Z kolei pożegnanie uczniów klas III oraz wręczenie świadectw uczniom klas I, II i III odbyło się o godz. 8.45 w Gimnazjum Publicznym nr 2 w Wieprzu.
Już w czwartek rozpoczynają się długo wyczekiwane wakacje. Czas zasłużonego odpoczynku dla młodzieży i dla nauczycieli. Wszystkim życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji, relaksu dla duszy i ciała oraz szczęśliwego powrotu do naszego wspaniałego gimnazjum.
Dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum Publicznego nr 2 w Wieprzu.

Do zobaczenia :)
| Zobacz więcej |

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011 - 21.06.2011 r.

W dniu 21 czerwca 2011 r. o godz. 19:00 - odbyło się podsumowanie roku szkolnego 2010/2011. Uroczystość rozpoczęła się od sztuki teatralnej "Nasza szkoła" - autorstwa uczniów Gimnazjum Publicznego w Wieprzu. Po spektaklu dyrektor mgr Wiesław Jakubiec i wychowawcy klas I, II i III, wręczyli nagrody, wyróżnienia i dyplomy laureatom naszej szkoły.
Uroczystość zaszczycili swą obecnością rodzice naszych uczniów, atmosfera była bardzo miła, a pogoda wszystkim sprzyjała.
Koordynator: mgr Teresa Biela.
| Wkrótce więcej |

BAL GIMNAZJALNY - 20.06.2011 r.

W dniu 20 czerwca 2011 r. o godz. 16:00 - rozpoczął się uroczysty Bal Gimnazjalny. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali piękny program artystyczny, następnie dyrektor gimnazjum mgr Wiesław Jakubiec pogratulował uczniom wysokiego wyniku uzyskanego w egzaminie gimnazjalnym, podziękował rodzicom za bardzo dobrą współpracę i wręczył wraz z wychowawcami klas, nagrody i podziękowania. Również na uroczystości zabrali głos: wójt Gminy Radziechowy-Wieprz mgr inż. Grzegorz Figura oraz ks. mgr Sławomir Kosiński.
Po części oficjalnej nastąpił czas zabawy. Uczniowie wraz z wychowawcami, nauczycielami i rodzicami tańczyli do pierwszej w nocy. Więcej o balu gimnazjalnym już wkrótce.
Organizacja imprezy: rodzice uczniów klas trzecich :)
Współorganizacja: mgr Alina Jakubiec i mgr Agnieszka Piątek.
| Wyniki egzaminu |
| Wkrótce więcej|

SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY: BEZPIECZNY INTERNET - 17.06.2011 r.

Został rozstrzygnięty II Szkolny Konkurs Informatyczny na prezentację multimedialną pod hasłem „Bezpieczny Internet”. Komisja w składzie: mgr Alina Jakubiec i mgr Jolanta Kuś, wytypowała następujących zwycięzców:

I miejsce: Martyna Kosiec (kl. I b);
II miejsce: Jakub Polak (kl. I b);
III miejsce: Patrycja Noga (kl. II b).

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

WYCIECZKA DO KATOWIC - 15.06.2011 r.

W dniu 15 czerwca 2011 r. uczniowie Gimnazjum Publicznego w Wieprzu - udali się na wycieczkę do Katowic.
Uczniowie wzięli udział w lekcji z fizyki w Planetarium w Chorzowie oraz w pokazach doświadczeń z fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach
Koordynator: mgr Barbara Piątek-Matlas

PIELGRZYMKA KLAS TRZECICH DO CZĘSTOCHOWY - 8.06.2011 r.

"Do Częstochowy prowadzisz nas, Do Częstochowy przez pola, las. Do Częstochowy przez znój i trud, Przez skwarne słońce i przez chłód. Do Częstochowy wiedzie nasz szlak, By Ci Maryjo powiedzieć "Tak", By na Twą miłość odpowiedź dać, By przy Twym boku Mario stać."
W dniu 8.06.2011 r., uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami: mgr Aliną Jakubiec i mgr Agnieszką Piątek, nauczycielami: ks. mgr Sławomirem Kosińskim, mgr Małgorzatą Krzuś, mgr Magdaleną Szczotką, z dyrektorem naszej szkoły: mgr Wiesławem Jakubiec - udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. W trakcie pielgrzymki uczniowie modlili się w Sanktuarium Maryjnym w Leśniowie, wzięli udział we mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej.
W Częstochowie modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej oraz wzięli udział w drodze krzyżowej.
| Zobacz zdjęcia |

ZIELONA SZKOŁA NAD MORZEM - 2-9.06.2011 r.

W dniach 2 - 9 czerwca 2011 roku uczniowie klas II ab oraz 7 uczniów klas I ab przebywało w Ustce w ośrodku Niezapominajka. Właśnie na Pomorzu w atrakcyjny sposób poszerzali swoją wiedzę nie tylko z geografii i biologii ale również z historii, etnografii i kultury bycia.
Podczas pobytu brali aktywny udział w wycieczkach do:
- Jarosławca (Aqua park)
- Słupska (Zamek Książąt Pomorskich, Muzeum Kryminalistyki)
- Krzemienicy (Wędrowna Barć)
- Swołowa (Zagroda Albrechta)
Ponadto w Ustce byli w Muzeum Ziemi Usteckiej, w Muzeum Chleba, w Bunkrach oraz na Latarni Morskiej. Zażywali również rozrywek kulturalnych w grach i zabawach na plaży, rozgrywkach sportowych, rejsie statkiem po Bałtyku i na dyskotece. Spędzili swój czas miło, wesoło, pożytecznie i te chwile na zawsze pozostaną w pamięci.
Koordynatorzy projektu: mgr Teresa Biela, mgr Jolanta Kuś, mgr Małgorzata Zawada.
| Zobacz zdjęcia |

REALIZACJA PROJEKTU JĘZYKOWEGO NA UKRAINIE - 29.05-5.06.2011 r.

W dniach od 29 maja do 5 czerwca 2011 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w projekcie językowym na Ukrainie wraz z uczniami z Gimnazjum w Radziechowach oraz z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie.
Uczniowie zwiedzili: Lwów, Jałtę, Bakhczysaray, Sewastopol, Latyczów, Kamienic Podolski, Kraków.
Atrakcją był rejs statkiem po Morzu Czarnym i kąpiele morskie w Jałcie.
Koordynator projektu: mgr Wiesław Jakubiec.
| Zobacz zdjęcia |

| Sprawozdanie uczennicy z Gimnazjum w Radziechowach |

DNI OTWARTE SZKOŁY - 2.06.2011 r.

Dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 2 w Wieprzu, nauczyciele, samorząd uczniowski oraz uczniowie - mają zaszczyt zaprosić uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Brzuśniku, na dni otwarte naszej szkoły.
W programie; prezentacja multimedialna szkoły, film, program artystyczny, zwiedzanie gimnazjum.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


| Zobacz więcej |

PROGRAM "TRZYMAJ FORMĘ" - 1.06.2011 r.

1 czerwca 2011 r. w naszej szkole będzie realizowany program „Trzymaj formę”. Program pod tytułem „ZDROWY TRYB ŻYCIA W RÓŻNYCH REGIONACH POLSKI” będzie realizowany metodą projektu.
Każda klasa pod okiem wychowawcy została podzielona na sześć grup:
grupa I – przygotowanie plakatu reklamującego sport;
grupa II – przygotowanie wiadomości dotyczących wylosowanego regionu oraz ciekawostki;
grupa III – przygotowanie zestawu ćwiczeń związanych z dyscypliną sportową w wylosowanym regionie;
grupa IV – opracowanie jadłospisu na 3 dni według tradycji wylosowanego regionu;
grupa V – przygotowanie jednej, najbardziej charakterystycznej potrawy dla wylosowanego regionu;
grupa VI – przygotowanie i zaprezentowanie podstawowych kroków lub układ tańca wywodzącego się lub związanego z wylosowanym regionem.

Koordynator: mgr Jolanta Kuś.
| Zobacz zdjęcia |
| Zobacz sprawozdanie |

TRZYDNIOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY - 19.05.2011 r.

23 uczniów z naszego gimnazjum było w Warszawie, w teatrze Roma na sztuce „Nędznicy” (Les Miserables). Pierwszy raz oglądaliśmy musical „na żywo”. Ten spektakl zachwycił nas, a szczególnie oprawa muzyczna i choreografia. Technika wykorzystana w tym teatrze spowodowała, że oglądając sztukę, czuliśmy się tak, jakbyśmy sami w niej uczestniczyli. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku dane nam będzie pojechać do teatru na równie wspaniałą sztukę.
Koordynatorzy wycieczki: mgr Teresa Biela, mgr Natalia Rachwalik
| Zobacz więcej |

WYCIECZKA DO KRAKOWA - 13.05.2011 r.

Dnia 13 maja 2011 r. uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 2 w Wieprzu wyruszyli wraz z opiekunami w ramach Szkolnej Akademii Wiedzy i Umiejętności na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie byli w Teatrze Groteska, zwiedzili: Wawel, Katedrę Wawelską, Zamek Królewski, zobaczyli Dzwon Zygmunta, na Rynku Krakowskim - Sukiennice i wiele innych zabytków.| Zobacz więcej |

WYCIECZKA DO PSZCZYNY - 10.05.2011 r.

W dniu 10 maja 2011 r. odbyła się wycieczka do Pszczyny. Nasi uczniowie oraz goście z Ukrainy i Litwy zwiedzili Muzeum Wnętrz Zabytkowych, znajdujące się w zamku książąt pszczyńskich z rodu Hochbergów. Przewodnicy przedstawili młodzieży i nauczycielom-opiekunom dzieje zamku oraz gusty jego właścicieli. Poza wnętrzami mieszkalnymi, uczestnicy zwiedzili również zamkową zbrojownię, gdzie mogli podziwiać znakmomicie dobraną kolekcję broni polskiej i europejskiej oraz przykłady dawnego oręża blisko- i dalekowschodniego.

NASZE SUKCESY - MIĘDZYNARODOWY EKUMENICZNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ "JONASZ".

Laureatami Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Biblijnego "Jonasz", zostali uczniowie klasy IIIa:
Przemek Zawiła
Beata Krzus

Opiekun: ks. mgr Sławomir Kosiński


Serdecznie gratulujemy!

NASZE SUKCESY - POWIATOWY KONKURS LITERACKI.

Uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w Powiatowym Konkursie Literackim pt. „Memoriał im. Zofii Rączki”. Była tylko jedna kategoria dla całej młodzieży naszego powiatu, dlatego cieszy nas, że rywalizując z licealistami Ewelina Zawada (IIa) zajęła II miejsce, a Dominika Matlas (IIb) – III miejsce.
Opiekun: mgr Teresa Biela


Serdecznie gratulujemy!

NASZE SUKCESY - POWIATOWY KONKURS MUZYCZNY.

Laureatką Powiatowego Konkursu Muzycznego "Piosenki mojej mamy" - została:


Anna Sanetra - z klasy II a

Opiekun: mgr Maria Wołek


Serdecznie gratulujemy!

NASZE SUKCESY - POWIATOWY KONKURS WIEDZY O LESIE.

Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Lesie - otrzymali następujący uczniowie:
Damian Pawlus - z klasy IIIb
Opiekun: mgr Małgorzata Krzuś
Paulina Kostrzewa - z klasy IIIb
Opiekunowie: mgr Małgorzata Krzuś,
mgr Tomasz Juraszek
Karolina Suchanek - z klasy Ia (konkurs plastyczny)
Opiekun: dr Przemysław Dyrlaga
Serdecznie gratulujemy!

NASZE SUKCESY - POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY.

Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Las dla nas, my dla lasu”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Węgierska Górka - otrzymali następujący uczniowie:

Paulina Dłutko - z klasy IIa
Weronika Murańska - z klasy Ib

Opiekun: dr Przemysław Dyrlaga

Serdecznie gratulujemy!

NASZE SUKCESY - POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY.

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „...by ziemia była piękna”, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach - otrzymała uczennica:

Karolina Suchanek - z klasy Ia

Opiekun: dr Przemysław Dyrlaga

Serdecznie gratulujemy!

SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY: BEZPIECZNY INTERNET - 18.05.2011 r.

Zapraszamy uczniów Gimnazjum Publicznego nr 2 w Wieprzu do wzięcia udziału w II Szkolnym Konkursie Informatycznym "Bezpieczny Internet. Prace należy wykonać w programie OpenOffice.org Impress [max-15 slajdów] do dnia 7 czerwca 2011 r. Przewidywane nagrody i dyplomy. Więcej o konkursie w regulaminie.
Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec.
Współpraca: mgr Jolanta Kuś.
| Regulamin |
| Zobacz więcej |

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SIATKARSKI - 9 - 12.05.2011 :)

Zakończył się kolejny projekt o charakterze międzynarodowym: Międzynarodowy turniej siatkarski i miedzykulturowe spotkania młodzieży", w którym wzięły udział szkoły: Gimnazjum z Wieprza, Gimnazja nr2 oraz nr3 z Żywca oraz szkoły z Litwy i Ukrainy: Gimnazjum im. Partyckiego w Żydaczowie, "Szkoły-liceum" nr9 w Jałcie oraz Szkoły średniej im. J.Słowackiego z Bezdan k.Wilna.
...w skrócie: W dniach od 9 - 12 maja 2011 r., na terenie naszego gimnazjum odbył się Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej (2 kategorie: trójki siatkarskie chłopcy i dziewczyny, szóstki mixy 3 chłopaków + 3 dziewczyny).
Poza rywalizacją sportową młodziez wzięła aktywny udział w bardzo interesujących wieczorkach międzykulturowych: litewskim, ukraińskim i oczywiście polskim :) Ponadto przed zmaganiami sportowymi (7-9 maja 2011 r.) młodziez litewska i ukraińska wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Czech, Austrii i Słowacji.

Pomysłodawcą i koordynatorem całości projektu był Wiesław Jakubiec, zaś koordynatorem sportowym - Magdalena Szczotka. Projekt ten był współfinansowany przez Gimnazjum nr2 w Wieprzu, Miasto Żywiec, lokalnych sponsorów (...) oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki z Brzuśnika. WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY !!! :)

Zobacz zdjęcia |
Lista uczestników |
Kategoria-chłopcy (trójki) wyniki |
Kategoria-dziewczyny (trójki) wyniki |
Kategoria-mix- wyniki |
...z ostatniej chwili: nasza młodzież została zaproszona do Litwy na realizację projektu sportowo - kulturowego we wrześniu 2011 r. W dniach od 29 maja do 4 czerwca pięciu uczniów naszej szkoły wyjedzie na projekt lingwistyczno - kulturowy na Półwysep Krymski, gdzie m.in. pozna historię i kulturę Jałty, Bakczysaraj, Sewastopola, Liwadii, Kamieńca Podolskiego oraz Lwowa. We wrześniu - 10 uczniów z naszej szkoły weźmie udział w projekcie wolontarystyczno - folklorystycznym na terenie Podlasia (Polska) gdzie wraz z rówieśnikami z polskiej szkoły średniej z Bezdan na Litwie będą przez tydzień poznawać tańce i pieśni regionalne, by następnie zaprezentować je w lokalnych placówkach edukacyjnych, wychowawczych i opieki społecznej. :)

KONKURS CZYTELNICZY - WYNIKI - 12.05.2011 r.

W dniu 5 maja 2011 r. odbył się w naszym gimnazjum XI Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem "Życie i twórczość Czesława Miłosza".
W konkursie wzięło udział 21 uczniów.
Komisja w składzie:
- przewodnicząca: mgr Alina Jakubiec;
- członkowie: mgr Natalia Rachwalik;
mgr Teresa Biela - oceniła prace zgodnie z regulaminem konkursu.
Laureatkami konkursu zostały:
Adrianna Hutman-Wilczek (kl. III b);
Zofia Noga (kl. III b);
Marta Bienias (kl. II b).

Uczennice te otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy w dniu zakończenia roku szkolnego.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
| Wyniki konkursu |

RAJD EKOLOGICZNY - 7.05.2011 r.

7.05.2011r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Tomasza Juraszka oraz pani Małgorzaty Krzuś wzięli udział w XIII Wiosennym Zlocie Turystyczno – Ekologicznym „Czyste Góry”, zorganizowanym przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu, Starostwa Powiatowego w Żywcu. Tegoroczny finał imprezy odbył się w Zespole Szkół nr 5 w Korbielowie. Opiekunowie grupy wybrali trasę prowadzącą z Sopotni Wielkiej przez Przeł. Przysłopy do Korbielowa. Wycieczce towarzyszyła piękna pogoda oraz wspaniała atmosfera. Uczniowie porządkowali szlaki turystyczne oraz podziwiali piękne, beskidzkie krajobrazy. Na koniec uczestnicy rajdu otrzymali ciepły posiłek oraz wzięli udział w konkursie – niespodziance, w którym mieli możliwość wylosowania wielu nagród. Odbyły się również konkursy powiatowe – konkurs wiedzy o lesie, konkurs ekologiczny oraz konkurs plastyczny „Las całkiem blisko nas”. Nasi uczniowie również wzięli w nich udział.
Damian Pawlus – wyróżnienie w konkursie wiedzy o lesie.
Paulina Kostrzewa – wyróżnienie w konkursie Ekologicznym.
Nasza szkoła otrzymała również wyróżnienie w konkursie plastycznym. Praca została wykonana przez uczennicę klasy Ia – Karolinę Suchanek.
| Zobacz więcej |

REALIZACJA PROGRAMU "NASZ WIELKI RODAK BŁOGOSŁAWIONYM" - 29.04.2011 r.

W dniu 29 kwietnia 2011 r. w naszej szkole odbył się "Dzień Papieski".
Ten uroczysty dzień rozpoczął się modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego w szkolnej kapliczce, po której uczniowie udali się do szkoły, gdzie rozegrano między klasami konkurs wiedzy o Janie Pawle II.
W skład komisji konkursowej weszli następujący nauczyciele: ks. mgr Sł. Kosiński, mgr T. Biela, mgr B. Piątek-Matlas. W konkursie I miejsce zajęła klasa III a, którą reprezentowali: Beata Krzus, Kamil Pawlus i Przemek Zawiła;
II miejsce - klasa I a;
III miejsce - klasa II a i II b.
Koordynatorem całego programu był ks. mgr Sł. Kosiński, który również przygotował wraz z uczniami akademię na temat życia Jana Pawła II.
| Zobacz więcej |

REALIZACJA PROGRAMU "BĄDŹMY WRAŻLIWI NA INNYCH" - 20.04.2011 r.

W dniu 20 kwietnia 2011 r. odbędą się w naszej szkole zajęcia realizujące program autorski „Bądźmy wrażliwi na innych”.
Program zajęć:
9:00 – 10:00 – spotkanie z ks.Józefem Walusiakiem;
10:05 – 13:10 – zajęcia warsztatowe z mgr Joanną Zieleźnik, przedstawicielem policji, kuratorem zawodowym do spraw nieletnich, przedstawicielami GOPRu, psychologiem, pielęgniarką szkolną, nauczycielem edukacji dla rodziny;
13:15 – podsumowanie zajęć i podziękowanie.
Koordynator programu: mgr Jolanta Kuś, współpraca: mgr Małgorzata Zawada
| Zobacz więcej |

ZAPROSZENIE NA MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SIATKARSKI - 9 - 12 MAJA 2011 :)
KVIETIMAS TEIKTI TARPTAUTINIO TURNYRO Tinklinis - 9 - Geg 12, 2011:)
ZAPROSHENNYA DO MIZHNARODNOHO TURNIR Z VOLEY˘BOLU - 9 - 12 TRAVNYA 2011

Zbliża się realizacja kolejnego projektu o zasięgu międzynarodowym...Tym razem będzie to projekt sportowo - kulturowy, który zrealizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu BESKIDY z Brzuśnika oraz młodzieżą z żywieckich szkół gimnazjalnych.
W dniach od 9 - 12.V na terenie naszego gimnazjum oraz Gimnazjum nr1 w Żywcu, odbędzie się Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej (2 kategorie: trójki siatkarskie chłopcy i dziewczyny, szóstki mixy 3 chłopaków + 3 dziewczyny, ponadto poza konkursem piłka plażowa - grają liderzy chłopak z dziewczyną)
W zawodach wezmą udział drużyny z Ukrainy i Litwy: (Gimnazjum im. Partyckiego w Żydaczowie, "szkoła-liceum" nr9 w Jałcie oraz Liceum im. J.Słowackiego z Bezdonys k.Wilna - już potwierdziły swój udział w turnieju. Polskę reprezentować będzie drużyna z naszej szkoły oraz drużyny ze szkół żywieckich: (potwierdziły udział Gimnazja nr1, oraz nr3. Szczegółowy terminarz ogłosimy po świętach wielkanocnych :)
| Plan rozgrywek |
| Plakat |
| Wykaz zawodników |
|Zasady gry |

NASZE SUKCESY - GMINNY KONKURS LITERACKI.

I miejsce w Gminnym Konkursie Literackim "To, co najważniejsze" - zajęła:

Sylwia Kaleta - z klasy III a

Opiekun: mgr Natalia Rachwalik


Serdecznie gratulujemy!

NASZE SUKCESY - POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY.

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie fotograficznym pod hasłem "Kto nas truje w naszym mieście" - zajęła:

Klaudia Salawa - z klasy III a

Opiekun: mgr Małgorzata Krzuś

Serdecznie gratulujemy!| Zobacz więcej|

NASZE SUKCESY - MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY.

I miejsce w XVIII Finale Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Mieszkam w Beskidach" - zajęła:

Natalia Szuta - z klasy I a

Opiekun: dr Przemysław Dyrlaga


Serdecznie gratulujemy!

EGZAMIN GIMNAZJALNY - 12-14.04.2011 r.

W dniach od 12-14 kwietnia 2011 r., odbędzie się egzamin gimnazjalny podsumowujący wiedzę uczniów z zakresu nauk humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i jęzkowych.
TERMINY:
 • Egzamin humanistyczny - 120 minut.
  12 kwietnia 2011 roku (wtorek), godz. 9.00.
  Zobacz więcej
 • Egzamin matematyczno-przyrodniczy - 120 minut.
  13 kwietnia 2011 roku (środa), godz. 9.00.
  Zobacz więcej
 • Egzamin język obcy nowożytny - 90 minut.
  14 kwietnia 2011 roku (czwartek), godz. 9.00.
  Zobacz więcej
| Zobacz zdjęcia|
| Terminy rekrutacji|

MSZA ŚW. DLA KLAS TRZECICH - 10.04.2011 r.

W dniu 10 kwietnia 2011 r., o godzinie 15:00 - odbędzie się w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wieprzu Msza Święta w intencji klas trzecich.
Młodzież będzie się modliła wraz z wychowawcami o błogosławieństwo, wiarę, pomoc w zdaniu egzaminu gimnazjalnego i właściwe podjęcie decyzji w tak ważnym momencie życia, jakim jest właściwy wybór szkoły ponadgimnazjalnej.

ZEBRANIE Z RODZICAMI - 7.04.2011 r.

7 kwietnia 2011 r., o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie wywiadowcze z rodzicami.
Ogólne spotkanie dyrektora i psychologa z rodzicami będzie miało miejsce w sali nr 4. Po nim rodzice przejdą do klas, aby omówić z wychowawcami sytuację dydaktyczną, wychowawczą oraz frekwencję uczniów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

NASZE SUKCESY - GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - III MIEJSCE.

III miejsce w Gminnym Etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" - zajął uczeń:

Jakub Kłusak - z klasy III b.

Opiekun: mgr Małgorzata Zawada

Serdecznie gratulujemy!

NASZE SUKCESY - GMINNY TURNIEJ WIEDZY O RUCHU DROGOWYM - I MIEJSCE.

I miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym zajęli:

Przemek Zawiła - z klasy III a;
Kamil Pawlus - z klasy III a;
Dominik Dobija - z klasy II b.

Opiekun: mgr Magdalena Szczotka

Etap powiatowy konkursu
odbędzie się już za tydzień.
Życzymy uczniom powodzenia!

Serdecznie gratulujemy!

XI Szkolny Konkurs Czytelniczy.

Rusza kolejna edycja Szkolnego Konkursu Czytelniczego. W tym roku szkolnym, konkurs odbędzie się pod hasłem: "Życie i twórczość Czesława Miłosza".
Przewidywany termin konkursu: 28 kwiecień 2011 r.
Literatura do konkursu, zakres tematyczny:
Życiorys, twórczość Czesława Miłosza.
Szczegółowe utwory:
"Piosenka o końcu świata", "Campo di Fiori, "Który skrzywdziłeś", "Ars Poetica".
Nauczyciele koordynujący konkurs:
mgr Alina Jakubiec, mgr Natalia Rachwalik, mgr Teresa Biela.
| Zobacz więcej |

NASZE SUKCESY - X POWIATOWY KONKURS WIEDZY O SZTUCE - I MIEJSCE.

I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Sztuce zajęła:

Karolina Skrzypek - z klasy III b.

Opiekun: dr Przemysław Dyrlaga
Serdecznie gratulujemy!

| Zobacz więcej |

ZAPROSZENIE DO NASZEJ SZKOŁY 9.03.2011 r.

Kolejny rok szkolny zbliża się do końca...przed nami jeszcze egzaminy, liczne wycieczki krajowe i zagraniczne, projekty wymian młodzieży z Litwą i Ukrainą... a potem upragnione WAKACJE! a w ramach wakacji 10 dniowy wyjazd do Jałty na Krymie...a później być może projekt z Turcją...:) Niniejszym pragniemy zachęcić uczniów klas VI do wyboru naszej szkoły. Gimnazjum można zobaczyć praktycznie każdego dnia (jeśli grupa - to prosimy o telefon aby przygotować nauczyciela i naszą młodzież do oprowadzenia po szkole i obiektach znajdujących się w jej otoczeniu). Zachęcamy więc do zapoznania się z ofertą edukacyjną na 2011/2012 rok ...i do zobaczenia!
| Zobacz film | | Folder szkoły |

DZIEN KOBIET - 8 MARCA 2011

My Panowie Gimnazjum Publicznego w Wieprzu z okazji Dnia Kobiet, życzymy Wam dużo zdrowia w szczególności. Niech uśmiech na Waszej twarzy zawsze gości, a życie nie sprawia trudności i przykrości. Niech wiatr pieśń niesie Wam radosną, abyście zawsze czuły się jak wiosna. Wśród pachnących kwiatów i śpiewających ptaków, aby motyle na dłoni Wam siadały i najskrytsze marzenia spełniały. Ażeby z Waszych oczu leciały tylko radosne łzy, tak jak wiosną są pachnące bzy. W trudnych chwilach niech gwiazdy nad Wami czuwają i właściwą drogę wybrać pozwalają.
W dniu 8 marca 2011 r. uczniowie z klas IIIa i Ia zaprezentowali piękny program artystyczny dla wszystkich pań pod kierunkiem dr Przemysława Dyrlagi i mgra Tomasza Juraszka.
| Zobacz zdjęcia |

NASZE SUKCESY - POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - I MIEJSCE.

I miejsce w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego zajęli następujący uczniowie:

Krzysztof Cader - z klasy II b;
Łukasz Maślanka - z klasy II b;
Konrad Salawa - z klasy II a.

Opiekun: lic. Grzegorz Śleziak

Serdecznie gratulujemy!

WYCIECZKA DO TEATRU W BIELSKU - BIAŁEJ.

Dnia 23 lutego 2011 roku uczniowie gimnazjum nr 2 w Wieprzu pojechali na wycieczkę do Teatru Polskiego w Bielsku- Białej.
Celem podróży była sztuka teatralna "Moje pomarańczowe drzewko".
Koordynatorzy wycieczki: mgr Teresa Biela,
dr Przemysław Dyrlaga.
| Zobacz więcej |

TARGI EDUKACYJNE.

Czym się kierować przy wyborze szkoły? Jakie profile klas cieszą się największym zainteresowaniem? Jaki kierunek wybrać i na jakie zawody jest największe zapotrzebowanie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było znaleźć podczas Żywieckich Targów Edukacyjnych. Koordynator wycieczki: mgr Małgorzata Zawada
| Zobacz więcej |

SZKOŁA PRZEMYSŁOWA W BIELSKU-BIAŁEJ - WARSZTATY.

Dnia 28.02.2011r. klasy trzecie z naszej szkoły udały się na warsztaty do Szkoły Przemysłowej w Bielsku-Białej.
Uczniowie mieli zajęcia z szycia oraz chemii.
Koordynator wycieczki: mgr Małgorzata Zawada


| Zobacz więcej |

NASZE SUKCESY - OGÓLNOPOLSKI KONKURS PAPIESKI "PAPIEŻ SŁOWIANIN".

Do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu pod hasłem: "Papież Słowianin" zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Kamil Pawlus - z klasy III a;
Jakub Polak - z klasy I b.

Opiekun: ks. mgr Sławomir Kosiński

Serdecznie gratulujemy!

NASZE SUKCESY - MIĘDZYNARODOWY EKUMENICZNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ "JONASZ".

Do finału Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz" zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Beata Krzus - z klasy III a;
Przemysław Zawiła - z klasy III a.

Opiekun: ks. mgr Sławomir Kosiński

Serdecznie gratulujemy!

Gala IKARA, Bank Spółdzielczy Radziechowy - Wieprz 25.02.2011 r.

25 lutego w sali Banku Spółdzielczego w Wieprzu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy "IKAR". Podczas gali zostały wręczone nagrody młodzieży z powiatu żywieckiego, która wzięła udział w tym konkursie. Ideą konkursu jest wspieranie młodych ludzi uzdolnionych szczególnie w obu wymienionych dziedzinach.


| Gala laureatów IKARA |

Laureaci "IKARA" u nowodworczyków w Krakowie 26.02.2011 r.

W dniu 26.02.2011 r. (sobota) laureaci, finaliści Ikara wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wycieczki było poznanie jednego z najstarszych i najznakomitszych liceów im. B.Nowodworskiego. W wycieczce wzięło udział 7 finalistów wraz z opiekunami, koordynator Ikara oraz redaktor Radia ESKA.

Organizatorem eskapady było działające przy naszej szkole Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu BESKIDY. Więcej informacji, wtym kolejny film - wkrótce :-)

| Chór szkolny |

Powiatowy Konkurs Informatyczno - Językowy "IKAR" - rozstrzygnięty, 11.02.2011 r.

W dniu 25.02.2011 r. (piątek) zapraszamy na Galę podsumowującą tegoroczne zmagania uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w POWIATOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNO - JĘZYKOWYM "IKAR".
Konkurs jest organizowany przez współpracujące z naszą placówką Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu BESKIDY, pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty mgra Stanisława Fabera, Starostwa Powiatowego w Żywcu, Wójtów Gmin oraz Burmistrza Miasta Żywca, współfinansowany przez Żywiecką Fundację Rozwoju w ramach Programu: "DZIAŁAJ LOKALNIE VII".
Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z opiekunami naukowymi, władze samorządowe i oświatowe reprezentujące poszczególne organy prowadzące Powiatu Żywieckiego.
W dniu 26.02.2011 r. (sobota) o godzinie 8:30 (zbiórka obok Tesco w Żywcu, żółty bus) wyjazd laureatów i finalistów IKARA do Krakowa. Szczegóły programu podamy w gazetce.
| Laureaci, finaliście tegorocznej edycji |
|Okolicznościowa gazetka |

|Zaproszenie na Galę|
| Patronat Śląskiego Kuratora Oświaty |

GimPlay-Show - Gminny Konkurs Wokalno-Taneczny. 24.02.2011 r.

ZAPROSZENIE

Zapraszamy uczniów wraz z opiekunami na Koncert Laureatów Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show do Domu Ludowego w Wieprzu 24.02.2011 r. na godz. 11:45.

Konkurs odbywa się pod patronatem Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz oraz Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach Wieprzu.
Koordynator konkursu - mgr Alina Jakubiec.
| Zobacz więcej |
dalej |
Licznik odwiedzin
odsłon od 3.XII.2008r.
Gimnazjum w Wieprzu


A BIT ABOUT US

Gimnazjum jest laureatem wielu ogólnopolskich projektów.
Mottem szkoły jest:
Semper in altum!

- "Zawsze wzwyż"

Gimnazjum w Wieprzu
Konkursy
Rodzice
Szkoła ponadgimnazjalna
Inne
Archiwum