O szkole... | OFERTA NA WAKACJE 2012 !!! | Kalendarz | Rekrutacja | Plan NP 2011-2012 | Plan rozwoju szkoły | Koncepcje dyrektora (2012-2017) |
Certyfikat
Certyfikat
Nasi partnerzy
Szkoła
Uczniowie
Dokumenty
Wymiana międzynarodowa
KONTAKT DO SZKOŁY
Copyright ©
Gimnazjum
w Wieprzu
Ul. Szkolna 800
34-382 Bystra
Tel/Fax. (033) 867-59-06 601 283 483
SEKRETARIAT: gimnazjum@konto.pl
DYREKTOR: scwbeskidy@gmail.com
ADMIN. STRONY:
Alina i Wiesław Jakubiec
ADMIN. FILMÓW:
Wiesław JakubiecWAKACJE Z POMYSŁEM 2012 - "Pożyteczne wakacje - Eupatoria na Krymie - półwysep kulturowych rozmaitości" ;)

W dniach od 30 lipca do 12 sierpnia br. wolontariusze wraz z 27 dzićemi z terenu wszystkich sołectw naszej gminy wzięli aktywny udział w projekcie wakacyjnym: "Pożyteczne wakacje 2012 - Epatoria na Krymie - kraina rozmaitości" Letni wypoczynek połączony był z ciekawymi zajęciami z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki. Praktycznie każdego dnia oprócz morskiej kapieli dzieci i młodzież była inspirowana przez swych opiekunów - wolontariuszy do aktywnego spędzania czasu wolnego, m.in. poznała zasady prawidłowego współżycia w grupie rówieśniczej, samodyscypliny oraz szacunku wobec innych kultur. Miejscem realizacji projektu była Eupatoria - znany kurort nad Morzem Czarnym. Projekt ten został zoorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu BESKIDY z Brzuśnika oraz Gminnym Osrodkiem Pomocy Społecznej Radziechowy - Wieprz.

Jednocześnie informujemy rodziców dzieci, że w dniu 4 wrzesnia o godzinie 17.00 odbędzie się merytoryczne i finansowe podsumowanie tego projektu.

Trwają przygotowania do miedznarodowego projektu teatralnego pn.: "Miłość nie zna granic" ("Lyubov nie znaju kordona") 28.07.2012

"Miłość nie zna granic..." - to sztuka realizowana z partnerem z Półwyspu Krymskiego (Ukraina) opowiadająca o powszechnie funkcjonujących stereotypach - w tym trudnej ale pięknej i odwzajemnionej miłości, pomiędzy chłopakiem z Ukrainy oraz dziewczyną z Polski...Akcja dzieje się w 2052 roku (...) Międzynarodowe Warsztaty teatralne, podczas których powstanie ta sztuka odbędą się w Wieprzu (Beskidy) oraz w Niedzicy (Pieniny) w dniach od 11.10 - 18.10.2012 r., pod okiem wybitnych specjalistów (instruktrów z Polski i Ukrainy oraz zawodowych aktorów) W projekcie tym weźmie udział po 12 uczniów z Polski i Ukrainy. Nasza młodzież będzie pod opieką nauczycieli: mgr Teresy Bieli oraz mgr Franciszki Burczak. Sztuka "Miłość nie zna granic" będzie wystawiona w Polsce a potem podczas 10-dniowego Tournee po Ukrainie (19.10 - 28.10.2012) w pięciu miastach naszego wschodniego sąsiada Kijowie, Umaniu, Zaporożu oraz dwóch miastach Półwyspu Krymskiego. Ponadto młodzież polska i ukraińska weźmie udział w wielu interesujących warsztatach międzykulturowych, warsztatach teatralnych w Dniepropietrowskim Teatrze Tarasa Szewczenki oraz wielu interesujacych spotkaniach ze swoimi ukraińskimi rówieśnikami. Uczestnicy projektu zostaną zapoznani z bogatą historią i kulturą południowej Polski. (Beskidy i Pieniny) a potem środkowej i południowej Ukrainy m.in. stary i nowy Kijów, Połtawę wraz Soroczyńcami i Mirchorodem, Zaporoże z jej bogatą tradycją kozacką a także perłę Ukrainy - wielokulturowy piękny Krym. Wybór 10 uczniów reprezentujących naszą szkołę w tej międzynarodowej przygodzie z teatrem, nastąpił już w kwietniu 2012 r. W maju odbyły się też pierwsze przesłuchania. We wrześniu br do grupy dołącza jeszcze dwie osoby, które będą zainteresowane aktywnym udziałem w/w przęwzięciu. Mamy nadzieję, że wszystko przebiga podobnie u naszego ukraińskiego partnera. Instytucją współfinansującą nasz projekt jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie a realizatorem nasza lokalna instytucja kutury: Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy - Wieprz. Koordynator projektu: Wiesław Jakubiec.

| Ukraina | | Skrócony plan projektu |

WAKACJE Z POMYSŁEM 2012 - "Pożyteczne wakacje - Eupatoria na Krymie - półwysep kulturowych rozmaitości" ;)

W dniu 30 lipca (poniedziałek) o godzinie 17:30 spotykamy się przy sklepie LEWIATAN w Wieprzu (obok Straży Pożarnej). Prosimy rodziców aby dzieci i młodzież miały z sobą wszystkie potrzebne dokumenty (PASZPORT) suchy prowiant na drogę i oczywiście bagaż główny oraz mały podręczny o godzinie 17.55 dzieci, młodziez pod opieką naszych wolontariuszy wyjedzie autokarem do Lwowa, potem pociagiem do stolicy Półwyspu Krymskiego - Symferopola na letni wypoczynek połaczony z ciekawymi zajęciami z zakresu szeroko rozumianej profilaktyk. Miejscem realizacji projektu jest kurort znajdujacy sie nad Morzem Czarnym Eupatoria. Projekt ten jest organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu BESKIDY z Brzuśnika oraz Gminnym Osrodkiem Pomocy Społecznej Radziechowy - Wieprz.

Jednocześnie informujemy, że pod nr tel. 601 283 483 są udzielane wszelkie informaje na temat w/w przedsięwzięcia.
| LISTA osób zakwalifikowanych | | INFORMACJA wstępna DLA RODZICÓW |
| Eupatoria |


PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 - ZNAKOMITE WYNIKI UCZNIÓW!!!! ;)))

W czwartek wieczorem, a więc można powiedzieć w "wigilię" zakończenia roku szkolnego 2011/2012 w naszej szkole zorganizowano jego uroczyste zakończenie. W uroczystości aktywny udział wziął wójt naszej Gminy Grzegorz Figura, rodzice oraz wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły. Miniony rok był szczególnie udany dla naszych znakomitych trzecioklasistów. Jak już pisaliśmy - tradycyjnie wyniki egzaminu gimnazjalnego były wysokie. Nasi uczniowie nie tylko uzyskali wyższe średnie niż gmina, powiat, wojewdztwo czy kraj ze wszystkich jego trzech części (humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego) ale w dodatku w rankingu kilkudziesięciu szkół gimnazjalnych jakie funkcjonują w powiecie żywieckim nasze gimnazjum zostało sklasyfikowana w gronie trzech najlepszych !!! (Gimnazjum w Wieprzu, Ślemieniu i Korbielowie). Wyniki uczniów ze szkół żywieckich oraz pozostałych gmin plasują się za nami... Serdecznie gratulujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz dyrekcji naszej szkoły. Szczególne słowa uznania kierujemy do PAŃ: Teresy Bieli (język polski - wynik jej podopiecznych to: 72%) oraz Jolanty Kuś (matematyka - wynik jej podopiecznych to: 54%), gdyż uczniowie właśnie z tych wyodrębnionych na egzaminie części, można powiedzieć zdeklasowali pozostałe szkoły... Więcej informacji na temat "małej matury" znajdziesz na stronie Centralnej Komisji Egzamiinacyjnej w Warszawie oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworzu.
| ZOBACZ FILM Z BALU GIMNAZJALNEGO (POLONEZ)|

| WYKAZ UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO KLASY 1 GIMNAZJUM|


SZKOLNA AKADEMIA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI - GALA 28.06.2012

W dniu 28 czerwca 2012 r. o godzinie 17:45 odbyło się uroczyste podsumowanie dwuletniego projektu "Szkolna Akademia Wiedzy i Umiejętności" Projekt był realizowany w ramach działania 9.1.2 POKL współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społoecznego. Podczas uroczystej gali kierownik projektu serdecznie podziękował trenerom, uczestnikom projektu, którzy otrzymali liczne nagrody książkowe.

| CZYTAJ WIĘCEJ |
| ZOBACZ FILM |


XI ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 ...tuż, tuż...

Kolejny XI rok szkolny w wieprzańskim gimnazjum dobiega końca. Nadszedł czas podsumowań... W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich otrzymali informację dotyczącą wyników egzaminu gimnazjalnego, który już tradycyjnie wypadł w naszej szkole dobrze. We wtorek 26 czerwca o godzinie 16:00 klasy trzecie zapraszają na tradycyjny BAL GIMNAZJALNY. W dniu 27 czerwca (środa) odbędą się w naszej szkole bardzo interesujące zajęcia edukacyjne, które poprowadzą pracownicy Publicznej Biblioteki z Wieprza. W dniu 28 czerwca o godzinie 16:30 rozpocznie się w naszej szkole uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2011/2012, po nim gala podsumowująca liczne projekty szkolne w tym zwłaszcza projekt europejski "Szkolna Akademia Wiedzy i Umiejętności". Już dziś serdecznie zapraszamy uczniów ich rodziców, babcie dziadków orazz licznych przyjaciół naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy.

WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA DYREKTORA DO PROJEKTU DZIENNIKARSKIEGO NA LITWIE (16-19.06.2012)

W dniach 16 - 19 czerwca 2012 roku dyrektor naszego gimnazjum weźmie udział w wizycie przygotowawczej do planowanego na wrzesień (8-15.09.2012) projektu dziennikarskiego, jaki nasza mlodzież i młodzież litewska ze szkoły w Poniewieżu będzie realizowała w Kłajpedzie - nadmorskim kurorcie na Litwie. W projekcie dzienikarskim uczniowie i nauczyciele będą porozumiewać się wyłącznie w języku angielskim. Weźmie w nim udział po 8 uczniów z każdej ze szkół oraz po dwóch nauczycieli. Instytucją współfinansującą nasz projekt jest Polsko - Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży z Warszawy. Przyznana dotacja obejmuje przejazd uczestników, ich zakwaterowanie i wyżywienie a także zakup niezbędnych pomocy dydaktycznych do realizacji tego przedsięwzięcia oraz jego upowszechniania.

| CZYTAJ WIĘCEJ |
| Nasi przyjaciele z litewskiej szkoły |

PROJEKT EDUKACYJNY - ITALIA - RZYM BAROKOWY i STAROŻYTNY... (11-17.06.2012)

W dniach 11 - 17 czerwca 2012 roku 34 osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką mgr T. Bieli, mgr J. Kuś, mgr M. Zawady, mgr A. Jakubiec, wzięła udział w zagranicznej przygodzie pod nazwą: "Italia – spotkania z historyczną kulturą: Rzym barokowy, Rzym starożytny, Orvieto – miasto Etrusków. Nasi uczniowie zobaczyli: Watykan – miejsce wiecznego spoczynku bł. Jana Pawła II. Młodzież zwiedziła Bazylikę Świętego Piotra. Poznała historię: Rzymu starożytnego: Koloseum, Forum Romanum, Plac Wenecki. Rzym barokowy słynne place i fontanny Rzymu: PIAZZA NAVONA Z FONTANNĄ CZTERECH RZEK, PANTEON, FONTANNA DI TREVI. W Nettuno – poznali historię średniowiecznego starego miasta z zamkiem, portem turystycznym z luksusowymi jachtami oraz z sanktuarium Św. Marii Goretti – patronki tego miasta. Był też czas na wypoczynek nad morzem. Uczniowie poznali historię i kulturę starożytnego miasta Etrusków – Orvieto. Zobaczyli m.in. Pizza Duomo, tam poznamy historię katedry, jednej z najwspanialszych budowli gotyckich we Włoszech z przepiękną fasadą i freskami. Poznali też ciekawą historię Asyżu – bazylika Św. Klary i Św. Franciszka. W dniu 16 czerwca udali się do Mirabilandii na kilkugodzinny pobyt w Parku Rozrywki.

| ZOBACZ ZDJĘCIA |
| CZYTAJ WIĘCEJ |
MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY PRZYRODNICZE (KRAKÓW - SOBLÓWKA) (04.06.2012 r.)

Międzynarodowe warsztaty przyrodnicze pod nazwą: Bioindykatory powietrza, wody i gleby Beskidu Żywieckiego" i "Fresh air as a condition of a healthier life" opracowany przez nauczycielki naszej szkoły mgr Małgorzatę Krzuś oraz mgr Kamilę Kowalską jest obecnie w trakcie realizacji w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Soblówce. W dniu 3 czerwca grupa 17 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wyjechało do Krakowa aby tam na terenie Ogrodu Botanicznego wraz z młodzieżą i nauczycielami z Żydaczowa (Ukraina) wziąć aktywny udział w bardzo interesujących warsztatach przyrodniczych. Następnie uczestnicy projektu pojechali aż pod granicę Polski i Słowacji, gdzie w miejscowości Soblówka rozpoczęli bardzo interesujące warsztaty ekologiczne, chemiczno-biologiczne prowadzone przez specjalistów z takich dziedzin jak: biologia, chemia, przyroda, muzykologia, turyzm, oraz języków obcych - angielskiego, polskiego i ukraińskiego.
Koordynator projeku: mgr Małgorzata Krzuś. Nauczyciele wspomagający: mgr Kamila Kowalska, dr Vasyl Blagij, mgr Aleksandra Barankiewicz oraz dyrektor mgr Wiesław Jakubiec.

XII SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY POD HASŁEM "WISŁAWA SZYMBORSKA - WYBRANE DZIEŁA" ROZSTRZYGNIĘTY.

XII Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem: "Wisława Szymborska - wybrane dzieła" został przeprowadzony wśród uczniów Gimnazjum w Wieprzu. Komisja w składzie: mgr A. Jakubiec, mgr N. Rachwalik, mgr T. Biela oceniła wszystkie prace.
I miejsce w konkursie zajęła Ewelina Zawada - klasa III a.
II miejsce w konkursie zajęła Anna Sałamun - klasa II b.
III miejsce w konkursie zajęł Jakub Sołtysek - klasa II b.
| ZOBACZ TABLO KLAS III |

PARAOLIMPIADA 2012 (02.06.2012)

W dniu 2 czerwca 2012 r. odbyła się kolejna już XIII Paraolimpiada dla dzieci i młodzieży z rejonu Żywiecczyzny i nie tylko. Przybyli liczni goście, sponsorzy oraz najważniejsze osoby - dzieci i młodzież znakomicie bawiąca się podczas pomysłowych dyscyplin sportowych. Na koniec zabawy wręczono pamiątkowe medale. Koordynator: mgr Jadwiga Klimonda

| ZOBACZ FILM |

WYCIECZKA DO WARSZAWY (23-25.05.2012)

W dniach 23 - 25 maja 2012 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki było zwiedzanie stolicy, telewizji polskiej, Sejmu Rzeczypospolitej. Nasi gimnazjaliści spotkali się z panią poseł Małgorzatą Pępek. Ponadto uczniowie wzięli udział w lekcji w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza. Obejrzeli światowej sławy musical "Skrzypek na dachu" w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Musical "Skrzypek na dachu" swoją warstwą muzyczną jak i tematem przemawia do publiczności na całym świecie. Za kanwę libretta posłużyła powieść Szołema Alejchema Dzieje Tewjego Mleczarza. Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyły dwie społeczności – żydowska i rosyjska, które starały się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku. Tytułowy Tewje był ubogim mleczarzem, ojcem pięciu córek, które chciał wydać dobrze za mąż. One jednak nie zgadzały się z propozycjami swatki i szukały związków opartych na miłości. Tewje raz po raz stawał przed wyborem, co jest ważniejsze: życie zgodnie z tradycją czy szczęście córek. W finale musicalu dochodzi do masowej emigracji ludności żydowskiej.
Koordynator: mgr Teresa Biela
| ZOBACZ FILM|
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

TRZYMAJ FORMĘ' 2012 (1.06.2012 r.)

Program „Trzymaj formę" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.
 Na tegoroczne podsumowanie programu przybyła do naszej szkoły pani Poseł Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzata Pępek, która na wstępie złożyła serdeczne życzenia uczniom z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, pogratulowała dyrekcji oraz nauczycielom oryginalnego pomysłu na realizację tego przedsięwzięcia po czym wzięła aktywny udział w jego odbiorze. Ponadto w programie wzięła udział przedstawicielka żywieckiego Sanepidu pani Jadwiga Semla, która od wielu lat aktywnie współpracuje z naszą placówką. Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.  Program pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty winny służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.  
Koordynator projeku: mgr Jolanta Kuś.

WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNO-HUMANISTYCZNY "PRAWA DZIECKA I ICH PRZESTRZEGANIE WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE" (ŚKO). 29.05.2012 r.

Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Informatyczno-Humanistycznego pod hasłem "Prawa dziecka i ich przestrzeganie we współczesnym świecie" w kategorii film, została Joanna Jakubiec z klasy Ia. Uczennica wykonała film pt. "Prawa dziecka we współczesnym świecie" traktującym o wykorzystywaniu nieletnich do walk w Afryce, dzieciach żyjących w slumsach i zmuszanych do nierządu. Konkurs zorganizowano pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach, Prezydenta Miasta Katowice i Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Opiekun: mgr Alina Jakubiec.

Serdecznie gratulujemy!
| ZOBACZ WYNIKI |

KONKURS LITERACKI - PIYKNO JEST NASA ZIYMIA ŻYWIECKO. 26.05.2012 r.

I miejsce w Konkursie Literackim pod hasłem "Piykno jest nasa Ziymio Żywiecko" w kategorii proza, zajęła Katarzyna Biegun z klasy IIIa. Uczennica napisała pracę na temat "Matusia prawde zowdy godo".
Opiekun: mgr Teresa Biela.
I miejsce w Konkursie Literackim pod hasłem "Piykno jest nasa Ziymio Żywiecko" w kategorii poezja, zajął Jakub Polak z klasy IIb. Uczeń napisał wiersz pt. "Nasa Ziymio Żywiecka".
Opiekun: mgr Natalia Rachwalik.
Serdecznie gratulujemy!
| ZOBACZ WYNIKI |

POWIATOWY KONKURS LITERACKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. 18.04.2012 r.

III miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim z Języka Angielskiego -
zajęła Magdalena Brandys z klasy Ia.

Opiekun: lic. Magdalena Majnusz.

Serdecznie gratulujemy!KOLEJNY PROJEKT EDUKACYJNY: POLSKA - MALTA CZ1. (09 - 16.05.2012)

W dniach od 9 do 16 maja 2012 roku nasze gimnazjum gościło 12 znakomitych uczniów oraz 2 wybitnych nauczycieli z ST.Michael School, Malta Przez 7 dni Polscy i Maltańscy uczniowie realizowali pod opieka nauczycieli zajęcia edukacyjne realizowane metodami aktywnymi. Projekt edukacyjny pod nazwą: "Historical and cultural values of selected regions in the south of Poland" - jak sądzimy spełnił oczekiwania obu stron. Podczas realizacji projektu, nasi goście zaprezentowali swój kraj - jego bogatą historię i kulturę, spotkali się z uczniami gimnazjum oraz klasy 6 SP w Wieprzu. Wzięli udział w wielu interesujących zajęciach międzykulturowych, w koncercie laureatów GimPlayShow, występach teatralnych naszej młodzieży, lekcji historii Polski, zaś podczas wyprawy na Słowiankę poznali otaczającą Beskid Żywiecki faunę i florę i nauczyli się przy góralskim ognisku kilku lokalnych piosenek. Była też okazja aby sprawdzić swoją aktywność sportową (odbyły się 2 mecze: piłkarski i koszykarski). Ponieważ ST.Michael School jest elitarną szkołą katolicką - pokazaliśmy naszym gościom najpiękniejsze miejsca kultu Maryjnego na Podbeskidziu: Jasną Górkę, Rychwałd, Gilowice, Kalwarię Zebrzydowską, Kraków oraz lokalną Golgotę Beskidów - Matyskę. W piątek przedstawiciele spotkali się z Wójtam naszej Gminy oraz panią Minister Edukacji Narodowej. Nie zabrakło też wspólnych wieczorków tanecznych zarówno przy muzyce disco dance jak i przy tradycyjnych pieśniach i muzykowaniu góralskim (udział w zajęciach tanecznych z regionalnym zespołem Grojcowianie oraz podczas wspólnego grillowania). W niedzielę zaprosililśmy gości do naszych domów aby mogli lepiej poznać zwyczaje i tradycje typowej rodziny polskiej. Niektórzy wzięli udział w wycieczce do Zakopanego Międzybrodzia Żywieckiego czy na górę Skrzyczne, gdzie po raz pierwszy w życiu mogli zobaczyć i dotknąć śniegu. Oczywiście poznali historię Zamku i Pałacu Habsburgów w Żywcu. Nasi uczniowie zostali zaproszeni na Maltę w październiku. Tam będziemy realizować zbliżony do polskiej części projekt edukacyjny. Najważniejszym celem obu projektów oprócz walorów poznawczych - była praktyczna nauka języka angielskiego.

SPOTKANIE Z MINISTREM EDUKACJI NARODOWEJ PANIĄ KRYSTYNĄ SZUMILAS. (14.05.2012)

W dniu 14 maja br. w Sali Lustrzanej Pałacu Habsburgów w Żywcu, odbyło się spotkanie Pani Minister Krystyny Szumilas z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. W spotkaniu, którego głównym tematem były aspekty finansowania oświaty wzięli udział przedstawiciele Powiatu Żywieckiego. W spotkaniu uczestniczył też Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber, Posłanka Ziemi Żywieckiej do Sejmu RP Małgorzata Pępek oraz dyrektor naszego gimnazjum Wiesław Jakubiec, który przybył wraz z dwójką naszych przyjacół z Malty (ze szkoły św. Michała, która jest w trakcie realizacji kolejnego projektu edukacyjnego z naszą szkołą). Była okazja aby krótko porozmawiać o naszym projekcie...na pamiątkowym zdjęciu z panią minister zobaczycie nauczyciela St Michael School Andrewa Gafa i ucznia tej szkoły Liama Johna Portelli Isherwooda.

SPOTKANIE Z UCZNIAMI KLAS VI. (14.05.2012)

W dniu 14 maja br. w Gimnazjum Publicznym w Wieprzu odbyło się spotkanie przedstawicieli naszej szkoły i gości z Malty, z uczniami Szkoły Podstawowej im. J. Klicha w Wieprzu.
Spotkanie poprowadziła mgr Małgorzata Zawada. Nasi goście z Malty zaprezentowali swoją szkołę oraz zaśpiewali piosenki charakterystyczne dla ich kraju.


| FOLDER SZKOŁY |

| REKRUTACJA 2012/2013 |
| PODANIE DLA UCZNIÓW SPOZA OBWODU|

GALA GIMNNEGO KONKURSU WOKALNO-TANECZNEGO GIMPLAY-SHOW. 10.05.2012 r.
GALA FINALISTÓW POWIATOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNO-JĘZYKOWEGO "IKAR"A.D. 2012 r.

Informujemy, że Gala podsumowująca tegoroczne zmagania uczniów w Powiatowym Konkursie Informatyczno - Językowym IKAR oraz w Gminnym Konkursie Wokalno-Tanecznym GimPlay-Show odbędzie się w dniu 10 maja 2012 r. o godzinie 13:00 w amfiteatrze przy Gimnazjum w Wieprzu.
Serdecznie zapraszamy laureatów, finalistów oraz uczniów wyróżnionych wraz z opiekunami naukowymi.
| ZDJĘCIA |
| WYNIKI GIMPLAY|
| ZOBACZ WIĘCEJ|
| WYNIKI IKARA | | ZOBACZ WIĘCEJ |

WIZYTA BISKUPA PIOTRA GREGERA W NASZEJ SZKOLE. 27.04.2012 r.

W dniu 27 kwietnia 2012 r. do naszej szkoły przybył z roboczą wizytą Biskup pomocniczy Diecezji Bielsko - Żywieckiej Piotr Greger, który następnego dnia dokonał sakramentu bierzmowania w tutejszej parafii. Wielce Szanownego gościa przyjęto w progach naszej skromnej szkoły. Nauczyciele i młodzież w serdecznej pełnej miłości atmosferze miło spędzili ten czas, podczas którego nie zabrakło ciekawych prezentacji oraz pogadanek prowadzonych bezpośrednio z księdzem Biskupem. Ksiądz Biskup przy szkolnej kapliczce (którą w 2003 roku poświęcił Biskup senior Janusz Zimniak) - pobłogoławił młodzież i nauczycieli naszego gimnazjum, życzył m.in. abyśny byli dobrym przykładem dla innych i obiecał modlitwe za Nas. Bóg zapłać księże Biskupie!

|ZOBACZ WIĘCEJ| |CZYTAJWIĘCEJ|

MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM WIEPRZ, 26.04.2012r.)

W dniu 26 kwietnia (czwartek) o godzinie 15:00 w Sali nr 6 w naszej szkole odbędzie się pierwsza część Międzynarodowego Seminarium z zakresu Nowoczesnych Technik Informacyjnych (ICT):
„Narzędzia współczesnej komunikacji e-learningowej – aspekt prakseologiczny”
Seminariumn poprowadzi dyrektor szkoły mgr Wiesław Jakubiec oraz mgr inż. Wojciech Sleziak. W seminarium wezmą udział przede wszystkim nauczyciele różnych specjalności oraz lekarze i pracownicy instytucji kultury z Wieprza (PL) oraz Jałty, Żydaczowa i Kijowa (UA).
|Zobacz jedną z prezentacji...|
|Plan seminarium|

EGZAMIN GIMNAZJALNY 20012 (24,25,26.04.2012r.)

Chyba najlepiej weryfikują jakość kształcenia w danej szkole zewnętrzne egzaminy zwane potocznie „egzaminem gimnazjalnym”, warto w tym miejscu przypomnieć, że Gimnazjum w Wieprzu należy pod tym względem do grona najlepszych szkół w powiecie, województwie i kraju. Egzamin gimnazjalny jest powszechny, obowiązkowy i zewnętrzny. Oznacza to, że wszyscy uczniowie gimnazjum obowiązkowo piszą taki sam test, oceniany przez specjalne komisje. Wyniki egzaminu są wykorzystywane przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Część humanistyczna egzaminu obejmuje dwa obszary: - czytanie i odbiór tekstów kultury oraz tworzenie własnego tekstu. Część matematyczno-przyrodnicza egzaminu obejmuje cztery obszary: - umiejętne stosowanie terminów, pojęć i procedur z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych niezbędnych w życiu i dalszym kształceniu, wyszukiwanie i stosowanie informacji, wskazywanie i opisywanie faktów, związków i zależności, w szczególności przyczynowo-skutkowych, funkcjonalnych, przestrzennych i czasowych, stosowanie zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania problemów. Część językowa egzaminu obejmuje obszar słuchania ze zrozumieniem, gramatyki oraz znajomości słownictwa.
Naszym trzecioklasistom - życzymy połamania piór !!!
|EGZAMIN GIMNAZJALNY|
|CZYTAJ WIĘCEJ|

MIĘDZYKULTUROWA WYMIANA MŁODZIEŻY - POLSKA-MALTA 2012 - 2013 (20.04.2012r.)

Dyrektor naszego gimnazjum ogłasza zapisy uczniów, którzy są zainteresowani w październiku i grudniu br. wziąć aktywny udział w wymianie międzykulturowej z młodzieżą St Michael School oraz The Girls Secondary School, Zejtun na Malcie.

Zainteresowana młodzież może zgłaszać chęć udziału w sekretariacie szkoły w dniach od 20 kwietnia do 09 maja 2012 roku. W październikowym projekcie na Malcie (3.10-10.10) weźmie udział 12 uczniów (planujemy, że będą to 4 dziewczyny i 8 chłopców), w kolejnym (28.11 - 3.12) weźmie udział 10 dziewcząt. Ostateczna lista uczniów wytypowanych do projektu w październikowego będzie ogłoszona w dniu 09 maja br. Przewidywany całkowity koszt udziału w projekcie to około 25% sumy wszystkich kosztów (czyli około 500-600 zł.) Ponadto kandydaci powinni posiadać dobrą znajomość w komunikacji językiem angielskim (wystrczy rekomendacja nauczyciela j.angielskiego). Od uczestnika wymiany oczekiwane będzie co najmniej poprawne zachowanie. Przy rekrutacji uczestników liczyć się też będzie dotyczczasowy udział w innych projektach międzynarodowych lub krajowych, zainteresowania historią, geografią, pozytywna aktywność na terenie szkoły itp - informacje te musza być potwierdzone przez wychowawcę klasy.
Spotkanie organizacyjne dla rodziców zakwalifikowanych uczniów - planowana jest w czwartek 10 maja o godzinie 19:00 (Należy zabrać 100 zł).
Na dzień 23.04 jest zgłoszonych: 8 kandydatur.
|ZOBACZ WIĘCEJ|

GIMNNY KONKURS WOKALNO-TANECZNY GIMPLAY-SHOW (WYNIKI) 17.04.2012 r.

W dniu 17 kwietnia 2012 r. odbyła się XII edycja Gminnego Konkursu Wokalno Tanecznego GimPlay-Show. Konkurs odbył się pod patronatem Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz oraz Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu. Wyniki konkursu przedstawiamy poniżej.
Pragniemy gorąco podziękować wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz opiekunom. Pragniemy również zaprosić laureatów i wyróżnionych uczniów w konkursie wraz z opiekunami na Koncert Laureatów, który odbędzie się 10 maja 2012 r. o godz. 13:00 w Amfiteatrze przy Gimnazjum w Wieprzu, w razie niepogody w Domu Ludowym w Wieprzu. W tym dniu zostaną wręczone nagrody, dyplomy i podziękowania. Koordynator: mgr Alina Jakubiec
Serdecznie zapraszamy :)
| ZDJĘCIA | | WYNIKI| | ZOBACZ WIĘCEJ|

ŚRÓDSEMESTRALNE SPOTKANIE Z RODZICAMI (19.04.2012)

Szanowni rodzice.
W CZWARTEK 19 kwietnia 2012 r. o godzinie 16:30 odbędzie się śródsemestralna "wywiadówka". Prosimy Państwa o niezawodne przybycie. Przed wywiadówką czeka na Was miła niespodzianka (...)

...Uczniom klas trzecich przypominamy, że za kilka dni (24-26.04) rozpoczyna się seria egzaminów gimnazjalnych;) A zatem zachęcamy, aby każdą wolną chwilę poświęcić na powtórki;)

KOLEJNY PROJEKT MIĘDZYNARODOWY - PRZED NAMI ;) LITWA (Kłajpeda) 2012 - 31.03.2012 r.

Miło nam poinformować, że dyrekcji naszego gimnazjum udało się wygrać w konkursie na realizację międzynarodowego projektu dziennikarskiego, który we wrześniu br będzie realizowany w Kłajpedzie (na Litwie) z młodzieżą litewską ze szkoły średniej z Poniewieża. Instytucją współfinansującą nasz projekt jest Polsko - Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży z siedzibą w Warszawie.
Nasz wspólny projekt zatytuowany jest: "Młodzi dziennikarze mają głos" (”Young journalists have their say”).
Rekrutację do w/w projektu zakończymy w maju br. W projekcie weźmie udział po ośmiu uczniów z każdej ze szkół oraz po dwóch nauczycieli. Językiem roboczym będzie oczywiście język angielski. O szczegółach projektu - poinformujemy Was później.
| Nasi przyjaciele z litewskiej szkoły |

Wybór szkoły w aspekcie zmian w szkolnictwie ponadgimnazjalnym

Prezentujemy Państwu najnowsze informacje dotyczące zmian jakie zaszły w czwartym etapie edukacyjnym - SZKOLNICTWO PONADGIMNAZJALNE

| ZOBACZ PREZENTACJĘ|

MIĘDZYKULTUROWA WYMIANA MŁODZIEŻY - POLSKA-MALTA 2012 - 2013 (31.03.2012r.)

W dniach 25 - 28 marca 2012 roku dyrektor naszego gimnazjum wziął udział w wizycie przygotowawczej na Malcie, której celem było przygotowanie czterech projektów wymiany międzykulturowej młodzieży z Wieprza z młodzieżą z Malty. Dyrektor podpisał listy intencyjne z dyrektorami obu partnerskich szkół - to jest: elitarną szkołą dla chłopców: St Michael School,St Venera SVR oraz dziewcząt: St. Margaret College, Girls Secondary School, Zejtun)
Projekty te będą realizowane od maja 2012 r. do kwietnia 2013 r. Weźmie w nich aktywny udział po 22 uczniów ze szkoły z Malty i z Polski. Szczegóły dotyczące realizacji tych projektów edukacyjnych - poznacie wkrótce.
|ZOBACZ WIĘCEJ|

GALA FINALISTÓW POWIATOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNO-JĘZYKOWEGO "IKAR"A.D. 2012 r.

Informujemy, że Gala podsumowująca tegoroczne zmagania uczniów w Powiatowym Konkursie Informatyczno - Językowym IKAR, odbędzie się w dniu 10 maja 2012 r. o godzinie 13:00 w amfiteatrze przy Gimnazjum w Wieprzu.
Serdecznie zapraszamy laureatów, finalistów oraz uczniów wyróżnionych wraz z opiekunami naukowymi.| CZYTAJ WIĘCEJ|

GIMNNY KONKURS WOKALNO-TANECZNY GIMPLAY-SHOW' 17.04.2012 r.

Zapraszamy uczniów wraz z opiekunami na II etap XII edycji Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show, który odbędzie się 17 kwietnia 2012 r. o godz. 9:00 w Domu Ludowym w Wieprzu, natomiast Koncert Laureatów odbędzie się 10 maja 2012 r. o godz. 13:00 w Amfiteatrze przy Gimnazjum w Wieprzu, w razie niepogody w Domu Ludowym w Wieprzu. Konkurs odbywa się pod patronatem Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz oraz Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu.
Koordynator: mgr Alina Jakubiec
Serdecznie zapraszamy :)
| ZOBACZ WIĘCEJ|

ŚWIĘTA WIELKANOCNE AD 2012

Święta Wielkanocne, czyli Wielkanoc to najstarsze święto chrześcijańskie, które upamiętnia męczeńską śmierć i cudowne zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc, najważniejsze święto chrześcijan - to święto ruchome, nie ma określonej daty swojego występowania – odbywa się pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia.
W okresie świąt popularne są tradycyjne życzenia świąteczne i wielkanocne. Życzenia i wierszyki które składamy w tym okresie, są doskonałym sposobem na przekazanie naszym bliskim ciepła i miłości, która jest obecna w naszych sercach... Alleluja dziś śpiewajmy, Bogu cześć i chwałę dajmy, Bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel, Tego świata Odkupiciel. ...Dyrektor, Grono Pedagogiczne Gimnazjum i Uczniowie Życzą wszystkim Zdrowia, radości i powodzenia - To są najszczersze nasze życzenia;)
| ZOBACZ WIĘCEJ|

DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE - Jan Paweł II jest wśród nas... wspomnienie 02.04.2005r. (2.04.2012r.)

„Prawdziwa cywilizacja nie polega na sile, ale jest owocem zwycięstw nad samym sobą, nad mocami niesprawiedliwości, egoizmu i nienawiści, które są zdolne zniekształcić prawdziwe oblicze człowieka” (Jan Paweł II - Papież Polak).
W dniu 02 kwietnia 2012 r. w siódmą rocznicę odejścia "do domu Pana" naszego wybitnego Polaka bł. Jana Pawła II, uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum wezmą udział w kolejnym "Dniu Papieskim".


| Czytaj więcej |

Warsztaty międzykulturowe na Mauritiusie (1.04.2012r.)

Nasza szkoła otrzymała potwierdzenie udziału w pilotażowym programie wymiany kulturowej na rajskiej wyspie Mauritius.
(Republika Mauritiusa – to państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 800 km od Madagaskaru). Szkoła partnerska położona jest jest przy samym brzegu oceanu w północno - wschodniej części wyspy w miejscowości Grand Gaube. Wykończona jest w stylu kolonialnym, z subtelną kombinacją drewna i kamienia. Placówka posiada własny basen, w którym nasza młodzież z pewnością przeżyje niezapomniane chwile. Uczniowie tym razem zamieszkają w przyszkolnym zapleczu hotelowym w pokojach 2-3 osobowych z tarasem. Podczas 10 dniowego pobytu nasza młodzież weźmie udział w wielu interesujących warsztatach językowo-kulturowych, wycieczkach, sparingach sportowych, ponadto rejsach katamaranem, zaliczy mini kurs w centrum nurkowym, popłynie łodzią z przeszklonym dnem a najodważniejsi spróbują swoich sił na nartach wodnych. W planie są jeszcze zawody na kajakach i rowerach wodnych. W szkole działa prężnie sekcja fitness, tenisa, siatkówki plażowej. Najważniejszą atrakcją podczas pobytu będzie fakultatywna wycieczka do słynnego Ogrodu Botanicznego. | Posłuchaj Hymnu Republiki Mauritius |
UWAGA: Zainteresowani uczniowie mogą zapisać się na w/w projekt w sekretariacie szkoły - całkowity koszt 0,00 zł!

Czytaj więcej

POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNO-JĘZYKOWY "IKAR". 20.03.2012 r.

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Informatyczno-Językowym "IKAR" otrzymał Krzysztof Biegun z klasy III a.
W tym roku poziom konkursu był bardzo wysoki, obejmował zagadnienia wykraczające poza podstawę programową.
Opiekunowie naukowi ucznia: mgr Alina Jakubiec i mgr Magdalena Majnusz.


Uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbędzie się 10 maja 2012 r.

SZTUKA TEATRALNA "ZEMSTA". 26.03.2012 r.

Dnia 26 marca 2012 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu na przedstawienie pt. „Zemsta” wystawione przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Całość spektaklu uświetniała dobrze dobrana muzyka i elementy filmowe. Nauczyciele opiekunowie: T. Biela, A. Jakubiec, J. Kuś, M. Zawada, M. Krzuś, B. Piątek–Matlas, A. Pająk.

POWIATOWY i REJONOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO ROSTRZYGNIĘTY. 22.03.2012 r.

WIEKLKI SUKCES NASZYCH TENISISTÓW!!!
W ubiegłym tygodniu drużyna chłopców zdobyła wicemistrzostwo Powiatu Żywieckiego w tenisie stołowym. W dniu wczorajszym nasi sportowcy pod kierunkiem mgra Grzegorza Śleziaka zdobyła PIERWSZE MIEJSCE w Rejonowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Ligocie. Nasi chłopcy byli lepsi od znakomitych drużyn z Bielska, Cieszyna czy Żywca. Pierwsze miejsce kwalifikuje naszych tenisistów do finału Wojewódzkiego w Sosnowcu!
A zatem gratulujemy i dalej trzymamy kciuki ;)

ŚWIĘTO SPORTU SZKOLNEGO. 22.03.2012 r.

W dniu 22 marca 2012 w naszej szkole obchodziliśmy Święto Sportu Szkolnego. Rywalizacja odbywała się między klasami w czterech dyscyplinach (tenis stołowy, bambuko, piłka nożna i piłka siatkowa). Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych i zdobyć punkty dla swojej klasy, które były niezbędne do uzyskania dobrego miejsca w klasyfikacji generalnej. Zawodnicy bardzo angażowali się w rozgrywane mecze i po kilku godzinach mieliśmy wyłonionych zwycięzców. W poszczególnych konkurencjach byli to:
Bambuko – klasa 2a – Szumon Urbaś i Eryk Witas;
Tenis stołowy – klasa 1b – Słowik Paweł i Krzus Patrycja;
Piłka nożna – klasa 3a – Łukasz Stasica, Krzysztof Biegun, Radosław Pieronek, Wiktor Janik, Maciej Dudek i Szymon Bąk
Piłka siatkowa – klasa 1a – Damian Marek, Marcin Rypień, Michał Kozieł, Adrian Kupczak, Miłosz Świniański i Sebastian Świniański.
Po zsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji w klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu uplasowała się klasa 1B, na drugim klasa 2a i na trzecim klasa 3a. Gratulujemy! Organizatorem „Święta Sportu Szkolnego” byli uczniowie z klasy 2a (Aleksandra Dudek, Katarzyna Rozmus, Dominik Biegun, Paweł Błachut, Marcin Hojdys, Paweł Jarco, Joachim Kosiec i Mariusz Twardysko ), którzy przygotowali zawody i sędziowali podczas turnieju realizując tym samym sportowy projekt edukacyjny. Opiekunem i koordynatorem była mgr M. Szczotka Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i ducha walki, i zapraszamy za rok. Ze sportowym pozdrowieniem klasa 2A:)

MIĘDZYNARODOWY PANEL POŚWIĘCONY PROJEKTOM - WIEPRZ - KIJÓW. 20.03.2012 r.

W dniu dziesiejszym dyrektor naszej szkoły, nauczyciele: Małgorzata Krzuś, Alina Jakubiec oraz uczniowie - reprezentanci wszystkich klas wzięli udział w godzinnym meatingu na żywo z przyjacoółmi z Ukrainy - Międzynarodowej Szkoły nr323 w Kijowie. Tematem przewodnim były projekty - ich efektywność w dydaktyce i wychowaniu oraz realizacja działań w ramach Programu UNESCO. Nasi goście zaprezentowali szereg interesujących działań, nasza dyrekcja także - wszystko odbyło się w komunikatorze SKYPE (videokonferencja). Językiem roboczym był ukraiński... daliśmy radę!
|Prezentacja naszej szkoły "PROJEKTY Z ZAGRANICĄ"|
|Działalność w Polskiego Czerwonego Krzyża - w naszej szkole|

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY". 15.03.2012

W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III, którzy byli przygotowywani przez nauczycieli: mgr Jolantę Kuś i mgr Barbarę Piątek-Matlas.
Wkrótce ogłosimy wyniki najlepszych uczniów naszej szkoły.

Wyniki II etapu Powiatowego Konkursu Informatyczno - Językowego "IKAR" 13.03.2012 r.

Niniejszym informujemy, że TRZECI ETAP POWIATOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNO - JĘZYKOWEGO IKAR, DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, odbędzie się w Gimnazjum w Wieprzu w dniu 15.03.2012 r. (czwartek) o godz. 12:30 (grupa 1) oraz 14:00 (grupa 2). Finalistów ze szkół gimnazjalnych prosimy o sprawdzenie informacji na www.lomilowka.pl
Serdecznie zapraszamy młodzież i opiekunów naukowych - pozdrawiam - przewodnicząca PKK (SP) mgr Alina Jakubiec
|WYNIKI IKARA 2011/2012
|Regulamin IKARA 2011/2012 |Lista uczniów Gr1 i Gr2 |

DZIEŃ KOBIET. 8.03.2012

Kobieta - to piękny kwiat,
tak niedoceniany, który zajmuje cały świat,
o którym się mówi wokoło.
Mówi:
- nie znając istoty ciała,
- nie znając doliny duszy.
Kobieta:
- to nie tylko kwiat,
to kamień, co z czasem się kruszy.

Wszystkim Paniom, dziewczętom składamy najlepsze życzenia, aby Wasze Święto trwało cały rok.

Poniżej zdjęcia z uroczystości Dnia Kobiet, którą przygotowali z uczniami: dr Przemysław Dyrlaga i mgr Tomasz Juraszek.

I TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM W WIEPRZU. 3.03.2012

W dniu 3 marca 2012 na sali sportowej we Wieprzu rozegrano I Turniej Trójek Siatkarskich o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Wieprzu. Turniej był skierowany do uczniów szkół podstawowych z Gminy Radziechowy-Wieprz. Głównym organizatorem był Pan Dyrektor Wiesław Jakubiec a koordynatorami i sędziami głównymi byli mgr Magdalena Szczotka i mgr Grzegorz Śleziak. Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn w dwóch kategoriach; dziewcząt i chłopców z czterech szkół podstawowych (Wieprza, Brzuśnika, Bystrej i Juszczyny). Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Finalnie rozegrano 16 spotkań, które sędziowali uczniowie z Gimnazjum z Wieprza (Karolina Kłusak, Alicja Dudek, Kinga Bysko, Emilia Biegun, Klaudia Kupczak, Anna Sanetra, Klaudia Marek, Marcin Rypień i Sebastian Świniański). Finaliści otrzymali Puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrektora Gimnazjum. W klasyfikacji generalnej szkół: I miejsce zajęła szkoła podstawowa z Wieprza.
| Zobacz więcej |

ZABAWA KARNAWAŁOWA - luty 2012

Dyrektor szkoły, Grono Pedagogiczne i Uczniowie składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za znakomitą organizację i realizację zabawy karnawałowej. W sposób szczególny pragniemy podziękować pani Bogusławie Wójcik - przewodniczącej rady za profesjonalną koordynację wszystkich podejmowanych działań. Bardzo dziękujemy sponsorom i firmom współfinansującym to przedsięwzięcie: Zespołowi muzycznemu SCANER BAND z Zarzecza, P.P.H.U "METAL - PLAST" - Grzegorz Czarnecki z Moduszewic oraz innym nieujawnionym sponsorom - w tym wszystkim rodzicom, którzy przekazali na ten cel bardzo atrakcyjne fonty;)

| Czytaj więcej |

GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - ROZSTRZYGNIĘTY...

Dyrektor Gimnazjum w Wieprzu informuje, że w dniu 18.02.2012 r. odbył się XXI Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Radziechowy - Wieprz. W turnieju wzięło udział ponad 60 uczestników z terenu całej Gminy. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach (do lat 13 i powyżej) z podziałem na chłopaków i dziewczyny. Sędziami turnieju byli: mgr Jacek Szymański oraz mgr Grzegorz Śleziak. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Radziechowy - Wieprz mgra inż. Grzegorza Figurę oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez GOPS Radziechowy Wieprz. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, sponsorom bardzo dziękujemy. Organizator: Gimnazjum w Wieprzu.

| Zobacz więcej |
| WYNIKI - Gminny Turniej Tenisa Stołowego |

SZTUKA TEATRALNA "MUR". 27.02.2012

Uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. Teresy Bieli przygotowali w styczniu sztukę pt. "Mur". Fachowych wskazówek udzielił im profesjonalista aktor Teatru Polskiego w Bielsku Białej pan Jerzy Dziedzic. Przedstawienie miało swoją premierę przed szkołą, rodzicami i zaproszonymi gośćmi 27.02.2012 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły.


Trwa nabór do projektu teatralnego pn.: "Miłość nie zna granic..." 14.02.2012

"Miłość nie zna granic..." - to sztuka opowiadająca o powszechnie funkcjonujących stereotypach - w tym trudnej ale pięknej i odwzajemnionej miłości, pomiędzy chłopakiem z Ukrainy oraz dziewczyną z Polski...Akcja dzieje się w 2052 roku (...) Sztuka będzie przygotowana w Wieprzu, pod okiem nauczycieli obu szkół (z Wieprza i z Jałty) oraz profesjonalnego aktora... Całość przedsięwzięcia odbędzie się podczas planowanych w naszej szkole w dniach 16 - 22 września 2012 Międzynarodowych Warsztatów Teatralnych. Naszym partnerem jest Szkoła–Liceum nr9 w Jałcie. W sztuce weźmie udział po 10 uczniów z każdej ze szkół. Sztukę planujemy wystawić w Polsce (...) oraz na Ukrainie w dniach 23 września do 04 października 2012 r. Od dnia dzisiejszego chętni uczniowie z naszej szkoły (obecne klasy 1 i 2) mogą zapisać się u pani mgr Teresy Bieli na przesłuchanie. Ostateczny wybór 10 uczniów reprezentujących naszą szkołę w tej międzynarodowej przygodzie z teatrem, nastąpi w kwietniu 2012 r. Podobnie sprawa rekrutacji będzie przebiegała u naszego ukraińskiego partnera.

| Nasz partner | | Plan projektu |

WAŻNE!!! SPORTOWE WEEKENDY W WIEPRZU...

Dyrektor Gimnazjum w Wieprzu informuje, że w miesiącach: luty i marzec br. (18.02 - tenis stołowy, 03.03 - piłka siatkowa) na terenie sali sportowej w Wieprzu odbędą się "SPORTOWE WEEKENDY"
W ramach pierwszego odbędzie się Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Radziechowy - Wieprz. Uczestnicy będą mogli się zapisać do jednej z dwóch kategorii wiekowych (do lat 13 oraz powyżej lat 13, oczywiście osobno dla dziewcząt/kobiet oraz chłopców/mężczyzn). Drugi SPORTOWY WEEKEND odbędzie się w marcu. Odbędzie się wówczas Gminny Turniej Trójek Siatkarskich o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Wieprzu. Organizatorem obu SPORTOWYCH WEEKENDÓW jest dyrektor naszej szkoły. Koordynatorem Turnieju Tenisa Stołowego będzie mgr Grzegorz Śleziak, zaś Piłki Siatkowej mgr Magdalena Szczotka.
Natomiast W związku z licznymi pytaniami jakie w ostatnim czasie wpłynęły do dyrektora w sprawie imprezy sportowej jaka miała się odbyć w dniach 7 i 14 stycznia br. na terenie sali sportowej w Wieprzu, dyrektor informuje, że nie brał udziału w ich przygotowaniu, zaś wszelkie pytania czy zażalenia prosi aby bezpośrednio kierować do pomysłodawcy i koordynatora tej imprezy.

A ZATEM ZAPRASZAMY DZIECI, MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH NA DWA WSPANIAŁE WEEKENDY SPORTOWE DO WIEPRZA !!!
ZAPAMIETAJ: LUTY / MARZEC 2012 - SALA SPORTOWA W WIEPRZU:)

| Gminny Turniej Tenisa Stołowego |
| Gminny Turniej Trójek Siatkarskich |

...A LITTE BIT - COMENIUS IN OUR SCHOOL (WIEPRZ - ASYSTENTURA) 20-24.02.2012

W dniach od 20 do 24.02.2012 r. w naszej szkole gościmy nauczyciela języka angielskiego, który przyleciał do nas z Turcji. Pan Kenan Dervim prowadzi wraz z nauczycielami zajęcia językowe we wszystkich grupach. W poniedziałek zaprezentował na forum szkoły swój kraj - w tym jego bogatą historie i kulturę.

NASZE SUKCESY - POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNO-JĘZYKOWY "IKAR".

Do finału Powiatowego Konkursu Informatyczno Językowego "Ikar" zakwalifikował się Krzysztof Biegun z klasy IIIa.

Opiekunowie naukowi: mgr Alina Jakubiec i mgr Magdalena Majnusz.


Serdecznie gratulujemy.


| Zobacz więcej |

NASZE SUKCESY - GMINNY I MĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK.

I miejsce w Gminnym i Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek (kategoria śpiew z towarzyszeniem instrumentu) zajęła Anna Sanetra z klasy IIIa.

Opiekun: mgr Maria Wołek.

W tym samy konkursie w kategorii kapela góralska, III miejsce zajęły: Kasia Biegun, Ewelina Zawada (kl. IIIa), Dominika Matlas (kl. IIIb), Kinga Kręcichwost (kl. Ib).

Serdecznie gratulujemy.


| Zobacz więcej |

WIZYTY PRZYGOTOWAWCZE / PLANOWANE W 2012 PROJEKTY ZAGRANICZNE - 02.02.2012

W 2011 r. dyrektor naszego gimnazjum wziął udział w kilku wizytach przygotowawczych. Celem tych wizyt było nawiązanie nowych kontaktów partnerskich ze szkołami i organizacjami, które w 2012 roku pragną zrealizować z naszą młodzieżą interesujące tematycznie projekty, zarówno szkolne jak i wakacyjne).
REZULTATY: W dniach 20 - 24 luty 2012 r. odbędzie się w naszej szkole projekt z zakresu nauki języka angielskiego. Do szkoły przyleci z Turcji pan Kenan DEVRIM, który jet nauczyciel angielskiego. Przez pięć dni wspólnie z naszymi paniami (Kamilą i Magdaleną) będzie realizował we wszystkich klasach bardzo interesujące zajęcia edukacyjne.
W dniach od 19 - 23 marca 2012 r. grupa uczniów wyjedzie do Lwowa i Żydaczowa (Ukraina) na projekt językowy.
W dniach od 25 - 28 marca 2012 r. dyrektor weźmie udział w wizycie przygotowawczej na Malcie. W dniach od 9 - 16 maja 2012 oraz w dniach od 7 do 14 października 2012 młodzież naszej szkoły weźmie udział w 2 projektach, z których pierwszy będzie realizowany w Wieprzu a drugi na Malcie.
W dniach od 11 - 17 czerwca 2012 r. kilkudziesięciu uczniów z naszej szkoły weźmie udział w wycieczce edukacyjnej w słonecznej Italii.
W sierpniu nasza szkoła będzie współorganizatorem projektu wakacyjnego w Eupatorii (Półwysep Krymski)
w dniach od 16 do 21 września odbędą się w naszej szkole Międzynarodowe Warsztaty Teatralne, na które przyjadą do Wieprza rówieśnicy z Jałty. To tyle pewniaków. Ponadto dyrektor informuje, że w dniach od 23 września do 30 września planowany jest projekt teatralny na Ukrainie (Zaporoże, Umań Połtawa, Jałta). Następnie w dniach od 15-20 października planowana jest wymiana z rówieśnikami z Poniewieża na Litwie. Będzie to bardzo interesujący projekt dziennikarski, który wspólnie z litewskimi rówieśnikami planujemy zrealizować w nadmorskim kurorcie Kłajpeda.
Natomiast w ramach programu Comenius, nasza szkoła przystąpiła do dwuletniego projektu (2012-2013) "Odnawialne źródła energii" ze szkołami z Finlandii, Niemiec, Włoch, Holandii i Czech. Ufff, to tyle krótkich informacji o planach na ten nowy rok. Mamy nadzieje, że nasza młodzież skorzysta z wielu propozycji, gdyż tematyka jest różnorodna i każdy coś dla siebie może odnaleźć. Warto dodać, że choć głównym kryterium przy rekrutacji do w/w projektów będą indywidualne zainteresowania młodzieży - to jednak nie mniej ważnym będzie umiejętność posługiwania się językiem obcym. Dlatego też zachęcamy do ich nauki - a zwłaszcza języka angielskiego;)
| Italia | | Litwa | | Ukraina | | Malta |

Wyniki II etapu Powiatowego Konkursu Informatyczno - Językowego "IKAR" 30.01.I.2012 r.

Niniejszym informujemy, że DRUGI etap POWIATOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNO - JĘZYKOWEGO IKAR, odbył się zgodnie z regulaminem. Przepraszamy za omyłkę (podano wyniki nieoficjalne)
OFICJALNIE KOMISJA ZAKWALIFIKOWAŁA DO FINAŁU 17 UCZESTNIKÓW;) Prezentujemy finalistów tegorocznej edycji IKARA (kategoria: szkoły podstawowe). SERDECZNIE GRATULUJEMY ;) Wymienionych w załączniku finalistów wraz z opiekunami naukowymi zapraszamy do wzięcia udziału w powiatowym finale tego konkursu, który odbędzie się w dniu 15.III.2011r. (czwartek) o godz. 13:00 O miejscu realizacji finału powiatowego zakwalifikowani uczniowie zostaną poinformowani za pośrednictwem macierzystych szkół - korespondencją elektroniczną. Informacje te będą również dostępne na stronie internetowej organizatorów. Serdecznie pozdrawiam - przewodnicząca PKK (SP) mgr Alina Jakubiec

|Regulamin IKARA 2011/2012 |WYNIKI II ETAPU|

NASI NOWI PRZYJACIELE - NOWE WYZWANIA - WYMIANA MŁODZIEŻY ZE SZKOŁĄ Z MALTY (02.02.2012)

Miło nam poinformować, że dyrekcji naszej szkoły udało się nawiązać trwałą współpracę z katolicką szkołą na Malcie: St Michael School. Jest to Elitarna szkoła z bogatymi chrześcijańskimi tradycjami do której uczęszczają sami chłopcy. Oprócz codziennej nauki, chłopakom wpajane są (zgodnie z piękną misją szkoły) powszechnie akceptowane przez naukę kościoła katolickiego - chrześcijańskie postawy.
W drugiej połowie marca dyrektor odwiedzi tę szkołę, gdzie spotka się nie tylko z dyrekcją ale przede wszystkim z 12 - osobową grupą chłopaków w wieku 14 - 15 lat, którzy pod opieką dwóch nauczycieli przylecą do Wieprza (9-16 maja) aby zrealizować pierwszą część (z planowanych dwóch) międzykulturowych warsztatów historycznych. Oczywiście językiem roboczym projektu będzie angielski. Część druga projektu planowana jest na wyspie Malta w pierwszej połowie października br.
| Side St Michael School from Malta |

WSZĘDZIE DOBRZE ALE W NASZEJ SZKOLE NAJLEPIEJ... FERIE 2012 tuż, tuż...

W dniach od 30 stycznia do 3 lutego 2012 r. nasza szkoła zaprasza młodzież do wzięcia udziału w interesujących zajęciach edukacyjnych "Ferie z Pomysłem 2012".
W tym roku nasi nauczyciele przygotowali wiele interesujących propozycji zajęć edukacyjnych, które będą odbywać się od poniedziałku do wtorku w godz. 9 - 12 oraz w środę od 9-16:30 i od czwartku do piątku w godz. 13 - 15.

| PROGRAM FERII 2012 | | BEZPIECZNE FERIE |

BAJKOWE SPOTKANIA TEATRALNE LUTY 2012

W dniach od 3.02.2012 r. do 17.02.2012 r. odbędą się na terenie naszej Gminy (GCPiT)

BAJKOWE

SPOTKANIA TEATRALNE

...podczas których być może zobaczymy w akcji znanego wszystkim
"...błąkającego się po całym świecie" - KOZIOŁKA MATOŁKA
czy też przebiegłego
rozbójnika RUMCAJSA
lub też ...walczących z fałszem i obłudą -
TRZECH BOHATERSKICH MUSZKIETERÓW
- no cóż, już wkrótce się przekonamy :) ...bo jak niektórzy twierdzą "nie na 3 Muszkieterach świat się kończy"

Tak czy inaczej - czeka na nas fantastyczny festiwal lalek...

Więcej o tym wydarzeniu - patrz kalendarz imprez gminnych ;)
zaś dla tych, którzy nie chcą wziąć aktywnego udziału w tej BAJKOWEJ imprezie -
zapraszamy na sanki oraz na wiele innych lokalnych atrakcji...

ZABAWA KARNAWAŁOWA 26.01.2012

W czwartek 26 stycznia 2012 r. odbyła się w naszym gimnazjum ZABAWA KARNAWAŁOWA - BAL MASKOWY;) Organizatorem imprezy były klasy trzecie (rodzice i nauczyciele). Zabawa była bardzo udana - o czym może świadczyć znakomicie bawiąca się młodzież...a z resztą przekonajcie się sami jak nasza młodzież przy małej zachęcie ze strony swych pedagogów i rodziców potrafi się wspaniale bawić;) Dziękujemy rodzicom, nauczycielom oraz panu Jerzemu Polakowi za znakomitą muzykę...i nie tylko;)

| Czytaj więcej |

ZOBACZ WIĘCEJ
Licznik odwiedzin
odsłon od 3.XII.2008r.
Gimnazjum w Wieprzu

ZOBACZ FILM: PREZYDENT USA I MY:
A BIT ABOUT US

Gimnazjum jest laureatem wielu ogólnopolskich projektów.
Mottem szkoły jest:
Semper in altum!

- "Zawsze wzwyż"

Gimnazjum w Wieprzu
Konkursy
Rodzice
Szkoła ponadgimnazjalna
Inne
Archiwum