O szkole... | OFERTA NA WAKACJE 2012 !!! | Kalendarz | Rekrutacja | Plan NP 2011-2012 | Plan rozwoju szkoły | Koncepcje dyrektora (2012-2017) |
Certyfikat
Certyfikat
Nasi partnerzy
Szkoła
Uczniowie
Dokumenty
Wymiana międzynarodowa
KONTAKT DO SZKOŁY
Copyright ©
Gimnazjum
w Wieprzu
Ul. Szkolna 800
34-382 Bystra
Tel/Fax. (033) 867-59-06 601 283 483
SEKRETARIAT: gimnazjum@konto.pl
DYREKTOR: scwbeskidy@gmail.comPODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013. 27.06.2013 r.

W dniu 27.06.2013 r. odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2012/2013. Najpierw uczniowie zaprezentowali się w sztuce poświęconej twórczości Maryli Rodowicz, następnie młodzież przedstawiła montaż slowno - muzyczny, chór szkolny wykonał piękne piosenki, młodzież także zaprezentowała się w tańcu. Po części artystycznej głos zabrał Samorząd Uczniowski Gimnazjum, wręczył nagrody za szkolny konkurs "Nasza klasa -naszą dumą", kwiaty dla dyrekcji i nauczycieli. Na koniec uczniowie otrzymali nagrody za konkursy, wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce. Koordynatorem przebiegu imprezy był dr Przemysław Dyrlaga.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne życzą wszystkim gorącego lata, ciepłej wody, wiatru w żaglach, czystych szlaków górskich, wspaniałych wakacji i bezpiecznego we wrześniu powrotu do szkoły.
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

WYNIKI EWALUACJI - ŚLĄSKIE KURATORIUM OŚWIATY W KATOWICACH. czerwiec 2013 r.

W miesiącu kwietniu została dokonana ocena pracy naszej szkoły. Została ona dokonana przez zespół wizytatorów Kuratorium Oświaty w Katowicach, Panie Teresę Zając i Elżbietę Skrzypek. Ocena ta zwana ewaluacją zewnętrzną dotyczyła wszystkich dziedzin działalności szkoły. Nasza placówka wypadła znakomicie - otrzymaliśmy bowiem w 12 obszarach wynik wzorowy (A), w pozostałych pięciu wynik bardzo dobry (B). Obszerny raport, w którym szczegółowo zostały opisane wyniki badań wszystkich 17 obszarów pracy szkoły udostępniony jest do wiadomości publicznej pod adresem:
RAPORT Z EWALUACJI
| ZOBACZ WIĘCEJ |

TRADYCYJNY BAL GIMNAZJALNY. 25.06.2013 r.

W dniu 25.06.2013 r. w Domu Ludowym w Wieprzu odbył się Tradycyjny Bal Gimnazjalny. Udział wzięli uczniowie klas trzecich ich wychowawcy oraz pozostali nauczyciele, pracownicy obsługi technicznej szkoły i oczywiście rodzice. Doroczną imprezę zaszczycił swą obecnością Wójt Gminy Radziechowy - Wieprz mgr inż. Grzegorz Figura. Dyrektor mgr Wiesław Jakubiec złożył serdeczne gratulacje uczniom ich rodzicom oraz nauczycielom za znakomita współpracę, która nie tylko po raz siódmy z rzędu dała naszej szkole czołowe miejsce wśród szkół tego typu w powiecie ze wzgledu na wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego ale też czołowe w kraju jeśli chodzi o realizację zajęć edukacyjnych - projektów szkolnych, krajowych i międzynarodowych z wykorzystaniem metod i form edukacji pozaformalnej. Podczas części artystycznej, nasi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością a przepiękny walc w wykonaniu czterech par oraz tradycyjny Polonez zatańczony przez wszystkich uczniów był bardzo ekscytującym przeżyciem dla wszystkich uczestników tej pieknej imprezy. Zobaczcie sami.
| ZOBACZ FILM | | ZOBACZ ZDJĘCIA |

PIELGRZYMKA KLAS TRZECIECH. 19.06.2013 r.

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły także i w tym roku uczniowie klas trzecich udali się 19 czerwca na dziękczynno – błagalną pielgrzymkę. W tym roku uczniowie wraz z opiekunami udali się szlakiem Ojca Świętego- Błogosławionego Jana Pawła II. Program pielgrzymki obejmował zwiedzanie oraz modlitwę w Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej w Rychwałdzie, w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach oraz mszę świętą w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Celem pielgrzymki było dziękczynienie za łaski otrzymane od Boga oraz prośba o opiekę na dalszej drodze życia, mamy nadzieję, że modlitwa zanoszona przed cudownym obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej pomoże naszej młodzieży, kończącej wkrótce gimnazjalną edukację, w dobrym wyborze dalszej życiowej drogi. Warto podkreślić, że w pielgrzymce uczestniczyli wszyscy uczniowie klas trzecich oraz czterech opiekunów: ksiądz mgr Sławomir Kosiński, mgr Natalia Rachwalik, mgr Barbara Piątek-Matlas i mgr Magdalena Szczotka.

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA'2013. 13-14.06.2013 r.

W dniach 13-14 czerwca klasa 1a i 1b pod opieką mgr Teresy Bieli, mgr Jolanty Kuś i mgr Barbary Piątek-Matlas brały udział w wycieczce krajoznawczej do Wrocławia. Zwiedzili Ostrów Tumski, Halę Stulecia, Starówkę, Muzeum Narodowe, grające fontanny oraz ZOO. Gimnazjaliści świetnie się bawili na takich nietypowych lekcjach i wykazali się wysoką kulturą osobistą.

SESJA ZDJĘCIOWA KLAS'2013. 11.06.2013 r.

W dniu 11 czerwca 2013 r. odbyła się w naszej szkole sesja zdjęciowa uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Sesję przeprowadził mgr Tomasz Juraszek. Zdjęcia wyszły bardzo ładnie. Składamy serdeczne podziękowanie Panu T. Juraszkowi.
Poniżej efekty jego pracy.| ZOBACZ WIĘCEJ |

NASZE TALENTY. 8.06.2013 r.

Dnia 8.06.2013 r. w Domu Ludowym w Radziechowach odbył się przegląd "Młodych Talentów" z Gminy Radziechowy - Wieprz, nad którym objęły patronat panie europosłanki Małgorzata Handzlik i Anna Nykiel. Nasi uczniowie w składzie: Magdalena Brandys, Ewelina Maślanka, Weronika Pach, Patryk Jarosz, Natalia Szuta, Jakub Polak, Kinga Kręcichwost i Dawid Nowicki, pod opieką mgr T. Bieli i mgr A. Piątk-Tyc przygotowali piękny kabaret pt. "Z Marylą Rodowicz przez Wieprz", który zaprezentowali na tej imprezie. Zostali nagrodzeni licznymi brawami i zdobyli dyplomy oraz magnetofon, który podarowali szkole. Zabawa była wspaniała, a nasi gimnazjaliści zagrali jak profesjonalni aktorzy.)
| ZOBACZ WIĘCEJ |

SESJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. 8.06.2013 r.

W dniu 8 czerwca 2013 r. ...kolejna Sesja Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Wieprzu.
Zakończony został szkolny konkurs pod hasłem „Nasza klasa – naszą dumą”.
WYNIKI KONKURSU:
I miejsce – klasa Ia (266 pkt);
II miejsce – klasa Ib (261 pkt);
III miejsce – klasa IIa (257 pkt)
IV miejsce – klasa IIb;
V miejsce – klasa IIIb;
VI miejsce – klasa IIIa.
NAGRODY:
Za zajęcie I miejsca – klasa otrzyma przechodni puchar, słodycze ufundowane przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski oraz pamiątkowy dyplom.
Za zajęcie miejsc II i III – klasy otrzymają słodycze oraz pamiątkowy dyplom.
Za udział w konkursie – klasy otrzymają słodycze oraz podziękowanie za wzięcie udziału w konkursie.
Opiekun SU: mgr Alina Jakubiec
| Konkurs "Nasza klasa naszą dumą" | | Protokół z sesji SU |

XIII SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY - WYNIKI. 3.06.2013 r.

W dniu 26 maja 2013 r. odbył się XIII Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem: „Rok 2013 - rokiem Juliana Tuwima”. W konkursie można było zdobyć maksymalnie 23 pkt. Komisja w składzie: mgr Alina Jakubiec, mgr Natalia Rachwalik i mgr Teresa Biela, oceniła wszystkie prace zgodnie z regulaminem konkursu.
WYNIKI:

1. Magdalena Brandys - (kl.IIa) 22 punkty;
2. Karolina Suchanek - (kl. IIIa) 16 punktów;
3. Martyna Borowińska - (kl.IIb) 13 punktów.

TRZYMAJ FORMĘ. 27.05.2013 r.

W dniu 27 maja 2013 r. w naszej szkole był realizowany program pod hasłem "Trzymaj formę". Na wstępie głos zabrał Dyrektor Gimnazjum mgr Wiesław Jakubiec, następnie Samorząd Uczniowski Gimnazjum przedstawił prezentację naszej szkoły. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach sportowych, prezentowali wylosowany wcześniej kraj, taniec, jadłospis i kuchnię typową dla danego narodu. Na imprezie pięknie zaprezentowali się w polskich tańcach narodowych nasi goście z Rosji.
Wójt naszej Gminy: mgr inż. Grzegorz Figura - uhonorował gości z Rosji pamiątkowymi dyplomami i upominkami, za co składamy serdeczne podziękowanie.
W programie "Trzymaj formę" wzięli udział uczniowie z klas VI szkół podstawowych w Wieprzu, Brzuśniku i Bystrej.
WYNIKI ROZGRYWK MIĘDZYKLASOWYCH:
I miejsce - II b; II miejsce - I b; III miejsce - IIIa; IV miejsce - IIa i IIIb; V miejsce - Ia.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Koordynator programu: mgr Jolanta Kuś
| ZOBACZ ZDJĘCIA | | ZOBACZ PROGRAM |

MIĘDZYNARODOWA ROSYJSKO - POLSKA WYMIANA MŁODZIEŻY. 12-22.05.2013 r.

W dniach od 12 - 22 maja 2013 r. nasza młodzież bierze udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE ROSYJSKO - POLSKIEJ WYMIANY MŁODZIEŻY. W dniu 12 maja 2013 r. Uczniowie wraz z opiekunami: mgr Wiesławem Jakubcem i mgr Maciejem Gibasem wyruszyli autokarem do stolicy Litwy - Wilna.
Na Litwę nasza delgacja dotarła 13 maja 2013 r. - modliła się w Ostrej Bramie, ponadto uczniowie poznali bogatą historię związaną z naszym wieszczem narodowym - Adamem Mickiewiczem. Kolejne 5 dni realizowany był projekt wspólnie z rówieśnikami ze szkoły im. A.Mickiewicza w Sankt Petersburgu (Rosja). Po nim młodziez polska i rosyjska wzięła udział w zajęciach realizowanych na terenie Rosji i Ukrainy: Miednoje, Moskwy, Katynia i Kijowa.

| ZOBACZ WIĘCEJ |
| ZOBACZ PREZENTACJĘ |

XIII SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY. MAJ 2013 r.

Biblioteka Gimnazjum Publicznego w Wieprzu ogłasza konkurs czytelniczy z zakresu życia i twórczości Juliana Tuwima. Konkurs odbędzie się pod hasłem: „Rok 2013 - rokiem Juliana Tuwima”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – III. Jury w składzie: mgr Alina Jakubiec – przewodnicząca, mgr Natalia Rachwalik, mgr Teresa Biela - wyłoni finalistów konkursu. Nagrodami w konkursie czytelniczym będą: książki za (miejsca 1-3), ponadto wpis [pochwała] do dziennika uwag za uczestnictwo w konkursie oraz ocena za aktywność z języka polskiego.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
| Zobacz więcej |

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ. 5 - 8 MAJ 2013r.

W dniach od 5 maja do 8 maja nasza szkoła była współorganizatorem Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej chłopców i dziewczyn. W turnieju wzięły udział drużyny z Polski (Gimnazja żywieckie oraz gimnazjum w Wieprzu) ze strony naszych zagranicznych partnerów - Międzynarodowe Gimnazjum UNESCO nr 323 z Kijowa oraz St. Michael School Santa Venera z Malty.
Sędziami głównymi turnieju byli nauczyciele naszej szkoły: mgr Magdalena Szczotka (koordynator sportowy turnieju) mgr Grzegorz Śleziak. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu BESKIDY z Brzuśnika we współpracy z Gimnazjum w Wieprzu. Projekt ten był współfinansowany przez Miasto Żywiec. Koordynatorem całości przedsięwzięcia był dyrektor naszego gimnazjum - mgr Wiesław Jakubiec.
| Zobacz więcej | | Zobacz program turnieju |
| Zobacz uczestników turnieju |
| Zobacz prezentację |

SESJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. 15.05.2013 r.

W dniu 15 maja 2013 r. odbyła sie kolejna Sesja Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Publicznego w Wieprzu. Samorząd Uczniowski przypomina, że nadal trwa szkolny konkurs "Nasza klasa naszą dumą". W tym miesiącu odbędzie się kilka kontroli klas. Konkurs zostanie zakończony w dniu 31 maja 2013 r.
W miesiącu maju SU zorganizował dyskotekę szkolną dla uczniów naszej szkoły oraz uczniów z Ukrainy i Malty. W dniu 27 maja 2013 r. Samorząd Uczniowski weźmie udział w przedsięwzięciu "Trzymaj formę".
Opiekun SU: mgr Alina Jakubiec


| Konkurs "Nasza klasa naszą dumą" | | PROTOKÓŁ Z SESJI |

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA. 8-10.05.2013 r.

W dniach 8-10.05.2013 roku 44 uczniów naszego gimnazjum (z klas IIb, IIIa, IIIb) pod opieką mgr Magdaleny Szczotki, mgr Barbary Piątek - Matlas, mgr Kamili Kowalskiej i mgr Natalii Rachwalik uczestniczyło w wycieczce do Wrocławia. Poniżej zamieszczamy piękne zdjęcia, na których można zauważyć, że zarówno pogoda jak i humory dopisywały cały czas; do wglądu także program wycieczki, który pokazuje, jak intensywnie i ciekawie uczniowie spędzili te trzy dni.

| Zobacz zdjęcia | | Program |

KONSTYTUCJA 3 MAJA. 7 maja 2013r.

W dniu 7 maja 2013 r. w naszej szkole o godz. 8:00 odbędzie się akademia z okazji Święta 3 Maja.
Po uroczystości reprezentacje z Malty, Ukrainy i Polski kolejny raz zmierzą się w rozgrywkach sportowych (II Międzynarodowy Turniej Trójek Siatkarskich).
Uczniowie w tym dniu przychodzą do szkoły ubrani odświętnie i zabierają transparenty.
W godz. od 17:30 - 20:30 odbędzie się dyskoteka integracyjna dla uczniów Gimnazjum Publicznego w Wieprzu, Gimnazjów z Żywca, oraz dla uczniów ze szkół z Malty i Ukrainy.
Organizatorem dyskoteki jest Samorząd Uczniowski Gimnazjum, koszt biletu na dyskotekę szkolną wynosi - 1 zł.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

GALA POWIATOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNO - JĘZYKOWEGO "IKAR" - edycja X

W imieniu organizatorów i patronów X edycji Powiatowego Konkursu Informatyczno – Językowego IKAR dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu żywieckiego - mamy zaszczyt zaprosić laureatów (miejsca od 1 do 3), wyróżnionych (miejsca od 4 do 8) wraz z opiekunami naukowymi do wzięcia udziału w uroczystej gali, której celem będzie podsumowanie tegorocznej edycji konkursu. Jednocześnie nastąpi podsumowanie II Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego.
Uroczystość odbędzie się we wtorek 7 maja 2013 r. o godzinie 15:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Żywcu.
| ZAPROSZENIE NA GALĘ | | Zobacz więcej |

II MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ. 6 maja 2013r.

W dniu 6 maja 2013 r. w naszej szkole odbędzie się II Międzynarodowy Turniej Trójek Siatkarskich. W turnieju wezmą udział reprezentacje z Malty, Ukrainy i Polski. Uczniowie naszej szkoły w tym dniu przychodzą do szkoły na godz. 8:00 w strojach sportowych, bez torb. Każda klasa ma mieć przygotowany transparent dla danego kraju, któremu będzie kibicować w rozgrywkach.
Koordynator projektu: mgr Wiesław Jakubiec


| Zobacz program turnieju |

GIMPLAY-SHOW - KONCERT LAUREATÓW. 26.04.2013 r.

W dniu 26 kwietnia 2013 r. o godz. 11:00 odbył się Koncert Laureatów XIII edycji Gminnego Konkursu Wokalno - Tanecznego GimPlay - Show. Na koncercie pojawili się przedstawiciele z Gminy Radziechowy - Wieprz, Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radziechowach-Wieprzu. Koncert odbył się na scenie obiektu sportowego w Wieprzu. Laureaci konkursu pięknie zaprezentowali się przed wspaniałą publicznością. Dopisała także słoneczna pogoda.
Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec - przagnie złożyć serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia Wójtowi Gminy Radziechowy-Wieprz mgr inż. Grzegorzowi Figura, Pani kierownik GCKPiT w Radziechowach-Wieprzu: mgr Magdalenie Więzik, Paniom z GOPS w Radziechowach-Wieprzu: mgr Marii Skolarz, mgr Mirosławie Słaboń oraz szanownej komisji: mgr Bogusławie Dziergas, mgr Marcie Husar i Pani Ewie Talik.
| Zobacz więcej | | Zdjęcia z koncertu |

EGZAMIN GIMNAZJALNY. 23 - 25.04.2013r.

W dniach 23 - 25 kwietnia 2013 r. nasi uczniowie przystąpią do egzaminu gimnazjalnego.
HARMONOGRAM:
23 kwietnia 2013 r. (wtorek) - część humanistyczna.
24 kwietnia 2013 r. (środa) - część matematyczno - przyrodnicza.
25 kwietnia 2013 r. (czwartek) - język obcy nowożytny.
Wszystkim uczniom życzymy powodzenia na egazminie gimnazjalnym.
| Zobacz więcej |

KONKURS TEATRALNY. 18.04.2013 r.

Dnia 18.04.2013 r. odbył się w naszej gminie konkurs teatralny "Widzę i reaguję, pomagam i szanuję". Nasi gimnazjaliści: Wit Wójcik, Artur Kuśnierz, Dawid Nowicki, Magdalena Brandys, Natalia Szuta, Maria Pawlus, Jakub Polak, Ewelina Maślanka oraz absolwenci naszej szkoły Sebastian Wójcik, Ewelina Zawada, Filip Borowiński, Dominika Matlas, Katarzyna Nowicka, Jerzy Chowaniec, przygotowali pod opieką mgr T. Bieli spektakl pt. "Tylko jeden raz", z którym przystąpili do konkursu. W kategorii - dorośli - zdobyli I miejsce .
Spektakl przedstawiał problemy współczesnej młodzieży, ich walkę z narkomanią, brakiem zrozumienia. Nasi uczniowie zagrali profesjonalnie.

EWALUACJA SZKOŁY. 4.04 - 19.04.2013 r.

W dniach od 4.04 do 19.04.2013 r. w naszej szkole była przeprowadzona ewaluacja całościowa (wszystkie obszary pracy szkoły, którą bardzo profesjonalnie przeprowadzili wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Katowicach - mgr Teresa Zając i mgr Elżbieta Skrzypek. Oprócz szczegółowej kontroli i analizy dokumentów szkoły, Panie wizytatorki przeprowadziły szereg bardzo interesujących wywiadów z uczniami, nauczycielami, pracownikami technicznymi, rodzicami oraz przedstawicielami rożnych organizacji współpracujących z naszą szkołą. O szczegółowych rezultatach tej niecodziennej ewaluacji dowiemy się w dniu 19.04.2013 r. podczas podsumowania.

REKRUTACJA UCZNIÓW NA NOWY ROK SZKOLNY 2013-2014

Dyrektor Gimnazjum w Wieprzu, działając na podstawie Decyzji Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach uprzejmie zawiadamia, że z dniem 16 kwietnia rozpoczyna się proces rekrutacji uczniów obecnych klas szóstych do klasy pierwszej naszej szkoły. Proces rekrutacji zostanie zakończony z dniem 23 maja 2013 roku.
Uczniowie klas szóstych mogą składać dokumenty w sekretariacie szkoły w godzinach od 7:30 do 15:30 (od poniedziałku do piątku włącznie)
Szczególnie serdecznie zapraszamy do naszego gimnazjum uczniów pochodzących spoza obwodu naszej szkoły: z Bystrej, Brzuśnika oraz Miasta Żywca.
Nowością od wrzesnia 2013 roku będzie mozliwość wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach z zakresu języka hiszpańskiego. Będzie to juz czwarty język nauczany w naszej szkole po angielskim i niemieckim (obowiązkowo) oraz rosyjskim (dla chętnych).
W dniu 30 sierpnia 2013 r. o godzinie 10:00 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej
| Decyzja ŚKO |
| Oferta edukacyjna szkoły 2013-2014 |

KONKURSY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. 17.04.2013 r.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum Publicznego w Wieprzu informuje, że został zakończony Szkolny Konkurs na napisanie „Ody do wiosny” i satyry „Moja klasa”.
Komisja w składzie: mgr Małgorzata Zawada, mgr Agnieszka Piątek-Tyc oraz mgr Kamila Kowalska – oceniała wszystkie prace klas zgodnie z regulaminem konkursu.
I miejsce – zajęła klasa II a – wychowawca:
dr Przemysław Dyrlaga;

II miejsce – zajęła klasa I b – wychowawca:
mgr Jolanta Kuś;
III miejsce – zajęła klasa I a – wychowawca:
mgr Teresa Biela.
Wszystkim klasom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu szkolnym w dniu 26 kwietnia 2013 r.
Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Wieprzu – składa serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Opiekun SU: mgr Alina Jakubiec
| WYNIKI KONKURSU SATYRA/ODA |
| WYNIKI KONKURSU NASZA KLASA NASZĄ DUMĄ |

„POLSKO-ROSYJSKA WYMIANA MŁODZIEŻY 12.05-28.05.2013” ;)

Miło nam poinformować uczniów, rodziców oraz naszych licznych przyjaciół, że złożony przez dyrektora wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia podejmowanego na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2013” uzyskał akceptację do realizacji przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia z Warszawy, które przeznaczyło na ten cel dofinansowanie w wysokości 45 000,00 zł. czyli 80% wszystkich kosztów jakie planowane są na realizację tego projektu.
Tematem przewodnim będą nasze Małe ojczyzny – z kogo jesteśmy dumni? Śladami lokalnych bohaterów”. Zarówno polska jak i rosyjska młodzież weźmie udział w pasjonującej przygodzie edukacyjnej na szlaku NASZYCH WIELKICH BOHATERÓW, których poznamy jadąc ponad 1700 km przez stolice Litwy Wilno, Łotewską Rygę aż do samego centrum kulturowego Rosji - Sankt Petersburga, miasta zwanego "Wenecją wschodu". Z Sankt Petersburga młodziez polska i rosyjska pojedzie prawie 3000 km przez miejsca ważne dla Polaków z powodu dokonanych tam zbrodni stalinowskich na polskich oficerach. Młodzież z Polski i Rosji złoży hołd pomordowanym podczas II wojny światowej w Katyniu koło Smoleńska, Bykowni i "Babi Jarze" koło Kijowa oraz cmentarzu na Piatihatkach w Charkowie, (Ukraina). Ponadto w drodze powrotnej poznamy smutną historię bohaterów z Tweru, Kuropat, Ostaszkowa, Kozielska i Starobielska. W Polsce przez kolejne siedem dni MŁODZIEŻ POLSKA I ROSYJSKA BĘDZIE NA TROPACH HISTORII I LUDZKICH LOSÓW (Żywiecczyzna, Oświęcim, Kraków).
W projekcie tym wezmą przede wszystkim uczniowie naszego gimnazjum (8 dziewcząt i 2 chłopców), którzy jako trzeci język wybrali rosyjski i interesują się najnowszą historią w stosunkach Polsko - Rosyjskich po 1918 roku. Opiekunem merytorycznym w polskiej części projektu będzie nasz znakomity historyk pan dr Przemysław Dyrlaga. Na projekcie w obu jego częściach nie zabraknie dyrektora Jakubca oraz Macieja Gibasa - odpowiedzialnego dodatkowo za jego część merytoryczną w Rosji. Ze strony rosyjskiej w projekcie weźmie udział 6 chłopców i 4 dziewczęta)
Jednocześnie informujemy rodziców uczniów, że w dniu 26 kwietnia o godzinie 17.00 w sali nr 2 - odbędzie się drugie spotkanie informacyjne.
| ROSJA | | Sankt Petersburg |

GIMPLAY-SHOW EDYCJA XIII. ELIMINACJE MIĘDZYSZKOLNE. 9.04.2013 r.

W dniu 9 kwietnia 2013 r. odbyła się XIII edycja Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. W eliminacjach międzyszkolnych wzięły udział szkoły w terenu Gminy Radziechowy - Wieprz, za wyjątkiem SP w Brzuśniku i Gimnazjum w Juszczynie. Nauczyciele - opiekunowie bardzo dobrze przygotowali swoich uczniów do konkursu. Komisja w składzie: mgr Bogusława Dziergas, mgr Marta Husar i p. Ewa Talik dokonała oceny utworów w kategoriach wokalnej i tanecznej. Konkurs odbywa się pod patronatem: Gminy Radziechowy-Wieprz i Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu.
Koncert Laureatów (laureaci i wyróżnieni uczniowie) odbędzie się 26 kwietnia 2013 r. (piątek) o godz. 11:00 w Domu Ludowym w Wieprzu. Laureaci i wyróżnieni uczniowie w konkursie zaprezentują się przed naszym wójtem Gminy i zaproszonymi gośćmi. Prosimy o wcześniejsze przybycie (15 minut przed rozpoczęciem konkursu). Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec.
| WYNIKI KONKURSU |
| ZDJĘCIA Z KONKURSU | | ZOBACZ WIĘCEJ |

GIMPLAY-SHOW EDYCJA XIII. 7.04.2013 r.

Przypominamy, że 9 kwietnia 2013 r. (wtorek) o godz. 11:00 w Domu Ludowym w Wieprzu odbędzie się II etap XIII edycji Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. Konkurs odbywa się pod patronatem Gminy Radziechowy-Wieprz i Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu. W konkursie ocenianie będą dwie kategorie: wokalna i taneczna dla szkół podstawowych i gimnazjów.
Zapraszamy uczniów i nauczycieli zgłoszonych do konkursu.
Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec.
| KOLEJNOŚĆ WYSTĘPUJĄCYCH |
| ZOBACZ WIĘCEJ | | EDYCJA XIII |
| REGULAMIN KONKURSU |

SESJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. 5.04.2013 r.

W dniu 5 kwietnia 2013 r. odbyła się sesja Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Omówiono sparwy dotyczące konkursów organizowanych przez SU oraz inne konkursy. Ponadto omówiono sprawy dotyczące Święta 3 Maja, gazetek (jedna na dowolny temat, druga związana ze świętem 3 Maja). Ustalono termin dyskoteki szkolnej na 16 kwietnia 2013 r. (godz. pd 17:00 - 20:00). Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów szkoły do czynnego brania udziału w życiu szkoły.
Opiekun: mgr Alina Jakubiec
| PROTOKÓŁ |
| KONKURS NASZA KLASA-NASZĄ DUMĄ |

POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNO-JĘZYKOWY "IKAR" - WYNIKI. 25.03.2013 r.

W dniu 25 marca 2013 r. w siedzibie Gimnazjum Publicznego w Wieprzu, odbył się Finał Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR". W finale konkursu udział wzięło 24 uczniów z naszego powiatu. Maksymalnie można było zdobyć 40 pkt. Zadania z informatyki obejmowały zakres z arkusza kalkulacyjnego i algorytmiki. Wszystkie zadania opracowano w języku angielskim. Pomimo dużego stopnia trudności wynikającego z treści zadań, kilku uczniów wykazało się bardzo dobrą znajomością w zakresie algorytmiki oraz znajomości języka angielskiego a tylko dwóch w zakresie stosowania w arkuszu kalkulacyjnym funkcji logicznych.
Wyłoniono 4 laureatów konkursu i wyróżniono 4 uczniów. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu i oczywiście serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Autorkami zadań były: mgr Alina Jakubiec i mgr Agnieszka Piątek.
| WYNIKI - FINAŁ | | WYNIKI I ETAP | | ZOBACZ WIĘCEJ |

Finał Powiatowego Konkursu Informatyczno - Językowego "IKAR" - edycja 2012/13.

Informujemy, że II etap Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR" odbędzie się zgodnie z regulaminem w dniu 25 marca 2013 r. o godzinie 14:00 w siedzibie Gimnazjum w Wieprzu. Uwagi organizacyjne: Najpierw nastąpi losowanie kolejności (od 1 do 26) po nim pierwsza 13 uczestników uda się do sali ICT, gdzie odbędzie się część finałowa konkursu. Będzie trwała nie więcej niż 35 minut. Pozostali uczniowie z opiekunami poczekają w sali obok. Po upływie tego czasu do części finałowej przystąpią uczniowie z wylosowanymi nr od 14 do 25. W związku z licznymi zapytaniami organizatorzy informują, że w finale będą uczniowie rozwiązywali zadania praktyczne z informatyki w języku angielskim (oczywiście zakres materiału obejmować będzie treści wychodzące ponad podstawę programową szkoły zarówno z informatyki jak i języka angielskiego) Poniżej podajemy wyniki I etapu konkursu. Prosimy o przesłanie brakujących oświadczeń na adres: alinajx@interia.pl

Przewodnicząca komisji: mgr Alina Jakubiec.
Nauczyciele odpowiedzialni za opracowanie zadań II etap: mgr Alina Jakubiec, mgr Agnieszka Piątek-Tyc.
| WYNIKI I ETAP | | ZOBACZ WIĘCEJ |

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. ZAJĘCIA Z PROFILAKTYKI. 14.03.2013 r.

Wielki Post to czas nawrócenia, pokuty, refleksji i... rekolekcji. W naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla uczniów gimnazjum będą trwać od 18.03.2013 r. - 20.03.2013 r. W dniu 18.03.2013 r. odbędą się zajęcia z profilaktyki.
PLAN ZAJĘĆ:
9:00-9:45 spotkanie z ks. Józefem Walusiakiem na temat: "Skutki wpływu uzależnień na organizm młodego człowieka".
10:00-10:35 prelekcja asp. Jacka Szpaka "Wulgaryzmy i przekleństwa w aspekcie odpowiedzialności prawnej".
10:00-10:35 prelekcja na temat "Zasad zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym" - asp. mgr Mirosława Gruszka.
10:40-11:15 wymiana grup.
11:30 wyjście uczniów z wychowawcami i nauczycielami do Kościoła Parafialnego w Wieprzu na rekolekcje.
Koordynator zajęć z profilaktyki: mgr Małgorzata Zawada.
| PLAN REKOLEKCJI |

TENIS STOŁOWY - NASZE SUKCESY. 11.03.2013 r.

Gratulujemy chłopcom z naszej szkoły zajęcia III miejsca w zawodach powiatowych w tenisie stołowym. W tym samym konkursie dziewczyny zajęły IV miejsce.

Opiekun: mgr Grzegorz Śleziak

DZIEŃ KOBIET. 8.03.2013 r.

W dniu 8 marca 2013 r. o godz. 9:00 odbędzie się montaż słowno - muzyczny z okazji "Dnia Kobiet". Po inscenizacji głos zabierze Samorząd Uczniowski Gimnazjum, a następnie wystąpią uczniowie z projektami edukacyjnymi. Po przerwie, uczniowie spotkają się z młodzieżą z Państwowej Szkoły Muzycznej w Żywcu i wezmą udział w koncercie.

Z okazji Dnia Kobiet składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia.

SESJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. 7.03.2013 r.

W dniu 7 marca 2013 r. odbyła się sesja Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Omówiono sparwy dotyczące konkursów organizowanych przez SU: "Nasza klasa naszą dumą" oraz nowy wiosenny konkurs na napisanie "Ody do Wiosny" i satyry "Moja klasa". Opracowano regulamin oraz kryteria oceniania nowego konkursu. Ponadto omówiono sprawy dotyczące Dnia Kobiet, gazetki - w szczególności gazetki związanej ze świętami Wielkanocy. Omówiono przebieg Walentynek, które miały miejsce przed feriami zimowymi oraz ustalono terminy "Dnia bez mundurka". Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów szkoły do czynnego brania udziału w życiu szkoły.
Opiekun: mgr Alina Jakubiec
| PROTOKÓŁ | | REGULAMIN KONKURSU |

TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM W WIEPRZU. 2.03.2013 r.

W dniu 2 marca 2013 r. na sali sportowej we Wieprzu rozegrano II Turniej Trójek Siatkarskich o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Wieprzu. Turniej był skierowany do uczniów szkół podstawowych z Gminy Radziechowy-Wieprz. Głównym organizatorem był Pan Dyrektor Wiesław Jakubiec a koordynatorem i sędzią głównym mgr Magdalena Szczotka. Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn w dwóch kategoriach; dziewcząt i chłopców z czterech szkół podstawowych (Wieprza, Brzuśnika, Bystrej i Juszczyny). Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Finalnie rozegrano 26 spotkań, które sędziowali uczniowie z Gimnazjum z Wieprza (Aleksandra Dudek, Łucja Dudek, Martyna Borowińska, Sabina Pieronek, Sylwii Marek, Natalia Szuta, Maria Pawlus, Sabina Caputa, Marcin Rypień i Sebastian Świniański). Finaliści otrzymali Puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrektora Gimnazjum i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radziechowym-Wieprzu. W klasyfikacji generalnej szkół: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Brzuśnika, II miejsce Szkoła Podstawowa z Bystrej a III miejsce Szkoła Podstawowa z Wieprza.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejny turniej już za rok.
Ze sportowym pozdrowieniem mgr Magdalena Szczotka
| ZOBACZ WIĘCEJ |

PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE. 21.02.2013 r.

Podczas mijających ferii dyrektor naszego gimnazjum mgr Wiesław Jakubiec odbył podróż do trzech elitarnych szkół (Francja, Ukraina, Rosja), gdzie podpisał umowy partnerskie na zbliżające się w bieżącym i następnym roku szkolnym projekty wymian młodzieżowych. Pierwsze spotkania międzykulturowe odbędą się na terenie naszego gimnazjum już w pierwszej połowie maja 2013 r. O szczegółach napiszemy później. Młodzież zachęcamy do nauki jezyków obcych ponieważ jednym z kryteriów przystąpienia do projektu międzynarodowego będzie oprócz zainteresowań, dobra znajomość języka.

| FRANCJA | | ROSJA | | UKRAINA |

WSZĘDZIE DOBRZE ALE W GIMNAZJUM W WIEPRZU NAJLEPIEJ!

Podczas najbliższych ferii zimowych (od 12 do 22.02.2013 r.) dyrektor, nauczyciele serdecznie zapraszają młodzież naszego gimnazjum do aktywnego uczestnictwa w wybranych przez siebie formach spędzania czasu wolnego.

| WARSZTATY ARTYSTYCZNE |
| SPOTKANIA Z PRZYRODĄ |
| CZYTAJ PLAN NA FERIE 2013 |

REGULAMIN Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Naszej Gminy |

Powiatowy Konkurs Informatyczno - Językowy "IKAR" - edycja 2012/13.

Informujemy, że I etap Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR" został zakończony. Poniżej podajemy wyniki konkursu, prosimy o przesłanie brakujących oświadczeń na adres: alinajx@interia.pl

Przewodnicząca komisji: mgr Alina Jakubiec.
Nauczyciele odpowiedzialni za opracowanie zadań: mgr Jolanta Kuś, mgr Agnieszka Piątek-Tyc, mgr Mateusz Kapała.
| WYNIKI I ETAP | | ZOBACZ WIĘCEJ |

SEMESTRALNE ZEBRANIE Z RODZICAMI.

Szanowni rodzice:)
Dyrektor gimnazjum, nauczyciele wychowawcy zapraszają rodziców na spotkanie informacyjno - wywiadowcze, które odbędzie się w dniu:
7 lutego 2013 r. (czwartek) o godz. 16:30 w sali nr 4. Wychowawcy klas:
Ia - mgr Teresa Biela;
Ib - mgr Jolanta Kuś;
IIa - dr Przemysław Dyrlaga;
IIb - mgr Barbara Piątek-Matlas;
IIIa - mgr Magdalena Szczotka;
IIIb - mgr Natalia Rachwalik.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY;)

WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA -PROJEKTY 2013- Paryż - Charków - Sankt Petersburg, 12.02-22.02.2013 r.

W dniach od 12-22 lutego br. dyrektor naszego Gimnazjum weźmie udział w wizycie do planowanych w 2013 roku licznych projektów w ramach Międzynarodowej Wymiany Młodzieży. Najpierw odwiedzi naszych zachodnich przyjaciół pod Paryżem we Francji w Beauvais: Le college et le Lycee General (Institution du Saint-Esprit), następnie uda się do drugiego co do wielkości miasta na Ukrainie - Charkowa, gdzie spotka się z młodzieżą oraz dyrekcją Liceum Sztuk Nr 133 (charkowska specjalistyczna szkoła z zaawansowanym studium pewnych przedmiotów), na koniec uda się do jednego z najpiękniejszych i chyba najbardziej historycznych miast Rosji - Sankt Petersburga, gdzie dokona przeglądu miejsc zarekomendowanych przez naszego rosyjskiego partnera - Szkoły im. Adama Mickiewicza, do realizacji w maju br. projektu edukacyjnego pod nazwą: "Nasi wielcy bohaterowie - młodzież polska i rosyjska na tropach historii i ludzkich losów". Wcześniej młodzież rosyjska odwiedzi naszą małą ojczyznę - Żywiecczyznę.
Ważnym aspektem tej wizyty będą też sprawy związane bezpośrednio z realizacją zadań wynikających z deklaracji naszego gimnazjum o przystąpieniu do szkół stowarzyszonych w międzynarodowej organizacji Unesco. Więcej o rezultatach tej bardzo interesującej wizyty napiszemy po feriach zimowych, na które już dziś serdecznie zapraszamy - do nas rzecz jasna - szczegóły w newsie poniżej.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI GIMNAZJUM - SESJA. 5.02.2013 r.

Sesja Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum odbyła się 5.02.2013 r. (wtorek).
Na sesji Samorząd Uczniowski umówił sprawy dotyczące regulaminów: Regulamin Dyskotek Szkolnych, Regulamin Szczęśliwego Numerka, akcji "Walentynki" oraz Szkolnego Konkursu "Nasza Klasa - Naszą Dumą".
Samorząd Uczniowski pragnie złożyć podziękowanie Radzie Rodziców działającej przy Gimnazjum Publicznym w Wieprzu, za wsparcie, pomoc i bardzo dobrą współpracę.
/A. Jakubiec/

| PROTOKÓŁ Z SESJI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO |
| WYNIKI KONKURSU "NASZA KLASA - NASZĄ DUMĄ" |
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Gminne Zawody w Piłce Siatkowej - 1.02.2013.

1 lutego 2013 r. nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnym dniu sportowych zmagań. Tym razem była to piłka siatkowa a zawody na szczeblu gminnym odbywały się w Zespole Szkół w Radziechowach. Po zaciętym spotkaniu reprezentacja chłopców przegrała z drużyną z Radziechów 0:2. Natomiast dziewczyny rozegrały dwa spotkania z Radziechowami i Juszczyną. W pierwszym spotkaniu zagrały dobrze, jednak musiały uznać wyższość przeciwniczek i przegrały całe spotkanie 0:2. Mecz z Juszczyną był bardzo wyrównany. Oba zespoły reprezentowały podobny poziom. Nasze dziewczyny zagrały bardzo dobre spotkanie i po raz pierwszy w historii pokonały Juszczyne 2:0. Opiekunami grupy byli: mgr Magdalena Szczotka i mgr Grzegorz Śleziak.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Towarzyski mecz w piłce ręcznej - 31.01.2013.

W dniu 31 stycznia reprezentacja dziewczyn i chłopców z naszej szkoły wzięła udział w towarzyskim meczu piłki ręcznej w Łodygowicach. Rozegrano w sumie 8 spotkań, z czego połowę wygrała drużyna z Wieprza. Wszystkie mecze były bardzo zacięte a poziom wyrównany. Młodzież aktywnie spędziła czwartkowe popołudnie i po dwóch godzinach rozgrywek wróciła do naszego Gimnazjum.
Opiekunami grupy byli: mgr Magdalena Szczotka i mgr Grzegorz Śleziak.

NASZE SUKCESY - "ZŁOTA GWIAZDA BETLEJEMSKA". 18.01.2013 r.

"Złotą Gwiazdę Betlejemską" w ramach IV Gminnego i Międzyszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek oraz Małych Form Kolędniczych w kategorii śpiew z towarzyszeniem instrumentu lub zespołu (kapeli) - zdobyło Trio Wokalno-Instrumentalne" z Gimnazjum Publicznego w Wieprzu, w składzie:
Monika Bąk, Patrycja Krzus, Paweł Zawiła
(klasa IIb).

Opiekun: mgr Maria Wołek

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
| ZOBACZ WIĘCEJ |

SAMORZĄD UCZNIOWSKI GIMNAZJUM - SESJA. 15.01.2013 r.

Sesja Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum odbędzie się 15.01.2013 r. (wtorek) o godz. 15:00.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum wraz z całą społecznością szkolną, Dyrekcją szkoły oraz uczniami pozdrawia serdecznie naszego przewodniczącego szkoły - Michała Pawlusa.
Życzymy mu wszyscy szybkiego powrotu do zdrowia!
Michał - czekamy na Ciebie!

/A. Jakubiec/


| PROTOKÓŁ Z SESJI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO |
| WYNIKI KONKURSU "NASZA KLASA - NASZĄ DUMĄ" |

UMOWA PARTNERSKA POLSKA - UKRAINA. 10.01.2013 r.

W dniach od 8-11 stycznia br. dyrektor naszego Gimnazjum odbył wizytę studyjną w Kijowie na Ukrainie. Głównym celem wizyty był aktywny udział w seminarium na temat działań podejmowanych w ramach UNESCO przez naszego wschodniego partnera Międzynarodowe Gimnazjum nr323. W dniu 9 stycznia br. dyrektorzy obu szkół (Wiesław Jakubiec i Alla Griegoriewna Żukowa) podpisali list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy obu szkół w zakresie realizacji rozmaitych przedsięwzięć w ramach Międzynarodowego Programu UNESCO. W br. nasza szkoła opracowała plan działań o charakterze edukacyjnym i wychowawczym, których rezultaty powinny być widoczne nie tylko na terenie szkoły ale i środowiska lokalnego. Jednym z działań, które już w kwietniu zostaną podjęte - to realizacja zajęć e-leaningowych z zakresu języka angielskiego i rosyjskiego. W ramach obszaru "zdrowy tryb życia" będą podjęte wspólne działania sportowe (m.in. od 13-17.05.2013 r.) na terenie naszego gimnazjum odbędą się międzynarodowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, w październiku nasza drużyna sportowców odwiedzi partnera z Kijowa. O innych działaniach już niebawem dowiecie się z naszej specjalnej zakładki UNESCO.

SPEKTAKL "BOŻE NARODZENIE". 23.12.2012 r.

Ambitna i aktywna młodzież naszej gminy przygotowała pod kierunkiem mgr Teresy Bieli własny spektakl teatralny pt. "Boże Narodzenie XXI w." W sposób humorystyczny młodzież chciała tym przedstawieniem zwrócić uwagę na brak miłości bliźniego w dzisiejszm świecie, opanowanym przez rządzę pieniądza, sławę, pożądliwość. Cieszyć powinien nas fakt, że dorastająca młodzież dostrzega te problemy i uwrażliwia na nie innych. Swój spektakl zaprezentowali w Wieprzu i w Radziechowach w grudniu 2012 r. Pani Teresa Biela zajmie się teraz problemami nurtującymi młodych ludzi i już na wiosnę we współpracy z młodzieżą powstanie nowy spektakl. Młodzież wraz z Panią Teresą Bielą pragnie złożyć podziękowanie za pomoc i współpracę mgr Magdalenie Więzik i dyrektorowi gimnazjum mgr Wiesławowi Jakubiec.
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

WIGILIA W KLASACH. 21.12.2012 r.

W dniu 21 grudnia 2012 r., w naszej szkole uczniowie spotkali się w swoich klasach na wspólnej Wigilii. Słowo "Wigilia" pochodzi z języka łacińskiego i oznacza czuwanie. Wieczerza wigilijna nawiązuje do uczt pierwszych chrześcijan, organizowanych na pamiatkę Ostatniej Wieczerzy. Zwyczaj ten oznacza również wzajemne poswięcenie się jednych dla drugich i uczy, że należy podzielić się nawet ostatnim kawałkiem chleba. Składamy sobie życzenia pomyślności i wybaczamy urazy.
Na klasowych Wigilijkach powinna być modlitwa, dzielenie się ze wszyskimi kolegami, koleżankami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi opłatkiem, wspólny posiłek i wspólne śpiewanie kolęd. Wigilia to czas wyciszenia, skupienia, wybaczania, miłości i oczekiwania na przyjście Pana. Oby w sercach naszych uczniów ten cel był najważniejszy, cel postrzegania innych ludzi jako ludzi wartościowych, bez względu na wyznawaną wiarę, poglądy czy pochodzenie. /A. Jakubiec/

KONKURS "ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ KLAS - SAMORZĄD UCZNIOWSKI. 20.12.2012 r.

W dniu 20 grudnia 2012 r., opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr A. Jakubiec, powitała wszystkich zebranych, następnie Kamila Pawlus złożyła życzenia bożonarodzeniowe, a Sabina Pieronek odczytała wyniki konkursu na "Świąteczny wystrój klas".
WYNIKI:
I miejsce [219 pkt] - klasa III a;
II miejsce [215 pkt]- klasa III b;
III miejsce [208 pkt]- klasa II b
IV miejsce [207 pkt]- klasa I b;
V miejsce [180 pkt]- klasa II a;
VI miejsce [169 pkt]- klasa I a.
Wszystkie klasy otrzymały słodycze ufundowane przez Radę Rodziców, słodycze za I, II, III miejsce oraz dyplomy - ufundował Samorząd Uczniowski. Aniołka na okres jednego roku otrzymała klasa IIIa. /A. Jakubiec/

DZIEŃ PARTNERSTWA WSCHÓD - ZACHÓD. 20.12.2012 r.

W dniu 20 grudnia 2012 r. odbyło się podsumowanie projektów realizowanych przez nasze gimnazjum na wschodzie i zachodzie Europy.
KOLEJNOŚĆ WYSTĘPUJĄCYCH:
1. Samorząd Uczniowski - życzenia oraz podsumowanie konkursu.
2. Przemówienie dyrektora gimnazjum mgra Wiesława Jakubca.
3. Przemówienie wójta naszej gminy pana mgra inż. Grzegorza Figury.
4. Pokaz prezentacji: Malta (A. Jakubiec), Litwa (N. Rachwalik), Ukraina (F. Burczak) oraz Rosja (W. Jakubiec).
5. Montaż słowno-muzyczny "Boże Narodzenie" (T. Biela, F. Burczak).
6. Pokazy ciekłego azotu.
7. Koncert kolęd (M. Wołek).
/A. Jakubiec/
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

ŻYCZENIA I KONKURSY - SAMORZĄD UCZNIOWSKI. 18.12.2012 r.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2013 r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum Publicznego w Wieprzu pragnie złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia:
zdrowia, szczęścia, miłości,
wszelkiej pomyślności, pieniędzy,
samych dobrych ocen dla uczniów,
spełniania marzeń dla
dyrekcji, nauczycieli, uczniów,
pracowników szkoły i rodziców.


Samorząd Uczniowski przypomina, że rozstrzygnięcie konkursu na "Świąteczny wystrój klas" odbędzie się 17.12.2012 r. Wręcznie nagród i dyplomów odbędzie się 20.12.2012 r.
Samorząd Uczniowski przedstawia wyniki konkursu Nasza klasa - naszą dumą" za grudzień. /A. Jakubiec/
| ŻYCZENIA | | WYNIKI KONKURSU ZA GRUDZIEŃ |

KONKURS LITERACKI. 18.12.2012 r.

Wyróżnienia w konkursie literackim o tematyce bożonarodzeniowej organizowanym w ramach cyklu imprez: "Boże Narodzenie w Beskidach", otrzymali następujący uczniowie:

Piotr Pitry - klasa Ia
Laura Piznal - klasa Ib
Magdalena Brandys - klasa IIa
Patrycja Krzus - klasa IIb
Opiekun: mgr Teresa Biela
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Z lewej praca wykonana w grafice komputerowej
Karoliny Kosiec z klasy IIb.

NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT. 18.12.2012 r.

Dyrektor gimnazjum serdecznie zachęca do wzięcia udziału w sportowym turnieju noworocznym. Zespół Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu zaprasza uczniów naszego gimnazjum do wzięcia udziału w Noworocznym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt, który zostanie rozegrany w dniu 3 stycznia 2013 r. o godz. 10.45 na sali Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Dla każdego uczestnika turnieju przewidziane są upominki, a oprócz tego dla drużyn nagrody rzeczowe. Poza naszą szkołą zaproszone również zostały następujące gimnazja: nr 1 z Żywca, z Łękawicy, ze Świnnej, z Twardorzeczki. Turniej już jest opisywany na wielu portalach internetowych, a więcej informacji będzie jeszcze w mediach na kilka dni przed turniejem. W załączniku przesyłam regulamin turnieju i oficjalne zaproszenie, natomiast wersję papierową dostarczy jutro do szkoły Judyta Binda. /W. Jakubiec/
| LINK 1 | | LINK 2 | | LINK 3 | | LINK 4 | | LINK 5 |

NADCHODZĄ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. 14.12.2012 r.

Uczniowie naszej szkoły już żyją świętami. Klasy są pięknie wystrojone, gazetki, choinki, stroiki, piękne dekoracje, szopki - to wszystko sprawia, że do Gimnazjum w Wieprzu już zawitał świąteczny nastrój. Uczniowie naszej szkoły wykonują piękne prace w grafice komputerowej i w języku programowania HTML. Nie sposób zamieścić na naszej stronie wszystkich prac. Zapraszamy do obejrzenia strony na temat Świąt Bożego Narodzenia. Pracę wykonała Olga Wrona z klasy Ia. /A. Jakubiec/
| ZOBACZ WIĘCEJ | | PRACE UCZNIÓW |

13 GRUDNIA – WPROWADZENIE STANU WOJENNEGO. 11.12.2012 r.

Instytut Pamięci Narodowej w 31 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego organizuje kampanię społeczną upamiętniającą jego ofiary. W dniach 11-13 grudnia 2012 r. na ścianie budynku Instytutu przy Towarowej 28 w Warszawie pojawi się symboliczne Światło Wolności. Ma być hołdem złożonym wszystkim ofiarom stanu wojennego i manifestacją przywiązania do idei wolności, demokracji i prawdy niezależnie od czasu i warunków politycznych. W akcji będzie mógł wziąć udział każdy, zapalając 13 grudnia o 19.30 lampkę w oknie lub wirtualnie na stronie www.ipn.gov.pl. /A. Jakubiec/
| ZOBACZ WIĘCEJ |

BĄDŹMY WRAŻLIWI NA INNYCH'2012. 6.12.2012 r.

„Bądźmy wrażliwi na innych" to tytuł autorskiego programu mgr Jolanty Kuś, którego realizacja odbywa się systematycznie od 2002 roku w naszej szkole. Spotkania z przedstawicielami różnych instytucji mają na celu uwrażliwić młodego człowieka na potrzeby innych, uniknąć różnych niebezpieczeństw i umieć nieść pomoc poszkodowanym.| ZOBACZ ZDJĘCIA |

ZEBRANIE TRÓJEK KLASOWYCH.


Przewodnicząca Rady Rodziców,
pani Ewa Wachtarczyk
zaprasza wszystkie trójki klasowe na zebranie, które odbędzie się
11 grudnia 2012 r. o godznie 17:00.
Obecność obowiązkowa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

MIKOŁAJKI'2012 - SAMORZĄD UCZNIOWSKI. 5.12.2012 r.

W dniu 5.12.2012 r. w gimnazjum w Wieprzu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Aliny Jakubiec zorganizowano "Mikołajki" . W szkole zapanowała prawdziwie bożonarodzeniowa atmosfera. Zabrzmiał dźwięk dzwoneczka sygnalizujący nadejście do klas Świętego Mikołaja (Damian Marek) w towarzystwie Aniołka (Kamila Pawlus) i diabełka (Sabina Pieronek). Mikołaj przyniósł kosz słodyczy, którymi zostali obdarowani wszyscy uczniowie i nauczyciele, ponadto wręczył certyfikaty wychowawcom klas. Diabełek wręczał rózgi niegrzecznym uczniom. Zabrakło nam przewodniczącego SU - Michała Pawlusa, który jest na Międzykulturowym Projekcie Polsko-Rosyjskim w Warszawie. Samorząd Uczniowski przypomina wszystkim uczniom gimnazjum o konkursach "Nasza klasa - naszą dumą" oraz "Świąteczny wystrój klas", zachęcamy do wzięcia aktywnego udziału w konkursach i do "zdrowej rywalizacji" między klasami.
Samorząd Uczniowski informuje, że każdy 10 dzień danego miesiąca jest dniem "bez mundurka", jeśli przypadnie w weekend, to tym dniem będzie poniedziałek.
/A. Jakubiec/
| ZOBACZ ZDJĘCIA | | WYCIĄG PROTOKOŁU Z SESJI SU 2 |

POLSKO- ROSYJSKIE CENTRUM DIALOGU I POROZUMIENIA W WARSZAWIE. 3.12.2012 r.

W dniach od 2-5 grudnia 2012 r. na zaproszenie Polsko-Rosyjskiego Centrum Dialogu i Porozumienia z Warszawy, dwóch uczniów z gimnazjum w Wieprzu: Michał Pawlus i Kinga Kręcichwost pod opieką naszego dyrektora mgr Wiesława Jakubca, wzięło udział w międzykulturowych warsztatach. Wspólnie z naszym przyszłorocznym partnerem - szkołą nr 216 z Sankt Petersburga, nasi uczniowie opracują plan projektu w Rosji i w Polsce. Życzymy udanego i owocnego w najlepsze pomysły pobytu w Warszawie. /W. Jakubiec/
| ZOBACZ ZDJĘCIA | | WARSZTATY |

GIMPLAY-SHOW EDYCJA XIII. 30.11.2012 r.

Rusza XIII edycja Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. Konkurs odbywa się pod patronatem Gminy Radziechowy-Wieprz i Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu. W konkursie ocenianie będą dwie kategorie: wokalna i taneczna dla szkół podstawowych i gimnazjów.
Zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie.
Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec.
| ZOBACZ WIĘCEJ | | EDYCJA XIII |
| REGULAMIN KONKURSU |

TRZYMAJ FORMĘ. 30.11.2012 r.

Program „Trzymaj Formę” realizujemy od 2007 roku Jest to program współorganizowany  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.  Głównym celem programu jest Zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie /promowanie zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety/. W naszej szkole program ten jest realizowany metodą projektu. Wszyscy uczniowie biorą udział w realizacji tego przedsięwzięcia. Podczas podsumowania prezentują tańce, sport, potrawy przygotowane przez siebie oraz krótkie historie, ciekawostki i plakaty dotyczące wybranych dyscyplin sportowych. Nasze gimnazjum za rzetelne realizowanie tego programu, zostało nagrodzone dyplomem uznania.
Koordynator programu w gimnazjum w Wieprzu:
mgr Jolanta Kuś.

ZABAWA ANDRZEJKOWA - SAMORZĄD UCZNIOWSKI. 27.11.2012 r.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły na zabawę andrzejkową, która odbędzie się 27 listopada 2012r. Zabawa rozpoczyna się o godz. 18:00 i trwać będzie do 20:00. Cena biletu za wstęp: 1 zł.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY.
Andrzejki obchodzone są w całej Europie, jest to wieczór poświęcony wróżbom i zabawie. Dawniej, tego wieczoru spotykały się młode kobiety, dziewczyny i wróżyły sobie, która pierwsza i za kogo wyjdzie za mąż. Obecnie odbiega się od tradycji i andrzejki stały się oczywiście tradycją, młodzi ludzie bawią się na dyskotekach, zabawach, wróżą sobie wszyscy, wszystkim i wszystko, ale przepowiednie traktowane są bardziej z przymrużeniem oka. /A. Jakubiec/
| ZOBACZ WIĘCEJ |

SAMORZĄD UCZNIOWSKI GIMNAZJUM - PIERWSZA SESJA. 20.11.2012 r.

W dniu 20 listopada 2012 r. odbyła się pierwsza sesja Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Został zatwierdzony nowy samorząd w składzie:
przewodzniczący SU: Michał Pawlus (kl. IIIb);
zastępca przewodzniczącego SU: Michał Berek (kl. IIIa);
skarbnicy SU: Sabina Pieronek (kl. IIb); Dominik Wachtarczyk (kl. Ia);
sekretarze SU: Kamila Pawlus (kl. Ib); Damian Marek (kl. IIa)
Opiekun SU - mgr Alina Jakubiec zapoznała członków z Regulaminem SU, następnie przewodniczący SU Michał Pawlus omówił dokładnie plan pracy SU na rok szkolny 2012/2013. Została założona skrzynka e-mail Samorządu Uczniowskiego, na którą uczniowie gimnazjum mogą wysyłać swoje zapytania, pomysły i propozycje: sug.wieprz@gmail.com
/A. Jakubiec/

| REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO | | PLAN PRACY SU |
| WYCIĄG PROTOKOŁU Z SESJI SU | | SAMORZĄD UCZNIOWSKI |

NASZE SUKCESY - MIĘDZYGMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO. 20.11.2012 r.

W dniu 20.11.2012 w hali sportowej w Węgierskiej – Górce odbył się Międzygminny Turniej w Tenisie Stołowym. Reprezentacja naszej szkoły składała się z dwóch drużyn. W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn z różnych szkół powiatu żywieckiego. Drużyna w składzie:
Hojdys Marcin, Gołuch Bartłomiej, Wrona Jakub zajęła II miejsce przegrywając tylko z drużyną Gimmazjum w Cięcinie.
III miejsce zajęła drużyna w składzie: Rozmus Katarzyna, Dudek Łucja, Krzus Patrycja.
Opiekun: mgr Grzegorz Śleziak
Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

NASZE SUKCESY - POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY.

W powiatowym konkursie plastycznym "20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują" w kategorii szkoły gimnazjalne:
Patrycja Kuśnierz zajęła I miejsce,
Weronika Murańska - II miejsce,
wyróżnienie
otrzymała praca Kingi Kręcichwost.

Opiekun: dr Przemysław Dyrlaga

SEREDECZNIE GRATULUJEMY!

ŚRÓDSEMESTRALNE ZEBRANIE Z RODZICAMI.

Szanowni rodzice:)
Dyrektor gimnazjum, nauczyciele wychowawcy zapraszają Was na spotkanie informacyjno - wywiadowcze, które odbędzie się w dniu:
28 listopada 2012 r. (środa) o godz. 16:30 w sali nr 4.
Podczas spotkania pragniemy dokonać wyboru Rady Rodziców Gimnazjum. BARDZO PROSIMY PAŃSTWA O NIEZAWODNE PRZYBYCIE.
Wychowawcy klas:
Ia - mgr Teresa Biela;
Ib - mgr Jolanta Kuś;
IIa - dr Przemysław Dyrlaga;
IIb - mgr Barbara Piątek-Matlas;
IIIa - mgr Magdalena Szczotka;
IIIb - mgr Natalia Rachwalik.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY;)

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013.

Zgodnie z terminarzem podanym przez Dyrektora OKE w Jaworznie w dniach 13,14,15 listopada 2012 r. odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas trzecich. Gimnazjaliści mają już za sobą próbny egzamin z wiedzy humanistycznej. Test został podzielony na dwie części. Pierwszy uczniowie dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie, następnie przystąpili do bloku zadań z języka polskiego.
W dniu 14.11.2012 r. odbędzie się część matematyczno - przyrodnicza (przedmioty przyrodnicze 9:00-10:00, matematyka 11:00-12:30).
W dniu 15.11.2012 r. odbędzie się część językowa (język angielski i język niemiecki 9:00-10:00, 11:00-12:00).

| ARKUSZE ODPOWIEDZI |

Święto Niepodległości. 11.11.2012 r.

11 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. 12 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IIb pod kierunkiem dr Przemysława Dyrlagi. Uczniowie wszystkich klas gimnazjum z dużym zapałem i przyjemnością przyswajali sobie słowa i melodie naszych najbardziej znanych pieśni kształtujących u wielu pokoleń poczucie tożsamości narodowej.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Święto Komisji Edukacji Narodowej. 14.10.2012 r.

Dzień Edukacji Narodowej – to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela i nie jest dniem wolnym od pracy.
Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, uczniowie klas trzecich pod kierownictwem mgr Natalii Rachwalik przygotowali sztukę na wesoło, następnie Przewodniczący Samorządu Uczniwskiego Michał Pawlus, złożył życzenia dla wszystkich nauczycieli gimnazjum. Samorząd Uczniowski wręczył nauczycielom kartki z życzeniami i kwiaty dla dyrekcji.

| ŻYCZENIA |

Trwają przygotowania do miedznarodowego projektu teatralnego pn.: "Miłość nie zna granic" ("Lyubov nie znaju kordona") 10-26.10.2012 r.

"Miłość nie zna granic..." - to sztuka realizowana z partnerem z Półwyspu Krymskiego (Ukraina) opowiadająca o powszechnie funkcjonujących stereotypach - w tym trudnej ale pięknej i odwzajemnionej miłości, pomiędzy chłopakiem z Ukrainy oraz dziewczyną z Polski...) Międzynarodowe Warsztaty teatralne, podczas których powstała ta sztuka odbyła się w Wieprzu (Beskidy) oraz w Niedzicy (Pieniny) w dniach od 11.10 - 17.10.2012 r., pod okiem wybitnych specjalistów (instruktrów z Polski i Ukrainy oraz zawodowych aktorów). W projekcie tym wzięło udział po 12 uczniów z Polski i Ukrainy. Nasza młodzież była pod opieką nauczycieli: mgr Teresy Bieli, mgr Franciszki Burczak i mgr Aliny Jakubiec. Sztuka "Miłość nie zna granic" bmiała swoją premierę w Polsce (Wieprz) w dniu 17.10.2012 r. Potem podczas 9 - dniowego Tournee po Ukrainie (18.10 - 26.10.2012) została ona wystawiona w pięciu miastach naszego wschodniego sąsiada: Żydaczowie, Kamieńcu Podolskim, Kijowie, Umaniu, Zaporożu oraz w Jałcie na Półwyspie Krymskim. Podczas pierwszej części projektu - uczestnicy z Ukrainy zostali zapoznani z bogatą historią i kulturą południowej Polski. (Beskidy i Pieniny) a potem polscy uczestnicy poznali zachodnią, środkową i południową część Ukrainy m.in. Lwów, Zabytki UNESCO w Kamieńcu Podolskim, stary i nowy Kijów, Umań z pięknymi ogrodami "Sofiówka" Potockiego, Zaporoże z jej bogatą tradycją kozacką a także perłę Ukrainy - wielokulturowy piękny Krym. Instytucją współfinansującą nasz projekt było Narodowe Centrum Kultury w Warszawie a realizatorem nasza lokalna instytucja kutury: Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy - Wieprz, z która nasza placówka nawiązała - jak widać owocną współpracę. Koordynatorem całości projektu był dyrektor naszego gimnazjum: mgr Wiesław Jakubiec.
| ZOBACZ WIĘCEJ | | ZDJĘCIA Z PRÓB | | ZDJĘCIA UA |
| Plan projektu | | Ukraina |

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT JĘZYKOWO-HISTORYCZNY NA MALCIE. 3.10.2012 R. – 10.10.2012 r.

W dniach od 3.10.2012 r. – 10.10.2012 r. nasi uczniowie wzięli udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ETWIMING pod nazwą: "Historical and cultural values of selected regions in the of Malta". W projekcie wzieło udział 11 uczniów z naszego gimnazjum i 3 nauczycieli (mgr Alina Jakubiec, mgr Tomasz Juraszek, mgr Mateusz Kapała). Podczas naszego pobytu na Malcie, uczniowie poznali bogata historie tej niewielkiej bo liczącej zaledwie 37 km dł. i 15 km szer. wyspy oraz sąsiednich wysp: Gozo i Comino. Zapoznali się z najstarszymi zabytki kultury materialnej i duchowej klasy UNESCO na przykładzie stolicy Valetty, miasta Sliema, Marsa Skala, Mdina, oraz tych znajdujących się na wyspie Gozo. Podczas pobytu u rodzin maltańskich, młodzież zapoznała się z codziennym życiem w tym tradycyjną kuchnia maltańską, zwyczajami panującymi na wyspie. Ponadto wzięli udział w wielu interesujących warsztatach, zawodach sportowych, wieczorkach międzykulturowych.
Projekt zorganizował wspólnie ze swym maltańskim partnerem - szkoła ST Michael w Santa Venera oraz na miejscu koordynował całością działań dyrektor naszego gimnazjum mgr Wiesław Jakubiec.
| ZOBACZ ZDJĘCIA | | ZOBACZ WIĘCEJ | | PROGRAM WYMIANY |
| UCZESTNICY | | SZKOŁA NA MALCIE |

PASOWANIE NA UCZNIA GIMNAZJUM. 20.09.2012 r.

W dniu 20 września 2012 r. o godzinie 16:00 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia gimnazjum. Uczniowie klas pierwszych w obecności dyrektora gimnazjum mgr Wiesłąwa Jakubca, wychowawców: mgr Teresy Bieli i mgr Jolanty Kuś, nauczycieli i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie:
1. Będę godnie reprezentował swoją szkołę w każdej sytuacji i miejscu.
2. Wykorzystam w pełni przeznaczony czas na naukę i rzetelną pracę nad poszerzeniem swej wiedzy i umiejętności.
3. Będę dbał o honor i tradycję szkoły oraz współtworzył jej autorytet.
4. Będę okazywał szacunek nauczycielom i innym pracownikom szkoły.
5. Będę się troszczył o mienie i estetyczny wygląd mojej szkoły.
6. Będę dbał o piękno mowy ojczystej i wyrażał się w sposób kulturalny.
7. Będę szanował poglądy i przekonania moich kolegów.
8. Będę się przeciwstawiał wszelkim przejawom brutalności i wulgarności.
9. Będę poświęcał swój czas i umiejętności na rozsławienie imienia mojej szkoły.

ZEBRANIE Z RODZICAMI - SPOTKANIA ORGANIZACYJNE.

Szanowni rodzice.
W dniu 18 września 2012 r. o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie ogólne rodziców uczniów klas drugich i trzecich.
UWAGA: Spotkanie dyrektora z rodzicami uczniów lecących na Maltę, odbędzie się 18 września 2012 r. o godzinie 16:30.
BARDZO PROSIMY PAŃSTWA O NIEZAWODNE PRZYBYCIE. Dyrektor szkoły i nauczyciele.
Wychowawcy klas:
IIa - dr Przemysław Dyrlaga;
IIb - mgr Barbara Piątek-Matlas;
IIIa - mgr Magdalena Szczotka;
IIIb - mgr Natalia Rachwalik.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY;)

KOLEJNY MIĘDZYNARODOWY PROJEKT NASZEJ MŁODZIEŻY (Kłajpeda, 08-14.09.2012)

W dniach od 8 do 15 września 2012 roku grupa ośmiu uczniów pod opieką nauczycieli mgr Kamili Kowalskiej, mgr Naalii Rachwalik i oczywiście dyrektora naszego gimnazjum mgra Wiesława Jakubca wzięło udział w Litewsko - Polskim projekcie dziennikarskim. Projekt realizowany był w języku angielskim w nadmorskim kurorcie Kłajpeda. Oczywiście podczas warsztatów dominowała różnorodna tematyka młodzieżowa a także ta związana bezpośrednio z miejscem do którego się udajemy - północnej Litwy (Palangi, Kłajpedy, Nidy) gdzie przy okazji młodzież zobaczyła wiele zabytków kultury materialnej i duchowej klasy UNESCO. Instytucją współfinansującą nasz projekt jest Polsko - Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży z Warszawy. Przyznana dotacja obejmuje przejazd uczestników, ich zakwaterowanie i wyżywienie a także zakup niezbędnych pomocy dydaktycznych do realizacji tego przedsięwzięcia oraz jego upowszechniania.
| ZOBACZ PREZENTACJĘ|
| ZOBACZ ZDJĘCIA|
| PROGRAM WARSZTATÓW W SKRÓCIE|
| CZYTAJ WIĘCEJ |
| Nasi przyjaciele z litewskiej szkoły |

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2012 - 2013 - SPOTKANIA ORGANIZACYJNE;)Szanowni rodzice, uczniowie naszej szkoły. Informujemy, że w dniu 3 września 2012 r. o godzinie 8:00 w Kosciele w Wieprzu odbędzie się msza święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Po niej o godzinie 9:00 przy szkolnym amfiteatrze dyrektor szkoły uroczyscie dokona inauguracji nowego roku szkolnego 2012-2013.

Jednocześnie informujemy rodziców uczniów klas pierwszych, że w dniu 3 września o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z wychowawcami klas oraz pedagogiem i dyrektorem szkoły.

W dniu 4 września o godzinie 17:00 odbędzie się merytoryczne i finansowe podsumowanie projektu wakacyjnego "EUPATORIA 2012".

W dniu 4 września o godzinie 18:00 odbędzie się sie spotkanie z rodzicami uczniów, którzy wemą udział w projekcie dziennikarskim na Litwie (7-14.09.2012) - BARDZO PROSIMY PAŃSTWA O NIEZAWODNE PRZYBYCIE.

Zebranie ogólne rodziców uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich odbędzie się w dniu 17 września o godzinie 17:00. ZAPRASZAMY;)

| Zobacz zdjęcia |
| Lista uczniów kl 1a i 1b |

WAKACJE Z POMYSŁEM 2012 - "Pożyteczne wakacje - Eupatoria na Krymie - półwysep kulturowych rozmaitości" ;)

W dniach od 30 lipca do 12 sierpnia br. wolontariusze wraz z 27 dzićemi z terenu wszystkich sołectw naszej gminy wzięli aktywny udział w projekcie wakacyjnym: "Pożyteczne wakacje 2012 - Epatoria na Krymie - kraina rozmaitości" Letni wypoczynek połączony był z ciekawymi zajęciami z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki. Praktycznie każdego dnia oprócz morskiej kapieli dzieci i młodzież była inspirowana przez swych opiekunów - wolontariuszy do aktywnego spędzania czasu wolnego, m.in. poznała zasady prawidłowego współżycia w grupie rówieśniczej, samodyscypliny oraz szacunku wobec innych kultur. Miejscem realizacji projektu była Eupatoria - znany kurort nad Morzem Czarnym. Projekt ten został zoorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu BESKIDY z Brzuśnika oraz Gminnym Osrodkiem Pomocy Społecznej Radziechowy - Wieprz.

Jednocześnie informujemy rodziców dzieci, że w dniu 4 wrzesnia o godzinie 17.00 odbędzie się merytoryczne i finansowe podsumowanie tego projektu.

1 | 2
Licznik odwiedzin
odsłon od 3.XII.2008r.
Gimnazjum w Wieprzu

ZOBACZ FILM: PREZYDENT USA I MY: PREZYDENT MALTY I MY:
A BIT ABOUT US

Gimnazjum jest laureatem wielu ogólnopolskich projektów.
Mottem szkoły jest:
Semper in altum!

- "Zawsze wzwyż"

Gimnazjum w Wieprzu
Konkursy
Rodzice
Szkoła ponadgimnazjalna
Inne
Archiwum