O szkole... | WYNIKI EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ... | WYNIKI EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH... | OFERTA EDUKACYJNA DLA GRUP MŁODZIEŻY Z KRAJU I ZAGRANICY!!! | Kalendarz | Rekrutacja | Plan NP 2013-2014 | Plan rozwoju szkoły | Koncepcje dyrektora (2012-2017) |
Certyfikat
Certyfikat
Nasi partnerzy
Szkoła
Uczniowie
Dokumenty
Wymiana międzynarodowa
KONTAKT DO SZKOŁY
Copyright ©
Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z oddziałami dwujęzycznymi
w Wieprzu
34-382
ul. Szkolna 800
Tel/Fax. +48 33 867-59-06 +48 601 283 483
SEKRETARIAT: gimnazjum@konto.pl
DYREKTOR: scwbeskidy@gmail.com| SEE PICTURES - ZOBACZ ZDJĘCIA |
| SEE FILM - ZOBACZ FILM |

WYKAZ KLAS 2014/2015.


Przedstawiamy Państwu wykaz uczniów klas pierwszych przyjętych do Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu.
Rok szkolny 2014/2015.
| WYKAZ UCZNIÓW |

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014.

Zakończony został kolejny rok szkolny 2013/2014. Uczniowie Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu rozpoczęli dzień zakończenia roku szkolnego uroczystą mszą św. Następnie wszyscy uczniowie spotkali się z wychowawcami klas, otrzymali świadectwa ukończenia danej klasy. Wychowawcy omówili z uczniami zagadanienia związane z bezpiecznymi wakacjami.
WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZMY WSPANIAŁYCH I NIEZAPOMNIANYCH WAKACJI ORAZ ŻYCZYMY BEZPIECZNEGO POWROTU DO SZKOŁY WE WRZEŚNIU 2014 R.

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO "RAMBIT. 26.06.2014 r.

26 czerwca 2014 r. o godz. 9:00 rozpocznie się Rambit szkolny.
PROGRAM:
9:15 - rozgrywki klasowe w halową piłkę nożną (2x po 7 min) - 1a-1b, 2a-2b, 3a-3b.
9:15 - rozegranie turnieju w bambuko.
11:00 - rozgrywki piłki siatkowej i plażowej.
12:30 - podsumowanie oraz rozdanie dyplomów.
Nauczyciele odpowiedzialni za przebieg imprezy: mgr Magdalena Szczotka, mgr Grzegorz Śleziak.

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014. 25.06.2014 r.

W dniu 25 czerwca 2014 r. odbędzie się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. Uroczystość podsumowująca cały rok szkolny odbędzie się w amfiteatrze przy gimnazjum w Wieprzu o godz. 16:30. W tym dniu uczniowie przedstawią montaż słowno-muzyczny oraz nastąpi wręcznie nagród uczniom wyróżnionym. Świadectwa uczniowie otrzymają w dniu 27 czerwca 2014 r.
Nauczyciele odpowiedzialni za przebieg imprezy: mgr Małgorzata Krzuś, mgr Alina Jakubiec, mgr Maria Wołek.

BAL GIMNAZJALNY. 24.06.2014 r.

W dniu 24 czerwca 2014 r. odbędzie się w Domu Ludowym w Wieprzu Bal Gimnazjalny klas trzecich. Na uroczystości pojawią się absolwenci, nauczyciele, dyrekcja oraz rodzice. Bal rozpocznie się tradycyjnie tańcem polonezem, po nim uczniowie przedstawią program artystyczny, wyróżnieni uczniowie otrzymają pamiątkowe nagrody. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie klas trzecich wezmą udział w zabawie tanecznej, która zakończy sie przed północą. Nauczyciele odpowiedzialni za przebieg imprezy: mgr Barbara Piątek-Matlas, dr Przemysław Dyrlaga, mgr Natalia Rachwalik i mgr Franciszka Hajdus.

PROJEKT KULTUROWO-KRAJOZNAWCZY NAD MORZEM BAŁTYCKIM.

W dniach od 13.06.2014 r. - 21.06.2014 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie kulturowo-krajoznawczym pod hasłem "Jeden kraj, a różne obyczaje".
Projekt jest realizowany w miejscowości Rowy nad Morzem Bałtyckim.
Koordynatorem projektu jest mgr Teresa Biela a nauczycielmi wspomagającymi mgr Jolanta Kuś, mgr Małgorzata Zawada, mgr Barbara Piątek-Matlas.


| ZOBACZ WIĘCEJ |

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT PRZYRODNICZO-JĘZYKOWY NA MALCIE.

W dniach od 28.05.2014 r.- 04.06.2014 r. nasi uczniowie wzięli udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym na Malcie. W projekcie wzięło udział 12 uczniów z naszego gimnazjum i 3 nauczycieli. Podczas naszego pobytu na Malcie, uczniowie poznali bogatą historię wyspy Malta oraz Gozo, poznali najstarsze zabytki kultury materialnej i duchowej na przykładzie stolicy Valetty, miasta Sliema, Marsa Skala, Mdina, oraz wyspy Gozo. Uczniowie wezięli udział w zajęciach biologiczno-językowo-sportowych. Podczas pobytu u rodzin maltańskich, zapoznali się z codziennym życiem w tym tradycyjną kuchnią maltańską, zwyczajami panującymi na wyspie. Ponadto wezięli udział w wielu interesujących warsztatach, zawodach sportowych, wieczorkach międzykulturowych.
Koordynator projektu: mgr Małgorzata Krzuś oraz nauczyciele wspomagający mgr Alina Jakubiec i mgr Mateusz Kapała.
| ZOBACZ ZDJĘCIA| | ZOBACZ FILM| | SZKOŁA NA MALCIE |

POLSKO-ROSYJSKA WYMIANA MŁODZIEŻY.

Nasi uczniowie realizowali międzynarodowy projekt przyrodniczo-językowy w Nowosybirsku w ramach zadań szkół stowarzyszonych w UNESCO. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu Beskidy.
Podziękowania dla Pana Macieja Gibasa, dzięki któremu, w dużej mierze udało się zrealizować projekt z Nowosybirskiem.
Koordynator: mgr Wiesław Jakubiec
| ZDJĘCIA |
| CZYTAJ WIĘCEJ |
| O PARTNERSKIEJ SZKOLE |

WARSZTATY PLANOWANIA KARIER ZAWODOWEJ.

W dniach od 17.03 - 11.04.2014 r. uczniowie z klas trzecich uzyskali dodatkowe wsparcie przed decyzjami o wyborze szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyli w warsztatach planowania kariery zawodowej i rozwoju osobowości zatytułowanych „Dzielny krawczyk”, prowadzonych przez socjologa i doradcę zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Ślemieniu Zdzisława Danyluka. Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Warsztaty nawiązujące do baśni braci Grimm „O dzielnym krawczyku” pomagają młodzieży rozpoznawać własne zdolności i zainteresowania oraz pokazują wymagania współczesnego, skomplikowanego świata pracy. Zajęcia były realizowane z aktywnym udziałem szkolnego pedagoga i doradcy zawodowego Małgorzaty Zawady i są przykładem dobrej współpracy Gimnazjum i OHP.

TERMINY PROJEKTÓW KRAJOWYCH I MIĘDZYNARODOWYCH ORAZ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO.

W ramach szkół Stowarzyszonych w UNESCO nasza młodzież realizuje wiele przedsięwzięć. Do najbardziej spektakularnych z nich i przynoszących znakomite rezultaty edukacyjne można niewątpliwie zaliczyć projekty realizowane w kraju i za jego granicami.
W dniach od 28 maja do 4 czerwca grupa 12 uczniów i 3 nauczycieli zrealizowała II część projektu biologiczno-kulturowego na Malcie. ZOBACZ WIĘCEJ

W dniach od 05.06 do 12.06.2014 pod opieką dwóch nauczycieli 10 uczniów naszego gimnazjum zrealizuje projekt przyrodniczy w azjatyckiej części Rosji na terenie miasta i okolic Nowosybirska.
W dniach 13-21.06.2014 r. 33 uczniów naszej szkoły pod opieką 4 nauczycieli uda się na projekt "Bałtycki", gdzie między innymi pozna bogatą kulturę kaszubską.

W dniu 24 czerwca br. (wtorek) o godzinie 16:00, odbędzie się tradycyjny Bal Gimnazjalny klas trzecich. 25 czerwca (w środę) o godzinie 16:30, odbędzie się akademia podsumowująca rok szkolny 2013/2014. W czwartek 26 czerwca będzie w naszej szkole realizowany projekt sportowy pod nazwa "Rambit klas". Jednocześnie w tym dniu nasza szkoła będzie obchodziła "Dzień Dziecka", który w związku z licznymi projektami został przeniesiony z 1 czerwca na 26 czerwca.
W piątek 27 czerwca o godzinie 8:00 w Kościele Parafialnym w Wieprzu, odbędzie się tradycyjna Msza Święta (dziękczynna), w której wezmą udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Tradycyjnie po Niej, wszyscy udamy się do szkoły aby świętować zakończenie kolejnego - niewątpliwie bardzo udanego roku szkolnego i otrzymać świadectwa oraz dodatkowi (kl. III) zaświadczenia OKE.

DZIEŃ MATKI. 26.05.2014 r.

Dzień Matki – święto obchodzone corocznie jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany.
Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Za wczoraj i dziś i zawsze tak samo
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem
zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności.
Za wszystkie dla mnie trudy i starania
składam Ci dzisiaj podziękowania.

SPOTKANIE RODZICÓW UCZNIÓW, KTÓRZY W BR ROZPOCZNĄ NAUKĘ W GIMNAZJUM W WIEPRZU

Dyrektor Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Odziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu informuje, ze spotkanie dla rodziców uczniów klas szóstych - kandydatów do klas pierwszych naszego gimnazjum, odbędzie sie w środę 4 czerwca 2014 r. o godzinie 16:30 w sali nr 4. Będa obecni: dyrektor szkoły, wychowawcy klas pierwszych. ZAPRASZAM.
Na spotkaniu m.in otrzymają Państwo wykaz podręczników do klas pierwszych oraz sporo praktycznych informacji o edukacji waszych dzieci w naszej szkole.

Spotkanie informacyjne dla rodziców - naukowy projekt edukacyjny w azjatyckiej części Rosji.

UWAGA UCZNIOWIE, RODZICE!
W związku ze zbliżającą się datą realizacji przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu Beskidy i naszą szkołę międzynarodowego projektu przyrodniczo-językowego z realizowanego w Nowosybirsku w ramach zadań szkół stowarzyszonych w UNESCO, zapraszam rodziców uczniów zakwalifikowanych do udziału na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 27 maja br. o godzinie 16:30.

| CZYTAJ WIĘCEJ | | O PARTNERSKIEJ SZKOLE |

NASZE SUKCESY - II GIMINNY KONKURS TEATRALNY.

Nasi uczniowie pod opieką mgr Teresy Bieli i mgr Jolanty Kuś zdobyli I miejsce, wystawiając sztukę "Siebie daj".
Również nasi absolwenci pod opieką mgr Teresy Bieli przygotowali na ten przegląd sztukę "Zabrałem Ci świat" i w kategorii III - zajęli I miejsce.
Nagrodą tego konkursu był wyjazd laureatów na operę "Straszny dwór" do Bytomia.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

| ZOBACZ WIĘCEJ |

21 maja: Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej.
22 maja: Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej

Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju proklamowany został rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w 2003 roku w celu mobilizacji rządów, polityków, instytucji kultury i uczestników życia społecznego do działań na rzecz promocji kultury, różnorodności kulturowej, dziedzictwa kulturowego – zarówno materialnego, jak i niematerialnego, przemysłów artystycznych, dóbr i usług związanych z kulturą. Proklamując 21 maja Światowym Dniem Różnorodności Kulturowej, Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych kierowało się nie tylko zasadą poszanowania i ochrony praw człowieka, ale także wyjątkowym znaczeniem kultury jako czynnika prorozwojowego i sprzyjającego budowaniu pokojowych relacji między ludźmi.

Tegoroczne obchody Dnia Różnorodności Biologicznej poświęcone są zasobom biologicznym wysp, są więc bezpośrednio powiązane z proklamowanym przez ONZ na 2014 “Międzynarodowym rokiem małych, wyspiarskich krajów rozwijających się”, których jest na świecie czterdzieści, a populacja najmniejszej wynosi niewiele ponad 1200 osób.

| CZYTAJ WIĘCEJ - Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej...|
| CZYTAJ WIĘCEJ - Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej|

GMINNY KONKURS WOKALNO TANECZNY GIMPLAY-SHOW' MAJ 2014 r - WYNIKI.

W dniu 12 maja 2014 r. w Domu Ludowym w Wieprzu odbyła się XIV edycja Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay - Show. Komisja w składzie: przewodnicząca konkursu mgr Bogusława Dziergas (nauczyciel tańca i muzyki), członkowie: mgr Magdalena Więzik (kierownik GCKPiT w Radziechowach-Wieprzu), i mgr Marta Husar (dziennikarka) - oceniła wykonawców w dwóch kategoriach: wokalnej i tanecznej. W tym roku poziom konkursu był na bardzo wysokim poziomie. W etapie międzyszkolnym udział wzięło 94 uczestników.
Zapraszam laureatów konkursu na Koncert Laureatów GimPlay-Show wraz z opiekunami (miejsca od 1-3 oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie).
KONCERT LAUREATÓW odbędzie się 20 maja 2014 r., o godz. 12:00 (wtorek) w Domu Ludowym w Wieprzu lub, jeśli będzie ładna pogoda to w amfiteatrze przy Gimnazjum w Wieprzu.
Pragnę złożyć podziękowanie nauczycielom za pomoc w organizacji konkursu: mgr Franciszce Hajdus i mgr Małgorzacie Krzuś, pracownikom naszej szkoły: Pani Genowefie Urbańsiej i Panu Jerzemu Polakowi a także Radzie Rodziców.
Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec
| ZOBACZ WIĘCEJ | | ZOBACZ ZDJĘCIA | | WYNIKI KONKURSU |
| KOLEJNOŚĆ WYSTĘPUJĄCYCH - KONCERT LAUREATÓW|

Jeśli chcesz - ZAGŁOSUJ NA NASZĄ SZKOŁĘ W PLEBISCYCIE.

Gdzie młodzież nie tylko siedzi w szkolnych ławkach, ale poznaje świat? Gdzie może próbować swoich sił w różnych dziedzinach życia, szukać swojej zawodowej drogi? Gdzie jednocześnie można znaleźć wśród pedagogów wsparcie?
Na takie właśnie gimnazjum w powiecie żywieckim można zagłosować do północy 31 maja.
O zwycięskiej szkole zostanie napisany artykuł w Dzienniku Zachodnim.

| ZAGŁOSUJ NA GIMNAZJUM |

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT BIOLOGICZNO-KULTUROWY ZE SZKOŁĄ Z MALTY.

W dniu 8 maja 2014 r. do naszego gimnazjum przyjechali uczniowie oraz nauczyciele z elitarnej katolickiej szkoły w Sant Michael School na Malcie. Nasza szkoła realizuje wraz ze szkołą z Malty międzynarodowy projekt przyrodniczo-językowy w ramach zadań szkół stowarzyszonych w Unesco. To już czwarty projekt międzynarodowej wymiany ze szkołą z Malty.
| SEE PICTURES - ZOBACZ ZDJĘCIA |
| CZYTAJ WIĘCEJ | | MALTA |
| PROGRAM W POLSCE |

PODZIĘKOWANIE DLA PRZEDSTAWICIELI RADY RODZICÓW

W imieniu dyrektora szkoły, uczniów i nauczycieli składamy Paniom Ewie Wachtarczyk i Kamili Dudek z serca płynące podziękowanie za bezinteresowną pomoc i organizację poczęstunku podczas jubileuszu 15 lecia Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu, realizowanego dniu 8 maja 2014 r.
Dyrektor szkoły skałada podziękowania wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pozostałym rodzicom zaangazowanym w organizacje jubileuszu. ZACHĘCAM DO NABYCIA PIĘKNEJ KSIĄŻKI napisanej pod red. dra P.Dyrlagi, w której znajda Państwo kilkaset zdjęć z okresu 2009-2014 oraz wiele informacji o szkole, jej działaniach, sukcesach uczniów a także spot filmowy z piękna prezentacją multimedialną. Książka do nabycia w sekretariacie szkoły.

TRZYMAJ FORMĘ. 9.05.2014 r.

W dniu 9 maja 2014 r. w naszej szkole był realizowany program pod hasłem "Trzymaj formę". Na wstępie głos zabrał Dyrektor Gimnazjum mgr Wiesław Jakubiec. Po przemowie dyrektora uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach sportowych, prezentowali wylosowany wcześniej region, taniec, jadłospis i kuchnię typową dla danego regionu.
WYNIKI ROZGRYWK:
I miejsce - II b; II miejsce - II a; III miejsce - IIIb; IV miejsce - pozostałe klasy.
WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Koordynator programu: mgr Jolanta Kuś
| SEE PICTURES - ZOBACZ ZDJĘCIA |

GMINNY KONKURS WOKALNO TANECZNY GIMPLAY-SHOW' MAJ 2014 r.

Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy Radziechowy-Wieprz do wzięcia udziału w XIV edycji Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. W tym roku szkolnym uczniowie zmierzą się w dwóch kategoriach: wokalnej i tanecznej.
Prosimy nauczycieli o zapoznanie się z terminami przebiegu konkursu:
1. ETAP MIĘDZYSZKOLNY odbędzie się 12 maja 2014 r., o godz. 12:00 (poniedziałek) w Domu Ludowym w Wieprzu lub, jeśli będzie ładna pogoda to w amfiteatrze przy Gimnazjum w Wieprzu.
2. KONCERT LAUREATÓW 20 maja 2014 r., o godz. 12:00 (wtorek) w Domu Ludowym w Wieprzu lub, jeśli będzie ładna pogoda to w amfiteatrze przy Gimnazjum w Wieprzu. Za przebieg oraz nagrody odpowiada organizator konkursu.
Koordynator: mgr Alina Jakubiec
| REGULAMIN | | ZGŁOSZENIE | | ZOBACZ WIĘCEJ |

KONSTYTUCJA 3 MAJA. 6 maja 2014 r.

W dniu 6 maja 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta 3 Maja. Święto Narodowe Trzeciego Maja – to polskie święto ustanowione w 1919 r. oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. 3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788.
Akademia została przygotowana pod kierownictwem mgr Natalii Rachwalik i mgr Franciszki Burczak (scenografia).
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Spotkanie informacyjne dla rodziców - naukowy projekt edukacyjny z katolicką szkołą z Malty.

UWAGA UCZNIOWIE, RODZICE!
W związku ze zbliżającą się datą realizacji przez naszą szkołę międzynarodowego projektu przyrodniczo-językowego z elitarną katolicką szkołą Sant Michael School na Malcie, a realizowanego w ramach zadań szkół stowarzyszonych w Unesco, zapraszam rodziców uczniów zakwalifikowanych do udziału w wymianie na spotkanie organizacyjne, które odbedzie się w dniu 5 maja br.(poniedziałek) o godzinie 16:30.
Proszę o przyniesienie ważnych paszportów lub dowodów osobistych uczniów.
| CZYTAJ WIĘCEJ |

Spotkanie informacyjne dla rodziców - azjatycki projekt na terenie Nowosybirska (Rosja)

UWAGA UCZNIOWIE, RODZICE!
W związku z realizacją Międzynarodowego projektu przyrodniczo - kulturowego, który nasza placówka wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontaritu będzie realizować w czerwcu i październiku br. w ramach jednego z filarów szkół stowarzyszonych w UNESCO -
dyrektor gimnazjum informuje, że następne spotkanie odbedzie się 17 maja 2014 r. o godz 16:30
Nasz projekt będzie realizowany z elitarnym Gimnazjum nr2 w Nowosybirsku (Rosja) dzięki otrzymaniu grantu z programu Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży 2014. Instytucja współfinansującą nasz projekt jest Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w Warszawie. Projekt nasz zatytułowany jest: „Przyroda i jej zasoby wspólnym dobrem całej ludzkości”. Weźmie w nim udział 10 uczniów ( 3 chłopakó i 7 dziewcząt) oraz 2 nauczycieli.
| CZYTAJ WIĘCEJ | | O PARTNERSKIEJ SZKOLE |

Z ekologia "Za pan Brat" 28.04.2014 r.

“Kolejny projekt szkolny realizowany w ramach działań naszej placówki podejmowanych w związku z zadaniami Szkół Stowarzyszonych w Unesco... W ramach Światowego dnia wody uchwalonego na dzień 22 grudnia 1992 r. realizują A/ RES/47/193 zgromadzenia Ogólnego Narodów zjednoczonych w naszej szkole odbyła się część I Akcji Sprzątania Obrzeży Rzeki Soły na terenie miejscowości Wieprz. Uczniowie członkowie Klubu UNESCO działającego przy Naszym Gimnazjum wyruszyli w teren aby posprzątać część koryta rzeki Soły. W akcji wzięło udział 6 uczniów pod opieką nauczyciela mgr Małgorzatą Krzuś . Zebrano 6 worków opakowań z tworzyw sztucznych. Akcja trwała od godz. 9:20 – 11:30. Część II akcji odbędzie się dnia 17.05.2014 r. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuje, pozdrawiam.
Opiekun M. Krzuś
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Gminne zawody lekkoatletyczne, Wieprz 2014.


16 kwietnia br. odbyły się na terenie naszego gimnazjum gminne eliminacje z lekkiej atletyki. Do zawodów sportowych przystąpiły drużyny z Radziechów oraz Wieprza. Gimnazjum w Juszynie nie wzięło udziału. W pięciu konkurencjach wystapiło łącznie 53 uczestników. Zawody przebiegały w dobrej sportowej atmosferze i trwały prawie 6 godzin. Oto najciekawsze rezultaty:
skok wzwyż: Wieprz: 294 pkt. Radziechowy: 140 pkt. sztafeta 4X100 m: Wieprz: 69 pkt. Radziechowy: 0 pkt. (dyskwalifikacja) 1000 m: Ch. Radziechowy 111 pkt. Wieprz: 92 pkt Pchnięcie kulą: Radziechowy: 240 pkt. Wieprz: 113 pkt skok wdal: Wieprz: 148 pkt. 100 M: Radziechowy: 197 pkt. 300 M Radziechowy: 178 pkt. W rezultacie do eliminacji powiatowych awansowali nasi rówieśnicy ze szkoły w Radziechowach - GRATULUJEMY.)
Stąd też w punktacji generalnej gimnazjaliści z Radziechów uzyskali 810 pkt. z Wieprza: 734 pkt. W kategorii dziewcząt Radziechowianki: 712 pkt. Wieprzanki: 543 pkt.
SUMARYCZNIE: Gim w Radziechowach: 1522 pkt. Gim w Wieprzu: 1255 pkt.
Nasza drużyna dziewcząt: Polak K. Zemczak W. Lisicka A. Żuławska A. Damek A. Mika Z. Pawlus K. Kumorek E. Michulec O. Płatek A, Borowińska M. Lach M. CHŁOPCY: 1000 m- Kosiec K, Wójcik W, Rozmus K. Skok w dal: Świniański M, Caputa T, Marek D. Skok wzwyż - Wachtarczyk D.- 164 cm., Kupczak A. - 168 cm. Piasek P. - 160 cm. to nasz fenomenalny wynik który w sumie dał nam 294 pkt.) Pchnięcie kulą ; Świniański M. Krzuś S. Solarz B. Sztafeta 4x100 - Caputa T. Świniański S. Marek D. Świniański M.
WSZYSTKIM UCZESTNIUKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!
W maju zapraszamy na piłkę plażową ;))) Koordynator zawodów: mgr Magdalena Szczotka, mgr Grzegorz Śleziak.

Egzamin gimnazjalny 2014. 23-25.04.2014 r.

1. Termin egzaminu gimnazjalnego przeprowadzanego na podstawie § 32 ust. 2 rozporządzenia:
a) część humanistyczna – 23 kwietnia 2014 r. (środa)
z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
b) część matematyczno-przyrodnicza – 24 kwietnia 2014 r. (czwartek)
z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
z zakresu matematyki – godz. 11:00
c) język obcy nowożytny – 25 kwietnia 2014 r. (piątek)
na poziomie podstawowym – godz. 9:00
na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00
Więcej informacji na stronach:
| www.oke.waw.pl | | www.cke.edu.pl |

PROJEKT JĘZYKOWO-PRZYRODNICZY. 14-16.04.2014 r.

W dniach od 14-16.04.2014 r. - 12 osobowa grupa młodzieży, w tym rówieśnik z gimnazjum w Radziechowach wzięli udział w szkolnym projekcie językowo-przyrodniczym. Podczas trzydniowych warsztatów młodzież rozwijała umiejętność posługiwania się językiem angielskim, poznała warunki bytowania płazów oraz wybranych gatunków gadów. Uczniowie poznali też sposoby wykonywania narysów kwiatowych, badali czystość wody, powietrza a także wzięli udział w kilku wycieczkach krajoznawczych (Dolina Roztoki - duża i mała, Dolina Popradu - w tym żeremie bobrowe). Dyrektor, nauczyciele (mgr Małgorzata Krzuś i mgr Mateusz Kapała) oraz młodzież serdecznie dziękują Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole za pomoc finansową w organizacji tego projektu a dyrekcji i pracownikom DWD Rytro składa szczere podziękowania za stworzenie nam znakomitej atmosfery i zaplecza do nauki i niezapomnianego ponytu. DZIEKUJEMY!!!
Koordynator: mgr Wiesław Jakubiec.
| ZOBACZ WIĘCEJ | | ZOBACZ FILM |

23 kwietnia: Światowy dzień książki i praw autorskich. 23.04.2014 r.

“Światowy dzień książki i praw autorskich”, obchodzony w tym roku po raz osiemnasty, służy promocji idei czytelnictwa i edytorstwa, zachęcie do obcowania z książką, ale także upowszechnieniu wiedzy na temat ochrony własności intelektualnej i praw autorskich. Dzień proklamowano na 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO.
Historycznie, idea święta książki ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930. Data obchodów – 23 kwietnia związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona, Nabokova. Tego dnia w Hiszpani, każdy kupujący książkę dostaje w prezencie różę.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Planowane projekty krajowe i międzynarodowe w roku 2014 (Rowy nad Bałtykiem oraz Rytro w Sądeckim - Polska (kwiecień-czerwiec), Malta (maj-czerwiec), Hiszpania (wrzesień-październik), Rosja (czerwiec-październik) oraz inne (miejsce i terminy podamy po zatwierdzeniu)

W II sem. 2014 r. tradycyjnie nasza szkoła realizując jeden z filarów Szkół Stowarzyszonych w UNESCO, będzie realizatorem kilku projektów krajowych i międzynarodowych. Oto najważniejsze z nich:
1. DWA PROJEKTY KRAJOWE: A.) Pierwszy (przyrodniczo-językowy) zrealizowany na w Rytro koło Nowego Sącza) w dniach 14-16.04.2014 r. - koord. mgr Małgorzata Krzuś, mgr Mateusz Kapała "Śladami Rogasia z Doliny Roztoki"
B.) Drugi (kulturowo-krajoznawczy) w miejscowości Rowy nad Morzem Bałtyckim w dniach od 13.06 - 21.06. koord. mgr Teresa Biela, mgr Jolanta Kuś, mgr Małgorzata Zawada, mgr Barbara Piątek-Matlas" pn. "Jeden kraj, a różne obyczaje"
2. We wspólpracy z SCW-BESKIDY: Międzynarodowy projekt przyrodniczo-kulturowy z Rosją: "„Przyroda i jej zasoby wspólnym dobrem całej ludzkości” Nowosybirsk (05 - 12 Czerwiec 2014) koord. mgr Wiesław Jakubiec.
3. e-Twimming (8 dni) - międzynarodowy projekt kulturowo-językowy ze szkołą ze środkowej Hiszanii: IES Juan de Padilla in Torrijos (wrzesień-październik)- koord. mgr Agnieszka Piątek-Tyc, mgr Natalia Rachwalik.
4. e-Twimming (8 dni) - międzynarodowy projekt przyrodniczo-informatyczny z Maltą (ST Michael School) cz.1 (07-14.05.2014) w Polsce oraz oraz cz.2 (28.05-04.06.2014) na Malcie. Koord. mgr Małgorzata Krzuś, mgr Alina Jakubiec, mgr Mateusz Kapała.
5. W przygotowaniu fantastyczne projekt wymiany młodzieży (wrzesień 2014 - czerwiec 2016) z Anglią, Chorwacją, Turcją, Rumunią, Hiszpanią oraz Niemcami ) koord. mgr Kamila Kowalska, mgr Agnieszka Piątek-Tyc oraz mgr Wiesław Jakubiec.
Do wyżej wymienionych projektów edukacyjnych rekrutację prowadzą wyznaczni wyżej koordynatorzy (z pierwszego miejsca). W każdym projekcie weźmie udział od 11 do 30 uczniów pod opieką nauczycieli.
ZACHĘCAMY MŁODZIEŻ DO NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH :)
W naszej szkole jest bezpłatna możliwość poznania czterech języków obcych: angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

WIELKANOCNE ŚWIĘTA. 17-22.04.2014 r.


Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych,
Składamy wam wiosenne życzenia,
Niech Jezus Chrystus, obdarzy Was swoimi łaskami,
Niech da wam dużo siły i wiary,
Tak abyście pokonywali wszelkie trudności życia.

Życzą: dyrektor szkoły oraz nauczyciele.

UROCZYSTY APEL UPAMIĘTNIAJĄCY 10.04.2014 r.

W dniu 10 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu upamiętniającym śmierć ks. kan. St. Jani, IV rocznicę katastrofy smoleńskiej oraz śmierć błogosławionego Jana Pawła II. Gimnazjaliści przedstawili piękne prezentacje oraz wiersze własnego autorstwa wykonane pod kierownictwem następujących nauczycieli: mgr Teresy Bieli, mgr Aliny Jakubiec, mgr Kamili Kowalskiej, mgr Natalii Rachwalik, mgr Franciszki Burczak, mgr Agnieszki Piątek-Tyc (muzyka), mgr Jolanty Kuś (gazetka).
Po części oficjalnej, uczniowie z ZSOiT w Milówce przedstawili sztukę pt. "Kopciuszek" w języku angielskim.
Koordynator: mgr Teresa Biela.
| WIERSZE | | PREZENTACJA |

SPORT W NASZEJ SZKOLE, GMINIE, POWIECIE I REJONIE - KWIECIEŃ 2014 r.

Dobiegają końca gminne, powiatowe i rejonowe zmagania sportowe. Warto więc podsumować ich dotychczasowe rezultaty. Uczniowie reprezentujący nasze Gimnazjum w skali tego roku oraz na tle innych gimnazjów naszej gminy - wypadli imponująco.
W zawodach o randze GMINY, Gimnazjum w Wieprzu czterokrotnie zdobyło tytuły mistrzowskie (pierwsze miejsce: piłka koszykowa chł., tenis stołowy – chł. i dzw. oraz piłka ręczna – chł.) Sześciokrotnie zdobyli miejsce drugie: biegi przełajowe, szachy, piłka koszykowa – dzw. piłka ręczna – dzw. piłka siatkowa chł., piłka nożna dzw. Dwukrotnie zajęli tzecie miejsce: piłka siatkowa dzw. oraz piłka nożna chł.
W zawodach o randze POWIATU, Gimnazjum w Wieprzu reprezentowało Gminę Radziechowy – Wieprz czterokrotnie: piłka koszykowa chł. miejsce IV, piłka ręczna – chł. miejsce III oraz tenis stołowy – chł. miejsce I, oraz dzw. miejsce II.
Jak dotąd z terenu naszej gminy tylko gimnazjalistom z Wieprza udało się dotrzeć do zawodów sportowych o randze REJONU.
Wzięły w nich udział dwie nasze drużyny (mistrzowie i wicemistrzynie powiatu żywieckiego w tenisie stołowym) - chłopcy i dziewczęta. W rezultacie, na zawodach rejonowych chłopcy uplasowali się na miejscu V, a nasze znakomite dziewczyny zakończyły turniej na podium zdobywając III miejsce.
Przed nami do rozegrania jeszcze dwie konkurencje: piłka siatkowa plażowa oraz lekka atletyka. Obie konkurencje odbędą się w maju na obiektach sportowych przy Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu.
Naszym znakomitym sportowcom oraz ich opiekunom życzymy dalszych sukcesów.
Nauczyciele wf.: mgr Magdalena Szczotka, mgr Grzegorz Śleziak.
| WYNIKI 2014 | | CZYTAJ WIĘCEJ |

ZAPROSZENIE


Dyrektor Gimnazjum w Wieprzu informuje, że tzw. "DNI OTWARTE SZKOŁY" jakie corocznie nasze gimnazjum organizuje dla uczniów klas szóstych, odbędą się w drugiej połowie maja. Dokładny termin będzie podany na stronie internetowej naszej szkoły oraz przekazany co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem dyrektorom szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Jednocześnie dyrektor już teraz zaprasza do szkoły zaniepokojonych rodziców, którzy chcą porozmawiać na temat róznych inicjatyw podejmowanych przez naszą szkołę - w tym zwłaszcza o możliwości nauki swoich dzieci w oddziale dwujęzycznym. Szanowni Państwo, dyrektor, nauczyciele są do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach od 8:00 do 15:00. Aby spotkać się o innej porze dnia - dyrektor prosi o kontakt telefoniczny - tel. 601 283 483.
| Kryteria naboru do klasy pierwszej 2014/2015 |

ZEBRANIE ŚRÓDSEMESTRALNE DLA RODZICÓW.

Szanowni Państwo.

Dyrektor Gimnazjum w Wieprzu zaprasza rodziców na śródsemestralną wywiadówkę, która odbędzie się w dniu 10 kwietnia br. o godzine 17:00

III TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH. 5.04.2014 r.

W sobotę 5 kwietnia na Sali gimnastycznej w Wieprzu został rozegrany III Turniej Trójek Siatkarskich o puchar Dyrektora Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu. Turniej był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z gminy Radziechowy – Wieprz. W zawodach wystartowało 8 drużyn dziewcząt i 7 drużyn chłopców. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy, w których to walczyli systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Najlepsi z grup zagrali o miejsca na podium. Zmagania młodych siatkarzy trwały blisko 5 godzin. W organizacji turnieju bardzo pomogli uczniowie z Gimnazjum z Wieprza, którzy sędziowali spotkania oraz pełnili funkcję obsługi technicznej. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał mgr Grzegorz Śleziak oraz mgr Magdalena Szczotka, która była koordynatorem turnieju i jednocześnie sędzią głównym. Sponsorem nagród był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radziechowach.
| WYNIKI |

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NT.: "PATRZĘ I WIDZĘ, DZIAŁAMY I JESTEŚMY SKUTECZNI" - SZKOŁY STOWARZYSZONE W UNESCO.

W bieżącym tygodniu dyrektor naszej szkoły wziął aktywny udział w Międzynarodowej Konferencji nt.: "Patrzę i widzę, działamy i jesteśmy skuteczni" - Szkoły Stowarzyszone w UNESCO. Tegoroczna tematyka obejmowała treści związane z działaniami szkół stowarzyszonych na rzecz edukacji dla pokoju, edukacji międzykulturowej oraz edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podczas części warsztatowej była okazja rozmowy z Krajowym Koordynatorem Programu Szkół Stowarzyszonych w UNESCO panią Maria Belina -Brzozowska oraz Niemieckim Koordynatorem Projektów Szkol Stowarzyszonych w UNESCO panem Antonem Viktorem Wyrobischem, za pośrednictwem którego nasza placówka będzie szukała odpowiedzialnego partnera wśród szkół Stowarzyszonych w UNESCO na terenie Luxemburga oraz regionu Nadremi w Niemczech. Cale przedsięwzięcie zorganizowało Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu we współpracy z UM w Opolu i Katowicach oraz Konsulatem RF Niemiec w Opolu.

DZIEŃ PROFILAKTYKI - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE . 31.03.2014 r. - 02.04.2014 r.

W dniach od 31.03.2014 r. - 02.04.2014 r. odbywają się rekolekcje wielkopostne.
PLAN REKOLEKCJI:
PONIEDZIAŁEK (31.03.2014 r.)
9:00 - 9:30 Prelekcja zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania się - inż. Dominika Krzus;
9:40 - 10:25 Prelekcja "Narkotyki - to mnie nie kręci" - mgr Robert Hutyra
10:35 - 11:20 - Prelekcja "Narkotyki - to mnie nie kręci" cz. II - mgr Robert Hutyra
11:30 - Wyjście do kościoła.
Koordynator Dnia Profilaktyki: mgr Małgorzata Zawada.
WTOREK (01.04.2014 r.)
Spotkanie przed kośiołem o godz. 11:45 - sprawdzenie obecności.
ŚRODA (02.04.2014 r.)
Uczniowie samodzielnie udają się do kościoła - dzień spowiedzi świętej.

GALA POWIATOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNO - JĘZYKOWEGO "IKAR" - edycja XI. 21.03.2014 r.

W imieniu organizatorów i patronów XI edycji Powiatowego Konkursu Informatyczno – Językowego IKAR dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu żywieckiego - mamy zaszczyt zaprosić laureatów, finalistów i wyróżnionych uczniów wraz z opiekunami naukowymi do wzięcia udziału w uroczystej gali, której celem będzie podsumowanie tegorocznej edycji konkursu. Uroczystość odbędzie się w czwartek 27 marca 2014 r. o godzinie 13:30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Marii Konopnickiej w Milówce.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM NA ROK SZKOLNY: 2014/2015.

Dyrektor szkoły informuje, że w roku szkolnym 2014/2015 planuje otwarcie dwóch oddziałów 18-22 osobowych (klasy "A" ogólnej oraz klasy "B" dwujęzycznej).
Szczegółowe informacje o kryteriach przyjęcia do oddziału "A" lub "B" zostały zamieszczone w załączniku.
Wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej Gimnazjum w Wieprzu, należy składać z zachowaniem następujących terminów:
1.) kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły (poza sołectwem Wieprz) składają wnioski (WZÓR W ZAŁĄCZENIU) w terminie od 15 kwietnia do 22 maja 2014 r. oraz do dnia 3 lipca 2014 r pozostałe dokumenty (jak w pkt.2)
2.) kandydaci, który zamieszkują w obwodzie szkoły (sołectwo Wieprz), składają dokumenty (świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, trzy zdjęcia, zaświadczenie OKE) do dnia 3 lipca 2014 r.
Oddział dwujęzyczny, w myśl Rozporządzenia MEN Art.3 pkt 2b, art.3 pkt 2d Ustawy z dnia 7.09.1991 r. o Systemie Oświaty Dz.U.Nr 256, poz. 2572 z późn. zmianami, to realizacja zajęć w systemie lekcyjnym w dwóch językach i na co najmniej dwóch zajęciach edukacyjnych.
W nadchodzącym roku szkolnym w naszej szkole nauczanie to prowadzone będzie w językach: polskim oraz angielskim - będącym drugim językiem nauczania na czterech przedmiotach: obowiązkowo na geografii świata (kl.II) i zajęciach artystycznych (kl.III) oraz dodatkowo na zajęciach wychowania fizycznego od kl.I do kl.III) i zajęciach technicznych (kl.III). Ponadto informujemy, że w nowym roku szkolnym w naszej szkole będzie BEZPŁATNA możliwość uczenia się 4 języków obcych (hiszpańskiego, rosyjskiego, niemieckiego i angielskiego) ZAPRASZAMY :)
| Kryteria naboru do klasy pierwszej |

XXIII Gminy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Radziechowy - Wieprz. 21.03.2014 r.

ZAPROSZENIE NA TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO.

Dyrektor Gimnazjum w Wieprzu, w imieniu organizatora oraz patrona imprezy: Wójta Gminy Radziechowy - Wieprz mgra inż. Grzegorza Figury, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszej Gminy do wzięcia udziału w XXIII Gminym Turnieju Tenisa Stołowego.
Turniej odbędzie się w sali sportowej przy Gimnazjum w Wieprzu w dniu 22.03.2014 r. (sobota) o godzinie 9:00 (do godziny 830 zapisy do poszczególnych kategorii - patrz regulamin)
| REGULAMIN TS 2014 |

„EKOLOGICZNA MARZANNA” - SZKOLNY KONKURS SUG. 21.03.2014 r.

21 marca z inicjatywy SU w naszej szkole przeprowadzony został konkurs „EKOLOGICZNA MARZANNA”. Celem konkursu była edukacja uczniów naszego gimnazjum poprzez uczestnictwo w kultywowaniu regionalnych tradycji folklorystycznych, rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej oraz zdolności manualnych. Pod uwage przy ocenie brane były nowatorstwo artystyczne, staranność wykonania, pomysłowość, a takaże materiały, z jakich została wykonana Marzanna. Komisja w składzie: pedagog szkolny – mgr M. Zawada, mgr T.Juraszek, mgr N.Rachwalik i mgr M.Kapała wyłoniła zwycięzce.
Wyniki:
I miejsce [68pkt.] - kl.IB
II miejsce [60pkt.] - kl.IIA
III miejsce [54pkt.] - kl.IIIB
IV miejsce [53pkt.] - kl. IA
V miejsce [45pkt.] - kl.IIB
VI miejsce [43] – kl.IIIA
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy:))! ! Nagrody i dyplomy zostaną rozdane podczas najbliższego apelu.

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM NA ROK SZKOLNY: 2014/2015.

Dyrektor szkoły informuje, że w roku szkolnym 2014/2015 planuje otwarcie dwóch oddziałów 18-22 osobowych (klasy "A" ogólnej oraz klasy "B" dwujęzycznej).
Szczegółowe informacje o kryteriach przyjęcia do oddziału "A" lub "B" zostały zamieszczone w załączniku.
Wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej Gimnazjum w Wieprzu, należy składać z zachowaniem następujących terminów:
1.) kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły (poza sołectwem Wieprz) składają wnioski (WZÓR W ZAŁĄCZENIU) w terminie od 15 kwietnia do 22 maja 2014 r. oraz do dnia 3 lipca 2014 r pozostałe dokumenty (jak w pkt.2)
2.) kandydaci, który zamieszkują w obwodzie szkoły (sołectwo Wieprz), składają dokumenty (świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, trzy zdjęcia, zaświadczenie OKE) do dnia 3 lipca 2014 r.
Oddział dwujęzyczny, w myśl Rozporządzenia MEN Art.3 pkt 2b, art.3 pkt 2d Ustawy z dnia 7.09.1991 r. o Systemie Oświaty Dz.U.Nr 256, poz. 2572 z późn. zmianami, to realizacja zajęć w systemie lekcyjnym w dwóch językach i na co najmniej dwóch zajęciach edukacyjnych.
W nadchodzącym roku szkolnym w naszej szkole nauczanie to prowadzone będzie w językach: polskim oraz angielskim - będącym drugim językiem nauczania na czterech przedmiotach: obowiązkowo na geografii świata (kl.II) i zajęciach artystycznych (kl.III) oraz dodatkowo na zajęciach wychowania fizycznego od kl.I do kl.III) i zajęciach technicznych (kl.III). Ponadto informujemy, że w nowym roku szkolnym w naszej szkole będzie BEZPŁATNA możliwość uczenia się 4 języków obcych (hiszpańskiego, rosyjskiego, niemieckiego i angielskiego) ZAPRASZAMY :)
| Kryteria naboru do klasy pierwszej | | Czytaj więcej |

TARGI SZKÓŁ. 20.03.2014 r.

W dniu 12 marca 2014 r. (środa) uczniowie kl. III a i b pod opieką nauczycieli mgr B. Piątek-Matlas, dr P. Dyrlagi, mgr A. Piątek-Tyc, mgr M. Zawady wzięli udział w Targach Edukacyjnych w ZSME w Żywcu. Obejrzeli program artystyczny oraz zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych powiatu żywieckiego. Zwiedzili szkołę obserwując zajęcia w klasopracowniach. Następnie korzystając z Dnia Otwartego w ZSDiL w Żywcu uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych i informatycznych oraz mieli okazję poznać i zwiedzić szkołę.

8 MARCA: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET.

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest w tym roku pod hasełm: "Czas dotrzymać słowa. Czas położyć kres przemocy wobec kobiet" ("A promise is a promise. Time for action to end violence against women.")
W dniu 6 marca 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Międzynarodowy Dzień Kobiet. Przedstawiciele płci męskiej zadedykowali piękny program artystyczny dla wszystkich pań, nie zabrakło pięknych kwiatów i wspaniałych wrażeń oraz wzruszeń.
Mówiłaś: "Kocham skowronki na polach, nad polami
To wszystko co nam śpiewa za nami i nad nami
One pilnują nieba i pola tuż nad miedzą
O resztę się nie pytaj, bo one Ci - powiedzą..."
Cała jesteś w skowronkach
Śpiewają Twoje włosy
Śpiewa Twoja sukienka
I pantofelek biały. /L.A.Moczulski/
| ZOBACZ WIĘCEJ |

ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW KLAS TRZECICH.

Szanowni Państwo.

W dniu 20 marca br. (czwartek godz. 16.30) wychowawcy klas trzecich zapraszają rodziców uczniów klasy 3a i klasy 3b na spotkanie wywiadowcze. Z uwagi na ważność planowanej na to spotkanie tematyki - bardzo prosimy WSZYSTKICH o niezawodne przybycie.

Napięcie na Ukrainie nie słabnie. Liderzy światowych mocarstw nie ustają w dyplomatycznych naciskach na Rosję, by nie dopuścić do wybuchu wojny. Unijni ministrowie spraw zagranicznych spotkali się aby porozmawiać o sytuacji na wschodzie - w tym o próbach mediacji na Ukrainie. 3.03.2014 r.

TESTAMENT
Kiedy umrę to na wzgórzu
Wznieście mi mogiłę,
Pośród stepu szerokiego
Ukrainy miłej.
Aby łany rozłożyste
I brzeg Dniepru stromy
Można było widzieć, słyszeć
Jego grzmiące gromy.
Gdzie uniesie z Ukrainy
Do sinego morza
Wrażą krew... dopiero wtedy
I łany, i wzgórza —
Wszystko rzucę i ulecę
Do samego Boga,
Aby modlić się... aż dotąd
Ja nie uznam Boga.
Pochowajcie mnie i wstańcie,
I kajdany rwijcie,
I posoką, wrażą juchą,
Wolność swą obmyjcie.
Mnie zaś w wielkiej już rodzinie,
W kraju wolnym, nowym,
Pamiętajcie wspomnieć czasem
Dobrym, cichym słowem.

Przekład: Leon Pasternak
Sytuacja polityczna i gospodarcza u naszych wschodnich przyjaciół jest coraz trudniejsza...Jak Państwo wiecie, nasza szkoła aktywnie współpracuje z wieloma szkołami na Ukrainie (Żydaczów, Kamieniec Podolski, Kijów, Odessa, Zaporoże, Jałta, Eupatoria a ostatnio Charków i Sumy. Z żalem przyjmujemy kolejne informacje. Jako obywalete RP oraz UE opowiadamy się za pokojowym rozwiązaniem tego konfliktu. Nie zgadzamy się na przemoc! Bardzo współczujemy naszym rówieśnikom zarówno z Ukrainy jak i Rosji. Mamy nadzieję, że wkrótce politycy w sposób odpowiedzialny za młode pokolenie - uporają się z tą trudną sytuacją.
Powyżej prezentujemy jeden z wierszy nadesłany przez jednago z nauczycieli zaprzyjaźnionej szkoły. Jest to utwór znamienitego pisarza Ukrainy Tarasa Szewczenki.

| WIADOMOŚCI "na żywo" |
| Obchody dnia ukraińskiej kultury u naszych przyjaciół w szkole nr 9 w Jałcie |

WAKACJE na Krymie 2014 - odwołanie spotkania informacyjnego.

UWAGA UCZNIOWIE, RODZICE!
W związku z trudną sytuacją jaka obecnie panuje na Półwyspie Krymskim, dyrektor szkoły informuje, że w br. nie będzie organizowany wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży na Ukrainę.
Jednoczesnie informuję, że w przypadku znalezienia partnera w innej części Europy - szkoły na terenie naszej gminy zostaną poinformowane. W związku z powyższym DZISIEJSZE SPOTKANIE RODZICÓW jest odwołane.

ZABAWA KARNAWAŁOWA - "U'ostatki po Wieprzańsku" - PODZIĘKOWANIA

Szanowni Państwo.

Dyrektor Gimnazjum w Wieprzu składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole, w tym szczególnie Przewodniczącej Prezydium Rady Pani Ewie Wachtarczyk oraz wszystkim osobom, które były zaangażowane w organizację i przebieg tegorocznej zabawy ostatkowej.

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO - ROZLICZENIOWE DLA RODZICÓW.

Szanowni Państwo.

Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Wachtarczyk, serdecznie zaprasza Trójki Klasowe oraz rodziców zaangażownanych w realizację imprezy karnawałowej z 22 lutego br. na spotkanie sprawozdawczo - rozliczeniowe. Spotkanie odbędzie się w siedzibie gimnazjum w dniu 28 lutego 2014 r. (piątek) o godz. 17.00 sala nr 11.
ZAPRASZAMY.

NASZE SUKCESY - PIŁKA RĘCZNA. 25.02.2014 r.

ZNAKOMITY AWANS DRUŻYNY SZCZYPIORNISÓW DO TURNIEJU POWIATOEGO:)
Po rundzie rozgrywek na szczeblu gminnym w piłce ręcznej, reprezentacja chłopców rozegrała mecz w którym wyraźnie zwyciężyła z reprezentacją Gimnazjum w Radziechowach. Spotkanie skończyło się wynikiem 12:3, tym samym zapewniła nam awans do dalszych rozgrywek na szczeblu powiatowym w Łodygowicach.
Natomiast drużyna dziewcząt pechowo przegrała spotkanie które zakończyło się wynikiem 3:2. Naszym szczypiornistkom zabrakło tylko odrobinę szczęścia(...)
Obu druzynom dziękujemy za dostarczenie nam wielu sportowych emocji. Drużyna dziewcząt:
Dudek Łucja, Borowińska Martyna, Pieronek Sabina, Figura Natalia, Misiarz Magdalena, Lisicka Anna, Michulec Oliwia, Polak Klaudia, Tomiczek Paulina,
Drużyna chłopców: (awans do powiatu)
Rypień Marcin, Świniański Miłosz, Świniański Sebastian, Damian Marek, Kozioł Michał, Rozmus Karol, Kuś Michał, Kupczak Adrian, Caputa Tomasz, Golasik Bartłomiej, Nowicki Dawid, Piasek Paweł, Wachtarczyk Dominik.
Trenerzy drużyn: mgr Grzegorz Śleziak, mgr Magdalena Szczotka.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW - TENIS STOŁOWY!!! 21.02.2014 r.

Po wygranej z Juszczyną i awansie do rozgrywek powiatowych w tenisie stołowym w Gilowicach, które odbyły się 20.02.2014 r., nasi uczniowie awansowali do ROZGRYWEK REJONOWYCH W KATOWICACH LIGOCIE. Pierwszy raz w historii będziemy reprezentować naszą szkołę i powiat żywiecki drużyną dziewcząt i chłopców. Dziewczęta zdobyły pierwsze miejsce a chłopcy drugie miejsce zdobywajac 65 pkt.
I MIEJSCE:
Łucja Dudek, Klaudia Polak, Patrycja Krzus
II MIEJSCE:
Tomasz Biegun, Łukasz Kosiec, Pawł Słowik
Trener drużyn: mgr Grzegorz Śleziak
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

NASI NAUCZYCIELE NA KURSIE JĘZYKOWYM W WIELKIEJ BRYTANII. 17-22.02.2014 r.

W bieżącym tygodniu mgr Wiesław Jakubiec i mgr Tomasz Juraszek w ramach jednego z filarów szkół stowarzyszonych w UNESCO wzięli udział w międzynarodowym intensywnym kursie języka angielskiego "Course Intermediate Level with elements of metodology for teachers conducting educational activites in bilingual classes", który odbył się w stolicy Wielkiej Brytanii - Londynie.

Interesujacą prezentację autorstwa mgr T.Juraszka) z zabytków kultury materialnej i duchowej tego olbrzymiego miasta będzie można niebawem zobaczyć.)

PAMIĘCI KS.KAN.STANISŁAWA JANI. 13.02.2014 r.

Uczniowie gimnazjum pragną uczcić pamięć Ś.P Ks. Kan. Stanisława Jani, poprzez uroczysty apel w dniu 10 kwietnia 2014 r. o godz. 9:50, na którym odczytają swoje prace poswięcone tej osobie, w podzięce za jego trud i poświęcenie dla naszej szkoły i całej parafii.
Epitafium dla Kanonika ks. Stanisława Jani
Gdy po raz pierwszy zawołał Pan,
"Pójdź za mną, idź, obsiewaj łan", Poszedłeś bracie.
Wiernie stawałeś, gdzie posłał Bóg,
Jak wierny uczeń, jak sługa sług.
Kapłan, Człowiek, Przyjaciel.
Metę minąłeś, bieg ukończony.
Zawołał Pan, ”Za służby znój,
Odpocznij we mnie- oto dom Mój
Dla Ciebie właśnie,
Mieszkanie mam, przygotowane
W niebiesiech tam.” (Wit Wójcik kl. II b)

NASZE SUKCESY - POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNO-JĘZYKOWY "IKAR". 17.02.2014 r.

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Informatyczno-Językowym "IKAR" zdobył:
Sebastin Krzuś z klasy III b.
W finale konkursu uczeń zmierzył się z teorią z informatyki, zadniami praktycznymi w arkuszu kalkulacyjnym i edytorze tekstu z języka angielskiego. Opiekunowie naukowi: mgr Alina Jakubiec i mgr Agnieszka Piątek - Tyc.

Serdecznie gratulujemy.

ZMARŁ NASZ WIELOLETNI PROBOSZCZ KS.KAN.STANISŁAW JANIA 11.02.2014 r.

Drodzy rodzice, uczniowie naszej szkoły.
W dniu 9 lutego 2014 roku w wieku 75 lat zmarł ksiądz kanonik Stanisław Jania, długoletni proboszcz naszej parafii w latach 1983 do 2012. W najbliższą środę 12.02.2014 r. dyrektor szkoły prosi o zapalenie symbolicznego znicza przed każdy domem.
Dyrektor szkoły prosi też o udział wszystkich uczniów oraz nauczycieli w uroczystej mszy świętej, która odbędzie się w Kościele Parafialnym Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wieprzu we czwartek 13 lutego 2014 r. o godzinie 14:00
W tym dniu DYREKTOR SZKOŁY zarządził lekcje skrócone do 30 minut.
W związku z odejściem „do domu Pana” księdza kanonika Stanisława Jani – dyrektor szkoły informuje, że w czwartek 25 lutego br. o godzinie 9:00 odbędzie się uroczysta akademia pod nazwą: „Pamięci księdza kanonika Stanisława Jani – wieloletniego pasterza naszej parafii i dobrodzieja naszej szkoły”
Koordynatorem uroczystej akademii będzie: ks. mgr Jan Gałysa oraz nauczyciele poloniści mgr T.Biela, mgr N.Rachwalik a także nauczycielka informatyki mgr A.Jakubiec.
| CZYTAJ WIĘCEJ |

NASZE SUKCESY - POWIATOWY KONKURS LITERACKI "SZUFLADA". 11.02.2014 r.


II miejsce w powiatowym konkursie literackim "Szuflada" pod patronatem Starosty Żywieckiego i Dyrektora Zarządu Oświaty - zajęła Magdalena Brandys z klasy IIIa.
Opiekun naukowy: mgr Teresa Biela

SERDECZNIE GRATULUJEMY

PROJETY KRAJOWE - CZ.2 - PROJEKT JĘZYKOWY W RADOMIU. INFORMACJE PO WCZORAJSZYM NADZWYCZAJNYM SPOTKANIU Z RODZICAMI 12 UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

Szanowni Państwo.
Dyrektor Gimnazjum w Wieprzu uprzejmie informuje, że w związku z brakiem formalnej zgody ze strony dyrekcji radmoskiej szkoły na rewizytę 12 uczniów naszego gimnazjum (tzw. druga - językowa część projektu, Radom 10-13.02 br.) - projekt ten NIE ODBĘDZIE SIĘ.
Oficjalne pismo w tej sprawie zostało w dniu dzisiejszym wysłane do pani dyrektor Anny M. oraz Rady Rodziców obu szkół.
Zwracam się z prośbą do rodziców uczniów Europejskiego Gimnazjum oraz Liceum Językowego z Oddziałami Dwujęzycznymi im.UE z Radomia, którzy brali aktywny udział w warsztatach (14-18.10.2013 cz.1 Żywiecczyna). Drodzy Państwo jeśli chcielibyście dobrowolnie jakoś pomóc, (zrekompensować poniesione przez naszych rodziców koszty związane z utrzymaniem Waszych dzieci oraz lokalnym transportem do Nickuliny) - to z góry dziękuję i bardzo proszę o dobrowolną wpłatę (darowiznę) na konto Rady Rodziców w Wieprzu (nr konta został podany w pierwszej korespondencji z dopiskiem "projekt"). Środki te w całości zostaną przekazane rodzicom naszych 12 uczniów (planujemy dla nich organizację lokalnej wycieczki edukacyjno - naukowej)
Obu szkołom z Radomia, w tym szczególnie jej szanownej dyrekcji a także szkolnym koordynatorom - serdecznie dziękuję za dotychczasową współpracę a uczniów i rodziców obu szkół bardzo przepraszam za kłopot i jeszcze raz proszę o wyrozumiałość w tej przykrej dla nas sprawie.

Wyniki Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego IKAR. 10.02.2014 r.

W dniu 4.02.2014 r. odbył się w siedzibie naszej szkoły finał Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR". W finale uczniowie musieli zmierzyć się z zdaniami z zakresu arkusza kalkulacyjnego (funkcje logiczne), grafiki (GIMP) oraz z języka angielskiego. Aby zostać laureatem konkursu, należało zdobyć 85%, czyli 40 pkt.w czasie 60 minut. Ponieważ żaden uczeń nie uzyskał takiego wyniku, komisja przyznala zgodnie z regulaminem konkursu tytuł laureata dla pierwszych trzech finalistów.
Poniżej wyniki konkursu. Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec, współpraca - mgr Jolanta Kuś, mgr Agnieszka Piątek-Tyc, mgr Mateusz Kapała.

| WYNIKI - FINAŁ | | REGULAMIN IKARA 2013-2014 |

INFORMACJA O PRZYWRÓCENIU ZAJĘĆ LEKCYJNYCH W SZKOLE 10.02.2014 r.

Drodzy rodzice, uczniowie naszej szkoły.


Informuję rodziców oraz uczniów naszego gimnazjum, że w dniu dzisiejszym została przeprowadzona kontrola (funkcjonariusze policji oraz pirotechnicy). Nie stwierdzono aby na terenie naszej placówki był podłożony niebezpiczny ładunek.
W związku z tym w dniu jutrzejszym (11.02.2014 - wtorek) uczniowie, nauczyciele i pracownicy techniczni mogą bezpiecznie przyjść do szkoły.

ZEBRANIE RADY RODZICÓW. 10.02.2014 r.

Szanowni Państwo.

Prezydium Rady Rodziców naszej szkoły zaprasza przedstawicieli Trójek Klasowych oraz innych rodziców chcących pomóc przy organizacji zabawy ostatkowej na zebranie RR. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 lutego o godzinie 18.00 w sali Domu Ludowego w Wieprzu. Bardzo prosimy o niezawodne przybycie. Za zmianę miejsca spotkania przepraszamy (SIŁA WYŻSZA) Pozostaję z szacunkiem - Przewodnicząca RR Ewa Wachtarczyk.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

EWAKUACJA SZKOŁY 10.02.2014 r. - DO ODWOŁANIA SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA.:(

Drodzy rodzice, uczniowie naszej szkoły.


Niniejszym informuję, że w dniu dzisiejszym to jest 10 lutego o godzinie 11:15 dyrektor Gimnazjum zarządził ewakuację uczniów i pracowników szkoły. Powodem ewakuacji była podana przez Policję informacja, że w 9 szkołach naszego powiatu została podłożona bomba (na razie nie wiadomo w których). W związku z powyższym po ewakuacji policja zabezpieczyła nasz budynek i obecnie prowadzi czynnosci wyjaśniające ten niemiły incydent. Informuję uczniów i rodziców, że szkoła będzie zamknięta aż do odwołania. Oczywiście utracone zajęcia lekcyjne trzeba będzie nadrobić. Ale o tym później.

Informację o tym że można już wysłać dziecko do szkoły będzie podana za pośrednictwem strony internetowej naszej szkoły. Proszę zachować spokój i sprawdzić informację jeszcze dziś wieczorem oraz jutro przed 7.00 rano. DZIĘKUJE I PROSZE O ZROZUMIENIE.

ZABAWA KARNAWAŁOWA - "U'ostatki po Wieprzańsku" 22.02.2014 r.

Szanowni Państwo.
Rada Rodziców i Dyrektor Gimnazjum w Wieprzu informuje, że zostały już sprzedane wszystkie bilety na zabawę karnawołową, która odbędzie się w dniu 22 luty br. w Domu Ludowym w Wieprzu.
Serdecznie dziękujemy i życzymy udanej imprezy, z której część dochodu zostanie przeznaczona na organizację uroczystości z okazji 15 - lecia istnienia naszj szkoły - w tym wydanie okolicznościowej publikacji książkowej.


Finał Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego IKAR. 04.02.2014 r.

Serdecznie zapraszamy finalistów wraz z opiekunami naukowymi na finał Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR", który odbędzie się zgodnie z regulaminem we wtorek 4.02.2014 godz.: 14:00 w siedzibie naszej szkoły - sala nr2.
Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec oraz mgr Agnieszka Piątek - Tyc, mgr Jolanta Kuś.

| WYNIKI - ETAP I | | WYKAZ SZKÓŁ - ETAP I |
| REGULAMIN IKARA 2013-2014 |

PROJEKTY KRAKOWE I ZAGRANICZNE - INFORMACJE DLA RODZICÓW (LUTY 2014).

Szanowni Rodzice.
W związku z kolejnym listem pani dyrektor Europejskiego Gimnazjum Językowego z Oddziałami Dwujęzycznymi z Radomia, uprzejmie proszę o przybycie rodziców 12 uczniów, którzy w dniach od 10 do 13.02.2014 byli zakwalifikowani na realizację projektu językowego w Radomiu. SPRAWA BARDZO PILNA. Spotkanie odbędzie się w dniu 4.02.2014 (wtorek) o godzinie 17:00 w sali nr2.

W dniu 4.02.2014 (wtorek) o godzinie 16:30 ODWOŁANE JEST spotkanie rodziców uczniów wybierających się na projekt kulturowy na Ukrainę (Charków-Sumy-Kijów). Ponadto dyrektor szkoły, nauczyciele koordynatorzy, dziękuje rodzicom uczniów wybierających się na projekt edukacyjny do Hiszpanii (wrzesień 2014 oraz Malty (maj-czerwiec 2014) za aktywny udział w spotkaniu w dniu 21.01.2014. Informuję, że wszystkie kwestie związane z zakupem biletów lotniczych zostały pomyslnie załatwione.) Następne spotkanie zaplanowane jest po świętach Wielkanocnych.

NASZE SUKCESY - POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE KOSZYKOWEJ.

IV MIEJSCE w powiatowych zawodach sportowych - w piłce koszykowej zdobyła drużyna chłopców:
Marcin Rypień, Michał Kozieł, Miłosz Świniański, Dominik Wachtarczyk, Damian Marek, Adrian Kupczak, Michał Kuś, Sebastian Krzuś, Karol Rozmus, Paweł Piasek, Dawid Nowicki.
Trener drużyny: mgr Grzegorz Śleziak

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

NASZE SUKCESY - GMINNE ZAWODY W PIŁCE KOSZYKOWEJ.

I MIEJSCE w gminnych zawodach sportowych - w piłce koszykowej zdobyła drużyna chłopców:
Marcin Rypień, Michał Kozieł, Miłosz Świniański, Dominik Wachtarczyk, Damian Marek, Adrian Kupczak, Michał Kuś, Sebastian Krzuś, Karol Rozmus, Paweł Piasek, Dawid Nowicki, Sebastian Świniański, Bartłomiej Golasik, Tomasz Caputa, Tomasz Biegun, Amadeusz Suchanek.
Trener drużyny: mgr Grzegorz Śleziak
II MIEJSCE zdobyły: Łucja Dudek, Oliwia Michulec, Klaudia Polak, Paulina Tomiczek, Martyna Borowińska, Anna Lisicka, Natalia Figura. Trener drużyny: mgr Magdalena Szczotka
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

NASZE SUKCESY - GMINNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ.

III MIEJSCE w gminnych zawodach sportowych - w piłce nożnej zdobyła drużyna chłopców:
Marcin Rypień, Michał Kozieł, Miłosz Świniański, Karol Rozmus, Damian Marek, Adrian Kupczak, Michał Kuś, Bartłomiej Golasik, Tomasz Caputa, Tomasz Biegun.
Trener drużyny: mgr Grzegorz Śleziak
II MIEJSCE zdobyły: Łucja Dudek, Oliwia Michulec, Klaudia Polak, Paulina Tomiczek, Martyna Borowińska, Anna Lisicka, Sabina Pieronek.
Trener drużyny: mgr Magdalena Szczotka

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

NASZE SUKCESY - GMINNE ZAWODY W SZACHACH.

I MIEJSCE w gminnych zawodach sportowych - w szachach zdobył: Marcin Rypień

II MIEJSCE zdobył: Paweł Piasek

Trener drużyny: mgr Grzegorz Śleziak

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

NASZE SUKCESY - GMINNE ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

II MIEJSCE w gminnych zawodach sportowych - w biegach przełajowych zdobyła drużyna chłopców:
Marcin Rypień, Michał Kozieł, Miłosz Świniański, Karol Rozmus, Damian Marek, Adrian Kupczak.
Trener drużyny: mgr Grzegorz Śleziak
II MIEJSCE zdobyły: Łucja Dudek, Oliwia Michulec, Klaudia Polak, Paulina Tomiczek, Martyna Borowińska, Anna Lisicka. Trener drużyny: mgr Magdalena Szczotka

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

FERIE ZIMOWE - 20.01.-31.01.2014 r.

Podczas najbliższych ferii zimowych (od 20.01-31.01.2014 r.) dyrektor, nauczyciele serdecznie zapraszają młodzież naszego gimnazjum do aktywnego uczestnictwa w wybranych przez siebie formach spędzania czasu wolnego. W czasie ferii zimowych będzie w szkole realizowanych bardzo wiele ciekawych zajęć.

| PLAN NA FERIE 2014

III ZEBRANIE Z RODZICAMI - 7.01.2014 r.

Szanowni Państwo. Dyrektor szkoły zaprasza Członków Rady Rodziców oraz przedstawicieli trójek klasowych na zebranie w dniu 07 stycznia 2014 roku (wtorek) o godzinie 17:00.
Tematem przewodnim będzie organizacja zabawy ostatkowej, której organizację zaplanowano na sobotę 22.02.2014 r. BARDZO PROSIMY PAŃSTWA O NIEZAWODNE PRZYBYCIE.
Wychowawcy klas: W dniu 14 stycznia 2014 roku (wtorek) o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkich rodziców na semestralne spotkanie z dyrektorem szkoły i nauczycielami. Spotkanie uświetni sztuka "Tradycyjne jasełka" w wykonaniu naszej młodzieży. Po zebraniu ogólnym, odbędą się zebrania z wychowawcami klas.: Ia - mgr Alina Jakubiec, Ib - mgr Małgorzata Krzuś, IIa - mgr Teresa Biela, IIb - mgr Jolanta Kuś, IIIa - dr Przemysław Dyrlaga, IIIb - mgr Barbara Piątek-Matlas.

WAKACJE 2014 - OGŁOSZENIE O REKRUTACJI DLA UCZNIÓW Z TERENU GMINY RADZIECHOWY-WIEPRZ

UWAGA UCZNIOWIE, RODZICE!
Nasza szkoła wspólnie ze Stowarzyszeniam Centrum Wolontariatu BESKIDY będzie W 2014 ROKU organizatorem letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży - WAKACJE Z POMYSŁEM 2014!
Od stycznia 2014 r. przyjmowane będą zgłoszenia dzieci i młodzieży w wieku 10 - 18 lat, które pragną w nadchodzące letnie wakacje wyjechać nad Morze Czarne (Półwysep Krymski - Eupatoria)
Planujemy organizację wypoczynku w terminie:
29.VI – 12.VII 2014 r.
Przewidywany koszt udziału jednego uczestnika: 700 zł + dofinansowanie. (Cena obejmować będzie wszystko: Transport autokarem, zakwaterowanie, wyżywienie, wycieczki (Lwów, Kijów lub Odessa, Jałta, Bakczysaraj, Sewastopol, Kamieniec Podolski) ubezpieczenie, pełna opieka).
| Czytaj więcej | Zobacz więcej
| Film z wakacji na Krymie - Jałta 2011
| Film z wakacji na Krymie - Eupatoria 2012

V GMINNY I MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK ORAZ MAŁYCH FORM KOLĘDNICZYCH "GWIAZDA BETLEJEMSKA 2014"

W V Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Gwiazda Betlejamska 2014":
ZŁOTĄ GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ zdobyła Kinga Kręcichwost z kl. IIIb,
MIEJSCE I: Monika Bąk, Patrycja Krzus, Paweł Zawiła z kl. IIIb [Trio Wokalno-Instrumentalne]
MIEJSCE II: Paweł Zawiła z kl. IIIb [kat. soliści] Opiekun naukowy: mgr Maria Wołek

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2014 roku.

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Składamy życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów.
Gdy Pierwsza Gwiazdka Na Niebie Zabłyśnie
Niech Cię Aniołek Ode Mnie Uściśnie
I Przekaże Serdeczne Życzenia
Z Okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Piękne jasłka góralskie przedstawili uczniowie naszej szkoły, reżyserem sztuki była mgr Teresa Biela.
| JASEŁKA GÓRALSKIE |

Konkurs "Świąteczny wystrój klas". 20.12.2013 r.

W dniu 20 grudnia 2013 r. Samorząd Ucznioweski ogłosił wyniki konkursu na „Świąteczny Wystrój Sal”.
WYNIKI:
I miejsce [118pkt] – klasa IIa;
II miejsce [111pkt] - klasa Ia;
III miejsce [108pkt] - klasa II b;
IV miejsce [104 pkt] - klasa IIIb;
V miejsce [82pkt] - klasa III a;
VI miejsce [78pkt] - klasa I b.

Klasy, które zajęły I, II, III miejsce otrzymały słodycze oraz dyplomy – ufundowane przez Samorząd Uczniowski.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!:) Opiekun SU: mgr Kamila Kowalska

Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy IKAR. 16.12.2013 r.

Do II etapu Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR" zakwalifikował się Sebastina Krzuś z klasy III b, który w I etapie konkursu uzyskał 91%. I etap konkursu obejmował zaawansowane techniki pracy w programie GIMP ( w tym - przekształcenia perspektywiczne, obrazy obrócone, wycięte eliptycznie, tła gradiantowe) prezentację multimedialną z zrzutami ekranu z poczty elektronicznej, właściwy wycinek z ekranu, dodane ramki, opisy w języku angielskim, skompresowane pliki. Na wykonanie powyższych zadań uczeń miał 60 minut czasu.
Opiekunowie: mgr Alina Jakubiec i mgr Agnieszka Piątek - Tyc.

Serdecznie gratulujemy.

Warsztaty filmowe. 16.12.2013 r.

W dniu 16.12.2013 r. trzynastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w dwugodzinnych warsztatach filmowych na temat: "Filmowa prezentacja walorów przyrodniczych, kulturowych i gospodarczych LGR Dorzecze Soły i Wieprzówki". Na zajęciach zapoznano młodzież z podstawowymi technikami i trickami związanymi z filmowaniem za pomocą szeroko dostępnych dzisiaj narzędzi, takich jak: telefony komórkowe, minikamery, aparaty fotograficzne, tablety. Uczniowie dowiedzieli się jak taki film zmontować za pomocą darmowego oprogramowania, stworzyć do niego muzykę i opublikować w sieci Internet.
Zajęcia przeprowadzili dzienikarze z Telewizji Regionalnej w Bielsku Białej.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Warsztaty świąteczne. 16.12.2013 r.

W dniu 16.12.2013 r. uczniowie klasy IIIb (Monika Bąk, Patrycja Krzus, Oliwia Michulec, Łucja Dudek, Tomasz Biegun, Paweł Zawiła) pod opieką mgr Małgorzaty Zawady - brali udział w warsztatach "Świąteczne dekoracje potraw i nie tylko z elementami corvingu". Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Agroturystycznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy. Warsztaty prowadziła Pani mgr Sylwia Ostrowska - Dybczak. Uczniowie uczyli się dekorować potrawy warzywami i owocami z uwzględnienim estetyki.

Powiatowy Konkurs Literacki. 13.12.2013 r.

W Powiatowym konkursie literackim o tematyce świątecznej, WYRÓŻNIENIA zdobyli następujący uczniowie:
Piotr Pitry, Amadeusz Suchanek, Olga Wrona, Martyna Figura, Laura Piznal, Magdalena Brandys, Kamila Pawlus -opiekun: mgr Teresa Biela.
Patrycja Krzus - opiekun: mgr Natalia Rachwalik.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Gminny Konkurs Plastyczny. 13.12.2013 r.

W Gminnym Konkursie Plastycznym "Cztery pory roku" MIEJSCE I zajął Dominik Wachtarczyk z kl. IIa,
MIEJSCE III zajęła Olga Wrona z kl. IIa,
WYRÓŻNIENIE otrzymała Kamila Pawlus z kl. IIb.
Opiekun naukowy: dr Przemysław Dyrlaga

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Powiatowy Konkurs Plastyczny. 13.12.2013 r.

Uczniowie naszego gimnazjum odnieśli sukces w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej realizowanym w ramach projektu „Tradycja a współczesność – świąteczne zwyczaje polsko-czeskiego pogranicza” przez Starostwo Powiatowe w Żywcu. Karolina Kosiec zajęła I miejsce, a Angelika Żuławska – III miejsce. W dniu 10 grudnia 2013 r. laureatom rozdano nagrody podczas finału, który miał miejsce w Muzeum Miejskim w Żywcu.
Opiekun naukowy: dr Przemysław Dyrlaga

Powiatowy Konkurs Informatyczno - Językowy "IKAR" - edycja 2013/14.

Informujemy, że I etap Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR" zostanie zorganizowany na podobnych zasadach jak w roku ubiegłym. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE SĄ PRZESŁANE DO POSZCZEGÓLNYCH GMIN NASZEGO POWIATU. ZAPRASZAMY SZKOŁY DO SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ. (TERMIN UPŁYWA 6 GRUDNIA BR.) Szkoły Gimnazjalne proszone są o przesyłanie zgłoszeń do Zespołu Szkół Ogólnkształcących i Technicznych im. M.Konopnickiej w Milówce. Przewodniczący komisji dla GIM: mgr inż. Wojciech Śleziak
na adres mailowy wojtek.sleziak@gmail.com
Szkoły Podstawowe zgłaszają na adres mailowy naszego Gimnazjum: alusiajx@gmail.com Przewodnicząca komisji dla SP: mgr Alina Jakubiec.
Nauczyciele odpowiedzialni za opracowanie zadań -
etap I - szkolny: mgr Jolanta Kuś, mgr Mateusz Kapała,
etap II - finał: mgr Alina Jakubiec, mgr Agnieszka Piątek-Tyc.

Informujemy, że zadania do I etapu konkursu zostaną przesłane pocztą e-mail do szkół 10 grudnia 2013 r. w godzinach porannych.
| WYNIKI - ETAP I | | WYKAZ SZKÓŁ - ETAP I |
| REGULAMIN IKARA 2013-2014 |

Próbny egzamin gimnazjalny 2013.

W dniach 11,12,13 grudnia 2013 r. odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas trzecich. Gimnazjaliści zmierzą się w następujących częściach egzaminu gimazjalnego:
W dniu 11.11.2013 r. odbędzie się część językowa (język angielski 9:00-10:00, 11:00-12:00).
W dniu 12.11.2013 r. odbędzie się część humanistczna (historia i wos - godz. 9:00, język polski - godz. 11:00).
W dniu 13.11.2013 r. odbędzie się część matematyczno - przyrodnicza (przedmioty przyrodnicze 9:00-10:00, matematyka 11:00-12:30).
| ZOBACZ ZDJĘCIA|

Mikołajki - SUG. 6.12.2013 r.

W dniu 6.12.2013 r. w gimnazjum w Wieprzu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Kamili Kowalskiej zorganizowano "Mikołajki" . Zabrzmiał dźwięk dzwoneczka sygnalizujący nadejście do klas Świętego Mikołaja (Marcin Dudek) w towarzystwie Aniołka (Kamila Pawlus) i diabełka (Sabina Pieronek). Mikołaj przyniósł słodycze, którymi zostali obdarowani wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Samorząd Uczniowski informuje, że każdy pierwszy dzień danego miesiąca jest dniem "bez mundurka", jeśli przypadnie w weekend, to tym dniem będzie poniedziałek.

Mikołajki klas pierwszych '2013.

W dniu 5 grudnia 2013 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką mgr Aliny Jakubiec, mgr Małgorzaty Krzuś i mgr Tomasza Juraszka udali się pieszo do "Końskiej Doli" w Radziechowach-Wieprzu. Na miejsu wszyscy mogli wypić ciepłą herbatkę, zjeść upieczone przez siebie kiełbaski na ogniu oraz pyszne pieczone ziemniaki. Niektórzy uczniowie zdecydowali się na przejażdżkę konną a inni na grę w tenisa stołowego. Wszyscy mieli wiele pięknych i ciekawych atrakcji.
W imieniu klasy Ia - uczniowie i wychowaca klasy - pragną złożyć rodzicom serdeczne podziękowanie za przygotowanie paczek dla dzieci.
| ZOBACZ ZDJĘCIA|

06 grudnia 2013 - Projekt „Bądźmy wrażliwi na innych"

„Bądźmy wrażliwi na innych" to tytuł autorskiego programu naszej nauczycielki mgr Jolanty Kuś, którego realizacja odbywa się w naszym gimnazjum systematycznie od 2002 roku. Spotkania z przedstawicielami różnych instytucji mają na celu uwrażliwić młodego człowieka na potrzeby innych, uniknąć różnych niebezpieczeństw i umieć nieść pomocy poszkodowanym w tym dostrzegać własną uprzywilejowaną pozycję w kontekście podobnych problemów na całym świecie.

Projekt ten od dwóch lat jest realizowany w ramach jednego z filarów Szkół Stowarzyszonych w organizacji UNESCO (Problemy światowe i rola ONZ w ich rozwiązywaniu).
W TYM DNIU SAMORZĄD UCZNIOWSKI ORGANIZUJE "MIKOŁAJKI" - szczegóły na tablicy ogłoszeń holu szkolnym;)

| Czytaj więcej | | Zobacz zdjęcia |

Gminny Konkurs Wokalno-Taneczny "GIMPLAY-SHOW" - 2013/2014.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych z terenu gminy Radziechowy-Wieprz, do wzięcia udziału w XIV edycji Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. Uczniowie mogą zmierzyć się w dwóch rozgrywanych kategoriach konkursu: wokalnej i tanecznej. Konkurs odbywa się pod ptaronatem Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz [GOPS] oraz Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu.
Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec.
| REGULAMIN | | ZGŁOSZENIE |
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Próbny Egzamin Gimnazjalny 11-13.12.2013 r.

Informujemy uczniów klas III, że w dniach od 11 - 13 grudnia 2013 roku odbędzie się w naszej szkole próbny egzamin gimnazjalny. Głównym celem tego egzaminu, oprócz oczywistej aktualnej informacji o stanie wiedzy i umiejętności ucznia - jest też technika jego realizacji - tzw. procedury w tym logistyka w salach. Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy nasi trzecioklasiści napiszą egzamin równie wspaniale jak sześć ostatnich roczników - czego im z całego serca życzymy ;)))

Problem zwierząt bezdomnych w Naszej Gminie.

Problem zwierząt bezdomnych na terenie naszej Gminy istnieje. Jako mieszkańcy gminy wiejskiej musimy być tego świadomi, że nasz głos będzie ważny, gdyż wkrótce zostanie opracowany Gminny Programu Opieki nad Bezdomnymi Zwierzętami. W związku z powyższym - prosimy Państwa o kierowanie propozycji w/w temacie do naszych Radnych. Na terenie naszej szkoły odbędzie się pogadanka na w/w temat w aspekcie bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz prawidłowej opieki nad już udomowionymi zwierzętami. Ponadto zachęcamy uczniów do udziału w akcji organizowanej przez Szkolny Klub UNESCO (do 13.12.2013 - zbiórka karmy oraz paszy dla zwierząt. W poszczególnych klasach odpowiedzialni są wychowawcy klas. W dniu 19.12.2013 r. DARY zostaną dostarczone do schroniska dla zwierząt w Żywcu).
| Czytaj więcej |

III ZEBRANIE Z RODZICAMI - 7.01.2014 r.

Szanowni Państwo.
Już dziś informujemy, że w dniu 07 stycznia 2014 roku (wtorek) o godzinie 17:00 zaplanowane jest spotkanie członków Rady Rodziców oraz przedstawicieli trójek klasowych z dyrektorem szkoły. Tematem przewodnim będzie organizacja zabawy ostatkowej ("Wieprzańskie Uostatki 2014"), których organizacje zaplanowano na 22.02.2014 r.
BARDZO PROSIMY PAŃSTWA O NIEZAWODNE PRZYBYCIE.
Wychowawcy klas:
W dniu 14 stycznia 2014 roku (wtorek) o godzinie 17:00 planowane jest semestralne spotkanie dyrektora szkoły, nauczycieli z rodzicami uczniów klas 1 - 3. PO zebraniu ogólnym, odbędą się zebrania z wychowawcami klas.: Ia - mgr Alina Jakubiec, Ib - mgr Małgorzata Krzuś, IIa - mgr Teresa Biela, IIb - mgr Jolanta Kuś, IIIa - dr Przemysław Dyrlaga, IIIb - mgr Barbara Piątek-Matlas;

SERDECZNIE ZAPRASZAMY;)

Witold Lutosławski - setna rocznica urodzin.

W 2013 roku obchodzimy setną rocnicę urodzin Witolda Lutosławskiego, a w 2014 roku - 20 rocznicę śmierci. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął 7 grudnia 2012 roku uchwałę uznającą rok 2013 Rokiem Witolda Lutosławskiego, w uzasadnieniu decyzji znalazły się następujące słowa: „Jego dzieła, obecne na wszystkich ważnych estradach koncertowych od ponad sześćdziesięciu lat, odkrywają nowe przestrzenie piękna i odsłaniają nieznane wcześniej możliwości rozumienia i przeżycia współczesnego świata. Związany z wielką tradycją europejską, od Beethovena i Chopina po Debussy’ego i Bartóka, był jednocześnie w działalności publicznej patriotą, w twórczości zaś obywatelem świata".
Młodzież naszego gimnazjum włącza się aktywnie w Obchody Roku Lutosławskiego poprzez słuchanie w czasie przerw i lekcji audycji radiowych poświęconych życiu i twórczości wybitnego polskiego kompozytora. Ponadto Klub UNESCO przygotował gazetkę poświęconą życiu i twórczości Witolda Lutosławskiego.
W nawiązaniu do ubiegłorocznej setnej rocznicy jego śmierci uczniowie gimnazjum słuchają wybranych utworów Bolesława Prusa

Powiatowy Konkurs Informatyczno - Językowy "IKAR" - edycja 2013/14.

Informujemy, że I etap Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR" zostanie zorganizowany na podobnych zasadach jak w roku ubiegłym. Już wkrótce dalsze informacje.)))
Przewodnicząca komisji: mgr Alina Jakubiec.
Nauczyciele odpowiedzialni za opracowanie zadań -
etap I - szkolny: mgr Jolanta Kuś, mgr Mateusz Kapała,
etap II - finał: mgr Alina Jakubiec, mgr Agnieszka Piątek-Tyc.
| REGULAMIN IKARA 2013-2014 |

ZNAKOMITE ZWYCIĘSTWO NASZYCH KOSZYKARZY!!! 20.11.2013 r.

20.11.2013 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje w piłce koszykowej (dziewcząt i chłopców). W kategorii chłopców mecz rozgrywany między Gimnazjum Wieprz a Gimnazjum Radziechowy, przyniósł nam wiele wrażeń i emocji. Po bardzo wyrównanej grze w IV kwarcie cennym rzutem za 3 punkty (MICHAŁA KOZIEŁ), nasza drużyna wyrównała wynik kończąc mecz. Jednak w 3-minutowej dogrywce nasz zespół pokazał na co go naprawdę stać, kończąc całe spotkanie wynikiem 23:21. Serdecznie dziękujemy za aktywny doping naszym gimnazjalistom oraz pani mgr M.Szczotka, ks. mgr J.Gałysie panu mgr M.Kapale. Życzymy powodzenia na rozgrywkach powiatowych w Twardorzeczce.) ps. W kategorii dziewcząt do powiatu awansowały koszykarki z Gimnazjum w Radziechowach. Skład drużyn:
Drużyna dziewcząt: 1. Polak Klaudia 2. Dudek Łucja 3. Borowińska Martyna 4. Misiarz Magdalena 5. Maślanka Ewelina 6. Michulec Oliwia 7. Tomiczek Paulina
Drużyna chłopców: 1. Rypień Marcin 2. Kozieł Michał 3. Świniański Miłosz 4. Świniański Sebastian 5. Marek Damian 6. Kupczak Adrian 7. Kuś Michał 8. Krzuś Sebastaian 9. Rozmus Karol 10. Golasik Bartłomiej 11. Caputa Tomasz 12. Wachtarczyk Dominik 13. Caputa Tomasz 14. Biegun Tomasz 15. Piasek Paweł 16. Nowicki Dwaid 17. Suchanek Amadeusz

Szkolny Konkurs "Świąteczny Wystrój Klas" (SUG). 22.11.2013 r.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum ogłasza konkurs na "Świąteczny Wystrój klas". Wszystkie klasy mają być udekorowane do 13.12.2013 r. do godz. 17:00. W tym roku szkolnym oceniane będą:
czystość sal lekcyjnych, choinka, gazetka klasowa, stroiki świąteczne, szopka, wszystkie dodatkowe pomysły i atrakcje.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty 18.12.2013 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

ZABAWA ANDRZEJKOWA - SAMORZĄD UCZNIOWSKI. Listopad 2013 r.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły na zabawę andrzejkową, która odbędzie się 26 listopada 2013 r. Zabawa rozpoczyna się o godz. 17:00 i trwać będzie do 20:00. Cena biletu za wstęp: 1,50 zł.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY.
Samorząd Uczniowski Gimnazjum ogłasza zbiórkę używanych książek i zabawek dla dzieci z Domów Dziecka i przedszkoli. Zbiórka przeprowadzona będzie w dniach od 25 - 29 listopada 2013 r. Każdy uczeń - darczyńca otrzyma podziękowanie w formie wpisu pozytywnej uwagi do dziennika uwag. /Opiekun SU mgr Kamila Kowalska/
| ZOBACZ ANDRZEJKI 2012 |

Konkurs literacki "Bohater w mojej gminy". 12.11.2013 r.

Dnia 11.11.2013 r. odbył się "Koncert pieśni patriotyczniej" w Domu Ludowym w Radziechowach, na którym laureaci konkursu „Bohater w mojej gminy" odczytali swoje prace. Uczniowie naszego gimnazjum, którzy bardzo aktywnie w nim uczestniczyli zdobyli najwyższe laury:
NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPSZĄ PRACĘ W KONKURSIE:
Laura Piznal (opiekun: mgr Teresa Biela)
MIEJSCE I: Magdalena Brandys (opiekun: mgr Teresa Biela).
MIEJSCE II: Joanna Jakubiec (opiekun: mgr Teresa Biela).
MIEJSCE III: Patrycja Krzus (opiekun: mgr Natalia Rachwalik).
Gratulujemy naszej młodzieży osiągnięcia wysokich wyników, nagród. Dumni jesteśmy z ich zaangażowania i wspaniałej patriotycznej postawy. Cieszy nas fakt, że znane hasło "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" nie jest dla nich tylko pustym frazesem, ale starają się go wcielać w czyn, poprzez budowanie swoich charakterów, rozwijanie i poszerzanie zainteresowań oraz talentów.

Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2013 r.

"Prawdziwego patriotyzmu trzeba się dopiero uczyć tam, gdzie ludzie z narażeniem bytu i nieraz życia, pracują na swoją niekorzyść materialną, a na dobro przyszłych pokoleń." - Zofia Kossak-Szczucka-Szatkowska

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego[1] w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. Jest dniem wolnym od pracy. Nalezy pamiętać, że odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym i wybór 11 listopada jest dość arbitralny. Uzasadnieniem może być zbiegnięcie się wydarzeń w Polsce z końcem I wojny światowej na świecie (tego samego dnia miała miejsce kapitulacja Niemiec na froncie zachodnim).
W br. na terenie Naszej Gminy jest możliwość wzięcia udziału w dwóch formach obchodów tego święta. W Parafii Wieprz ksiądz proboszcz serdecznie zaprasza wszystkich na uroczystą mszę świętą 11.11.2013 r. o godzinie 09:00. Natomiast w parafii Radziechowy odbędą się w tum dniu gminne obchody tego święta, pod nazwą "Pierwszy Marsz Niepodległości" na które serdecznie zaprasza proboszcz tej Parafii oraz Wójt Naszej Gminy (rozpoczęcie 10:45, uroczysta msza św. odpustowa 11:30). W naszej szkole uroczysta akademia odbędzie się w piątek 8.11.2013 r. o godz. 8:00

Zaproszenie na wernisaż. 10.11.2013 r.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w uroczystościach związanych z Wernisażem Biżuterii Patriotycznej oraz uroczystościami związanymi z 620 Leciem Parafii w Radziechowach. Będziemy bardzo wdzięczni za poinformowanie dzieci i młodzieży o tych spotkaniach. Nie codzień bowiem można spotkać uczestników Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, Żołnierzy NSZ oddział Żywiec czy grup rekonstrukcyjnych w tym: rycerzy z 1410 r. 1663, 1863 i 1914. Za pomoc w dotarciu do adresatów: DZIĘKUJĘ - Jadwiga Klimonda.
| Wyniki konkursu BP
| Zaproszenie na Wernisaż Biżuterii Patriotycznej
| 600-lecie Parafii

Comenius Regio - znakomite projekty dla naszej młodzieży 07.11.2013 r.

Z dniem dzisiejszym nasze gimnazjum przystąpiło do uczestnictwa w Partnerskich Projektach Regio "Aktywne wspieranie wstępnej edukacji zawodowej" realizowanych przez Starostwo Powiatowe w Żywcu. Koordynateorem projektu w naszej szkole będzie nauczyciel doradztwa zawodowego mgr Małgorzata Zawada a uczestnikami młodzież przejawiająca zainteresowania takimi kierunkami dalszego kształcenia jak: hotelarstwo, turystyka, gastronomia, hodowla koni. Na uczniów czekają bardzo atrakcyjne i ciekawe w treściach warsztaty oraz liczne wycieczki.
Celem Comenius Regio jest wzmacnianie europejskiego wymiaru w edukacji poprzez promowanie współpracy między lokalnymi i regionalnymi władzami oświatowymi w Europie. Realizacja projektów pomaga lokalnym władzom oświatowym rozwiązywać problemy i poszerzać ofertę dotyczącą edukacji szkolnej. Dzięki współpracy naszej szkoły z innymi partnerami w regionie, będziemy wspierać realizację projektu, oraz znacząco przyczyniać się do współpracy międzynarodowej.
| Czytaj więcej

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2013/2014.

Rusza kolejna edycja wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach. W tym roku szkolnym konkursy organizowane są z następujących przedmiotów: matematyka, fizyka, język polski, historia, chemia, biologia, wos, geografia, język angielski, język niemiecki. Jak co roku, przewiduje się trzy etapy konkursu: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Poniżej lista uczniów zakwalifikowanych do I etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
| Wykaz uczniów | Zobacz więcej

II ZEBRANIE Z RODZICAMI - 7.11.2013 r.

Szanowni Państwo.
W dniu 12 listopada 2013 r. o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie ogólne śródsemestralne dla rodziców uczniów klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Nastepnie o godzinie 16.30 rodzice spotkaja się z wychowawcami klas a o godzinie 17:00 planowane jest spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców oraz trójek klasowych z dyrektorem szkoły.
BARDZO PROSIMY PAŃSTWA O NIEZAWODNE PRZYBYCIE.
Wychowawcy klas:
Ia - mgr Alina Jakubiec, Ib - mgr Małgorzata Krzuś, IIa - mgr Teresa Biela, IIb - mgr Jolanta Kuś, IIIa - dr Przemysław Dyrlaga, IIIb - mgr Barbara Piątek-Matlas;

SERDECZNIE ZAPRASZAMY;)

PROŚBA O WYPEŁNIENIE ANKIETY ON-LINE 31.10.2013 r.

Drodzy uczniowie, nauczyciele Gimnazjum w Wieprzu. Bardzo proszę o zapoznanie się z listem pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej mgr Beaty Leńczuk-Bachmińskiej i wypełnienie on-line formularza ankiety. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ /dyrektor szkoły/.

W ramach projektu "Biblioteka jako przestrzeń dyskusji o sprawach lokalnych" realizowanego przy współpracy z fundacją Civis Polonus, przeprowadzamy badania ankietowe wśród mieszkańców naszej gminy. W wyniku badania określimy stopień zadowolenia z oferty biblioteki, wyodrębnimy potrzeby kulturalne i edukacyjne mieszkańców, a w rezultacie tak zaplanujemy nasze działania aby jak najlepiej dostosować ofertę biblioteki do potrzeb naszej społeczności. Badania jesteśmy zobowiązani przeprowadzić do końca października. W związku z tym zwracam się z prośbą o udostępnienie ankiety w wersji online uczniom państwa szkoły oraz gronu pedagogicznemu. Ankieta wypełniana jest przez komputer, a odpowiedź na zawarte w niej pytania zajmie maksymalnie pięć minut. Zależy nam na jak największym odzewie. Będę wdzięczna za pomoc i współpracę, bardzo istotne w tym badaniu są dla mnie również odpowiedzi nauczycieli - mieszkańców naszej gminy. Beata Leńczuk-Bachmińska /dyrektor biblioteki/

| ANKIETA ON-LINE

Konferencja z okazji 60-lecia Szkół Stowarzyszonych UNESCO. 25-26.10.2013 r.

W dniach 25 - 26 października 2013 r. w Warszawie odbyła się Konferencja z okazji 60-lecia Szkół Stowarzyszonych UNESCO. Naszą szkołę reprezentowała mgr Małgorzata Krzuś. Konferencję objęli swym honorowym patronatem Miniester Edukacji Narodowej, Pani Krystyna Szumilas oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, główny konserwator przyrody, Pan Janusz Zaleski. Konferencja została sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warsztaty zostały przeprowadzone przez trenerów z Centrum Inicjatyw UNESCO we Wrocławiu. Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty.
| Zobacz więcej

Nauczanie dwujęzyczne - pilotażowy program 2013/2014.

W odpowiedzi na różne zapytania uczniów, rodziców oraz zaprzyjaźnionych dyrektorów innych szkół informujemy, że w roku szkolnym 2013/2014 rusza w naszej szkole pilotażowy program nauczania dwujęzycznego.

Oddział dwujęzyczny, w myśl Rozporządzenia MEN Art.3 pkt 2b, art.3 pkt 2d Ustawy z dnia 7.09.1991 r. o Systemie Oświaty Dz.U.Nr 256, poz. 2572 z późn. zmianami, to realizacja zajęć w systemie lekcyjnym w dwóch językach i na co najmniej dwóch zajęciach edukacyjnych. W br. naszej szkole nauczanie to prowadzone jest językach: polskim oraz angielskim będącym drugim językiem nauczania i odbywa się na czterech przedmiotach: geografii świata (kl.II), wychowaniu fizycznym (kl.III), oraz na zajęciach artystycznych i technicznych (kl.III). W roku 2014/2015 dodatkowo planujemy uruchomienie dwujezycznosci na zajęciach z biologii oraz informatyki.)

| Czytaj więcej

Konkurs Literacki: "Nauczyciel moich marzeń". 15.10.2013 r.

Został rozstrzygnięty Konkurs Literacki "Nauczyciel moich marzeń" zorganizowany z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Radziechowy - Wieprz.
Wyniki konkursu:
Kategoria wiersz:
MIEJSCE II - Joanna Jakubiec (kl. III a).
MIEJSCE III - Dominik Wachtarczyk (kl. II a), Kamila Pawlus (kl. II b).
Kategoria proza:
MIEJSCE I - Laura Piznal (kl. II b), Magdalena Brandys (kl. III a).
Opiekun: mgr Teresa Biela
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
| Zobacz więcej

Kolejny projekt edukacyjny - przyroda - biologia - ekologia. 15-18.10.2013 r.

W dnich od 15 do 18 października 2013 r. młodzież naszego gimazjum będzie gościć 12 osobowa grupe młodzieży z Europejskiego Gimnazjum i Liceum Językowego im. Unii Europejskiej z oddziałami dwujęzycznymi z Radomia. Jest to elitarna szkoła prywatna na prawach szkoły publicznej, której założycielem i dyrektorem jest mgr Anna Maciejewska.
Na terenie Wieprza oraz Parku Krajobrazowego w Rajczy Nickulinie oraz na Hali Lipowskiej i Rysiance młodzież z Radomia i Wieprza weźmie udział w niecodziennych warsztatach przyrodniczych, których rezultaty poznamy w najbliższy piątek. Połowa zajęć edukacyjnych prowadzona będzie w terenie w oparciu o ścieżki przyrodniczo – dydaktyczne, rezerwaty. Zajęcia te prowadzić będą wykwalifikowani i doświadczeni pedagodzy oraz pracownicy nadleśnictwa. Podczas wycieczki edukacyjnej w góry (Hala Lipowska, Rysianka) – grupę oprowadzi Przewodnik Beskidzki. Zajęcia specjalistyczne (stacjonarne badania próbek itp.) poprowadzą nauczyciele biologii z obu szkół. Już wkrótce zobaczycie zdjęcia z projektu.)
| Zobacz więcej

Święto Komisji Edukacji Narodowej A.D.2013.

10 października 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dania Nauczyciela. Piękny program artystyczny przygotowały Panie mgr Tersa Biela, mgr Barbara Piątek-Matlas i mgr Agnieszka Piątek-Tyc. Dyrektor gimnazjum mgr Wiesław Jakubiec uhonorował za wybitne osiągniecia w pracy dydaktyczno-wychowawczej Nagrodą Dyrektora Szkoły następujących nauczycieli:
mgr Teresę Bielę
mgr Agnieszkę Piątek-Tyc
mgr Jolantę Kuś
mgr Barbarę Piątek -Matlas.

Ponadto serdecznie podziękował Pani Genowefie Urbańskiej za 35 letni staż pracy i Pani Teresie Bieli za 30 letni staż pracy. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców wyrazili swoje podziękowanie głośnymi brawami. Dyrektor mgr Wiesław Jakubiec - serdecznie podziękował Pani mgr Alinie Jakubiec za profesjonalne prowadzenie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w roku szkolnym 2012/2013. Mamy nadzieję, że bieżący rok będzie owocny w pracy dydaktyczno-wychowawczej dla wszystkich pracowników i podopiecznych naszej szkoły.
| Zobacz więcej

IX Zaduszki Narodowe na Matysce' 2013.

W sobotę 5 października 2013 r. w Radziechowach na górze Matysce odbyły się IX Zaduszki Narodowe. W tym wspaniałym świadectwie umiłowania naszej ojczyzny wzięło udział bardzo wiele osób z naszej gminy jak również kilkoro gości z miejscowości oddalonych nawet o 550 km. od naszego regionu. Nie zabrakło również kilkunastu uczniów naszego gimnazjum pod opieką Pani mgr M. Krzuś i Pana mgr T. Juraszka. Cała uroczystość w bardzo podniosłej atmosferze została poprowadzona przez Panią mgr Jadwigę Klimondę oraz proboszcza parafii p.w. Św. Marcina w Radziechowach, który odprawił Mszę Św. w intencji naszej ojczyzny pod Krzyżem Jubileuszowym na Matysce. W czasie uroczystości pod każdą stacją Drogi Krzyżowej została złożona symboliczna wiązanka liści dębu oraz jarzębiny i jak co roku dosypano ziemię do Kurhanu Pamięci, którą z wielu historycznych miejsc przywieźli nasi goście.

"Tauryjska (Krymska) Bryza" - I Międzynarodowe Forum dla Młodzieży oraz Liderów Projektów 2013.

W dniach od 29 września do 3 października 2013 roku dyrektor naszej szkoły wraz z czterema studentami z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku Białej wziął udział w I Międzynarodowym Forum Młodzieży, którego celem było dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz kreowanie nowych pomysłów na realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych i naukowych na lata 2014 - 2016. Dyrektor oraz studenci przybyli na Krym na zaproszenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, Młodzieży i Sportu Autonomicznej Republiki Krymu, Ukraina.

Podczas form dyrektor szczegółowo zapoznał naszych wschodnich sąsiadów z możliwościami jakie stwarzają dla Państw spoza UE programy rządowe oraz programy własne - tzw. "inicjatywy oddolne", w których nasza szkoła się od kilku lat specjalizuje. W trakcie trwania forum dyrektor został zaproszony na wykład do Eupatorskiego Instytutu Nauk Społecznych, Krymskiego Uniwersytetu Humanistycznego, gdzie zaprezentował autorski program międzynarodowych praktyk pedagogicznych. Jego koncepcje realizacji "Międzynarodowego wolontariatu połączonego z praktykami pedagogicznymi dla studentów różnych specjalności" oraz "Letniej szkoły kultury i języka polskiego" - zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez studentów i władze tej uczelni, która to postanowiła podpisać z naszym gimnazjum UMOWĘ o WSPÓŁPRACY na lata 2013 - 2018. Ponadto udało się nawiązać współprace z lokalnymi przedstawicielami agroturyzmu, gdzie w najbliższe wakacje 2014 roku nasza szkoła we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu Beskidy planuje organizacje kilku turnusów "Wypoczynek wakacyjny pod namiotami przy Morzu Czarnym" - dla dzieci i młodzieży z terenu nie tylko naszej gminy ale i Powiatu Żywieckiego.

Zobacz więcej - ITV - Ukraina, od minut (7:05 do 10:01) |

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. 26.09.2013 r.

W dniu 26 września 2013 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Wybory przeprowadziła Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Jakub Okarma, Bartłomiej Biernat, Ewelina Kumorek, Patrycja Luter, Sebastian Świniański, Łucja Dudek.
Wybory nadzorowali nauczyciele-obserwatorzy: mgr Małgorzata Zawada, mgr Natalia Rachwalik, dr Przemysław Dyrlaga oraz obserwator SUG - Ewelina Kubowicz.
Spośród 119 uczniów gimnazjum w wyborach wzięło udział 115.
Wyniki głosowania:
Sabina Pieronek (kl. 3b) - przewodnicząca SUG - [55 głosów], Kamila Pawlus (kl. 2b) - [35 głosów], Piotr Pitry (kl. 2a) - [21 głosów].
Delegaci do SUG: Marcin Dudek (kl. 3a), Kacper Kamiński (kl. 1a), Bartłomiej Biernat (kl. 1b). Nowym opiekunem Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum została - mgr Kamila Kowalska.

Pasowanie na ucznia gimnazjum. 24.09.2013 r.

W dniu 24 września 2013 r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Najpierw uczniowie przywitali wszystkich zebranych gości, następnie głos zabrał dyrektor Gminazjum Międzynarodowego Partnerstwa z odziałami dwujęzycznymi w Wieprzu - mgr Wiesław Jakubiec. Po wystąpieniu dyrektora, uczniowie zaprezentowali piękny montaż słowno-muzyczny na wesoło i poważnie. Po występach, przedowdnicząca Samorządu Uczniowskiego - Kamila Pawlus - przeczytała tekst ślubowania a uczniowie za każdym razem powtarzali słowo "ślubuję". Na koniec głos zabrał wójt naszej Gminy Radziechowy-Wieprz - mgr inż. Grzegorz Figura . Po ślubowaniu wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowali rodzice uczniów klas pierwszych. Uczniowie wyśmienicie bawili się na dyskotece szkolnej do godz. 20:00.
Wychowawcy klas pierwszych, dziękują rodzicom za pomoc i wsparcie w przygotowaniu tej wspaniałej imprezy - mgr Alina Jakubiec i mgr Małgorzata Krzuś.
| Zobacz zdjęcia |

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. 17.09.2013 r.

Samorząd Uczniowski informuje, że wybory do SUG odbędą się w dniu 26 września 2013 r. (czwartek).

Kandydaci na przewodniczącego SUG:
1. Kamila Pawlus (klasa II b);
2. Sabina Pieronek (klasa III b);
3. Piotr Pitry (klasa II a).
Po wyborach SUG dokona wyboru nowego opiekuna samorządu. Opiekunem SUG nie może być nauczyciel wychowawca klasy.
Obecnym opiekunem SUG jest mgr Alina Jakubiec.
| Ordynacja wyborcza |

Zaproszenie na badania profilaktyczne 16.09.2013 r.

Wójt Gminy Radziechowy - Wieprz informuje o możliwości badań mammograficznych dla kobiet w wieku 50-69 lat (codziennie od godz. 8.00 do 12.00 w Żywcu Al. Piłsudzskiego 50) oraz cytologicznych dla kobiet w wieku 25-59 w Rajczy ul. Rynek 2a w dniu 10.10.2013 w godz. 16.15 - 17.00. Serdecznie zapraszamy nasze starsze siostry, mamy, babcie do skorzystania z tej możliwości.
| Czytaj więcej |

Dzień profilaktyki. 12.09.2013 r.

W dniu 12 września 2013 r. w naszej szkole odbędzie się dzień profilaktyki pod hasłem: "Ja, ty, on - wiemy więcej - czujemy się bezpiecznie".
Harmonogram programu:
8:00 - 10:00 - "Budujemy zespół klasowy" - zajęcia z psychologiem. [klasy pierwsze]
9:00 - 10:00 - "Życie i kultura naszych rówieśników na kontynencie Ameryki Południowej". [klasy drugie i trzecie]
10:10 - 10:50 - "Bądź bezpieczny w drodze do i ze szkoły".
11:00 - 11:45 - "Zwierzęta naszych pól i lasów".
12:00 - 12:30 - "Gospodarka łowiecka".

Koordynator programu: mgr Małgorzata Zawada
| Zobacz zdjęcia |

Skauci z Malty - międzynarodowe spotkanie. 5.09.2013 r.

W dniach od 4.09.2013 r. do 8.09.2013 r. gościmy w naszej szkole elitarną drużynę ośmiu instruktorów skautingu, którzy przybyli na zaproszenie naszego dyrektora z maleńkiej wyspy leżącej na Morzu Śródziemnym - Malty. W programie wizyty nie zabraknie czasu na zapoznanie naszych maltańskich przyjaciół z bogatą kulturą i historią naszego regionu (Żywiecczyzna, Oświęcim-Brzezinka, Kraków, Wieliczka a także aktywnościami jak: strzelanie, jazda konna, myślistwo i łowiectwo, turystyka górska) Skauci z Malty na co dzień pracują i wychowują młodych ludzi w duchu zrównoważonego partnerstwa i jedności z naturą. W październiku br. organizacja harcerska z Malty będzie obchodzić swoje 100 działalności. W dniu dzisiejszym została podpisana umowa partnerska, dzięki której nauczyciele i młodzież naszego gimnazjum wezmą udział w wielu niezapomnianych projektach na terenie Malty.
| Zobacz zdjęcia |

Integracja klas pierwszych. 3.09.2013 r

3 września 2013 r. uczniowie klas pierwszych, pod opieką wychowawców: mgr A. Jakubiec i mgr M. Krzuś - wzięli udział w rozgrywkach sportowych, zapoznali się z dokumentacją obowiązującą w Gimnazjum Publicznym w Wieprzu: Statuem Gimnazjum, WSO oraz Kodeksem Ucznia. Ponadto uczniowie napisali test z języka angielskiego na podstawie którego będą weryfikowani do grup zaawansowanych i średniozaawansowanych

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.

W dniu 2 września 2013 r. młodzież Gimnazjum w Wieprzu rozpoczęła rok szkolny 2013/2014 uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Wieprzu. W murach szkoły, uczniowie wzięli udział w montażu słowno-muzycznym opracowanym przez klasy drugie gimnazjum. Następnie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum - Kamila Pawlus, a po niej dyrektor gimnazjum mgr Wiesław Jakubiec, omówił najważniesze zagadnienia związane z BHP i organizacją roku szkolnego 2013/2014.
| Zobacz zdjęcia |
| List Ministra Edukacji Narodowej |
| List Rzecznika Praw Dziecka |

Komunikat dyrektora szkoły - sierpień 2013 r.

Dyrektor szkoły informuje, że w roku szkolnym 2013-2014 zostały urworzone dwa oddziały klas pierwszych. Wychowawcą klasy 1a będzie mgr Alina Jakubiec, klasy 1b mgr Małgorzata Krzuś. LISTY KLAS

Dyrektor szkoły przypomina, że egzamin poprawkowy dla uczniów, którzy zostali w czerwcu br. poinformowani, odbędzie się zgodnie z ustalonym harmonogramem (czwartek 29.08 i piątek 30.08). W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny ze szkołą 33 8675 906 lub 601 283 483

W dniu 30.08.2013 R. (PIĄTEK) O godzinie 10:00 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 2 września 2013 r. po porannej mszy świętej odprawianej tradycyjnie w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

W pierwszym tygodniu września odbędzie się rekrutacja uczniów do nowo tworzonych grup językowych: hiszpański i rosyjski. Uczniów zainteresowanych dodatkowymi zajęciami prosimy o kontakt z wychowawcą klasy.

Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku w ostatnich dniach sierpnia.

| CZYTAJ WIĘCEJ |

WYNIKI EWALUACJI - ŚLĄSKIE KURATORIUM OŚWIATY W KATOWICACH. Czerwiec 2013 r.

W miesiącu kwietniu została dokonana ocena pracy naszej szkoły. Została ona dokonana przez zespół wizytatorów Kuratorium Oświaty w Katowicach, Panie Teresę Zając i Elżbietę Skrzypek. Ocena ta zwana ewaluacją zewnętrzną dotyczyła wszystkich dziedzin działalności szkoły. Nasza placówka wypadła znakomicie - otrzymaliśmy bowiem w 12 obszarach wynik wzorowy (A), w pozostałych pięciu wynik bardzo dobry (B). Obszerny raport, w którym szczegółowo zostały opisane wyniki badań wszystkich 17 obszarów pracy szkoły udostępniony jest do wiadomości publicznej pod adresem:
RAPORT Z EWALUACJI
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Archiwum 2012/2013
Licznik odwiedzin
odsłon od 3.XII.2008r.
OUR SCHOOL
A BIT ABOUT US

Gimnazjum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych projektów.

Mottem szkoły jest:
Semper in altum!

- "Zawsze wzwyż"

Gimnazjum w Wieprzu
WYBRANE FILMY: MINĘŁO 15 LAT...: ...przy szkole: PREZYDENT USA I MY: PREZYDENT MALTY I MY: PREMIER POLSKI I MY: KONSUL GENERALNY POLSKI W ROSJI I MY:


Konkursy
Rodzice
Szkoła ponadgimnazjalna
Inne
Archiwum