O szkole... | WYNIKI EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ... | WYNIKI EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH... | OFERTA EDUKACYJNA DLA GRUP MŁODZIEŻY Z KRAJU I ZAGRANICY!!! | Kalendarz | Rekrutacja 2015/2016 | Plan NP 2015-2016 | Plan rozwoju szkoły | Koncepcje dyrektora (2012-2017) |
Certyfikat
Certyfikat
Nasi partnerzy
Szkoła
Uczniowie
Dokumenty
Wymiana międzynarodowa
KONTAKT DO SZKOŁY
Copyright ©
Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi
w Wieprzu
34-382
ul. Szkolna 800
Tel/Fax. +48 33 867-59-06 +48 601 283 483
SEKRETARIAT: gimnazjum@konto.pl
DYREKTOR: scwbeskidy@gmail.com
ADMIN. STRONY:
Alina Jakubiec
ADMIN. FILMÓW:
Wiesław Jakubiec

Wykaz podręczników 2015/2016. 28.06.2015 r.


W roku szkolnym 2015/2016 podręczniki dla uczniów klas pierwszych gimnazjum będą wypożyczane, natomiast uczniowie klas drugich i trzecich będą kontynuwać naukę wg. poniższego wykazu podręczników 2015/2016.

| WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2015/2016 |

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. 25.06.2015 r.

W dniu 26 czerwca 2015 r. po mszy św. (rozpoczęcie o godz. 8:00) w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu, odbędzie się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Najpierw uczniowie klas pierwszych zaprezentują program artystyczny, po programie zostaną wręczone nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem, a następnie uczniowie spotkają się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych, gdzie otrzymają świadectwa ukończenia danej klasy.
W dniu jutrzejszym obowiązuje odświętny strój.
WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZMY WSPANIAŁYCH I NIEZAPOMNIANYCH WAKACJI ORAZ ŻYCZYMY BEZPIECZNEGO POWROTU DO SZKOŁY WE WRZEŚNIU 2015 R.

Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży. 17.06-26.06.2015 r.

W dniach 17-26.06.2015 młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w pierwszej części Rosyjsko-Polskiej Wymianie Młodzieży. Temat tegorocznej edycji projektu: "Pamięci wojennych lat - 70 rocznica zakonczenia II wojny światowej w świadomosci polskiej i rosyjskiej młodzieży" Projekt został zrealizowany wspólnie z młodzieżą Drugiego Nowosybirskiego Gimnazjum na terenie azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej, w oddalonej o 450 km od granicy z Kazakhstanem i Mongolią miejscowości Czemal położonej w Górnym Ałtaju. Szczegóły dotyczące rezultatów pierwszej części projektu zaprezentujemy wkrótce. Przed młodzieżą już II część projektu, która w dniu 26.06 rozpocznie się w Berlinie a potem bedzie kontynuowana na Żywiecczyznie, następie w Oświęcimiu-Brzezince oraz w Zakopanem. Obie czesci projektu współfinansowało Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w Warszawie oraz Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu Beskidy z Brzuśnika. Koordynatorem projektu jest mgr W. S. Jakubiec.
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

Projekt kulturowo - językowy z Hiszpanią. 23.06.2015 r.

W dniach 18 - 23 czerwca dziesięcioro uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w drugiej części projektu kulturowo - językowego z grupą młodzieży hiszpańskiej, który był realizowany w naszym regionie. Głównym celem spotkania było poznanie kultury naszego kraju i regionu oraz nauka języka angielskiego i hiszpańskiego. W ramach projektu uczniowie zwiedzili Kraków, kopalnię soli w Wieliczce, Muzeum Auschwitz - Birkenau, Zakopane oraz Żywiec. Nauczyciele odpowiedzialni za realizację projektu: mgr Agnieszka Piątek - Tyc, mgr Natalia Rachwalik, mgr Barbara Piątek - Matlas.

Bal gimnazjalny klas trzecich. 23.06.2015 r.

W dniu 23 czerwca 2015 r. odbędzie się w Domu Ludowym w Wieprzu Bal Gimnazjalny klas trzecich. Na uroczystości pojawią się absolwenci, nauczyciele, dyrekcja, wójt gminy Radziechowy-Wieprz oraz rodzice. Bal rozpocznie się tradycyjnie tańcem polonezem, po nim uczniowie przedstawią program artystyczny, wyróżnieni uczniowie otrzymają pamiątkowe nagrody. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie klas trzecich wezmą udział w zabawie tanecznej.
Nauczyciele odpowiedzialni za przebieg imprezy: mgr Teresa Biela, mgr Jolanta Kuś.
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

Wycieczka trzydniowa klas drugich do Warszawy. 15.06.2015 r.

W dniach od 17.06 - 19.06.2015 r. uczniowie klas drugich wezmą udział w wycieczce trzydniowej do Warszawy.
Uczniowie zwiedzą: Pałac Kultury i Nauki, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Muzeum Powstania Warszawskiego, Belweder, Pomnik Chopina, Łazienki, Wilanów i Park w Wilanowie.
Wyjazd w środę o godz. 6:30, powrót w piątek, w godzinach wieczornych.
Opiekunowie: mgr Malgorzata Krzuś, mgr Alina Jakubiec i mgr Grażyna Budny-Ziemba.
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

Nasze sukcesy - konkurs plastyczny. 15.06.2015 r.

Uczennica Olga Wrona zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Tytoń czy zdrowie? Wybierz sam!", organizowanym w ramach realizacji zadań w programie profilaktyki palenia tytoniu pt.: "Znajdź Właściwe Rozwiązanie" w roku szkolnym 2014/2015.
Opiekun: mgr Małgorzata Zawada.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Projekt edukacyjny we Włoszech. 14.06.2015 r.

W dniach 8-14.06.2015 r. grupa 49 uczniów naszej szkoły pod opieką mgr T. Bieli, mgr J. Kuś, mgr B. Piątek-Matlas, mgr A. Piątek-Tyc i mgr G. Bieli uczestniczyło w projekcie edukacyjnym we Włoszech. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć piękne zabytki Rzymu min: Kapitol, Forum Romanum, Colosseum, Bazylikę Pawła za Murami i Bazylikę św. Piotra z jej cudownym wnętrzem (szczególne wrażenie wywarła na nas Pieta oraz grób św. Jana Pawła II). We środę uczestniczyli w audiencji z Papieżem Franciszkiem i na Placu św. Piotra zostali oficjalnie powitani. Złożyli również hołd polskim żołnierzom poległym pod Monte Casino. Następnie zwiedzili Pompeje miasto zasypane popiołami Wezuwiusza w 79 roku. Mieli okazję również stąpać po kraterze gasnącego wulkanu w Neapolu. Piątek to dzień zwiedzania urokliwego Asyżu z Bazyliką św. Klary i św. Franciszka. Na koniec czyli w sobotę odpoczęli w jednym z większych europejskich parków rozrywki Mirabilandii. Gimnazjaliści mieszkali w pensjonacie w Anzio , domu położonym na plaży, a ostatnią noc spędzili w hotelu Riminii. Mieli również okazję skosztować tradycyjnej kuchni włoskiej. Na pewno nie wszystkim przypadła ona do gustu, ale to dzięki takim wyjazdom powinien wzrastać w młodych ludziach szacunek do tradycji i kultury innych narodów, przecież jesteśmy Europejczykami i szanujemy siebie jak i innych.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Serdecznie witamy młodzież z Charkowa - pierwszej stolicy Ukrainy. 10.06.2015 r.

W dniach od 6.06 - 13.06.2015 r. dwunastoosobowa grupa młodziezy pod opieką wiceprezes Towarzystwa Polskiego w Charkowie Diany Krawczenko oraz dziennikarki Gazety Charkowskiej Iryny Liubanskiej biorą udział w warsztatach Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego. Zajęcia edukacyjne prowadzą specjalisci z zakresu glottodydaktyki wśród których jest dyrektor naszej szkoły oraz inni nauczyciele: Przemysław Dyrlaga, Maciej Gibas, Marta Jakubiec, Natalia Rachwalik i Grzegorz Sleziak.

Światowy Dzień Środowiska. 5.06.2015 r.

Główne obchody Dnia w tym roku zorganizowane zostaną w ramach Światowej Wystawy Expo 2015 w Mediolanie, odbywającej się od 1 maja do 31 października. 20 milionów osób odwiedzi stoiska 140 krajów oraz kilkudziesięciu międzynarodowych organizacji. Dzień został w ten sposób wyróżniony przez organizatorów światowej wystawy, jako bezpośrednio korespondujący z jej tematem przewodnim “Nakarmić Planetę – Energia dla Życia”.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Dzień Wolności i Praw Obywatelskich . 4.06.2015 r.

W czwartek, 4 czerwca, przypada w Polsce Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Tego dnia, 26 lat temu, odbyły się pierwsze po wojnie częściowo wolne wybory. Decyzję o tym, że 4 czerwca będzie Dniem Wolności, podjął Sejm w maju 2013 roku. Sejm, przekonany o szczególnym znaczeniu tej daty dla Polski - suwerennego i demokratycznego państwa wolnych i świadomych swoich praw obywateli, ogłasza dzień 4 czerwca Dniem Wolności i Praw Obywatelskich - mówiła uchwała przyjęta przez posłów. 4 czerwca 1989 r. przeprowadzono pierwszą turę wyborów do Sejmu i Senatu. Tego dnia - jak pisał prof. Antoni Dudek - "miliony Polaków zadały przy pomocy kartki wyborczej śmiertelny cios komunistycznej dyktaturze".
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Nasze gimnazjum oficjalnie na liście Szkół Stowarzyszonych w UNESCO. 2.06.2015 r.

Dyrektor Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu mgr Wieslaw Sylwester Jakubiec pragnie poinformować, że nasza szkoła w dniu 20 maja 2015 r. została wpisana na LISTĘ SZKÓŁ STOWARZYSZONYCH W MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI UNESCO. W ramach członkostwa szkoła juz od wielu lat realizuje i będzie realizować szereg projektów związanych z promocją wysokiej jakości nauczania poprzez propagowanie kulturowych, międzynarodowych i humanitarnych wartości edukacji. Zespół projektu stanowią wszyscy nauczyciele naszej szkoły. Osobami odpowiedzialnymi za realizację poszczególnych filarów programu na terenie naszej placówki są: mgr Agnieszka Piątek-Tyc, mgr Alina Jakubiec, mgr Tomasz Juraszek. Szkolnym koordynatorem jest mgr Małgorzata Krzuś. Osobą odpowiedzialną i koordynatorem całości tego międzynarodowego przedsiewziecia jest mgr Wiesław Sylwester Jakubiec.
| ZOBACZ PISMO | | ZOBACZ WIĘCEJ |

Realizacja programu "Trzymaj formę". 29.05.2015 r.

1 czerwca br. od godziny 8:30 w naszej szkole odbędzie się podsumowanie programu „Trzymaj Formę” do którego uczniowie przygotowywali się przez dwa miesiące. W tym roku tematem jest „Zdrowy tryb życia w krajach biorących udział w projekcie ERASMUS+”. Każda klasa wylosowała jeden kraj (Turcja, Hiszpania, Chorwacja, Wielka Brytania, Grecja, Rumunia) i przygotowała potrawę, taniec, sport, jadłospis i ciekawostki dotyczące odpowiedniego kraju. Swoje prace zaprezentują 1 czerwca. Odbędą się też rozgrywki sportowe. Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów na to podsumowanie.
WNIKI PROGRAMU "TRZYMAJ FORMĘ":
I miejsce - klasa Ib (219 pkt)
II miejsce - klasa IIIb (207 pkt)
III miejsce - klasa Ia (196 pkt)
IV miejsce - klasa IIa (165 pkt)
V miejsce - klasa IIIa (136 pkt)
VI miejsce - klasa IIb (134 pkt)
Koordynator programu: mgr Jolanta Kuś.
| ZOBACZ ZDJĘCIA|

Zajęcia międzykulturowe dla uczestników tegorocznej edycji projektu kulturowego z Rosjanami.

W dniu 28 maja 2015 r. o godzinie 14:30 w Gimnazjum w Wieprzu (sala nr 11) odbędą się zajęcia międzykulturowe dla uczestników tegorocznej edycji projektu kulturowego z Rosjanami.
Obecność uczestników OBOWIĄZKOWA!
Zajęcia poprowadzi mgr Lucyna Kądziołka oraz mgr Wiesław S. Jakubiec. Planowany czas realizacji 3 godziny zegarowe. Prosimy uczestników o niezawodne przybycie i zabranie z soba notatnika i długopisu.
| ZOBACZ ZDJĘCIE |

Nasze sukcesy - piłka plażowa. 21.05.2015 r.

Reprezentacja naszego Gimnazjum w zawodach gminnych w piłce plażowej w kategorii dziewcząt: Polak Klaudia, Pawełek Paulina zajęła II miejsce .
Kategoria chłopców: Piasek Paweł, Nowicki Dawid - II miejsce.
Rywalom życzymy finału wojewódzkiego.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Opiekun naukowy: mgr Grzegorz Śleziak.

Nasze sukcesy - GimPlay-Show. 15.05.2015 r.

I miejsce w Gminnym Konkursie Wokalno-Tanecznym GimPlay-Show - kategoria wokalna, zajął Zespół UNIVERSUM w składzie: Wit Wójcik, Weronika Pach, Dawid Kaletka, Jakub Piela.
Wit Wójcik otrzymał nagrodę specjalną od przewodniczącej konkursu mgr Bogusławy Dziergas.
II miejsce w kategorii wokalnej zajęli: Radosław Niemczycki i Karolina Wojtusiak.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Opiekun naukowy: mgr Grażyna Budny-Ziemba.

GimPlay-Show - Koncert Laureatów. 15.05.2015 r.

W dniu 14 maja 2015 r. odbył się Koncert Laureatów Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. Laureaci zaprezentowali utwory wokalne i umiejętności taneczne w Domu Ludowym w Wieprzu. W czasie koncertu rozdano uczniom pamiątkowe dyplomy i nagrody a opiekunowie laureatów otrzymali podziękowania. Na koncercie pojawili się znamienici goście: wójt Gminy Radziechowy-Wieprz mgr inż. Maciej Mika, Panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radziechowach-Wieprzu: mgr Maria Skolarz i mgr Mirosława Słaboń, przedstawiciel GCKPiT w Radziechowach-Wieprzu: mgr Marta Husar, dyrektor Gimnazjum w Wieprzu: mgr Wiesław Jakubiec oraz członkowie komisji: mgr Bogusława Dziergas, mgr Marta Husar.
Pragnę złożyć gorące podziękowanie – Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Radziechowach-Wieprzu oraz GCKPiT w Radziechowach-Wieprzu za pomoc i wsparcie finansowe w organizacji przedwsięwzięcia.
Gminny Konkurs Wokalno-Taneczny GimPlay-Show odbywa się pod patronatem: Gminy Radziechowy-Wieprz oraz Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu. Koordynator: mgr Alina Jakubiec.
| ZOBACZ ZDJĘCIA | | ZOBACZ WIĘCEJ |

Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. 15.05.2015 r.

Tegoroczne hasło Dnia „Różnorodność biologiczna dla zrównoważonego rozwoju” podkreśla znaczenie ochrony bogactwa różnorodności biologicznej świata dla osiągnięcia celów agendy rozwojowej po 2015 roku, w której cele zrównoważonego rozwoju zajmują priorytetowe miejsce. 20-22 maja 2015 r. w siedzibie UNESCO w Paryżu, z udziałem 1300 osób obradował będzie szczyt „Biznes i klimat”, poświęcony wzajemnym wpływom tych dwóch dziedzin, a także wypracowaniu propozycji rozwiązań biznesowych dla przeciwstawiania się zmianom klimatu.
| Zobacz więcej |

GimPlay-Show - wyniki konkursu z etapu międzyszkolnego. 8.05.2015 r.

W dniu 7 maja 2015 r. odbył się II etap Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. Etap międzyszkolny był na wysokim poziomie, uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych zmierzyli się w kategoriach wokalnej i tanecznej. Po zakończeniu konkursu przewodnicząca komisji mgr B. Dziergas odczytała wyniki, które prezentowane są poniżej.
Serdecznie zapraszamy laureatów oraz wyróżnionych uczniów w Gminnym Konkursie Wokalno-Tanecznym GimPlay-Show na Koncert Laureatów, który odbędzie 14 maja 2015 r. o godz. 11:00 w amfiteatrze przy gimnazjumw w Wieprzu (jeśli będzie ładna pogoda) lub w Domu Ludowym w Wieprzu w razie niepogody.
W trakcie koncertu zostaną wręczone nagrody, podziękowania oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodę specjalną od przewodniczącej konkursu mgr Bogusławy Dziergas w XV Gminnym Konkursie Wokalno-Tanecznym GimPlay-Show otrzymają: Wit Wójcik z Gimnazjum w Wieprzu oraz Caputa Aleksandra i Wawrowska Antonina ze szkoły podstawowej w Wieprzu.
Pragnę podziękować mgr G. Budny-Ziemba za pomoc w przygotowaniu scenografii oraz mgr Małgorzacie Krzuś. Ponadto składam gorące podziękowania mgr M. Husar (GCKPiT w Radziechowach-Wieprzu), mgr B. Dziergas oraz mgr inż. E. Kisza.
Koordynator: mgr Alina Jakubiec.
| ZOBACZ ZDJĘCIA | | WYNIKI | | ZOBACZ WIĘCEJ |

Realizacja projektu w Hiszpanii „Connecting Pupils to the European Space”. 5.05.2015 r.

W dniach 5-10 maja nauczycielki z naszej szkoły: mgr K. Kowalska, mgr Agnieszka Piątek -Tyc, mgr Teresa Biela wzięły udział w spotkaniu, w ramach programu Erasmus+, "Connecting Pupils to the European Space", finansowanym przez Fundusz Rozwoju Systemu Edukacji. Spotkanie odbyło się w szkole partnerskiej w La Línea de la Concepción – mieście, położonym w południowej Hiszpanii. Uczestnicy rozmawiali z nauczycielami oraz uczniami zaangażowanymi w realizację projektu oraz zapoznali się z systemem edukacyjnym obowiązującym w Hiszpanii. Przedstawicielki naszego gimnazjum wspólnie z partnerami z innych krajów: Anglii, Hiszpanii, Rumunii, Grecji, Turcji i Chorwacji, opracowywały zagadnienia do drugiej części materiałów nauczania.
Koordynator projektu na terenie Polski - mgr Kamila Kowalska.
| Zobacz zdjęcia | | Biuletyn |

Święto Konstytucji 3 maja.

Konstytucja 3 maja uchwalona 3 maja 1791 roku to ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.
W naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta 3 maja odbędzie się w dniu 4 maja br. na drugiej lekcji. Obowiązuje odświętny strój.
Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie akademii: mgr T. Biela, dr P. Dyrlaga, scenografia: mgr M. Krzuś i mgr A. Jakubiec.

Kolejny międzynarodowy projekt wymiany młodzieży (Rosja). 3.05.2015 r.

Dyrektor naszego gimnazjum informuje, że w czerwcu br, młodzież naszego gimnazjum weźmie udział w drugim projekcie azjatyckim realizowanym wspólnie z Gimnazjum nr2 w Nowosybirsku (Rosja). Projekt będzie zrealizowany ze środków pozyskanych przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu Beskidy z Brzuśnika. Instytucją współfinansującą projekt jest Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w Warszawie. Tegoroczny projekt będzie miał charakter warsztatów historycznych. Temat: "Pamięci wojennych lat - 70 rocznica zakończenia II wojny światowej w świadomości Rosjan i Polaków". Projekt będzie od realizowany na terenie Ałtaj (Czemal) niedaleko granicy z Kazachstanem i Mongolią, w Nowosybirsku, Berlinie, oraz w Polsce (Oświęcim - Brzezinka, Żywiecczyzna, Zakopane. Całkowity budżet projektu - prawie 100 000.00 zł. Realizacja wymiany 16.06 do 6.07.2015 r. Weźmie w nim udział po 10 uczniów z każdej szkoły, którymi opiekować się będą dwaj nauczyciele. Oczywiście projekt ten realizowany z naszymi rosyjskimi przyjaciółmi wpisuje się jako kolejne ważne przedsięwzięcie realizowane przez naszą placówkę w ramach jednego z filarów szkół stowarzyszonych w UNESCO. Obecnie dyrektor gimnazjum jest na wizycie przygotowawczej w Rosji. Kolejne spotkanie informacyjne dla rodziców zaplanowano na czwartek 14.05.2015 o godzinie 16.30.
Koordynator projektu: mgr Wiesław Sylwester Jakubiec

Gala Powiatowego Konkurs Informatyczno-Językowego IKAR. 30.04.2015 r.

W dniu 29 kwietnia 2015 r. odbyła się w Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Staszica w Żywcu uroczysta gala Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego IKAR. Na gali pojawili się laureaci, finaliści, wyróżnieni w konkursie uczniowie, opiekunowie uczniów, powiatowa komisja konkursowa, koordynator konkursu - mgr Wiesław Jakubiec, wiceprezes Centrum Wolontariatu Beskidy - Pan Maciej Gibas i burmistrz miasta Żywiec Antoni Szlagor. Na gali rozdano uczniom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Wszystkim zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

Nasze sukcesy sportowe. 29.04.2015 r.

Kolejne sukcesy naszych sportowców. Po drużynowych zawodach pływackich na szczeblu powiatowym, gdzie zajeliśmy w kategorii dziewcząt IV miejsce - 28 pkt i kategorii chłopców IV miejsce - 105 pkt. Nadszedł czas na kolejne wygrane tym razem w zawodach Lekkoatletycznych na szczeblu gminnym w kategorii dziewcząt l miejsce Gim Radziechowy - 627 pkt. II miejsce Gim Wieprz - 576 pkt. W kategorii chłopców Gim Wieprz I miejsce 852 pkt. II miejsce Gim Radziechowy - 837 pkt. Trzymamy kciuki bo już w środę 29 kwietnia zawody powiatowe w Bielsku na stadionie w Wapiennicy. Skład drużyn i wyniki kat Dziewcząt: Lach Magdalena, Pach Weronika, Luter Patrycja. Skok wzwyż: Polak Klaudia, Pawlus Kamila. 800 m: Caputa Julia, Pszczółka Estera, Urbańska Maria. 100- 4x100: Paulina Tomiczek, Zemczak Weronika, Szafarczyk Magdalena, Damek Agata. Kat. Chłopców: kula: Pieczarka Jakub, Kosiec Łukasz, Figura Adrian. Skok wzwyż: Wachtarczyk Dominik, Piasek Paweł, Jakubiec Szymon. 1000 m: Wójcik Wit, Kosiec Damian, Arast Bartłomiej. 100-4x100: Kosiec Kacper, Pszczółka Dominik, Arast Dominik, Krzus Patryk. Serdecznie gratulujemy!
Opiekun: mgr Grzegorz Śleziak.

Podziękowanie dla rodziców. 28.04.2015 r.

Dyrektor szkoły mgr Wiesław Jakubiec, nauczyciele oraz uczniowie szkoły, dziękują Radzie Rodziców za zakup dwóch tablic interaktywnych wraz z rzutnikami multimedialnymi oraz za drukarki laserowe. To wspaniały wyraz solidarności i więzi z naszą szkołą, która wspomaga wychowanie oraz kształci przyszłych wspaniałych ludzi.
"Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie."

Zebranie wywiadowcze z rodzicami. 22.04.2015 r.

Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie wywiadowcze, które odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2015 r. (wtorek) o godz. 16:00.
PLAN ZEBRANIA:
1. Godz. 16:00 spotkanie ogólne dyrektora szkoły mgr Wiesława Jakubca z rodzicami uczniów, s. 4.
2. Godz. 16:15 spotkanie wychowawców klas z rodzicami ucznów:
klasa Ia - wychowawca: mgr Natalia Rachwalik, s. 4;
klasa Ib - wychowawca: mgr Agnieszka Piątek-Tyc, s. 5;
klasa IIa - wychowawca: mgr Alina Jakubiec, s. 2;
klasa IIb - wychowawca: mgr Małgorzata Krzuś, s. 9;
klasa IIIa - wychowawca: mgr Teresa Biela, s. 14;
klasa IIIb - wychowawca: mgr Jolanta Kuś, s. 14.
Planowane zakończenie zebrania wywiadowczego z rodzicami o godz. 17:00.

Gminny Konkurs Wokalno-Taneczny GimPlay-Show - ETAP I do 24.04.2015 r.

Zapraszamy uczniów z terenu gminy Radziechowy-Wieprz do wzięcia udziału już w XV edycji Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. Finał konkursu odbędzie się 7 maja 2015 r., a Koncert Laureatów 14 maja 2015 r. Konkurs jest organizowany pod patronatem Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz oraz Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu.
Serdecznie zapraszamy.
Koordynator: mgr Alina Jakubiec.

| ZOBACZ WIĘCEJ | | REGULAMIN KONKURSU | | ZGŁOSZENIE |

Egzamin gimnazjalny". 16.04.2015 r.

1. Termin egzaminu gimnazjalnego przeprowadzanego na podstawie § 32 ust. 2 rozporządzenia:
a) część humanistyczna – 21 kwietnia 2015 r. (wtorek);
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00;
- z zakresu języka polskiego – godz. 11:00;
b) część matematyczno-przyrodnicza – 22 kwietnia 2015 r. (środa);
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00;
- z zakresu matematyki – godz. 11:00;
c) język obcy nowożytny – 23 kwietnia 2015 r. (czwartek);
- na poziomie podstawowym – godz. 9:00;
- na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00.
| ROZWIĄZANIA | | ZDJĘCIA | | FILM |

Projekty z Unesco - Miedzynarodowym Gimnazjum nr 323 w Kijowie na Ukrainie. 19.04.2015 r.

Dyrektor naszej szkoły mgr Wiesław Jakubiec podpisał kolejne 5-letnie porozumienie o współpracy pomiędzy szkołą Unesco - Miedzynarodowym Gimnazjum nr 323 w Kijowie na Ukrainie a nasza szkołą. Współpraca będzie dotyczyć wymiany uczniów na planowane projekty edukacyjne w Polsce i Ukrainie (artystyczne, sportowe, językowe oraz matematyczno-przyrodnicze).

| ZOBACZ WIĘCEJ |

23 kwietnia: Światowy dzień książki i praw autorskich. 19.04.2015 r.

Obchodzony tradycyjnie 23 kwietnia, w bieżącym roku już po raz dziewiętnasty, Światowy dzień książki i praw autorskich służy promocji idei czytelnictwa i edytorstwa, zachęcie do obcowania z książką, ale także upowszechnieniu wiedzy na temat ochrony własności intelektualnej i praw autorskich. „Obchodząc ten dzień czcimy książkę jako uosobienie ludzkiej inwencji i kreatywności, ludzkiego pragnienia dzielenia się pomysłami i wiedzą, otwierania przestrzeni dla dialogu, tolerancji i wzajemnego zrozumienia” – napisała w swoim przesłaniu Dyrektor Generalna UNESCO, Irina Bokov.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości. 19.04.2015 r.

19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim obchodzimy również Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości. Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska wysłała do szkół list, w którym zachęca nauczycieli i uczniów do podejmowania w szkołach dyskusji i pogłębionych rozmów na temat praw człowieka, konsekwencji braku tolerancji i szacunku dla innych narodów. – Namawiam do działań, które w szerszy sposób przybliżą młodym pokoleniom problematykę Holokaustu oraz skutków dyskryminacji, uprzedzeń i stereotypów – napisała minister.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Nasze sukcesy: Ogólnopolski Konkurs Poetycko – Plastyczny. 16.04.2015 r.

W Ogólnopolskim Konkursie Poetycko – Plastycznym „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” (mowa o bł. Karolinie Kózkównie) uczennica klasy IIIb Karolina Wojtusiak została laureatką, zajmując II miejsce w kategorii: Gimnazja – prace plastyczne.
Karolina przygotowała pracę pod opieką mgr Małgorzaty Zawady.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Nasze sukcesy: XXII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach”. 16.04.2015 r.

W XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach” czterech naszych uczniów zostało laureatami:
I miejsce - Karolina Wojtusiak z klasy IIIb (kategoria: rysunek 12-14);
II miejsce - Dawid Kaletka z klasy Ib (kategoria: rysunek 12-14);
III miejsce - Wojciech Ponikwia z klasy IIa (kategoria: szkło);
wyróżnienie - Martyna Howaniec z klasy IIa (kategoria: makieta).
Opiekun naukowy: dr Przemysław Dyrlaga.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Nasze sukcesy - V Powiatowy Konkurs Przyrodniczy "Drzewa naszych lasów". 9.04.2015 r.

I miejsce w V Powiatowym Konkursie Przyrodniczym pod hasłem "Drzewa Naszych lasów" zajął Piotr Pitry z kl. IIIa.
Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych, Nadleśnictwo Jeleśnia i Powiatowy Zarząd Oświaty w Żywcu.
Opiekun naukowy: mgr Małgorzata Krzuś.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ŻYCZENIA WIELKANOCNE. 1.04.2015 r.

Wielkanoc to czas otuchy i czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Zwycięzca konkursu na logo projektu "Connecting pupils to the European Space". 30.03.2015 r.

Zwycięzca konkursu na logo projektu „Connecting Pupils to the European Space”wyłoniony! Po zliczeniu głosów ze wszystkich szkół partnerskich, biorących udział w projekcie w ramach programu Erasmus+, zwyciężyło logo ucznia ze szkoły w Rumunii! Zwycięzcy serdecznie gratulujemy! Z wielką przyjemnością zawiadamiamy również, że logo naszego ucznia - Tymoteusza Gancarczyka (kl.Ib), zajęło I miejsce w głosowaniu w Rumunii.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Zaproszenie na Galę Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR". 26.03.2015 r.

Serdecznie zapraszamy laureatów, finalistów i wyróżnionych uczniów wraz z opiekunami na Galę Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR" w dniu 29.04.2015 r. (środa) na godz.: 14.00 do Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Staszica w Żywcu. W czasie gali zostaną rozdane nagrody i pamiątkowe dyplomy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Koordynator: mgr Wiesław Jakubiec.

Wideokonferencja z uczniami ze szkół partnerskich. 26.03.2015 r.

26.03.2015 r. odbyła się w naszej szkole widoekonferencja z uczniami ze szkół partnerskich, biorących udział w projekcie „Connecting Pupils to the European Space” w ramach programu Erasmus +. Grupa uczniów naszego gimnazjum, pod opieką koordynatora projektu mgr Kamili Kowalskiej prowadziła konwersację w języku angielskim ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii oraz Turcji. Uczniowie wymieniali się informacjami i ciekawostkami na temat szkół, do których uczęszczają oraz - swoich krajów ojczystych.
| ZDJĘCIA |

Zaproszenie na Uroczystości Wielkopiątkowe. 26.03.2015 r.

Księża Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Marcina w Radziechowach -  Diecezja Bielsko – Żywiecka, serdecznie zapraszają w Wielki Piątek (3.04.2014 r.) na rozważania Męki Pańskiej przy stacjach Golgoty Beskidów. Rozpoczęcie o godz. 15.00 od I Stacji. Na zakończenie odmówienie pod Krzyżem Jubileuszowym - Koronki do Miłosierdzia Bożego. Uroczystość odbędzie się bez względu na pogodę. Organizatorzy proszą o odpowiednie, ciepłe ubranie. Ks. proboszcz Ryszard Kubasiak.

III Wiosenny rajd. 25.03.2015 r.

Dnia 20.03.2015 r. odbył się III Wiosenny Rajd zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu. Nasze gimnazjum repezentowała grupa 10 uczniów pod opieką mgr Małgorzaty Krzuś. Rajd rozpoczął się o godz. 9.00, a zakończył ok. 15.00. W rajdzie uczestniczyła grupa uczniów ze SP z Przybędzy. Opiekunem przewodnikiem była mgr Bogusława Dziergas. W czasie wycieczki uczniowie naszego gimnazjum wędrowali ścieżką dydaktyczną na Matyskę, analizowali gatunki chronione na tej trasie oraz rozpoznawali gatunki drzew z grupy nagonasiennych i wybrane gatunki z grupy okrytonasiennych.

Rekolekcje wielkopostne. 20.03.2015 r.

Rekolekcje (łac. recolligere - zbierać na nowo, powtórnie) - w katolicyzmie kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń.
| PLAN REKOLEKCJI|

Głosowanie na logo Projektu „Connecting Pupils to the European Space” – Etap Szkolny Wyniki. 19.03.2015 r.

W dniu 17 marca w naszej szkole odbyło się głosowanie na logo projektu "Connecting Pupils to the European Space", w ramach programu Erasmus+. Do głosowania przystąpiło 106 uczniów nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły. Po przeliczeniu ważnych głosów ustalono: I miejsce - logo z Rumunii, II miejsce logo z Rumunii, III miejsce logo z Grecji. Nad całością przebiegu głosowania czuwała - mgr Kamilia Kowalska, koordynator projektu na terenie naszej szkoły.
| ZOBACZ WIĘCEJ|

I Gminne Mistrzostwa Gminy Radziechowy - Wieprz w pływaniu (wyniki). 19.03.2015 r.

W I Gminnych Zawodach Pływackich Szkół Gimnazjalnych nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w kategorii: dziewczęta (81 pkt.) i chłopcy (151 pkt.). Łącznie 232 punkty.
Trener drużyny: mgr Grzegorz Śleziak.
Życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym.
| WYNIKI|

Wolontariat ERASMUS +. 18.03.2015 r.

W dniach od 16 do 18 marca bieżącego roku nasze gimnazjum gościło wolontariusza, który przebywa w Polsce w ramach programu Erasmus +. Antonio Rodriguez z Hiszpanii prowadził zajęcia konwersacyjne w ramach zajęć języka hiszpańskiego i angielskiego. Zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy i innowacyjny sposób, co spotkało się z duzym zaangażowaniem ze strony uczniów. Ponadto, uczniowie mieli okazję poznać kulturę Hiszpanii i oraz obowiązujący tam system edukacyjny.
Opiekun merytoryczny: mgr Agnieszka Piątek - Tyc

Nasze sukcesy - Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy IKAR. 17.03.2015 r.

Finalistą Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "Ikar" dla uczniów gimnazjum został Tymoteusz Gancarczyk z kl. Ib. W finale konkursu uczniowie zmierzyli się z zadaniami z informatyki w języku angielskim (praktyka i teoria). Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Marii Konopnickiej w Milówce.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Opiekunowie naukowi: mgr Alina Jakubiec, mgr Agnieszka Piątek-Tyc.
| WYNIKI|

Konkurs ortograficzny. 17.03.2015 r.

20 marca 2015 roku o godzinie 7:15 odbędzie się konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii”, który jest integralną częścią szkolnego konkursu interdyscyplinarnego. Serdecznie zapraszam uczniów, dla których piękne słowa takie jak: gżegżółka i Szczebrzeszyn nie stanowią żadnego problemu.
Może to właśnie Ty zostaniesz Szkolnym Mistrzem Ortografii?!

Organizator konkursu: mgr Natalia Rachwalik.
| WYNIKI KONKURSU |

Konkurs czytelniczy. 17.03.2015 r.

Rok 2015 został ustanowiony Rokiem Polskiego Teatru Publicznego w związku z 250-tą rocznicą powstania Teatru Narodowego w Warszawie. Powołanie Teatru Narodowego w 1765 roku stało się jednym z fundamentalnych wydarzeń, ustanawiających system opieki państwa nad powszechnie dostępną kulturą. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie czytelniczym, który odbędzie się 27 marca 2015 roku o godzinie 7.15. Opracowanie tematów: mgr Natalia Rachwalik.
Tematem przewodnim tegorocznego konkursu będzie „Zemsta” - Aleksandra Fredry, wciąż aktualna komedia, którą na scenach polskiego teatru obejrzało już miliony widzów.
Organizatorzy konkursu: mgr Alina Jakubiec, mgr Natalia Rachwalik, mgr Teresa Biela.
| WYNIKI KONKURSU| | REGULAMIN KONKURSU|

Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy "IKAR" - Wyniki. 13.03.2015 r.

Komisja w składzie: mgr Alina Jakubiec i mgr Agnieszka Piątek-Tyc (autorki zadań finałowych konkursu), oceniła wszystkie prace uczniów, część praktyczną i teoretyczną z informatyki w języku angielskim. Do II etapu Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR" zakwalifikowano 14 uczniów. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Aby uzyskać tytuł laureata, należało zdobyć minimum 36 pkt. (80%). Żaden uczeń nie uzyskał minimum 80%. Zgodnie z regulaminem konkursu (pkt. 14) przy braku takiego wyniku – laureatami zostają pierwsi trzej finaliści konkursu.
SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM KONKURSU!
Informacje na temat uroczystej gali podsumowującej XII edycję IKARA zostaną podane przez organizatora w najbliższym czasie.
Ponadto, pragnę podziękować mgr Jolancie Kuś i mgr Mateuszowi Kapała za opracowanie zadań do I etapu konkursu. Przewodnicząca komisji: mgr Alina Jakubiec.
| WYNIKI II ETAP|

Szkolny Konkurs Plastyczny - Wyniki. 12.03.2015 r.

W dniu 12.03.2015 r. został podsumowany Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem: „Widzę zagrożenie – nie jestem obojętny”.
W konkursie wzięło udział 13 uczniów.
Laureatami konkursu zostali (Kategoria - Plakaty):
I miejsce – Olga Wrona i Wioleta Bąk z kl. III A
II miejsce – Karolina Wojtusiak i Ewelina Kubowicz z kl. III B
III miejsce – Anna Płatek i Paweł Piasek z kl. III A
Organizator konkursu: dr Przemysław Dyrlaga.
| WYNIKI |

Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy "IKAR" - II Etap. 11.03.2015 r.

Zapraszamy nauczycieli oraz uczniów ze szkół podstawowych, którzy zakwalifikowali się do finału Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR" do Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu w dniu 12 marca 2015 r. (czwartek) na godzinę 12:00. Finał powiatowy konkursu obejmować będzie: zadania praktyczne (40 minut) oraz teorię z informatyki (20 minut) – w języku angielskim (całość - 60 min.).
Przewodnicząca komisji: mgr Alina Jakubiec.
| WYNIKI I ETAP| | REGULAMIN KONKURSU |

Trzymaj Formę (warsztaty). 10.03.2015 r.

10 marca 2015 roku, 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Warsztatach Edukacyjnych pt. „ Trzymaj Formę – Żywienie na wagę zdrowia – Bezpieczeństwo Żywności”. Warsztaty odbyły się w Zespole Szkól Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu. Wśród wielu zaproszonych gości była Pani Poseł Małgorzata Pępek.

Opiekunowie: mgr Jolanta Kuś, mgr Małgorzata Zawada

Dzień Kobiet. 8.03.2015 r.

W dniu 9 marca 2015 r. w naszej szkole o godz. 12:45 odbędzie uroczysta akademia z okzji Dnia Kobiet.
Dzień Kobiet to – coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Podpisana w 1945 roku Karta Narodów Zjednoczonych była pierwszym międzynarodowym dokumentem potwierdzającym zasadę równości kobiet i mężczyzn.

A oto życzenia dla wszytkich Pań w naszej szkole od płci przeciwnej:
Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej
składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się doceniane.

Realizacja projektu w Turcji „Connecting pupils to the European Space”. 7.03.2015 r.

W dniach 3-7 marca nauczyciele z naszej szkoły: mgr K. Kowalska, mgr W. Jakubiec, wzięli udział w spotkaniu, w ramach programu Erasmus+, "Komunikacja uczniów w przestrzeni europejskiej", finansowanym przez Fundusz Rozwoju Systemu Edukacji. Spotkanie odbyło się w szkole partnerskiej w Kütahyi – mieście, położonym w środkowej części Turcji. Uczestnicy projektu rozmawiali z nauczycielami oraz uczniami zaangażowanymi w realizację projektu oraz zapoznali się z systemem edukacyjnym obowiązującym w Turcji. Nasi nauczyciele wspólnie z partnerami z innych krajów: Anglii, Hiszpanii, Rumunii, Grecji, Turcji i Chorwacji, opracowali szczegółowy plan działań, który będzie, w najbliższym czasie, realizowany we wszystkich szkołach biorących udział w ww. projekcie.
Koordynator projektu na terenie Polski mgr Kamila Kowalska.
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

Dni otwarte ZSME. 5.03.2015 r.

W dniu 5 marca 2015 r., uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z opiekunami: mgr Teresą Bielą, mgr Aliną Jakubiec, mgr Grzegorzem Śleziakiem, mgr Małgorzatą Zawadą uczestniczyli w Dniach Otwartych w ZSME w Żywcu. Podczas zwiedzania szkoły mieli okazję brać udział w ciekawych warsztatach i prezentacjach w salach: technicznej, biologicznej, chemicznej, językowej oraz obserwować zajęcia na warsztatach szkolnych.
Doradca zawodowy: mgr Małgorzata Zawada.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

I Gminne Mistrzostwa Gminy Radziechowy - Wieprz w pływaniu. 2.03.2015 r.

Dyrektor Gimnazjum informuje, że nasza szkoła będzie organizatorem I Gminnych Mistrzostw Gminy Radziechowy - Wieprz w pływaniu - kategoria gimnazja. Na terenie naszej szkoły zapisy prowadzi mgr G. Śleziak i mgr J. Darowska. W zawodach wezmą udział cztery dziewczyny i czterech chłopców. Zawody odbędą się na żywieckiej pływalni w piątek 13 marca br. w godz. 9:00-11:00.
Koordynator zawodów: mgr Grzegorz Śleziak.

Wideokonferencja z uczniami ze szkół partnerskich. 26.02.2015 r.

26 lutego 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w telekonferencji z rówieśnikami ze Szkoły Stowarzyszonej w UNESCO z Gimnazjum nr 323 w Kijowie. Tematem konwersacji była prezentacja kultury naszego regionu (strój góralski prezentowała mgr Teresa Biela) oraz znaczących kulturowo miejsc na mapie Polski.
Z dniem 9 marca 2015 r. nasza szkoła rozpocznie kolejny projekt realizowany w ramach Szkół Stowarzyszonych UNESCO pod nazwą "Virtual Conversation" w języku angielskim. W projekcie weźmie udział klasa Ib (dwujęzyczna) oraz klasa VIII (językowa) z Gimnazjum 323 w Kijowie. Nauczyciel odpowiedzialny za konwersacje uczniów w języku angielskim: mgr Agnieszka Piątek-Tyc.

Konkurs "Komunikacja między uczniami w przestrzeni europejskiej". 26.02.2015 r.

Komisja w składzie: mgr Wiesław Jakubiec, dr Przemysław Dyrlaga i mgr Kamila Kowalska zakwalifikowała do II etapu konkursu (międzynarodowego) na logo projektu "Komunikacja między uczniami w przestrzeni europejskiej" w ramach programu Erasmus + następujących uczniów: David Kaletka (kl.Ib) i Tymoteusz Gancarczyk (kl.Ib).
Serdecznie gratulujemy!

Wicemistrzostwo w tenisie stołowym. 25.02.2015 r.


W dniu 25 lutego 2015 r. w rozgrywkach rejonowych w Ligocie drużyna chłopców w składzie: Arast Bartłomiej, Kosiec Łukasz, Kaletka Kamil, Gustyn Jakub - zajęła II MIEJSCE - WICEMISTRZOSTWO!

Opiekun naukowy: mgr Grzegorz Śleziak.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy "IKAR" - WYNIKI. 24.02.2015 r.

19 lutego 2015 r. odbył się I etap Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR". Do finału powiatowego konkursu zakwalifikowali się najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu żywieckiego.
Finał powiatowy dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się w siedzibie Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu w dniu 12 marca 2015 r.(czwartek) o godzinie 12:00. Finał powiatowy obejmować będzie: zadania praktyczne, teorię z informatyki – w języku angielskim (60 min.).
| WYNIKI | | REGULAMIN KONKURSU I ZAŁĄCZNIKI |

Nasze sukcesy - Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy IKAR. 23.02.2015 r.

Do II etapu Powiatowego Konkursu Informatyczno - Językowego "IKAR" zakwalifikował się Tymoteusz Gancarczyk z kl. Ib. W I etapie konkursu uczniowie zmierzyli się z zadaniami w programie grafiki komputerowej GIMP oraz w arkuszu kalkulacyjnym Calc (symulacje) w języku angielskim.
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Marii Konopnickiej w Milówce. Życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunowie naukowi: mgr Alina Jakubiec, mgr Agnieszka Piątek-Tyc.
| ZOBACZ WIĘCEJ| | ZOBACZ ZADANIA|

Erasmus+ - Biuletyn. 23.02.2015 r.

Zapraszamy do lektury pierwszego biuletynu wydanego w ramach programu Erasmus+, w którym przedstawione zostały szkoły partnerskie, biorące udział w projekcie „Connecting Pupils to the European Space”. Opracowanie: mgr Kamila Kowalska, mgr Wiesław Jakubiec, mgr Natalia Rachwalik, mgr Agnieszka Piątek - Tyc.
| BIULETYN|

XXIV Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Radziechowy - Wieprz. 21.02.2015 r.

Dnia 21.02.2015 r. o godz. 9:00 na hali sportowej w Wieprzu odbył się XXIV Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Radziechowy - Wieprz w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjów oraz Open. Łącznie wzięło udział 47 zawodników i zawodniczek naszej Gminy.
Koordynator: mgr Grzegorz Śleziak
| WYNIKI| | ZOBACZ ZDJĘCIA|

Nasze sukcesy - tenis stołowy. 20.02.2015 r.

W dniu 19 lutego 2015 r. w rozgrywkach gminnych w tenisie stołowym nasze uczennice: Polak Klaudia, Pawełek Paulina, Caputa Julia - zajęły II miejsce - przegrywając z gimnazjum w Juszczynie wynikiem 5:4.
Chłopcy wywalczyli I miejsce w gminie wygrywając z rywalami z Juszczyny 8:1 i awansując do rozgrywek powiatowych w Gilowicach gdzie zdobyli II miejsce - wynik 72 pkt. Skład drużyny: Arast Bartłomiej, Kosiec Łukasz, Kaletka Kamil, Gustyn Jakub. Drużyna chłopców awansowała do rozgrywek rejonowych w Ligocie, które odbędą się 25 lutego 2015 r. Życzymy kolejnych sukcesów.
Opiekun naukowy: mgr Grzegorz Śleziak

Gminny Turniej Tenisa Stołowego (Edycja XXIV). 18.02.2015 r.

21 lutego 2015 r. (sobota) odbędzie się Gminny Turniej Tenisa Stołowego (Edycja XXIV) o Puchar Wójta Gminy Radziechowy - Wieprz. Organizatorem konkursu jest Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu.
PLAN SPOTKANIA:
Godzina: 9:00 – uczniowie szkół podstawowych.
Godzina: 10:00 – uczniowie szkół gimnazjalnych.
Godzina: 11:00 – KATEGORIA OPEN /tylko mieszkańcy naszej Gminy. Miejscem spotkania będzie sala sportowa w Wieprzu.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy "IKAR". 18.02.2015 r.

19 lutego 2015 odbędzie się I etap Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR" w godzinach określonych przez dyrektorów szkół. Zadania do I etapu konkursu zostały przesłane pocztą e-mail do wszystkich szkół podstawowych. Za zorganizowanie eliminacji szkolnych odpowiada dana szkoła.
Dyrektorzy szkół powołują Szkolną Komisję Konkursową, która będzie odpowiadała za przeprowadzenie szkolnych eliminacji. Będzie ona oceniała prace uczniowskie, po zakończeniu pracy sporządzi protokół – zał.2) i prześle jego skan wraz zgodą rodzica/opiekuna na przetwarzanie danych dziecka – zał.3) za pomocą poczty elektronicznej lub za pomocą faksu na adres organizatora - alusiajx@interia.pl - w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22.II.2015 r.
Do finału powiatowego kwalifikują się maksymalnie dwaj najlepsi uczniowie, którzy ponadto spełniają warunek uzyskania co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia. W przypadku nie uzyskania przez żadnego z uczestników konkursu wymaganych 80% punktów, Szkolna Komisja Konkursowa może zgłosić do finału powiatowego jednego ucznia, który w eliminacjach szkolnych uzyskał największą ilość punktów.
| WYKAZ SZKÓŁ | | REGULAMIN KONKURSU I ZAŁĄCZNIKI |

Wolontariuszka z Portugalii. 17.02.2015 r.

W dniach od 17 do 20 lutego 2015 r. w naszej szkole gościliśmy studentkę - wolontariuszkę z Portugalii programu Erasmus +, która przyjechała do naszej szkoły aby wspomagać nauczanie języka angielskiego w klasie dwujęzycznej i nie tylko. Studentka będzie przebywała w Polsce jeszcze kilka miesięcy i jak sama powiedziała wspólnie z wolontariuszem z Hiszpanii odwiedzi naszą szkołę jeszcze w tym roku szkolnym aby wziąć aktywny udział w realizowanych w naszej szkole zajęciach z języka hiszpańskiego i angielskiego.

Nowy nauczyciel w szkole. 17.02.2015 r.

Serdecznie witamy w naszej szkole nowego nauczyciela. Od drugiego semestru zajęcia z wychowania fizycznego w klasach 1 i 2 będzie prowadziła mgr Joanna Darowska. Pani Joanna już przez jeden rok pracowała w naszej szkole. Życzymy uczniom i Pani Joannie samych miłych chwil spedzonych na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. 16.02.2015 r.

Hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego „Włączanie do i za pomocą edukacji. Język ma znaczenie.” (Inclusion in and through Education: Language counts) kieruje uwagę na jeden z największych nierozwiązanych problemów współczesnego świata, mianowicie o przeciwdziałaniu wykluczeniom społecznym, przede wszystkim poprzez umożliwienie równego i powszechnego dostępu do edukacji.
Na datę obchodów Dnia Języka Ojczystego wybrany został 21 lutego, upamiętniający wydarzenia 1952 roku, kiedy to w miejscowości Dhaka (obecnej stolicy Bangladeszu) doszło do demonstracji, a następnie zamordowania pięciu studentów, domagających się uznania ich języka ojczystego – bengalskiego (bangla) – za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego państwa Pakistan.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Dzień Bezpiecznego Internetu. 10.02.2015 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
W roku 2015 DBI obchodzony jest 10 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Nauczanie języka polskiego jako obcego. 7.02.2015 r.

W dniach od 2 do 7 lutego 2015 roku w naszej szkole gościli uczniowie stowarzyszeni w Centrum Edukacyjnym im. Juliusza Słowackiego w Chmielnickim na Ukrainie. Celem sześciodniowego pobytu było poznanie kultury i historii polskiej oraz języka polskiego jako obcego. Uczestnicy odbyli łącznie 20 godzin języka polskiego, które prowadziła grupa glottodydaktyków z Gdańska oraz Niezdary. Ponadto Poznali nasz region biorąc aktywny udział w wycieczkach w Krakowie, Oświęcimiu, Żywcu, Międzybrodziu Bialskim oraz Matysce. Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje za współprace Pani Ludmile Kotyk (Ukraina) oraz nauczycielom Maciejowi Gibasowi, Annie Jastalskiej, Joannie Saganowskiej.

Bezpieczne ferie zimowe. 30.01.2015 r.

Drodzy uczniowie, poniżej przedstawiamy Wam kilka porad na bezpieczne spędzenie ferii zimowych, przeczytajcie je uważnie i zapamiętajcie. Odpoczywajcie i bawcie się - tak, żebyśmy się wszyscy „cali i zdrowi” ponownie spotkali po feriach!
1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej.
2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
3. Zawsze informuj rodziców/opiekunów, gdzie i z kim będziesz przebywał!
4. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze!
5. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
6. Pamiętaj, że kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
7. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona, śliska nawierzchnia sprawia, że droga hamowania pojazdów wydłuża się, więc na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie.
8. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.
9. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i innymi infekcjami.
U góry, z lewej strony - praca wykonana w grafice komputerowej GIMP przez ucznia klasy Ib Tymoteusza Gancarczyka.
Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w zajęciach na terenie naszej szkoły od 9.02.2015 - 12.02.2015 r.
| PODZIAŁ GODZIN NA II SEMESTR |

Doradztwo zawodowe. 29.01.2015 r.

W dniu 27.01.2015 r. grupa 15 uczniów z kl. IIIa brała udział w warsztatach kulinarnych pt. „Zioła i przyprawy w codziennej kuchni” zorganizowanych w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Moszczenicy w ramach projektu „Aktywne wspieranie wstępnej edukacji zawodowej”. Zajęcia w sposób interesujący prowadziła Pani mgr S. Ostrowska - Dybczak. Uczniowie otrzymali wiele ciekawych informacji, jak w codziennej kuchni zastosować zioła i przyprawy.
Doradca zawodowy: mgr Małgorzata Zawada

Nasze sukcesy. 27.01.2015 r.


I miejsce - w Gminnym Konkursie w Grze w Szachy zajęła drużyna chłopców: Antoni Pawlus (kl. IIa) i Paweł Piasek (kl. IIIa).
Chłopcy zajęli w tym samym konkursie V miejsce w powiecie.
Opiekun: mgr Grzegorz Śleziak.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

70-ta rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz. 27.01.2015 r.

„Spodziewali się najgorszego – ale nie tego, co niewyobrażalne.”
(Charlotte Delbo)
27 stycznia ok. 300 Ocalałych, świadków historii Auschwitz, spotkało się przed Bramą Śmierci byłego obozu Birkenau, aby upamiętnić 70. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Towarzyszyli im i słuchali ich słów liderzy ponad 40 państw – głowy koronowane, prezydencji, premierzy, ministrowie i dyplomaci, a także przedstawiciele wielu międzynarodowych instytucji, duchowni, organizacji społecznych, pracownicy muzeów i miejsc pamięci poświęconych tej tematyce, a także – za pośrednictwem mediów – wszyscy pragnący uczcić pamięć ofiar niemieckich nazistów.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Podziękowanie dla Rady Rodziców. 27.01.2015 r.


Dyrektor, grono pedagogiczne Gimnazjum w Wieprzu serdecznie dziękuje Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole oraz wszystkim osobom współpracującym a także gościom za zorganizowanie zabawy karnawałowej, z której dochód został przeznaczony na zakup tablicy interaktywnej z rzutnikiem multimedialnym.

Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy "IKAR". 23.01.2015 r.

Informujemy, że I etap Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR" zostanie zorganizowany na podobnych zasadach jak w roku ubiegłym. Eliminacje szkolne odbędą się w dniu 19.02.2015 r. (czwartek) w godzinach określonych przez dyrektorów szkół. Za zorganizowanie eliminacji szkolnych odpowiada dana szkoła.
Poniżej wykaz szkół zakwalifikowanych do I etapu konkursu. Wszelkie pytania dotyczące realizacji przebiegu konkursu oraz zadań w latach ubiegłych dla szkół podstawowych, proszę kierować na adres: alusiajx@gmail.com. Proszę również o weryfikację danych przedstawionych w wykazie szkół - mgr Alina Jakubiec.
| WYKAZ SZKÓŁ |

Pomagaj innym. 21.01.2015 r.

Młodzież klasy 3b wraz z ks. mgr Janem Gałysą organizuje zbiórkę słodyczy oraz przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Żywcu. W związku z tym bardzo prosimy o dobrowolne przyniesienie niezniszczonych przyborów (linijki, ołówki, długopisy, flamastry, papier kolorowy, blok techniczny, rysunkowy, zeszyty itp) oraz słodycze (cukierki, batony, czekolady - oczywiście zapakowane) w terminie do 28 stycznia br.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Zebranie wywiadowcze. 19.01.2015 r.

Zapraszamy rodziców uczniów wszystkich klas na zebranie, które odbędzie się w dniu 27 stycznia 2015 r. (wtorek) o godz. 16:30.
PLAN ZEBRANIA:
16:30 - spotkanie ogólne dyrektora szkoły z rodzicami;
17:00 - spotkanie semetralne z wychowawcami klas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Muzyczna podróż wigilijna. 19.01.2015 r.

Uczniowie Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu serdecznie zapraszają lokalną społeczność na przedstawienie jasełkowe pt. "Muzyczna podróż wigilijna", które odbędzie się 22 stycznia 2015 r. o godz. 17:00 w Domu Ludowym w Wieprzu. Szczególnie zapraszamy nasze Babcie i Dziadków w dniu Ich święta. Nauczyciele odpowiedziali za przebieg imprezy: mgr Teresa Biela, mgr Natalia Rachwalik, mgr Agnieszka Piątek-Tyc.

2
Licznik odwiedzin
odsłon od 3.XII.2008r.
OUR SCHOOL
A BIT ABOUT US

Gimnazjum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych projektów.

Mottem szkoły jest:
Semper in altum!

- "Zawsze wzwyż"

Konkursy
Rodzice
Szkoła ponadgimnazjalna
Inne
Archiwum
Gimnazjum w Wieprzu
WYBRANE FILMY: MINĘŁO 15 LAT...: ...przy szkole: PREZYDENT USA I MY: PREZYDENT MALTY I MY: PREMIER POLSKI I MY: KONSUL GENERALNY POLSKI W ROSJI I MY: