O szkole... | WYNIKI EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ... | WYNIKI EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH... |
OFERTA EDUKACYJNA DLA GRUP MŁODZIEŻY Z KRAJU I ZAGRANICY | Kalendarz | Naucznie języka polskiego |
Rekrutacja 2016/2017 | Plan NP 2015-2016 | Plan rozwoju szkoły | Koncepcje dyrektora (2012-2017) |
Certyfikat UNESCO
Certyfikat
Certyfikat
Nasi partnerzy
Szkoła
Uczniowie
Dokumenty
Wymiana międzynarodowa
KONTAKT DO SZKOŁY
Copyright ©
Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi
w Wieprzu
34-382
ul. Szkolna 800
Tel/Fax. +48 33 867-59-12
SEKRETARIAT: gimnazjumwieprz@gmail.com
ADMIN. STRONY:
Alina Jakubiec

Wykaz uczniów przyjętych do klas pierwszych - 2016/2017.


Poniżej przedstawiamy wykaz uczniów przyjętych do klas pierwszych w Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu na rok szkolny 2016/2017.

| WYKAZ UCZNIÓW |

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

W dniu 24 czerwca 2016 r. po mszy św., w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu, odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Najpierw uczniowie klas trzecich zaprezentowali piękny program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem wychowawców klas: mgr Małgorzaty Krzuś i mgr Aliny Jakubiec. Po programie artystycznym zostały wręczone nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem oraz podziękowania dla rodziców uczniów klas trzecich. Po akademii uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych, gdzie otrzymali świadectwa ukończenia danej klasy.
| UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI NA KONIEC ROKU 2015/2016 | | TABLO |

Projekt edukacyjny w nadmorskiej miejsowości Sztutowo.

W dniach od 10.06 - 19.06.2016 r. nasi uczniowie realizowali projekt edukacyjny w nadmorskiej miejscowości Sztutowo. Mieli tam okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących bursztynu i bursztynnictwa w Polsce, zobaczyli rezerwat kormoranów i krajobraz jaki one tworzą. Zwiedzili obóz koncentracyjny w Sztutowie, a w środę zwiedzili Gdańsk, Oliwę. Uczestniczyli w lekcji muzealnej w Malborku. Popłynęli statkiem z Krynicy Morskiej do Fromborka, w którym zwiedzili muzeum Kopernika, a następnie wysłuchali koncertu organowego. W sobotę byli na lekcji biologii w Oceanarium a później obejrzeli statki muzea "Dar młodzieży" i ORP "Błyskawica". Spacerowali po sopockim molo i podziwiali nadmorski krajobraz w latarni morskiej w Sopocie. W niedzielę cali i zdrowi wrócili do Wieprza. Szczególne podziękowania pragnie złozyć mgr Teresa Biela nauczycielom, którzy wzięli udział w tym projekcie: mgr Barbarze Piatek-Matlas, mgr Jolancie Kuś i mgr Agnieszcze Piątek-Tyc. Koordynator: mgr Teresa Biela.

Szkolny Konkurs Savoir-Vivre - obycie umila życie.

Dnia 7 czerwca 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Savoir-Vivre - obycie umila życie, w którym uczestniczyło 18 uczniów. Komisja w składzie: mgr Małgorzata Zawada i dr Przemysław Dyrlaga ogłosiła wyniki:
I miejsce: Maria Duraj (kl. Ia);
II miejsce: Karolina Murańska (kl. Ib);
III miejsce: Wiktoria Ficoń (kl. Ib). Zwycięzcom gratulujemy! Pedagog szkolny: mgr Małgorzata Zawada.

Piosenka na Erasmuswizję.

W naszej szkole wybrano piosenkę, która będzie reprezentować nasz kraj w konkursie Erasmuswizji we wrześniu w ramach projektu „Connecting Pupils to the European Space”. Komisja w składzie: mgr Kamila Kowalska, mgr Teresa Biela i mgr Agnieszka Piątek-Tyc wybrała piosenkę zespołu Enej „Kamień z napisem LOVE”, do której teledysk nakręcili uczniowie naszej szkoły. Piosenka wraz z teledyskiem zostanie zamieszczona na stronie internetowej projektu http://www.erasmusproject.co.uk/. Link do teledysku: Kliknij

Prezentacja na temat mięczaków. 12.06.2016.

W dniu 9 czerwca 2016 r. mgr Kamila Zając, doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, przeprowadziła prezentację na temat mięczaków.
Uczniowie poznali systematykę tej grupy zwierząt, dowiedzieli się wielu ciekawostek o spotykanych w naszym środowisku ślimakach oraz mogli na własne oczy zobaczyć wybrane okazy muszli. Prezentacja odbyła się w ramach programów „Życie z pasją” oraz „Dobry klimat dla morza”.

Warsztaty „Rzeźbić każdy może”. 10.06.2016.

W dniu 7 czerwca 2016 r. grupa 11 uczniów naszego gimnazjum pod opieką mgr Małgorzaty Zawady i dr. Przemysława Dyrlagi uczestniczyła w warsztatach „Rzeźbić każdy może”, zorganizowanych przez pracowników Muzeum Historycznego w Bielsku­Białej. Warsztaty dotyczyły tworzenia dzieł współczesnej sztuki przestrzennej. Ponadto uczestnicy wyjazdu zwiedzili ekspozycje muzealne poświęcone archeologii Podbeskidzia, historii bielskiego zamku książąt Sułkowskich oraz sztuce od XIV w. do czasów obecnych.
| ZDJĘCIA |

8 czerwca: Światowy Dzień Oceanów.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Oceanów odbywają się pod hasłem „Zdrowe Oceany to Zdrowa Planeta”, a ich głównym celem jest mobilizowanie społeczności świata do działań przeciwko zanieczyszczaniu oceanów plastikowymi odpadami oraz narażaniu ich ekosystemów na inne niebezpieczeństwa wynikające z działalności człowieka. W 2014 roku, w Światowym Dniu Oceanów, dzięki inicjatywie UNESCO oraz IOC powołana została do życia platforma współpracy Ocean i Klimat, zrzeszająca ponad 70 instytucji pozarządowych.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Pielgrzymka klas trzecich. 6.06.2016 r.

W dniu 6 czerwca 2016 r. uczniowie klas trzecich, pod opieką nauczycieli: mgr Małgorzaty Krzuś, mgr Aliny Jakubiec i ks. mgra Jana Gałysy udali się na pielgrzymkę. Celem pielgrzymki były Sanktuaria w Przyłękowie, Rychwałdzie oraz Ślemieniu. Na wzgórze w Przyłękowie wszyscy udali się pieszo, po drodze była odprawiana Droga Krzyżowa. Na szczycie uczniowie pomodlili się w Sanktuarium i wypili źródlaną, cudowną wodę. Po krótkim odpoczynku pielgrzymi udali się do Sanktuarium w Rychwałdzie, gdzie odbyła się prelekcja na temat architektury i historii kościoła, msza św., oraz namaszczenie wszystkich olejkami radości. Ostatnim miejscem, które odwiedzili uczniowie, była grota w Sanktuarium w Ślemieniu na Jasnej Górce, tutaj wszyscy obmyli się w źródlanej wodzie.
| ZDJĘCIA |

Międzynarodowy Projekt Sportowo - Kulturowy (Wieprz-Żywiec 2016). 6.06.2016 r.

W dniach od 28.05.2016 r. do 3. 06.2016 r. przyjechali do naszej szkoły sportowcy z Malty, Mołdawii oraz Ukrainy. Uczniowie reprezentowali nasze partnerskie szkoły, z którymi juz wcześniej gimnazjum z Wieprza realizowało bardzo interesujące projekty. W konkurencji "Beach Volleyball" znalazły się trzy gimnazja z Żywca, natomiast w "Orienteringu", który odbył się w żywieckim parku, zwyciężyła młodzież z Malty przed gimnazjum z Żywca. Miejsce trzecie zdobyli uczniowie naszej szkoły pod opieką mgra G. Śleziaka. Młodzież wzięła tez udział w kilku wieczorkach międzykulturowych, w wycieczce do domu rodzinnego Karola Wojtyły oraz Auschwitz -Birkenau. Realizatorem przedsięwzięcia było aktywnie współpracujące z naszą Szkołą Centrum Wolontariatu Beskidy oraz Miasto Żywiec.
| ZDJĘCIA |

Szkolny Konkurs Czytelniczy - Recenzja + Projekt okładki książki - Wyniki. 3.06.2016 r.

Biblioteka gimnazjum ogłasza wyniki przeprowadzonego Szkolnego Konkursu Czytelniczego - "Na najciekawszą autorską recenzję książki i zaprojektowaną do niej okładkę". W konkursie udział wzięło 7 uczniów. Komisja w składzie: dr Przemysław Dyrlaga, mgr Natalia Rachwalik oraz mgr Małgorzata Zawada oceniła wszystkie prace zgodnie z regulaminem konkursu. WYNIKI:
I MIEJSCE: Tymoteusz Gancarczyk (kl. IIb) - 174 pkt;
II MIEJSCE: Karolina Murańska (kl. Ib) - 149 pkt;
III MIEJSCE: Klaudia Śnieżek (kl. IIa) - 133 pkt.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, nagrody zostaną im wręczone w dniu 24.06.2016 r. Koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec.

Realizacja programu "Trzymaj formę".

1 czerwca br. od godziny 9:00 w naszej szkole odbyło się podsumowanie programu „Trzymaj Formę” do którego uczniowie przygotowywali się przez dwa miesiące. W tym roku tematem był „Zdrowy tryb życia w krajach spoza Europy”. Każda klasa wylosowała jeden kraj (Japonia, Gruzja, Kuba, Meksyk, Egipt, Indie) i przygotowała potrawę, taniec, dyscyplinę sportową, jadłospis i ciekawostki dotyczące odpowiedniego kraju. Swoje prace zaprezentowali 1 czerwca. Odbyły się też rozgrywki sportowe. Była wspaniała zabawa. Każda klasa przygotowała się na „szóstkę”.
WNIKI PROGRAMU TRZYMAJ FORMĘ:
I miejsce - klasa Ib - wychowawca mgr Jolanta Kuś;
II miejsce - klasa IIb - wychowawca mgr Agnieszka Piątek; - Tyc
III miejsce - klasa II a - wychowawca mgr Natalia Rachwalik.
Koordynator programu: mgr Jolanta Kuś.
| ZDJĘCIA |

Projekt ERASMUS + "Connecting Pupils to the European Space" w naszej szkole.

W dniach 19-20 maja w naszej szkole odbyło się szóste spotkanie projektowe, w ramach programu Erasmus+,"Connecting Pupils to the European Space". Nasze nauczycielki mgr Kamila Kowalska (koordynator projektu na terenie naszej placówki), mgr Natalia Rachwalik oraz mgr Agnieszka Piątek-Tyc wspólnie z partnerami z innych krajów: Anglii, Chorwacji, Hiszpanii, Rumunii, Grecji oraz Turcji, opracowywały zagadnienia do piątej części materiałów nauczania "Famous people"(Znani ludzie), prezentowały i omawiały przygotowane przez uczniów materiały. Nasi goście zapoznali się z systemem edukacyjnym obowiązującym w Polsce, mogli zobaczyć jak funkcjonuje nasza placówka, także na specjalne zaproszenie Dyrektora Grzegorza Ciurli zwiedzili Szkołę Podstawową im. Jana Klicha w Wieprzu oraz razem z panią dyrektor Teresą Bielą odwiedzili Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz, w którym zostali powitani przez Panią Jadwigę Górny - sekretarza naszej gminy oraz Pana Piotra Pielę - Przewodniczącego Rady Gminy.
| ZDJĘCIA |

Zakończenie projektu „KinoSzkoła”. 23.05.2016 r.

23.maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ostatniej projekcji filmu „KinoSzkoły” w tym roku szkolnym. „KinoSzkoła to nagrodzona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej pozaszkolna forma edukacji, której głównym celem jest wsparcie w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych przedszkolaków, uczniów wszystkich poziomów nauczania, a także nauczycieli.” Program „KinoSzkoła” 2015/2016 otrzymał CERTYFIKAT FILMOTEKI NARODOWEJ dla programu edukacji filmowej;. Koordynator: mgr Natalia Rachwalik
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Wyniki szkolnego konkursu czytelniczego zorganizowanego z okazji 400. rocznicy śmierci W. Szekspira. 23.05.2016 r.

13 maja w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości treści dramatu „Romeo i Julia” oraz życiorysu wielkiego dramatopisarza – Williama Szekspira. W konkursie udział wzięło dziewięcioro uczniów naszej szkoły, test składał się z pięciu pytań otwartych oraz dwudziestu - zamkniętych; do zdobycia było 25 punktów. Jury w składzie: mgr Teresa Biela, mgr Natalia Rachwalik, po zapoznaniu się z pracami uczestników, wyłoniło zwycięzców:
miejsce I – Wiktora Ficoń kl. Ib (22punkty)
miejsce II – Izabela Krzus kl. Ia (21 punktów)
miejsce III – Tymoteusz Gancarczyk kl. IIb (20 punktów)
Serdecznie gratulujemy! Nagrody książkowe wręczone zostaną podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Koordynator konkursu: mgr Natalia Rachwalik

22 maja: Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej.

Hasło tegorocznych obchodów Dnia Różnorodności Biologicznej ‘Mainstreaming Biodiversity, Sustaining People and their Livelihoods’ podkreśla jej znaczenie dla realizacji nowej Agendy na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 oraz wyznaczonych na 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ siedemnastu celów Zrównoważonego Rozwoju. UNESCO od lat angażuje się w ochronę różnorodności biologicznej, miedzy innymi wspierając badania i rozwój edukacji w tej dziedzinie.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Nasze sukcesy - Powiatowy Konkurs Informatyczny. 19.05.2016 r.

18 maja 2016 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu odbył się III Powiatowy Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu żywieckiego. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Żywieckiego. O tytuł najlepszego „Informatyka” rywalizowało 22 uczniów. Konkurs składał się dwóch części: teoretycznej, sprawdzającej wiadomości w formie testu oraz praktycznej, w której uczestnicy musieli wykonać konkretne zadania z użyciem komputera.
Laureatem III miejsca Powiatowego Konkursu Informatycznego, został: Patryk Bundyra (kl. IIb). Opiekun naukowy: mgr Alina Jakubiec.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Szkolny Konkurs Matematyczny „Żywiecczyzna w liczbach”.

29 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Żywiecczyzna w liczbach”. W konkursie udział wzięło 16 uczniów naszej szkoły. Test składał się z 15 pytań otwartych; do zdobycia było 30 punktów. Jury w składzie: mgr Barbara Piątek - Matlas, mgr Jolanta Kuś, po zapoznaniu się z pracami uczestników, wyłoniło zwycięzców:
miejsce I – Patryk Bundyra kl. IIb (28,5 punktu);
miejsce II – Antoni Pawlus kl. IIa (27 punktów);
miejsce III – Martyna Żur kl. Ia (24 punkty).
Serdecznie gratulujemy! Nagrody książkowe wręczone zostaną podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Koordynator konkursu: mgr Jolanta Kuś

Projekt ERASMUS + "Connecting Pupils to the European Space" w naszej szkole. 16.05.2016 r.

W dniach 19-20 maja br., do naszej szkoły przylecą przedstawiciele siedmiu szkół partnerskich z Hiszpanii, Turcji, Chorwacji, Bułgarii, Grecji oraz Wielkiej Brytanii, biorących udział w projekcie w ramach realizowanego przez naszą placówkę programu ERASMUS + "Connecting Pupils to the European Space" koordynowanego przez mgr Kamilę Kowalską. Głownym celem "polskiej" wizyty jest kontynuacja prac zapoczątkowanych dwa lata temu w Anglii, a dotyczącym wspólnego opracowania materiałów do nauczania oczywiscie w języku angielskim. Tym razem grupa ekspertów zajmie się tematem dotyczącym SŁAWNYCH LUDZI. Wkrótce napiszemy więcej o rezultatach spotkania. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej naszego projektu: STRONA ERASMUSA
| Biuletyn |

Międzynaroodowe projekty z Rosją oraz Maltą, Mołdawią i Ukrainą - Maj - Wrzesień 2016.

Jako, że od kilku lat nasza szkoła jest aktywnym członkiem organizacji zrzeszającej szkoły w międzynarodowej organizacji UNESCO, podejmowane są działania, których celem jest ciągły dialog międzykulturowy oraz doskonalenie języków obcych - zwłaszcza języka angielskiego. Dyrekcja naszego gimnazjum informuje, że w maju, czerwcu oraz sierpniu i wrześniu 2016 roku, uczniowie naszej szkoły wezmą udział w trzech międzynarodowych projektach. Liderem wśród naszych uczniów jest Gabriel Jarco (2b), który po raz kolejny zdecydował się wziąć udział w dwu projektach wymiany z rówieśnikami z Rosji. Dodajmy, że głównym organizatorem jest aktywnie współpracujące z naszą szkołą Centrum Wolontariatu Beskidy oraz Gmina Radziechowy - Wieprz. Nasza szkoła jest tym razem ich współorganizatorem (zapewnia profesjonalną opiekę naukową, zabezpiecza bazę lokalową i żywieniową oraz deleguje wolontariuszy do aktywnej pomocy w realizacji poszczególnych etapów tego przedsięwzięcia (nauczycieli oraz personel techniczny).
 • 28 maja do 3 czerwca - Międzynarodowy Turniej Volleyball oraz biegi na orientację (Realizacja w Wieprzu i Żywcu z drużynami naszych partnerów z Malty, Mołdawii oraz Ukrainy i Polski - gimnazja żywieckie) - weźmie udział 4 naszych uczniów pod opieka mgra G. Śleziaka.
 • 25.06 - 25.09.2016r. we współpracy z Gminą Radziechowy - Wieprz, realizacja projektu wymiany na terenie Polski a potem południowej Rosji (Krasnodar i Soczi nad Morzem Czarnym): "W jedności siła - katolicyzm i prawosławie - dwa wyznania, jedna wiara" - weźmie udział 4 uczniów z sołectwa Wieprz.
 • 19 sierpnia - 11 września 2016 realizacja projektu wymiany na terenie Rosji (daleka Syberia nad Jeziorem Bajkał) a potem Polski (Żywiecczyzna i Gdańsk): „Nikt nie żyje tylko dla siebie - życie nie tylko po to jest, by brać. Życie nie po to, by bezczynnie trwać. I aby żyć siebie samego trzeba dać.” - jakie szanse i możliwości daje nam wolontariat". - weźmie udział 2 uczniów z sołectwa Wieprz. Na wszystkich projektach obowiązywać będzie komunikacja w języku angielskim. Pomysłodawcą i koordynatorem tych projektów jest dyrektor naszej szkoły, jednocześnie czynny wolontariusz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu Beskidy - Pan W. S. Jakubiec.
  | Międzynarodowy projekt sportowo-kulturowy |
  | Projekt religijno-kulturowy na Kubaniu |
  | Projekt wolontaryjny na Syberii |
  | Instytucja współfinansująca projekty z Rosją|
 • Święto Szkoły, Rocznica UNESCO.

  W dniu 20 maja 2016 r. nasza szkoła będzie świętowała pierwszą rocznicę przyjęcia do sieci szkół Stowarzyszonych w międzynarodowej organizacji UNESCO. Dokładnie rok temu po trzyletnim okresie próbnym, decyzją Dyrektora Generalnego UNESCO z siedzibą w Paryżu Iriny Bokowej, nasza szkoła została włączona do tej prestiżowej organizacji. W tym roku szkolnym nasze gimnazjum kontynuuje zadania zgodnie z planem Szkół Stowarzyszonych w UNESCO:
  - Wysoka jakość nauczania (wszyscy nauczyciele).
  - Edukacja i promowanie zdrowia - G.Śleziak, M.Piorun m.in.(Organizacja na terenie szkoły wojewódzkiej edycji Ogólnopolskiego Turnieju: "Szczypiorniak na Orlikach" oraz Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy.
  -Międzynarodowe Wymiany Młodzieży, w tym Międzynarodowe Turnieje Sportowe (W.S.Jakubiec + zespół).
  - Projekt językowy Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój: "Zagraniczna - "mobilność kadry edukacji szkolnej”, zatytułowany: „Zawsze wzwyż – razem wzwyż” (A.Piątek-Tyc + zespół).
  - Projekt programu Erasmus + „Connecting Pupils to the European Space” (K.Kowalska + zespół).
  - Projekt szkolny w zakresie tematyki Morza Bałtyckiego (M.Krzuś + A.Jakubiec).
  - Projekt uczniowski nad Morzem Bałtyckim (T.Biela + zespół).
  - Programy i bardzo interesujące projekty szkolne z zakresu profilaktyki - M.Zawada).
  - Wolontariat - liczne akcje charytatywne (zbiórka baterii, nakrętek przez członków Szkolnego Klubu UNESCO - M.Krzuś).
  - Projekty i przedsięwzięcia (Powiatowy IKAR, GimPlay-Show A.Jakubiec, W.S.Jakubiec + zespół).
  - Projekty szkolne (Bądźmy wrażliwi na innych" oraz "Trzymaj Formę" J.Kuś + zespół).
  - Wycieczki naukowe, których celem było zwiedzanie obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO (Oświęcim, Wrocław, Zakopane - M.Krzuś, A.Jakubiec, A.Piątek-Tyc, B.Piątek-Matlas).
  - Turystyka - T.Juraszek + zespół.
  - Dziennikarstwo - N.Rachwalik + zespół).
  Szkolnym koordynatorem do spraw UNESCO jest mgr Małgorzata Krzuś oraz zespół wszystkich nauczycieli.

  Gminny Konkurs Wokalno-Taneczny GimPlay-Show'2016 - Koncert Laureatów.

  W dniu 10 maja 2016 r. (wtorek) o godz. 11:00 w Domu Ludowym w Wieprzu odbył się Koncert Laureatów XVI edycji Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. W koncercie udział wzięli:
  -wójt Gminy Radziechowy-Wieprz; mgr inż. Maciej Mika,
  -przedstawicielki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radziechowach-Wieprzu (fundator nagród); mgr Mirosława Słaboń, mgr Maria Skolarz,
  -przedstawicielka Gminnego Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu (fundator nagród); mgr Marta Husar,
  -przedstawicielka Rady Rodziców działającej przy Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu; pani Monika Pawełek (ufundowanie słodyczy laureatom I miejsca),
  -dyrekcja Gimnazjum w Wieprzu, uczniowie, rodzice laureatów konkursu.
  Na Koncercie GimPlay-Show zostały wręczone podziękowania, dyplomy i nagrody. Jeszcze raz składam wszystkim gorące podziękowania - koordynator konkursu: mgr Alina Jakubiec.
  | ZDJĘCIA | | KOLEJNOŚĆ WYSTĘPUJĄCYCH | | ZOBACZ WIĘCEJ |

  Biuletyn informacyjny. 16.05.2016 r.

  Zapraszamy do lektury piątego biuletynu wydanego w ramach programu Erasmus+, w którym zamieszczona jest m.in. relacja z wizyty w Grecji i opis działań zrealizowanych przez szkoły partnerskie, biorące udział w projekcie „Connecting Pupils to the European Space”. Opracowanie: mgr Kamila Kowalska, mgr Natalia Rachwalik. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej naszego projektu: http://www.erasmusproject.co.uk/
  | Biuletyn |

  PAMIĘTAMY... 8 i 9 Maja.

  8 maja br. mija 71 rocznica zakończenia II wojny światowej. To ważny czas kiedy wspominamy tych wszystkich, którzy walczyli z niemieckim faszyzmem o wolność i niejednokrotnie oddali swoje życie. Akt kapitulacji został podpisany w dniu 8 maja o godzinie 23.01 czasu środkowoeuropejskiego. W tym czasie w ZSRR był juz 9 maja i tam to wielkie święto, obchodzone jest dzień później.
  W dniu dzisiejszym równocześnie obchodzimy 66 rocznicę "Deklaracji Schumana" - zwanego "ojcem Unii Europejskiej". Plan wspólnej koordynacji działań na rzecz Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali (EWWiS). Szczegółowy plan został wygłoszony w dniu 9 maja 1950 r. EWWiS była pierwszą w historii ponadnarodową instytucją europejską, która ostatecznie przekształciła się Unię Europejską, jaką dziś znamy.
  | ZOBACZ WIĘCEJ | | ZOBACZ WIĘCEJ | | ZOBACZ WIĘCEJ |

  Nasze sukcesy sportowe - Tenis Stołowy.

  Z przyjemnością pragniemy państwa poinformować o osiągnięciach naszych uczniów w Turniejach Tenisa Stołowego.
  Nasi uczniowie: Bartłomiej Arast, Kamil Kaletka i Dominik Arast zajęli:
  II miejsce w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego,
  III miejsce w Rejonowym Turnieju Tenisa Stołowego.
  Opiekun naukowy: mgr Grzegorz Śleziak.
  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

  Szkolny Konkurs Czytelniczy - recenzja + projekt okładki książki. 6.05.2016 r.

  Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszego gimnazjum do wzięcia udziału w Konkursie czytelniczym na najciekawszą autorską recenzję książki i zaprojektowaną do niej okładkę. Konkurs rozpoczyna się od 1.02.2016 r. i trwać będzie do 10.05.2016 r. Zachęcam do przeczytania regulaminu konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody. Bibliotekarz: mgr Alina Jakubiec.
  | REGULAMIN KONKURSU |

  Szkolny Konkurs Czytelniczy - William Szekspir.

  W tym roku przypada 400. rocznica śmierci najpoczytniejszego dramatopisarza świata - Williama Szekspira, z tej okazji rok 2016 nazwany został rokiem szekspirowskim. Ludzie kultury całego świata próbują uczcić jego pamięć oraz wznowić zainteresowanie twórczością Szekspira. Nasza szkoła również pragnie włączyć się w te obchody, dlatego 13. Maja 2016roku odbędzie się w naszej szkole konkurs czytelniczy ze znajomości „Romea i Julii”, poza pytaniami o treść dramatu pojawi się też parę dotyczących życiorysu tego wielkiego artysty. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! Koordynator: mgr Natalia Rachwalik.

  Konstytucja 3 Maja. 3.05.2016 r.

  4 maja 2016 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, uczniowie z klasy IIa oraz IIb przypomnieli wszystkim krótką historię tego wyjątkowego dla nas Polaków wydarzenia. Wspólne odśpiewanie hymnu, Roty oraz wysłuchanie pieśni trzeciomajowych sprawiło, że wszyscy zjednoczyliśmy się w duchu patriotyzmu i doceniliśmy wartość tego święta. Musimy pamiętać, że dopiero od roku 1990 Święto Konstytucji 3. Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt, wcześniej ze względu na sytuację polityczną było to niemożliwe. Do roku 1989 często dochodziło w tym dniu do protestów oraz demonstracji antyrządowych i antykomunistycznych. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie akademii: mgr Natalia Rachwalik, mgr Agnieszka Piątek – Tyc

  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 2.05.2016 r.

  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, jest obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W ostatnich latach powszechnym stało się noszenie w tym dniu kokardy narodowej. Zwyczaj ten spopularyzował prezydent Lech Kaczyński. Był kontynuowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, a obecnie robi to prezydent Andrzej Duda.

  Międzynaroodowy projekt z Rosją.

  Dyrektor Jakubiec, pragnie poinformować, że aplikacja złożona przez niego w Centrum Polsko - Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w Warszawie, wygrała konkurs na tegoroczną wymianę młodzieży. Wśród nadesłanych 52 wniosków Komisja Konkursowa dofinansowała 21 projektów z całej Polski - w tym na 7 miejscu nasze gimnazjum.) Pozyskana kwota to 63 000,00 zł. W ramach tych środków odbęda sie dwa projekty wymiany (w Polsce - czerwiec - lipiec oraz w południowej Roscji (Krasnodar - Soczi), pod nazwą: "W jedności siła - katolicyzm i prawosławie - dwa wyznania, jedna wiara"
  W projekcie tym weźmie udział po 11 uczestników i co najmniej 2 opiekunów). Partnerem ze strony rosyjskiej jest Polskie Stowarzyszenie w Krasnodarze "Jedność"
  | ZOBACZ WIĘCEJ |

  Projekt „Rozmawiajmy o uchodźcach”. 28.04.2016 r.

  Projekt „Rozmawiajmy o uchodźcach” to inicjatywa Centrum Edukacji Obywatelskiej mająca na celu zachęcenie szkół i nauczycieli do prowadzenia zajęć z młodzieżą, umożliwiających rozmowę na temat uchodźców oraz ważnych wartości, które ten temat uruchomił. Konflikt zbrojny toczący się na obrzeżach Europy, który w Polsce wydawał się odległy i abstrakcyjny, jak się nieoczekiwanie okazało – bezpośrednio dotyczy i nas. W ciągu ostatnich miesięcy europejskie i polskie społeczeństwo, w tym nasi uczniowie, stanęły w obliczu konieczności zmierzenia się z wyzwaniami i odpowiedzenia na pytanie, co oznacza perspektywa przybycia uchodźców do Polski, jak się odnosić do przybyszów i do osób, które w tej sprawie mają inne poglądy, jakim państwem w tej sytuacji chce być Polska.
  | ZOBACZ WIĘCEJ |

  Gminny Konkurs Wokalno-Taneczny GimPlay-Show'2016 - Etap Międzyszkolny.

  W dniu 26 kwietnia 2016 r. (wtorek) o godz. 11:00 w Domu Ludowym w Wieprzu odbędzie się etap międzyszkolny XVI edycji Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. Serdecznie zapraszamy uczestników konkursu wraz z opiekunami. Konkurs organizowany jest pod patronatem Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz (GOPS), także Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu (Pani Marta Husar) oraz przy współpracy Rady Rodziców z Gimnazjum w Wieprzu (Pani Monika Pawełek). Koordynator: mgr Alina Jakubiec.
  | ZOBACZ ZDJĘCIA | | WYNIKI KONKURSU | | ZOBACZ WIĘCEJ |

  23 kwietnia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

  Tradycyjnie, 23 kwietnia obchodzony jest Światowy dzień książki i praw autorskich, proklamowany na 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w 1995 roku, a historycznie mający swój początek w Katalonii, w latach 30. ubiegłego wieku. W wielu miejscach na świecie tego dnia organizowane są spotkania, konferencje, debaty, promocje książek, a często także uroczystości wręczania nagród literackich.
  | ZOBACZ WIĘCEJ |

  EGZAMIN GIMNAZJALNY. (18-20.04.2016 r.)

  Egzamin gimnazjalny 2016 już w kwietniu! Będzie on szczególnie ważny dla uczniów kończących edukację w trzeciej klasie gimnazjum. Wyniki egzaminu gimnazjalnego będą decydować o ich dalszej edukacji. HARMONOGRAM:
  część humanistyczna – 18 kwietnia 2016 r. (poniedziałek)
  * z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00
  * z zakresu języka polskiego - godz. 11:00
  część matematyczno-przyrodnicza – 19 kwietnia 2016 r. (wtorek)
  * z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 9:00
  * z zakresu matematyki - godz. 11:00
  język obcy nowożytny – 20 kwietnia 2016 r. (środa)
  * na poziomie podstawowym - godz. 9:00
  * na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00
  | ZOBACZ WIĘCEJ | | POWTÓRKA |

  Wideokonferencja ze szkołą partnerską w Rumunii.

  15.04.2016 r. odbyła się w naszej szkole wideokonferencja z uczniami ze szkoły partnerskiej, biorącej udział w projekcie „Connecting Pupils to the European Space”, w ramach programu Erasmus +. Grupa uczniów naszego gimnazjum pod opieką koordynatora projektu - mgr Kamili Kowalskiej prowadziła konwersację w języku angielskim ze swoimi rówieśnikami z Rumunii. Uczniowie wymieniali się informacjami na temat swoich krajów oraz sposobów spędzania czasu wolnego.

  Zebranie wywiadowcze z rodzicami.

  W dniu 14 kwietnia 2016 r. (czwartek) o godz. 16:30 odbędzie się zebranie wywiadowcze z rodzicami uczniów oraz zastępcą dyrektora naszej szkoły Panią mgr Teresą Bielą. Zebranie to będzie miało miejsce na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wieprzu, odbędzie się także spotkanie z terapeutą do spraw uzależnień dla wszystkich rodziców a później spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach.
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

  VI ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ. 10.04.2016 r.

  10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wysocy urzędnicy państwowi, dowódcy Sił Zbrojnych, parlamentarzyści, członkowie rodzin ofiar katyńskich. W tym roku obchodzona jest szósta rocznica katastrofy. W uroczystości w wielu polskich miastach włączyły się m.in. władze lokalne i regionalne, IPN, a także uczelnie.
  | ZOBACZ WIĘCEJ |

  Gminny Konkurs Wokalno-Taneczny GimPlay-Show'2016.

  Zapraszamy uczniów z terenu gminy Radziechowy-Wieprz do wzięcia udziału już w XVI edycji Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. Zgłoszenia (imię i nazwisko ucznia, klasa, repertuar, orientacyjny czas trwania utworu, imię i nazwisko opiekuna) należy przesłać na adres organizatora w terminie do 15 kwietnia 2016 roku. Finał konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2016 r., a Koncert Laureatów 10 maja 2016 r. Konkurs jest organizowany pod patronatem Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz oraz Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu. Koordynator: mgr Alina Jakubiec.
  | REGULAMIN KONKURSU | | ZOBACZ WIĘCEJ |

  ŻYCZENIA WIELKANOCNE. 23.03.2016 r.

  Niech radość Wielkanocy napełni wszystkie
  serca nadzieją i obfitością łask od
  Zmartwychwstałego.
  Świąt zdrowych, pogodnych, pełnych wiary,
  nadziei i miłości oraz radosnego, wiosennego
  nastroju życzy: Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.

  21 marca: Światowy Dzień Poezji.

  21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że obchody tego dnia mają być dodatkowym impulsem dla promocji poezji poprzez organizację krajowych, regionalnych i międzynarodowych wydarzeń poetyckich.
  | ZOBACZ WIĘCEJ |

  Realizacja projektu w Grecji "Connecting Pupils to the European Space".

  W dniach 10-11 marca nauczycielki z naszej szkoły: mgr Kamila Kowalska i mgr Natalia Rachwalik wzięły udział w kolejnym spotkaniu, w ramach programu Erasmus+, "Connecting Pupils to the European Space", finansowanym przez Fundusz Rozwoju Systemu Edukacji. Spotkanie odbyło się w szkole partnerskiej w Atenach. Uczestnicy rozmawiali z nauczycielami oraz uczniami biorącymi udział w projekcie, a także zapoznali się z systemem edukacyjnym obowiązującym w Grecji. Przedstawicielki naszego gimnazjum wspólnie z partnerami z innych krajów: Anglii, Hiszpanii, Rumunii, Grecji, Turcji i Chorwacji, opracowywały zagadnienia do czwartej części materiałów nauczania "Festivals" (Święta), prezentowały i omawiały przygotowane przez uczniów materiały. Materiały te już wkrótce zostaną dodane na stronę internetową projektu http://www.erasmusproject.co.uk/. Uczestnicy spotkania ustalili wspólnie terminy następnej wideokonferencji, w której udział będą brać uczniowie zaangażowani w realizację projektu. Koordynator na terenie Polski: mgr Kamila Kowalska.
  | ZOBACZ WIĘCEJ |

  ZSDiL - Dni Otwarte (doradztwo zawodowe). 10.03.2016 r.

  W dniu 8.03.2016 r. grupa uczniów pod opieką mgr A. Jakubiec, mgr M. Krzuś i mgr M. Zawady, wzięła udział w "Dniach Otwartych" organizowanych przez ZSDiL w Żywcu. W czasie spotkania uczniowie zapoznali się z ciekawą ofertą edukacyjną szkoły, zwłaszcza z nowym kierunkiem kształcenia: technik logistyk oraz różnymi formami aktywności uczniowskiej (zajęcia pozalekcyjne). Uczniowie zwiedzili pracownie, szczególne ich zainteresowanie wzbudziło nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych, które jest zgodne z tematyką kształcenia. W szkole panowała wspaniała atmosfera. Doradca zawodowy: mgr M. Zawada.

  Szkolne rekolekcje wielkopostne. 6.03.2016 r.

  W dniach od 7-9 marca 2016 r. w naszej szkole będą odbywać się rekolekcje wielkopostne. Jest to czas szczególnie ważny dla wszystkich uczniów wyznania Rzymskokatolickiego - czas refleksji i zastanowienia nad własnym życiem. Młodzież naszej szkoły będzie uczestniczyć w naukach przygotowanych przez ks. dr hab. Roberta Nęceka. Święcenia kapłańskie przyjął w 1994 r., rzecznik prasowy i korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej Archidiecezji Krakowskiej, od 2010 konsultor Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski, kierownik Katedry Edukacji Medialnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. | PLAN REKOLEKCJI |

  GALA POWIATOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNO-JĘZYKOWEGO IKAR.

  W dniu 1 marca 2016 r. o godzinie 14:30 w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żywcu rozpoczęła się uroczysta Gala Powiatowego Konkursu Informatyczno - Językowego IKAR. Na gali pojawili się goście: Stanisław Kucharczyk - Wicestarosta Powiatu Żywieckiego, Antoni Szlagor - Burmistrz Miasta Żywiec, Maciej Gibas, Aneta Zagól - dyrektor gimnazjum nr 2 w Żywcu oraz Wójtowie Gmin. Po pięknym występie uczennic z gimnazjum nr 2 w Żywcu (pod kierunkiem Witolda Kupczaka) głos zabrał Pan Maciej Gibas, który powitał wszystkich zebranych gości. Następnie Wiesław Jakubiec - dyrektor gimnazjum w Wieprzu zaprezentował film z ubiegłych lat z IKARA. Ciekawa była również prezentacja przygotowana przez Pana Macieja Gibasa. Po przemówieniu Burmistrza Antoniego Szlagora oraz Wicestarosty Stanisława Kucharczyka, głos zabrał dyrektor gimnazjum - Wiesław Jakubiec. Podziękował Powiatowej Komisji Konkursowej IKARA a w szczególności Pani Alinie Jakubiec za zorganizowanie całej imprezy, również Pani dyrektor Anecie Zagól za udostępnienie sali oraz sponsorom konkursu. Na koniec wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody laureatom, finalistom, wyróżnionym uczniom w konkursie oraz podziękowania opiekunom, komisji i sponsorom konkursu. Gala zakończyła się wspólnymi, pamiątkowymi zdjęciami.
  | ZOBACZ ZDJĘCIA |

  8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet.

  W dniu 4 marca 2016 r. odbędzie się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Dzień Kobiet to – coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Podpisana w 1945 roku Karta Narodów Zjednoczonych była pierwszym międzynarodowym dokumentem potwierdzającym zasadę równości kobiet i mężczyzn. W dniu 4.03.2016 r. uczniów obowiązuje odświętny strój.

  1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest hołdem wyrażonym bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu reżimowi komunistycznemu. Został ustanowiony 3 lutego 2011 r. Dzień ten podkreśla zasługi organizacji i oddziałów niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie walki o suwerenność i niepodległość Polski. Jest wyrazem hołdu dla żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, za okazane męstwo, niezłomną postawę i przywiązanie do polskich tradycji patriotycznych. W naszej szkole z okazji upamiętnienia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem: mgr Agnieszki Piatek-Tyc i dr. Przemysława Dyrlagi.
  | CZYTAJ WIĘCEJ |

  Konkurs Walentynkowy - rozstrzygnięty.

  Komisja w składzie: mgr N. Rachwalik - przewodnicząca, mgr J. Darowska - członek, ks. mgr J. Gałysa - członek; ogłosiła wyniki Szkolnego Konkursu Walentynkowego.
  I miejsce: Dawid Kaletka (kl. IIb)
  II miejsce: Tymoteusz Gancarczyk (kl. IIb)
  III miejsce: Izabela Krzus (kl. Ia)
  Wyróżnienie: Natalia Kublin (kl. Ia)
  Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, dziękujemy. Koordynator: mgr M. Zawada.

  Wycieczka do siedziby Stowarzyszenia Polaris-OPP w Sopotni Małej.

  W dniu 25 lutego 2016 r. 10 uczniów naszego gimnazjum pod opieką mgr Małgorzaty Zawady i dr. Przemysława Dyrlagi pojechało na wycieczkę do siedziby Stowarzyszenia Polaris ­OPP w Sopotni Małej. Uczestnicy wzięli udział w seansie w młodzieżowej stacji kosmicznej YSS, która jest modelem wnętrza jednego z modułów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS w skali 1:1. Niektórzy mieli okazje przebrać się w stroje astronautów, a wszyscy uczestniczyli w „misji kosmicznej”, podczas której wykonywali określone funkcje i zadania. Poza tym mieli okazje zobaczyć meteory i dowiedzieć się m.in. skąd się biorą i jakie są ich rodzaje. W końcu wzięli również udział w zajęciach poświęconych zanieczyszczeniu nocnego nieba sztucznym światłem. W towarzyszącym prelekcji pokazie wykorzystano makietę Sopotni Wielkiej 2050 ­ jedyny taki model w Polsce. O Stowarzyszeniu Polaris ­OPP zobacz więcej: www.polaris.org.pl

  GALA POWIATOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNO-JĘZYKOWEGO IKAR.

  W imieniu organizatorów i patronów XIII edycji Powiatowego Konkursu Informatyczno – Językowego IKAR dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu żywieckiego - mamy zaszczyt zaprosić Szanownych Uczniów i Nauczycieli do wzięcia udziału w uroczystej gali, której celem będzie podsumowanie tegorocznej edycji konkursu. Uroczystość odbędzie się we wtorek 1 marca 2016 r. o godzinie 14:30 w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żywcu. Koordynator dla szkół podstawowych: mgr Alina Jakubiec.
  | ZAPROSZENIE |

  Ferie zimowe (15 - 28 lutego 2016 r.)

  W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy do udziału w XVII Rajdzie Walentynkowym, który odbędzie się 15 lutego; trasa rajdu: Żywiec – Szyndzielnia (1026 m.n.p.m. – wyjazd kolejką gondolową) – Klimczok (1117 m.n.p.m.) - koordynator mgr Tomasz Juraszek.
  W drugim tygodniu ferii 25 lutego br. nasi uczniowie pod opieką mgr Małgorzaty Zawady oraz dr Przemysława Dyrlagi pojadą do Stowarzyszenia „Polaris” z Sopotni Wielkiej. W programie mają bardzo ciekawe atrakcje m.in.: zajęcia w stacji astronomicznej oraz w kopule obserwacji nieba.    Podczas pierwszego tygodnia ferii, od godziny 9.00 do 12.00, wszyscy nauczyciele będą w szkole organizować dodatkowe zajęcia: kulturowe lub rekreacyjne dla chętnych uczniów. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
  | FERIE ZIMOWE 2016 - MEN |

  Prezentacja materiałów związanych z projektem „Connecting Pupils to the European Space”.

  12 lutego 2016 r. w naszej szkole odbyła się druga prezentacja materiałów związanych z projektem „Connecting Pupils to the European Space”. Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zobaczyli materiały, przygotowane przez zespoły projektowe ze szkół partnerskich, z Anglii, Chorwacji, Rumunii, Turcji, Grecji oraz Hiszpanii dotyczące tematu drugiego, czyli "Local area". W materiałach przedstawione były ciekawe informacje na temat miast, z których pochodzą uczestnicy projektów, można było zobaczyć jak wygląda ich najbliższa okolica: ulice, budynki, sklepy, jakie są lokalne atrakcje oraz w jaki sposób młodzież danego kraju lubi spędzać swój czas wolny. Zapraszamy na stronę internetową projektu: http://www.erasmusproject.co.uk/, na której można zobaczyć wspomniane wyżej materiały. Koordynator projektu na terenie szkoły: mgr Kamila Kowalska.

  9 luty 2016 r. - Dzień Bezpiecznego Internetu.

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
  W 2016 DBI będziemy obchodzić 9 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI będą realizowane pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie!". Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
  | ZOBACZ FILM | |BROSZURA EDUKACYJNA | | PLAKAT |

  Podziękowanie dla Rady Rodziców.

  W imieniu uczniów, nauczycieli oraz całego personelu technicznego, składam serdeczne podziękowania Radzie Rodziców przy Gimnazjum w Wieprzu, wszystkim rodzicom zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły , a szczególnie Pani przewodniczącej Monice Pawełek za zorganizowanie i poprowadzenie balu ostatkowego, z którego dochód przeznaczony jest na potrzeby naszego Gimnazjum. Serdecznie dziękuję również wszystkim sponsorom: (Cukiernia "Alicja" - Państwo Teresa i Henryk Studencki, Sklep ABC - Pani Agnieszka Żur, Gminna Spółdzielnia "Samopomoc chłopska" - Węgierska Górka, Zakłady mięsne - Pan Wojciech Dobija, Nadleśnictwo Węgierska - Górka, Beskid Żywiec Sp. z.o.o, CzekoDeko - Pani Anna Kupczak, Wydział Promocji, Kultury i Sprtu w Żywcu - Pan Mirosław Dziergas, "Vesta" salon SPA w Jeleśni, Salon fryzjerski "Monia" w Wieprzu, Aquapark Leśna, Kwiaciarnia Magia Kwiatów, Państwo Bogusława i Witold Jakubiec, Państwo Edyta i Marian Bundyra, Państwo Maria i Janusz Czulak).
  Bardzo cieszy nas fakt, że w tych niełatwych czasach, jest wokół nas wielu ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętne nasze wspólne dobro - jakim jest szkoła, która pozostanie, mimo, że lata upłyną, dzisiejsi uczniowie zostaną rodzicami, nauczyciele emerytami, a przyjdzie nowe pokolenie. Zastępca dyrektora szkoły: mgr Teresa Biela.

  Program "Kolorowe dni" - Samorząd Uczniowski Gimnazjum.

  Samorząd Uczniowski Gimnazjum ustalił, że w naszej szkole wprowadza się program "Kolorowych dni". W poszczególnych miesiącach uczniowie będą mogli ubierać się w danym kolorze lub akcentować ubiór jednym elementem.
  KOLOROWE DNI:
  8.02.2016 r. - czarny (szary), 14.03.2016 r. - brązowy, 11.04.2016 r. - zielony, 9.05.2016 r. - biały, 13.06.2016 r. - żółty.

  Szkolny projekt "Dobry klimat dla morza". 27.01.2016 r.

  "Dobry klimat dla morza" to kampania edukacyjno-informacyjna, której celem jest wzrost świadomości na temat różnorodności biologicznej oraz edukacja w tej dziedzinie w powiązaniu ze zmianami klimatycznymi i ekonomiczną wartością ekosystemów. Kampania ma uświadomić uczniom oraz rodzicom wartość bioróżnorodności morza oraz przybliżyć jego specyfiki i unikalności. Ma także pokazać, że w wielu miejscach naszego morza różnorodność zanika lub jest zagrożona przez gatunki inwazyjne.
  Koordynacja: mgr Małgorzata Krzuś i mgr Alina Jakubiec.
  | ZOBACZ BLOGA|

  27 stycznia: Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  Podobnie jak w poprzednich latach, 27 stycznia, w rocznicę oswobodzenia w 1945 roku niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, społeczność międzynarodowa obchodzić będzie Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzień ustanowiony został rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych 1 listopada 2005 r. Podczas 34. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w 2007 r., kraje członkowskie przyjęły Rezolucję nr 61, zobowiązującą Organizację do zaangażowania się w upowszechnianie wiedzy i w edukację na temat Holokaustu i w ten sposób przeciwstawiania się wszelkim próbom zaprzeczania mu jako wydarzeniu historycznemu.
  | ZOBACZ WIĘCEJ |
  | BROSZURA UNESCO „WHY TEACH ABOUT THE HOLOCAUST” |

  Szkolny Konkurs Walentynkowy - świetlica szkolna. 26.01.2016 r.

  Świetlica szkolna ogłasza konkurs na napisanie wiersza o tematyce walentynkowej. Kryteria oceniania:
  wiersz musi zawierać słowa (róża, taksówka, randka), powinna zawierać minimum dwie zwrotki, tytuł wiersza powinien składać się maksymalnie z trzech wyrazów, autor powinien zadbać o poprawność ortograficzną.
  Przewidywana są nagrody dla zwycięzców. Nagrodzone wiersza zostaną zaprezentowane na stornie gimnazjum i w gazetce "Głos Gimnazjum".
  Pracę opatrzoną imieniem, nazwiskiem i klasą należy złożyć do 9 lutego 2016 r. do pani pedagog. Organizator konkursu: mgr Małgorzata Zawada.

  Projekt „KinoSzkoła”. 25.01.2016 r.

  3 lutego 2016 r. (środa) uczniowie naszej szkoły pojadą na kolejny film, wyświetlany w ramach projektu „KinoSzkoła” w kinie „Janosik” w Żywcu. Do tej pory młodzież obejrzała następujące produkcje: 21 grudnia „Rozumiemy się bez słów”- francuski film z 2015 roku w reżyserii Erica Lartigau; 8 stycznia – film pt. „Moja chuda siostra” wyreżyserowany przez pochodzącą ze Szwecji Sanne Lenken. Kolejnym filmem przewidzianym dla gimnazjalistów jest film holenderski– „….opowieść o niespełna trzynastoletniej Merel mieszkającej z rodzicami oraz niepełnosprawnym młodszym bratem w Rotterdamie. Merel jest niezwykle zdolną, nad wiek dojrzałą i niezależną dziewczynką – w szkolnej społeczności to wystarczy, by spotkać się z niechęcią i odrzuceniem…”. Koordynator: mgr Natalia Rachwalik.
  | ZOBACZ WIĘCEJ |

  Konkurs Czytelniczy - biblioteka szkolna. 20.01.2016.

  Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszego gimnazjum do wzięcia udziału w Konkursie czytelniczym na najciekawszą autorską recenzję książki i zaprojektowaną do niej okładkę. Konkurs rozpoczyna się od 1.02.2016 r. i trwać będzie do 10.05.2016 r. Zachęcam do przeczytania regulaminu konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody. Bibliotekarz: mgr Alina Jakubiec.
  | REGULAMIN KONKURSU |

  Warsztaty ceramiczne. 20.01.2016 r.

  W ramach realizacji programu „Życie z pasją” w dniu 20 stycznia 2016 r. trzynastu uczniów naszego gimnazjum pod opieka mgr Małgorzaty Zawady i dr. Przemysława Dyrlagi wzięło udział w warsztatach ceramicznych zorganizowanych w Muzeum Miejskim w Żywcu. Podczas 1,5-godzinnych warsztatów uczniowie dowiedzieli się wiele o właściwościach gliny oraz mogli wykonać samodzielnie różne prace, które po wypaleniu otrzymają jako pamiątkę.

  Spektakl historyczny. 14.01.2016.

  W dniu 14.01.2016 r. odbył się w naszej szkole spektakl historyczny przedstawiający: przybliżenie najważniejszych wydarzeń i dat z okresu od połowy XVI w. do końca XVII w., pokaz walki na szable "Odsiecz Wiednia", wybijania monet w mennicy Jana III Sobieskiego, prezentację oręża (zbroja husarska, kolczugi, hełmy, szable, broń palna), scenki historyczne z udziałem uczniów oraz konkursy z nagrodami.
  Organizator: dr Przemysław Dyrlaga.
  | ZOBACZ ZDJĘCIA |

  Nasze sukcesy. 11.01.2016.

  Laureatami Powiatowego Konkursu Literackiego „Boże Narodzenie po Beskidzku” zostali:   Patryk Bundyra (kl. IIb), Tymoteusz Gancarczyk (kl. IIb), Maria Urbańska (kl. IIb).
  Opiekun naukowy: mgr Teresa Biela.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

  Zebranie wywiadowcze z rodzicami - Podsumowanie I semestru.

  W dniu 14 stycznia 2016 r. (czwartek) o godz. 17:00 odbędzie się zebranie wywiadowcze z rodzicami uczniów oraz zastępcą dyrektora naszej szkoły Panią mgr Teresą Bielą, po nim, ok. godz 17:20 spotkanie w salach z wychowawcami klas:
  klasa Ia - wychowawca: mgr Teresa Biela, s. 14;
  klasa Ib - wychowawca: mgr Jolanta Kuś, s. 14;
  klasa IIa - wychowawca: mgr Natalia Rachwalik, s. 4;
  klasa IIb - wychowawca: mgr Agnieszka Piątek-Tyc, s. 5;
  klasa IIIa - wychowawca: mgr Alina Jakubiec, s. 2;
  klasa IIIb - wychowawca: mgr Małgorzata Krzuś, s. 9.
  Serdecznie zapraszamy!

  Akcja - "Pomocna Dłoń".

  W grudniu w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka artykułów spożywczych, zabawek i odzieży na rzecz akcji „Pomocna Dłoń” organizowanej z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Zebrane artykuły przekazano do Zarządu Rejonowego PCK w Żywcu. Nauczyciele i uczniowie chętnie włączyli się w tę akcję. Osoby, które ofiarowały dary to: Kinga Gustyn – kl. Ia, Weronika Gołek – kl. Ib, Jakub Czulak – kl. Ib, Dawid Jambor – kl. Ib, Estera Pszczółka – kl. IIa, Paulina Pawełek – kl. IIb, Maria Urbańska – kl II b, Patryk Bundyra – kl II b, David Kaletka – kl. IIb, Zuzanna Michalska – kl. IIIa, Jakub Okarma – kl. IIIa, mgr Natalia Rachwalik, mgr Teresa Biela, mgr Jolanta Kuś.

  Święta Bożego Narodzenia - Życzenia.

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W naszej szkole 22.12.2015 r. odbędą się Wigilijki klasowe oraz sztuka na Boże Narodzenie, która ma być przygotowana przez wszystkie klasy. Na te szczególne dni Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne pragną złożyć najserdeczniejsze życzenia.
  Już niedługo święta… rodzinny i pełen ciepła to czas, niech urzeknie Was choinki cudny blask, kolędujcie ile tchu w piersi, niech sąsiedzi wiedzą, że jesteście najgłośniejsi! Dzisiaj w Betlejem wesołą nowinę ogłoszono: Dzieciątko Jezus na świecie się pojawiło i wiele ludzkich serc tym odmieniło!
  Również serdeczne życzenia dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz uczniów przesyła Minister Edukacji Narodowej Pani mgr Anna Zalewska.

  Nasze sukcesy. 22.12.2015.

  Laureatem Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR" został PATRYK BUNDYRA (kl. IIb).
  Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał Tymoteusz Gancarczyk z kl. IIb.

  Opiekunowie: mgr Alina Jakubiec i mgr Agnieszka Piątek-Tyc.
  SERDECZNIE GRATULUJEMY!
  | ZOBACZ WIĘCEJ |

  Szkolny konkurs na "Świąteczny stroik" - Samorząd Uczniowski. 22.12.2015.

  Został rozstrzygnięty konkurs na "Świąteczny stroik". Komisja w składzie: mgr B. Piątek-Matlas, mgr T. Juraszek, mgr K. Kowalska, Pan Jerzy Polak oraz przedstawiciel SU Kacper Kamiński, ocenili stroiki przygotowane przez uczniów klas biorąc pod uwagę: zaangażowanie, pomysłowość, estetykę wykonania, oryginalność oraz kreatywność.
  WYNIKI:
  klasa IIa - 221 pkt - I miejsce;
  klasa Ib - 220 pkt - II miejsce;
  klasa Ia - 217 pkt - III miejsce;
  klasa III a - 205 pkt - IV miejsce.
  Klasy IIb i IIIb nie wzięły udziału w konkursie.
  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

  Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy "IKAR" - WYNIKI FINAŁOWE. 21.12.2015 r.

  Drodzy Państwo! Zakończył się II etap Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR". W finale konkursu udział wzięło 16 uczniów ze szkół podstawowych z powiatu żywieckiego. W II etapie wyłoniono 5 laureatów, 7 finalistów a wyróżniono 4 uczniów zgodnie z regulaminem konkursu.
  Wkrótce na stronie naszej szkoły pojawi się informacja na temat Gali Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR".
  Pragnę serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia na terenie naszej szkoły: Panu dyrektorowi mgr Wiesławowi Sylwestrowi Jakubiec, Pani zastępcy dyrektora mgr Teresie Bieli, nauczycielom za opracowanie zadań do konkursu - mgr Jolancie Kuś, mgr Agnieszce Piątek-Tyc, mgr Kamili Kowalskiej.
  Pragnę również bardzo gorąco podziękować naszej wspaniałej Radzie Rodziców a w szczególności Pani Monice Pawełek za pomoc w oroganizacji konkursu.
  Koordynator dla szkół podstawowych: mgr Alina Jakubiec.
  | WYNIKI FINAŁOWE | | ZOBACZ ZDJĘCIA |

  Nasze sukcesy. 21.12.2015.


  W etapie rejonowym XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Martyna Żur z klasy I a zajęła II miejsce.
  Opiekun: mgr Jolanta Kuś.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

  Próbny egzamin gimnazjalny. 16.12.2015 r.

  W dniach 16, 17, 18 grudnia 2015 r. odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny:
  a) część humanistyczna – 16 grudnia 2015 r. (środa)
  * z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
  * z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
  b) część matematyczno-przyrodnicza – 17 grudnia 2015 r. (czwartek)
  * z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
  * z zakresu matematyki – godz. 11:00
  c) język obcy nowożytny – 18 grudnia 2015 r. (piątek)
  * na poziomie podstawowym – godz. 9:00
  * na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00
  Wychowawcy: mgr Alina Jakubiec, mgr Małgorzata Krzuś.
  | ZOBACZ WIĘCEJ |

  Biuletyn Erasmus+. 16.12.2015.

  Zapraszamy do lektury czwartego biuletynu wydanego w ramach programu Erasmus+, w którym zamieszczona jest m.in. relacja z wizyty w Rumunii i opis działań zrealizowanych przez szkoły partnerskie, biorące udział w projekcie „Connecting Pupils to the European Space”.
  Opracowanie: mgr Kamila Kowalska, mgr Natalia Rachwalik.
  Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej naszego projektu: http://www.erasmusproject.co.uk/
  | ZOBACZ BIULETYN |

  Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy "IKAR" - Wyniki I-etap. 9.12.2015 r.

  Zakończył się I etap XIII edycji Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego "IKAR". Do finału zakwalifikowało się 17 uczniów ze szkół podstawowych z powiatu żywieckiego. Finał powiatowy konkursu odbędzie się w naszej szkole dla uczniów SP w dniu 17 grudnia 2015 r. (czwatek) o godzinie 13:00. Finał powiatowy obejmować będzie: zadania praktyczne, teorię z informatyki po angielsku (60 min.). Zadania do finału konkursu opracują: mgr Alina Jakubiec i mgr Agnieszka Piątek-Tyc
  | ZOBACZ WIĘCEJ | | WYKNIKI - I ETAP |

  Życie z pasją. 7.12.2015 r.

  W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w naszym gimnazjum odbyły się warsztaty artystyczne dla klas pierwszych i uczennic klas trzecich. Zajęcia prowadziła pani Danuta Rybarska, której pasją jest tworzenie domowymi sposobami z ogólnodostępnych materiałów pięknych ozdób świątecznych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach, ucząc się wykonywania różnych rodzajów ozdób, m.in. karczochów, choinek, bombek, stroików, bałwanków. Nowo zdobyte umiejętności na pewno też przydadzą się im, gdy będą pomagać rodzicom w przygotowaniu świątecznej atmosfery w domach. Koordynatorzy projektu: mgr Małgorzata Zawada, dr Przemysław Dyrlaga.

  Doświadczenia z ciekłym azotem. 7.12.2015 r.

  W dniu 07.12.2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z Panem Bogdanem Martyniakiem, który reprezentował Beskidzkie Centrum Nauki w Świnnej. Na prelekcji zostały przeprowadzone doświadczenia z ciekłym azotem. Każdy mógł się przekonać, że możliwe jest przybijanie gwoździ bananami, czy zamiana róży w strukturę podobną do szkła. Pokazy te przybliżyły uczniom tajemnice i magię niskich temperatur. Doświadczenia bawiły oraz zapierały dech w piersiach. Każdy mógł dowiedzieć się czegoś na temat niesamowitej substancji, jaką jest ciekły azot. Pokaz zakończył się owacjami. Organizator: mgr Barbara Piątek-Matlas.

  10 grudnia: Dzień Praw Człowieka. 7.12.2015.

  Prawie pół wieku temu, 16 grudnia 1966 r. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych przyjęło dwa dokumenty międzynarodowe, mające do dzisiaj decydujący wpływ na postrzeganie praw człowieka na świecie: Międzynarodowy Pakt Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych (ICESCR) oraz Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych. Razem z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, stanowią one Międzynarodowy Pakt Praw Człowieka, określający obywatelskie, kulturalne, ekonomiczne, polityczne i społeczne prawa, należne człowiekowi od dnia urodzin.
  | ZOBACZ WIĘCEJ |

  Wycieczka do Wrocławia. 2.12.2015.

  W dniu 1.12.2015 r. uczniowie pod opieką nauczycieli: mgr Małgorzaty Krzuś i mgr Aliny Jakubiec udali się na wycieczkę do Wrocławia. PROGRAM WYCIECZKI:
  10:00 - 10:10 Hala Stulecia (obiekt Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO);
  10:20 - 13:30 zwiedzanie Afrykarium - oceanarium (obiekt unikatowy na skalę światową) oraz ZOO Odrarium i Terrarium;
  13:50 - przejazd kolejką górską "Polinka";
  14:30 - obiad; 16:30 - Wrocław nocą. Powrót do Wieprza ok. 21:00.
  | ZOBACZ ZDJĘCIA|

  ZOBACZ WIĘCEJ
  Licznik odwiedzin
  odsłon od 3.XII.2008r.
  OUR SCHOOL
  A BIT ABOUT US

  Gimnazjum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych projektów.

  Mottem szkoły jest:
  Semper in altum!

  - "Zawsze wzwyż"

  Konkursy
  Rodzice
  Szkoła ponadgimnazjalna
  Inne
  Archiwum
  Gimnazjum w Wieprzu
  WYBRANE FILMY: Nasza szkoła...: MINĘŁO 15 LAT...: ...przy szkole: PREZYDENT USA I MY: PREZYDENT MALTY I MY: PREMIER POLSKI I MY: KONSUL GENERALNY POLSKI W ROSJI I MY: