WYNIKI EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ | WYNIKI EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH | KONSULTACJE DLA RODZICÓW |
KALENDARZ IMPREZ SZKOLNYCH | REKRUTACJA 2016/2017 | PLAN NP 2015-2016 |
Certyfikat UNESCO
Certyfikat
Certyfikat
Nasi partnerzy
Szkoła
Dla uczniów
Dokumenty
Wymiana międzynarodowa
KONTAKT DO SZKOŁY
Copyright ©
Zespół Szkół w Wieprzu
Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu
34-382 Bystra
ul. Szkolna 800
Tel/Fax. +48 33 867-59-12
SEKRETARIAT: gimnazjumwieprz@gmail.com
ADMIN. STRONY:
Alina Jakubiec

Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017.

W dniu 23 czerwca 2017 r. po mszy św., w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu, odbędzie się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie klas trzecich zaprezentują program artystyczny (pod kierunkiem wychowawców klas: mgr Kamilii Kowalskiej i dr. Przemysława Dyrlagi). Po programie artystycznym zostaną wręczone nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem oraz podziękowania dla rodziców uczniów klas trzecich. Po akademii uczniowie spotkają się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych, gdzie otrzymają świadectwa ukończenia danej klasy.
| BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE WAKACJI |

Wycieczka do Oczyszczalni Ścieków w Chrzanowie - 6.06.2017 r.

W dniu 6 czerwca 2017 cała klasa 1a wraz opiekunami mgr Magdaleną Szczotką i mgr Kamilą Kowalską pojechała na wycieczkę. W programie było zwiedzanie Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Chrzanowie, zwiedzanie skansenu w Wygiełzowie oraz ruin zamku w Lipowcu. Zgodnie z planem ok godz. 9:00 dojechaliśmy do Chrzanowa, gdzie po oczyszczalni oprowadzała nas Pani mgr inż. Urszula Jeleń- kierownik obiektu, która objaśniała nam procesy technologiczne oczyszczania ścieków. Następnie pojechaliśmy do Wygiełzowa do skansenu, a stamtąd na nogach przeszliśmy na ruiny zamku w Lipowcu, gdzie na dziedzińcu mieliśmy ognisko i smażenie kiełbasek. Później zwiedzaliśmy ruiny zamku i weszliśmy na wieżę widokową. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i późnym popołudniem wróciliśmy bezpiecznie do Wieprza.

Wycieczka Szlakiem Orlich Gniazd (5.06.2017 - 6.06.2017 r.).

W dniach 5.06.2017 - 6.06.2017 r. uczniowie klas 2a i 2b pod opieką nauczycieli mgr Teresy Bieli i mgr Jolanty Kuś udali się na wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd. Gimnazjaliści zwiedzili m.in. Grotę Łokietka, Bramę Krakowską, Jaskinię Ciemną przy blasku świec i Maczugę Herkulesa. Zobaczyli również Zamki na Szlaku Orlich Gniazd: ruiny Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie, Zamek na Pieskowej Skale, ruiny zamku w Ogrodzieńcu oraz odbudowany zamek w Bobolicach.

Szkolny konkurs na plakat promujący czytelnictwo "Lektura na zawsze w naszej pamięci".

Zakończony został szkolny konkurs na plakat promujący czytelnictwo "Lektura na zawsze w naszej pamięci". Komisja w składzie: mgr Alina Jakubiec, mgr Teresa Biela i mgr Aleksandra Dziki, oceniła wszystkie prace zgodnie z regulaminem konkursu.
Wyniki:
I miejsce: Maria Duraj (klasa II a);
II miejsce: Tymoteusz Gancarczyk (klasa III b);
III miejsce: Paulina Bochynek (klasa I a).
Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Koordynator konkursu mgr Alina Jakubiec.

Szkolny konkurs: "Żywiecczyzna w liczbach".

29 maja w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Żywiecczyzna w liczbach”. W konkursie udział wzięło 12 uczniów gimnazjum i 32 uczniów szkoły podstawowej. Test składał się z 12 pytań otwartych; do zdobycia było 35 punktów. Jury w składzie: mgr Barbara Piątek - Matlas, mgr Jolanta Kuś, po zapoznaniu się z pracami uczestników, wyłoniło zwycięzców.
Zwycięzcy:
Klasy czwarte – Wioletta Lach
Klasy piąte - Mateusz Michalski
Klasy szóste - Marcin Matlas
Klasy pierwsze gimnazjum – Magdalena Dobija
Klasy drugie gimnazjum – Izabela Krzus
Klasy trzecie gimnazjum – Patryk Bundyra
Nagrody wręczone zostaną podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Koordynator konkursu mgr Jolanta Kuś

2 czerwca: program Trzymaj Formę.

2 czerwca br. od godziny 9:00 w naszej szkole odbyło się podsumowanie programu „Trzymaj Formę” do którego uczniowie przygotowywali się przez dwa miesiące. W tym roku tematem był „Zdrowy tryb życia w różnych regionach Polski”. Każda klasa wylosowała jedną z grup etnicznych Polski (Wilamowianie, Łemkowie, Kaszubi, Górale Żywieccy, Kurpie, Mazurzy) i przygotowała potrawę, taniec, dyscyplinę sportową, jadłospis i ciekawostki dotyczące odpowiedniego regionu. Ponadto każda klasa zaprezentowała tekst modlitwy „Ojcze nasz” we właściwym dla grupy dialekcie, etnolekcie lub języku. Swoje prace zaprezentowali 2 czerwca. Odbyły się też rozgrywki sportowe. Była wspaniała zabawa. Każda klasa przygotowała się na „szóstkę”.
WYNIKI PROGRAMU TRZYMAJ FORMĘ:
I miejsce - klasa IIa - wychowawca mgr Teresa Biela;
II miejsce - klasa IIIa - wychowawca dr Przemysław Dyrlaga;
III miejsce - klasa Ib - wychowawca mgr Barbara Piątek - Matlas.
Koordynator programu: mgr Jolanta Kuś.
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

Powiatowy Konkurs Informatyczny - Nasze Sukcesy.

26 maja 2017 roku po raz czwarty w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych został przeprowadzony Powiatowy Konkurs Informatyczny dla uczniów gimnazjów. Uczniowie zmagali się z zadaniami teoretycznymi oraz częścią praktyczną wykonywaną z użyciem komputerów. Pan Andrzej Widzyk dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Żywcu wręczył dyplomy oraz nagrody gimnazjalistom.
II miejsce - Patryk Bundyra - klasa IIIb [indywidualnie].
II miejsce - Zespół Szkół w Wieprzu (Patryk Bundyra i Tymoteusz Gancarczyk) - klasa IIIb [drużynowo].

Opiekun naukowy: mgr Alina Jakubiec

TEST SKILLS AUDIT TOOL - PODSUMOWANIE.

W dniach 23-26 maja w naszej szkole odbył się kolejny i ostatni już test Skills Audit mający na celu zweryfikowanie ile uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się o krajach biorących udział w projekcie "Connecting Pupils to the European Space" przez trzy lata. Poniżej zamieszczamy wykres dzięki któremu można porównać wyniki testu z lat ubiegłych. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie testu: mgr Kamila Kowalska, mgr Anna Kliś.
| ZOBACZ ZDJĘCIA | | WYNIKI TESTU |

26 maja: Święto Mamy.

26 maja - tego dnia wszystkie dzieci - zarówno te malutkie, jak i już całkiem dorosłe składają życzenia swoim mamom, dają im kwiaty i prezenty. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki 1923 roku w Krakowie. Dzień ustalono po to aby ludzie uprzytomnili sobie przynajmniej raz w roku jak ważna jest rola mamy w ich życiu.
Historia święta Matki sięga czasów starożytnych - obchodzono je już w starożytnej Grecji (wiosenne święto Matki Natury, podczas którego składano hołd Rei, żonie Kronosa, która była matką wszechświata i wszystkich bóstw) i w Rzymie (święto bogini Cybele, również uważanej za matkę bogów, było ono obchodzone prawdopodobnie pomiędzy 15 a 18 maja).
WSZYSTKIM MAMOM SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA!
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Wycieczka do Warszawy - 17.05.-19.05.2017 r.

W dniach 17.05.-19.05.2017 r. uczniowie klas 3b i 1b pod opieką nauczycieli mgr Barbary Piątek-Matlas i mgr Kamili Kowalskiej udali się na wycieczkę do Warszawy. Gimnazjaliści zwiedzili m.in. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Sejm, Stadion PGE Narodowy, Krakowskie Przedmieście, Pałac Kultury i Nauki , Powązki, Łazienki Królewskie i Stare Miasto. Mieli również okazję zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza i Belweder.
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

11 maja: Koncert Laureatów - Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show'2017.

Koncert Laureatów Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego "GimPlay-Show" - odbył się w dniu 11 maja 2017 r. o godz. 12:00 w Domu Ludowym w Wieprzu. W koncercie udział wzięli:
-wójt Gminy Radziechowy-Wieprz: mgr inż. Maciej Mika,
-przedstawicielki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radziechowach-Wieprzu: mgr Mirosława Słaboń (kierownik), mgr Maria Skolarz,
-kierownik Gminnego Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Radziechowach Wieprzu: mgr Agnieszka Biegun,
-specjalista d.s Kultury i Promocji Gminy Radziechowy-Wieprz: mgr Marta Husar,
-dyrektor Zespołu Szkół w Wieprzu: mgr Grzegorz Ciurla,
-uczniowie - wolontariusze, rodzice laureatów konkursu.
Na Koncercie Laureatów zostały wręczone podziękowania, dyplomy i nagrody laureatom konkursu, ich opiekunom, a także patronom konkursu. Koordynator: mgr Alina Jakubiec, współpraca: mgr Małgorzata Krzuś.
| KOLEJNOŚĆ WYSTĘPUJĄCYCH | | ZOBACZ ZDJĘCIA | | ZOBACZ WIĘCEJ |

Wideokonferencja - projekt „Connecting Pupils to the European Space”.

4.05.2017 r. odbyła się w naszej szkole wideokonferencja z uczniami ze szkół partnerskich, biorących udział w projekcie „Connecting Pupils to the European Space”, w ramach programu Erasmus +. Grupa uczniów naszego gimnazjum pod opieką koordynatora projektu - mgr Kamili Kowalskiej prowadziła konwersację w języku angielskim z uczniami z Chorwacji oraz z Wielkiej Brytanii. Uczniowie wymieniali się informacjami na temat swoich krajów, sposobów spędzania czasu wolnego i szkół.
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

3 Maja - Narodowe Święto Konstytucji.

Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Wielki w maju 1791 roku i była to pierwsza w Europie, a druga na świecie (po amerykańskiej) uchwalona konstytucja. W 1792 roku wybuchła wojna polsko-rosyjska, zwana również Wojną w obronie Konstytucji 3 Maja, która zakończyła się klęską wojsk Rzeczpospolitej. Rok później Rosja i Prusy przystąpiły do II rozbioru Polski. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku 3 maja został oficjalnie ustanowiony świętem narodowym – jednym z najważniejszych w czasach międzywojennych, którego obchody w czasach PRL-u były zakazane aż do 1981 roku. Ponowne oficjalne ustanowienie Święta Narodowego Trzeciego Maja nastąpiło w 1990 roku. Święto 3 Maja jest świętem radosnym. W całej Polsce odbywają się wiosenne imprezy, koncerty, rodzinne majówki. W naszej szkole uroczysta akademia z okazji 3 Maja odbyła się w dniu 28 kwietnia 2017 r.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Gminny Konkurs Wokalno-Taneczny GimPlay-Show'2017. (WYNIKI)

W dniu 27 kwietnia 2017 r. o godz. 12:00 w Domu Ludowym w Wieprzu gminna komisja w składzie: przewodnicząca: mgr Bogusława Dziergas, członkowie: mgr Agnieszka Biegun, mgr Marta Bem, dokonała oceny utworów w kategoriach (wokalnej, tanecznej) zgodnie z regulaminem Gminnego Konkursu Wokalno–Tanecznego "GimPlay-Show". Komisja była zachwycona strojami występujących, różnorodnością elementów dodatkowych, ilością występujących uczniów w kategorii wokalnej i ich pięknym wykonaniem. W tańcu zwracano uwagę na dynamikę, zgodność i synchronizację wszystkich tańczących, zwracano uwagę na dopracowanie układu. Według komisji było za mało zabawy w tańcu, dzieci były za bardzo usztywnione, brak swobody i luzu w tańcu.
Dodatkowo zostaną ufundowane dla uczniów nagrody przez przewodniczącą gminnej komisji mgr Bogusławę Dziergas - za wkład włożony w taniec i przygotowanie dla: Zespołu Gwiazdeczki ("Kraina Lodu") z ZS w Wieprzu i dla Magdaleny Rodak, Leny Dawid („Wrecking Ball”) ze SP w Brzuśniku. Koncert Laureatów odbędzie się 11 maja 2017 r. o godz. 12:00 w Domu Ludowym w Wieprzu. Na koncercie zostaną wręczone dyplomy i nagrody. Serdecznie zapraszamy! Koordynator: mgr Alina Jakubiec, współpraca: mgr Małgorzata Krzuś.
| ZOBACZ FILM | | ZOBACZ ZDJĘCIA | | ZOBACZ WIĘCEJ | | WYNIKI |

Konkurs grafiki komputerowej: "Magia Świąt Wielkanocnych" (WYNIKI).

Zakończony został Szkolny Konkurs Interdyscyplinarny Grafiki Komputerowej pod hasłem: "Magia Świąt Wielkanocnych". Konkurs skierowany był dla uczniów Zespołu Szkół w Wieprzu (szkoła podstawowa - kl. IV - VI i gimnazjum). Komisja w składzie: mgr Alina Jakubiec, dr Przemysław Dyrlaga, mgr Monika Owsionka, mgr Anna Micherda oceniła wszystkie prace zgłoszone do konkursu. Komisja przy ocenie prac brała pod uwagę zgodność pracy z tematem, pomysłowość, oryginalne ujęcie tematu, estetykę wykonania i kompozycję. Maksymalnie można było uzyskać 120 pkt. Uczniowie wykonali prace graficzne w programach: GIMP I PAINT. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Organizacja: mgr Alina Jakubiec i dr Przemysław Dyrlaga.
| WYNIKI | | PRACE-SZKOŁA PODSTAWOWA| | PRACE-GIMNAZJUM |

Biuletyn 8 - „Connecting Pupils to the European Space”.

Zapraszamy do lektury ósmego biuletynu wydanego w ramach programu Erasmus+, w którym zamieszczona jest m.in. relacja z wizyty w Barcelonie i opis działań zrealizowanych przez szkoły partnerskie, biorące udział w projekcie „Connecting Pupils to the European Space”. Opracowanie: mgr Kamila Kowalska, mgr Anna Kliś i mgr Aleksandra Dziki. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej naszego projektu: http://www.erasmusproject.co.uk/
| BIULETYN-8 |

27 kwietnia: Zebranie wywiadowcze z rodzicami.


Drodzy Rodzice!
W dniu 27 kwietnia 2017 r. o godz. 16:30, odbędzie się zebranie wywiadowcze: Ia - sala nr 9, Ib - sala nr 15, IIa - sala nr 14, IIb - sala nr 4, IIIa - sala nr 11, IIIb - sala nr 5.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Gminny Konkurs Wokalno-Taneczny GimPlay-Show'2017.

Zapraszamy uczniów z terenu gminy Radziechowy-Wieprz do wzięcia udziału już w XVII edycji Gminnego Konkursu Wokalno-Tanecznego GimPlay-Show. Zgłoszenia (imię i nazwisko ucznia, klasa, repertuar, orientacyjny czas trwania utworu, imię i nazwisko opiekuna) należy przesłać na adres organizatora w terminie do 7 kwietnia 2017 roku. Etap międzyszkolny konkursu odbędzie się 27 kwietnia 2017 r., a Koncert Laureatów 11 maja 2017 r. Konkurs jest organizowany pod patronatem Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz oraz Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Radziechowach-Wieprzu. Koordynator: mgr Alina Jakubiec.
| KOLEJNOŚĆ WYSTĘPUJĄCYCH | | ZOBACZ WIĘCEJ | | REGULAMIN |

23 kwietnia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki) – to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. W tym dniu, w wielu miejscach na świecie organizowane są spotkania, konferencje, debaty, promocje książek, a często także uroczystości wręczania nagród literackich. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega. W związku z rosnącym sukcesem Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, UNESCO postanowiło stworzyć tytuł Światowej Stolicy Książki, który jako pierwsze miasto otrzymał Madryt a w 2016 roku Wrocław.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

EGZAMIN GIMNAZJALNY (19-21.04.2017 R.)

Egzamin gimnazjalny odbędzie się w dniach 19 - 21 kwietnia 2017 r.
HARMONOGRAM:
1. Część humanistyczna – 19 kwietnia 2017 r. (środa).
- Z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00.
- Z zakresu języka polskiego – godz. 11:00.
2. Część matematyczno-przyrodnicza – 20 kwietnia 2017 r. (czwartek).
- Z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00.
- Z zakresu matematyki – godz. 11:00.
3. Język obcy nowożytny – 21 kwietnia 2017 r. (piątek).
- Na poziomie podstawowym – godz. 9:00.
- Na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00.
INSTRUKCJA DLA UCZNIA:
1. Uczeń zgłasza się na każdy zakres/poziom egzaminu w miejscu i czasie wyznaczonym przez dyrektora szkoły – ok. 8:40, listy uczniów i sal będą wywieszone na tablicy ogłoszeń.
2. O ustalonej godzinie ok. (8:45) zdający wchodzą do sali pojedynczo, według kolejności na liście i zajmują miejsca przy stolikach, których numery wylosowali. Każdy uczeń powinien mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (ważną legitymację szkolną) i okazać go, jeśli zostanie o to poproszony.
3. Na egzamin uczeń (słuchacz) przynosi ze sobą przybory do pisania tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem oraz – w przypadku egzaminu z zakresu matematyki – linijkę. Uczeń może mieć małą butelkę z wodą, którą w czasie rozwiązywania zadań ustawia na podłodze obok nogi stolika aby nie zniszczyć arkusza.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
| ZOBACZ WIĘCEJ - CKE | | JĘZYK ANGIELSKI - ODPOWIEDZI |
| HISTORIA, WOS - ODPOWIEDZI | | JĘZYK POLSKI - ODPOWIEDZI |
| PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE - ODPOWIEDZI | | MATEMATYKA - ODPOWIEDZI |

ŻYCZENIA WIELKANOCNE. 12.04.2017 r.

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość. Św. Jan Paweł II

Moc najlepszych życzeń świątecznych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny
oraz smacznego święconego w gronie najbliższych
życzy Dyrekcja i Pracownicy Zespołu Szkół w Wieprzu.

Prezentacja materiałów związanych z projektem „Connecting Pupils to the European Space”. 12.04.2017 r.

12.04.2017 r., w naszej szkole odbyła się kolejna prezentacja materiałów związanych z projektem „Connecting Pupils to the European Space”. Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zobaczyli materiały, przygotowane przez zespoły projektowe z Anglii, Chorwacji, Rumunii, Turcji, Grecji oraz Hiszpanii . Materiały te dotyczyły obchodów świąt, uroczystości i tradycyjnych potraw. Była to doskonała okazja by porównać zwyczaje panujące w krajach partnerskich. W prezentacji materiałów brali udział uczniowie klasy IIIB Patryk Bundyra i Gabriel Jarco. Zapraszamy na stronę internetową projektu: http://www.erasmusproject.co.uk/, na której można zobaczyć wspomniane wyżej materiały. koordynator projektu na terenie szkoły: mgr Kamila Kowalska
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

Konkurs plastyczny pn. „Wielkanoc w tradycji naszych przodków” - NASZE SUKCESY.


Maria Duraj z klasy II a zdobyła wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym pn. „Wielkanoc w tradycji naszych przodków”. Opiekun naukowy: dr Przemysław Dyrlaga.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

XXIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” - NASZE SUKCESY.


W XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach” trzech uczniów naszego gimnazjum zdobyło czołowe miejsca: Maria Duraj i Paulina Bochenek zajęły I miejsca w kategorii „Rysunek, 13-15 lat” (opiekun dr Przemysław Dyrlaga), a Natalia Wrona zajęła III miejsce w kategorii „Wyklejanka, powyżej 15 lat” (opiekun mgr Agnieszka Tlałka). Gratulujemy!
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Dzień Erasmus + 22.03.2017! Zwycięzca konkursu na najlepszy plakat wyłoniony!

Dnia 22.03.2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Erasmusa+. Uczniowie oraz pracownicy mieli okazję spróbować tradycyjnych potraw z krajów partnerskich, biorących udział w projekcie "Connecting Pupils to the European Space". Na stoisku każdego kraju mogli przejrzeć typowe gazety, czasopisma oraz ulotki. Na stoiskach znajdowały się także prace uczniów z poszczególnych szkół, pieniądze i bilety. Podczas DNIA ERASMUSA+ został również ogłoszony zwycięzca konkursu na najlepszy plakat. Komisja konkursowa w składzie: mgr Małgorzata Zawada, mgr Tomasz Juraszek, mgr Anna Kliś i mgr Aleksnadra Dziki wybrała plakat klasy IIIB. Zwycięski plakat przedstawiał Wielką Brytanię. Rozdano także nagrody dla zwycięzców konkursu wiedzy o krajach biorących udział w projekcie "Connecting Pupils to the European Space". Osoby odpowedzialne: mgr Kamila Kowalska (koordynator projektu), mgr Magdalena Szczotka.
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

REFORMA OŚWIATY - SPOTKANIE Z RODZICAMI - DELEGATURA KO BIELSKO-BIAŁA.


Drodzy Rodzice! Zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi dotyczącymi reformy oświaty oraz pismem MEN w.s bezpiecznego korzystania z gier komputerowych.


| REFORMA OŚWIATY |
| PISMO MEN W.S BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z GIER KOMPUTEROWYCH |

Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego "The Big Challenge". 3.04.2017 r.


Informujemy, że Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego "The Big Challenge" odbędzie się jutro (04.04.2017 r.) o godz. 14.30 w pracowni komputerowej nr 4 w Szkole Podstawowej. Test interaktywny trwa do 45 min. Osoby zapisane zapraszamy i życzymy powodzenia!

Rekolekcje Wielkopostne. 25.03.2017 r.

W dniach od 27-29 marca 2017 r. będą odbywać się rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wielkopostne to szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. prof. dr hab. Tadeusz Dzidek, ur. w 1961 r. w Andrychowie, święcenia kapłańskie przyjął w 1986 r. w Krakowie, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, autor wielu naukowych projektów i książek.
| PLAN REKOLEKCJI |

Konkurs na najlepszy plakat przedstawiający kraje uczestniczące w projekcie CONNNECTING PUPILS TO THE EUROPEAN SPACE. 23.03.2017 r.

Już wkrótce rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy plakat przedstawiający kraje uczestniczące w projekcie CONNNECTING PUPILS TO THE EUROPEAN SPACE. Poniżej prezentujemy wszystkie prace. Przypominamy, że każda klasa miała zaprezentować jeden kraj, wyłoniony w drodze losowania. Koordynator konkursu i projektu: mgr Kamila Kowalska
| ZOBACZ PRACE |

XXVI Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Radziechowy - Wieprz.

18 marca 2017 r. (sobota) odbędzie się Gminny Turniej Tenisa Stołowego (Edycja XXVI) o Puchar Wójta Gminy Radziechowy - Wieprz. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół w Wieprzu.
PLAN SPOTKANIA:
Godzina: 9:00 – uczniowie szkół podstawowych.
Godzina: 10:00 – uczniowie szkół gimnazjalnych.
Godzina: 11:00 – KATEGORIA OPEN (tylko mieszkańcy naszej Gminy). Miejscem spotkania będzie sala sportowa w Wieprzu. Koordynator turnieju: mgr Grzegorz Śleziak.
| WYNIKI | | ZOBACZ WIĘCEJ | | REGULAMIN |

Warsztaty teatrane.


16 marca br. w szkole odbyły się warsztaty teatralne dla klas I-III gimnazjum, które prowadził aktor Teatru Polskiego z Bielska - Białej - p. Jerzy Dziedzic. Klasy gimnazjalne dowiedziały się o tajnikach pracy reżysera.
| WIRTUALNY TEATR |

Konkurs wiedzy o krajach biorących udział w projekcie „Connecting Pupils to the European Space”.

W dniu 15 marca 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach biorących udział w projekcie „Connecting Pupils to the European Space” w ramach programu Erasmus+. Zakres materiału obejmował zagadnienia znajdujące się na stronie internetowej
projektu http://www.erasmusproject.co.uk/. Każda klasa mogła wytypować dwa dwuosobowe zespoły. Rozwiązywali oni test składający się z 22 pytań w aplikacji Kahoot.
Wyniki:
I miejsce – Julia Caputa i Paulina Pawełek (IIIb)
II miejsce- Kamil Drewniak i Gabriel Jarco (IIIb)
III miejsce – Joanna Błachut i Kinga Gustyn (IIa)
Koordynator konkursu: mgr Kamila Kowalska

Rekrutacja do I klasy Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2017/2018.

Rekrutacja do I klasy Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2017/2018.
Zarządzenie Wójta Gminy Radziechowy - Wieprz
Uchwała Rady Gminy Radziechowy - Wieprz
Z dniem 1 września 2017 r. rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej rozpoczną naukę w klasie VII.

8 marca: Międzynarodowy Dzień Kobiet - UNESCO.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w siedzibie UNESCO w Paryżu, zorganizowanych zostanie kilka wydarzeń. Od 6 do 17 marca otwarta będzie wystawa, zorganizowana przez UNESCO oraz Stałe Przedstawicielstwa przy UNESCO, prezentująca prace artystów z 10 krajów, z wszystkich regionów świata, poświęcona tematyce młodych kobiet i ich udziału w kształtowaniu przyszłości świata. 8 marca w siedzibie UNESCO obradował będzie okrągły stół pod hasłem „Równość płci poprzez kulturę i sztukę”, organizowany w ramach tygodnia artystycznego HeforShe Arts Week.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

1 Marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ, TRACI SUMIENIE. (Zbigniew Herbert)
Ponad 20 tys. „Żołnierzy Wyklętych” zginęło po wojnie z bronią w ręku, kolejnych tysiące trafiło do więzień komunistycznych, gdzie także czekała ich śmierć. W sumie w latach 1944-1955 wykonano ok. 4500 kar śmierci, spośród ponad 8 tys. orzeczonych. Kolejne setki tysięcy przeciwników reżimu trafiło do więzień i obozów pracy, z wieloletnimi wyrokami. Żołnierze, kapłani i niezłomni działacze polityczni trafiali na Mokotów, do Wronek i Rawicza. Najmłodsi zaś – harcerze i uczniowie - do obozu w Jaworznie (chłopcy) i Bojanowie (dziewczęta). Równocześnie, komunistyczni propagandyści pomawiali ich bezkarnie w prasie: „Zdrajcy narodu i szpiedzy na żołdzie amerykańskim” – krzyczał nagłówek artykułu w „Trybunie Ludu”, opisujący kolejny akt dramatu aresztowanych członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia WiN.
1 marca 2017 r. o godz. 9:50 w naszej szkole (na sali gimnastycznej) odbędzie się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obowiązuje odświętny strój. Organizacja: dr Przemysław Dyrlaga i mgr Kamila Kowalska.
| ZOBACZ WIĘCEJ | ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - IPN | LIST PREZYDENTA RP

Konkurs na wiersz o tematyce krwiodawstwa - nasze sukcesy.


W konkursie zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy PCK i Rejonową Radę HDK na wiersz o tematyce krwiodawstwa Maria Duraj z klasy IIa zdobyła wyróżnienie Opiekun naukowy: mgr Jolanta Kuś.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
| PRZECZYTAJ WIERSZ |

Konkurs grafiki komputerowej: "Magia Świąt Wielkanocnych".

Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie grafiki komputerowej pod hasłem: "Magia Świąt Wielkanocnych". Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę wykonaną indywidualnie, prace muszą być zapisane w jednym z ogólnodostępnych formatów (np. gif, jpg, png) wg schematu: imię_nazwisko_szkoła_klasa (np. Jan_Kowalski_SP_IV), prace należy przekazać do biblioteki w wersji elektronicznej (płyta CD, DVD lub na USB), do pracy należy dołączyć wydruk – format A4, praca musi być trwale opisana na odwrocie wydruku: imię i nazwisko autora, klasa, szkoła i nazwa programu w jakim została wykonana. Ocena prac podlegać będą: zgodność z tematem, samodzielność pracy, pomysłowość, oryginalne ujęcie tematu, estetyka wykonania, stopień nawiązania do tradycji. Termin zakończenia konkursu - 27 marca 2017 r. Zwycięzcy otrzymają nagrody. Organizacja: mgr Alina Jakubiec i dr Przemysław Dyrlaga.
| REGULAMIN KONKURSU |

Prezentacja materiałów związanych z projektem „Connecting Pupils to the European Space”. 13.02.2-17 r.-17.02.2017 r.

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyła się kolejna prezentacja materiałów związanych z projektem „Connecting Pupils to the European Space”. Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zobaczyli materiały, przygotowane przez zespoły projektowe ze szkół partnerskich, z Anglii, Chorwacji, Rumunii, Turcji, Grecji oraz Hiszpanii . W materiałach przedstawione były ciekawe informacje na temat państw,miast, z których pochodzą uczestnicy projektów, można było zobaczyć jak wygląda ich najbliższa okolica: ulice, budynki,szkoły, sklepy, jakie są lokalne atrakcje oraz w jaki sposób młodzież danego kraju lubi spędzać swój czas wolny. Nasi uczniowie wysłuchali także hymnów wszystkich państw, zapoznali się z ważniejszymi wydarzeniami z historii krajów partnerskich oraz zaznajomili się z sylwetkami ważnych osobistości. Zapraszamy na stronę internetową projektu: http://www.erasmusproject.co.uk/, na której można zobaczyć wspomniane wyżej materiały.
| ZDJĘCIA |

Szkolny Konkurs Czytelniczy na Plakat Promujący Czytelnictwo.

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów gimnazjum do wzięcia udziału w szkolnym konkursie czytelniczym pod hasłem: "Lektura szkolna na zawsze w pamięci". Zadaniem konkursowym jest stworzenie plakatu promującego czytelnictwo przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych.
Zakres tematyczny konkursu obejmuje następujące lektury: „Quo vadis”, „Antygona”, „Mitologia”, „Biblia” (materiał przerabiany na lekcjach), „Mały książę”, „Zemsta”, „Dziady cz. II”, „Kamienie na szaniec”. Prace należy dostarczyć nie później niż do 24 marca 2017 r. do Biblioteki (w formacie A4 lub A3) . Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pozytywne adnotacje z zachowania, autorzy nagrodzonych prac dodatkowo otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizacja: mgr Alina Jakubiec i mgr Teresa Biela.
| REGULAMIN KONKURSU |

Szkolne konkursy - Erasmus+.

Szkolny koordynator projektu „Connecting Pupils to the European Space”, realizowanego w ramach programu Erasmus+- pani mgr Kamila Kowalska wraz z zespołem projektowym ogłasza dwa konkursy: na najlepszy plakat przedstawiający kraj partnerski oraz konkurs wiedzy o państwach , biorących udział w projekcie. Oba konkursy adresowane są do wszystkich uczniów naszego gimnazjum. Wszystkie materiały pomocnicze znajdują się na stronie http://www.erasmusproject.co.uk/. Plakaty należy dostarczyć do 20 marca 2017r. Ogłoszenie wyników obu konkursów odbędzie się podczas dnia Erasmus+ w naszej szkole. Zachęcamy do udziału!
| REGULAMIN KONKURSU |

21 lutego: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, których oficjalne otwarcie odbędzie się 21 lutego w siedzibie UNESCO w Paryżu, odbywać się będą pod hasłem „Poprzez edukację wielojęzyczną ku zrównoważonej przyszłości”. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest od szesnastu lat. Został proklamowany na 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO, 17 listopada 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzyczności, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących, do których zalicza się 43 procent wszystkich aktualnie używanych.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

2 3
Licznik odwiedzin
odsłon od 3.XII.2008r.
OUR SCHOOL
A BIT ABOUT US

Gimnazjum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych projektów.

Mottem szkoły jest:
Semper in altum!

- "Zawsze wzwyż"

Konkursy
Rodzice
Szkoła ponadgimnazjalna
Inne
Archiwum
Gimnazjum w Wieprzu
WYBRANE FILMY: Nasza szkoła...: MINĘŁO 15 LAT...: PRZY SZKOLE: PREZYDENT USA I MY: PREZYDENT MALTY I MY: KONSUL GENERALNY POLSKI W ROSJI I MY: HISZPANIA - SPOTKANIE
Z BURMISTRZEM: