WYNIKI EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ | WYNIKI EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH | KONSULTACJE DLA RODZICÓW |
KALENDARZ IMPREZ SZKOLNYCH | REKRUTACJA 2016/2017 | PLAN NP 2015-2016 |
Certyfikat UNESCO
Certyfikat
Certyfikat
Nasi partnerzy
Szkoła
Dla uczniów
Dokumenty
Wymiana międzynarodowa
KONTAKT DO SZKOŁY
Copyright ©
Zespół Szkół w Wieprzu
Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu
34-382 Bystra
ul. Szkolna 800
Tel/Fax. +48 33 867-59-12
SEKRETARIAT: gimnazjumwieprz@gmail.com
ADMIN. STRONY:
Alina Jakubiec

14 lutego: Walentynki.

Samorząd Szkolny, jak co roku w Walentynki, wspierał zakochanych. Poczta walentynkowa cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, skrzynka była opróżniana trzykrotnie. Gimnazjaliści mogli wrzucać kartki do wtorku, a następnie listonosze rozdali adresatom miłosne życzenia. Opiekun SU: mgr Aleksandra Dziki.

Realizacja projektu w Hiszpanii "Connecting Pupils to the European Space" 9-10.02.2017 r.

W dniach 9-10 lutego nauczycielki z naszej szkoły: mgr Kamila Kowalska i mgr Magdalena Szczotka wzięły udział w kolejnym spotkaniu, w ramach programu Erasmus+, "Connecting Pupils to the European Space". Spotkanie odbyło się w szkole partnerskiej w Barcelonie. Uczestnicy rozmawiali z nauczycielami oraz uczniami biorącymi udział w projekcie , a także zapoznali się z systemem edukacyjnym obowiązującym w Hiszpanii. Przedstawicielki naszego gimnazjum wspólnie z partnerami z innych krajów: Anglii, Hiszpanii, Rumunii, Grecji, Turcji i Chorwacji, prezentowały i omawiały przygotowane przez uczniów materiały do ostatniego tematu "Traditional cousine"(Tradycjna kuchnia). Materiały te już wkrótce zostaną dodane na stronę internetową projektu http://www.erasmusproject.co.uk/ .
Uczestnicy spotkania ustalili wspólnie terminy następnej wideokonferencji, w której udział będą brać uczniowie zaangażowani w realizację projektu. Ustalono również termin ostaniego testu diagnozującego Skills Audit. Koordynator na terenie Polski: mgr Kamila Kowalska
| ZOBACZ ZDJĘCIA | | ZOBACZ WIĘCEJ |

POLSKO-HISZPAŃSKA WYMIANA MŁODZIEŻY. 8.02-13.02.2017 r.

W dniach 8.02.-13.02.2017 r. pięcioro uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunami: mgr Kamilą Kowalską (koordynator) oraz mgr Magdaleną Szczotką, weźmie udział w projekcie językowo – kulturowym; wspólnie ze szkołą Institut Valldemossa w Barcelonie (Hiszpania).
W programie między innymi: zwiedzanie muzeum Nauki i Techniki Cosmo Caixa, zwiedzanie Narodowego Muzeum Sztuki Katalońskiej (gdzie znajdują się dzieła Pabla Picassa), wizyta na s,adionie Camp Nou;spacer po Parku Güell, zaprojektowanym przez A. Gaudiego oraz po Barri Gotic (najstarszej części centrum Barcelony). Uczniowie wezmą także udział w warsztatach kulinarnych, gdzie przygotowywać będą tradycyjne danie kuchni hiszpańskiej - paellę.
| ZOBACZ ZDJĘCIA | | ZOBACZ WIĘCEJ |

7 lutego: Dzień Bezpiecznego Internetu.

Już po raz trzynasty na świecie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło „Razem zmieniamy internet na lepsze” zwraca uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2017 jest Facebook. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej, Annę Zalewską, Minister Cyfryzacji, Annę Streżyńską, Rzecznika Praw Dziecka Marka, Michalaka oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcina Cichego.
| ZOBACZ WIĘCEJ | | NETYKIETA | | ZASADY BI |

Gminny i Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek oraz Małych Form Kolędniczych „Gwiazda Betlejemska” - nasze sukcesy.

I miejsce w Gminnym i Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek oraz Małych Form Kolędniczych „Gwiazda Betlejemska” (kategoria II: śpiew z towarzyszeniem instrumentu lub zespołu) zajął zespół muzyczny w skaładzie: Anna Puda (kl. Ib), Natalia Rodak (kl. Ib), Kacper Piela (kl. Ib), Jakub Piela (kl. Ib), David Kaletka (kl. IIIb).
II miejsce w Gminnym i Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek oraz Małych Form Kolędniczych „Gwiazda Betlejemska” (kategoria I: śpiew a cappella lub z podkładem w wersji instrumentalnej) zająła Anna Puda (kl. Ib). SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Zabawa Karnawałowa.

Rada Rodziców przy Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu zaprasza na zabawę karnawałową, która odbędzie się 28 stycznia 2017 r. w Domu Ludowym w Wieprzu o godz. 19:00. Dobrą zabawę umili wszystkim zespół Vocal. Kontakt z panią Moniką Pawełek. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

27 stycznia: Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Podobnie jak w poprzednich latach, 27 stycznia 2017 r., w 72. rocznicę oswobodzenia w 1945 roku obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tegoroczne obchody odbywać się będą pod hasłem „Edukacja dla lepszej przyszłości. Rola miejsc historycznych i muzeów w edukacji na temat Holokaustu” ("Educating for a Better Future: The Role of Historic Sites and Museums in Holocaust Education"). Zagadnieniom tym poświęcone będzie specjalne wydarzenie - dyskusja okrągłego stołu, która odbędzie się 26 stycznia 2017 r. w siedzibie UNESCO w Paryżu, z udziałem dyrektorów muzeów i miejsc historycznych, związanych z Holokaustem. Spotkanie służyło będzie omówieniu aktualnej sytuacji i stanu zachowania miejsc zagłady i prześladowań, mających znaczenie nie tylko jako pomniki historii, ale pełniących także rolę instytucji edukacyjnych.
| ZOBACZ WIĘCEJ | | Broszura UNESCO „Why Teach about the Holocaust” |

24 stycznia: Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu.

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu został ustanowiony przez papieża Pawła VI w 1967 roku w celu zwrócenia uwagi na rolę jaką odgrywają media w kształtowaniu opinii publicznej. Tego dnia Kościół katolicki wspomina św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy.
„Nie lękaj się, bo jestem z tobą” (Iz 43,5). Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach" - tak brzmi hasło tegorocznego orędzia na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
| ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA |

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Województwa Śląskiego” - nasze sukcesy.

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Województwa Śląskiego” Etap powiatowy zdobyła drużyna w składzie: Konrad Polański (kl Ia), Anna Puda (kl Ib), Kamil Drewniak (kl IIIb), Tymoteusz Gancarczyk (kl IIIb).
Opiekun naukowy: dr Małgorzata Krzuś.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Realizacja programu „Życie z pasją” - wycieczka do Bielska-Białej i Bystrej Śląskiej.

W dniu 20 stycznia 2017 r. 12 uczniów naszej szkoły pod opieką mgr Małgorzaty Zawady i dr. Przemysława Dyrlagi uczestniczyło w warsztatach pt. „W sercu antycznego miasta. Śladami bogini Afrodyty” zorganizowanych w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej, Oddział Stara Fabryka. Warsztaty były poświęcone kulturze antycznej, a w szczególności realiom życia w hellenistycznym mieście. Pierwsza część zajęć obejmowała zwiedzanie wystawy poświęcony efektom prac wykopaliskowych polskiej misji archeologicznej prowadzącej badania na agorze w Nea Pafos na Cyprze. Druga część miała wymiar praktyczny i polegała na wykonaniu przedmiotów ceramicznych związanych z kultem greckiej bogini miłości - Afrodytą. Według mitu greckiego miała się ona wyłonić z fal morskich w okolicach cypryjskiego Starego Pafos. Zajęcia prowadzili znani archeolodzy, mgr Bożena Chorąży i dr Bogusław Chorąży. Ponadto uczestnicy wyjazdu zwiedzili „Fałatówkę” - willę wybitnego malarza Juliana Fałata w Bystrej Śląskiej. Poznali bogate życie Fałata - od biednego chłopca ze wsi po nadwornego malarza cesarza Wilhelma II, rektora krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i mistrza akwareli. Mieli również okazję zobaczyć wiele pamiątek z nim związanych, często bardzo osobistych, dotyczących rodziny artysty, oraz przyjrzeć się dziesiątkom jego znakomitych dzieł – portretów, scen myśliwskich, pejzaży.

Realizacja programu „Życie z pasją” - wycieczka do Krakowa.

W dniu 17 stycznia 2017 r. 14 uczniów naszego gimnazjum pod opieką mgr Małgorzaty Zawady i dr. Przemysława Dyrlagi oraz mgr Teresa Biela i mgr Anna Kliś uczestniczyło w wycieczce do Krakowa. Zwiedzili: barokową kolegiatę pw. św. Anny, gdzie znajduje się konfesja św. Jana Kantego, Bazylikę Mariacką, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Collegium Maius, gdzie poznali historię uczelni oraz zobaczyli przechowywane tam skarby kultury, wystawę interaktywną w Collegium Maius, prezentującą różne zagadnienia z zakresu fizyki, matematyki i astronomii, ekspozycję „Bogowie starożytnego Egiptu” w Muzeum Archeologicznym (lekcja muzealna z filmem), kościół oo. franciszkanów ze słynnym witrażem „Bóg Ojciec - Stań się!”, zaprojektowanym przez jednego z najbardziej znanych polskich malarzy, Stanisława Wyspiańskiego, Muzeum „Podziemia Rynku Głównego” (oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa), gdzie zapoznali się z pracą archeologów oraz historią średniowiecznego Krakowa, Galerię Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach (oddział Muzeum Narodowego w Krakowie), gdzie zobaczyli dzieła najsłynniejszych polskich artystów, m.in. Jana Matejki, Marcelego Bacciarellego, Józefa Chełmońskiego, Henryka Siemiradzkiego, Artura Grottgera, Adama Chmielowskiego (św. br. Alberta), Piotra Michałowskiego, Juliana Fałata i Władysława Podkowińskiego.

Ferie zimowe - 16-29.01.2017 r.

W poniedziałek (16.01.2017 r.) rozpoczynają się w naszym województwie FERIE ZIMOWE. Wszystkim uczniom naszego gimnazjum życzymy bezpiecznego wypoczynku i dużo dobrej zabawy. Drodzy uczniowie ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych. Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.
Informujemy również, że podczas ferii zimowych, od godziny 9.00 do 12.00, nauczyciele będą w szkole organizować dodatkowe zajęcia: kulturowe, kulinarne lub rekreacyjne dla chętnych uczniów. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Powiatowy Konkurs Literacki o Tematyce Bożonarodzeniowej - nasze sukcesy.

Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Literackim o Tematyce Bożonarodzeniowej otrzymali:
Tymoteusz Gancarczyk (kl. IIIb), Maria Urbańska (kl. IIIb), Izabela Krzus (kl. IIa), Martyna Suława (kl. IIb). Opiekun naukowy: mgr Teresa Biela.
Wyróżnienie dla Joanny Wrony (kl. Ia). Opiekun naukowy: mgr Aleksandra Dziki.
Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym o Tematyce Bożonarodzeniowej otrzymała:
Maria Duraj (kl. IIa). Opiekun naukowy: dr Przemysław Dyrlaga.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Biuletyn informacyjny. 16.01.2017 r.

Zapraszamy do lektury siódmego biuletynu wydanego w ramach programu Erasmus+, w którym zamieszczona jest m.in. relacja z wizyty w Chorwacji i opis działań zrealizowanych przez szkoły partnerskie, biorące udział w projekcie „Connecting Pupils to the European Space”. Opracowanie: mgr Kamila Kowalska,mgr Teresa Biela, mgr Anna Kliś i mgr Aleksandra Dziki. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej naszego projektu: http://www.erasmusproject.co.uk/
| ZOBACZ BIULETYN | | ZOBACZ WIĘCEJ |

Zebranie wywiadowcze z rodzicami.

W dniu 12 stycznia 2017 r. o godz. 16:30, odbędzie się w klasach zebranie wywiadowcze z rodzicami:
Ia - sala nr 9, Ib - sala nr 15, IIa - sala nr 14, IIb - sala nr 4, IIIa - sala nr 11, IIIb - sala nr 5
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr.

„Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie Międzynarodowego Konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. 
Nasz uczeń Patryk Bundyra z klasy III b zdobył w konkursie 79 pkt, jest to bardzo dobry wynik z informatyki. Opiekun naukowy: mgr Alina Jakubiec. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Patroni roku 2017 – Sejm przyjął uchwałę.

Sejm ustanowił rok 2017 Rokiem sześciu patronów. Josepha Conrada - Korzeniowskiego, marszałka Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego, błogosławionego Honorata Koźmińskiego i Tadeusza Kościuszki. Rok 2017 będzie też Rokiem Rzeki Wisły. Józef Konrad -Korzeniowski to syn polskich zesłańców syberyjskich, pisarz piszący w Anglii i po angielsku, pierwszoplanowa postać literatury światowej. „Jądro ciemności”, „Lord Jim”, „Smuga cienia”, „Tajny agent”, „Szaleństwo Almayera” to tymi powieściami do historii literatury przeszedł Józef Korzeniowski, który publikował pod pseudonimem Joseph Conrad. W grudniu 2017 obchodzona będzie 160. rocznica Jego urodzin.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

"Opowieść o czasach ludzkiej pogardy...", czyli Aktion Saybusch - nasze sukcesy.

W poniedziałek 2 stycznia uczestniczyliśmy w uroczystej gali wręczenia nagród w Międzyszkolnym Konkursie na Najciekawszą Prezentację Multimedialną pt. „Aktion Saybusch - wysiedlenia mieszkańców na Żywiecczyźnie w oczach młodego pokolenia XXI wieku”. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej. Organizatorem natomiast był Poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny oraz ZSME w Żywcu.
Nagrody zostały rozdane w 2 kategoriach: szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Zwycięzcy wyjadą do Brukseli do Parlamentu Europejskiego. Laureaci 2 i 3 miejsca odwiedzą Sejm RP w Warszawie. Osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe.
W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce zdobył - Patryk Bundyra - Zespół Szkół w Wieprzu. Opiekun: mgr Teresa Biela. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
| ZOBACZ WYNIKI KONKURSU |

Święta Bożego Narodzenia - życzenia.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
oraz Nowego - już 2017 - Roku
życzymy wszystkim czytającym te słowa
zdrowia, radości, spełnienia marzeń
oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny.

Składamy wszystkim naszym Uczniom i ich Rodzinom świąteczne życzenia: uśmiechu, przyjaciół, pogody ducha, słońca świecącego w dni ciemne i pochmurne, dróg dobrych i prostych ścieżek życia, losu łatwego… Niech Święta radością wypełnią wszystkie nasze domy, a Nowy Rok niech doda blasku dniom i będzie pełen radości i optymizmu - Dyrekcja i Nauczyciele.

Wigilia Bożego Narodzenia w szkole.


W dniu 22 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbędzie się Wigilia w klasach oraz zostanie przedstawiona przez uczniów szkoły podstawowej sztuka na Boże Narodzenie.
PLAN DNIA:
8:00 - Rozpoczęcie zajęć w szkole.
8:30 - Sztuka na Boże Narodzenie na sali gimnastycznej.
ok. 10:00 - Wigilia w klasach, spotkanie z wychowawcą klasy.

Szkolny Konkurs na Ozdobę Bozonarodzeniową.

W dniu 20 grudnia 2016 r. komisja w składzie: mgr Teresa Biela, mgr Anna Micherda, mgr Małgorzata Krzuś, oceniła wszystkie ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły w ramach szkolnego konkursu na ozdobę Bożonarodzeniową. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół w Wieprzu. WYNIKI:
I miejsce w konkursie zajęła Maria Duraj z klasy IIa;
II miejsce - Natalia Rodak z klay Ib;
III miejsce - Rafał Kublin z klasy I b.
Koordynator konkursu w naszej szkole: mgr Małgorzata Zawada.

Projekt "KinoSzkoła". 14.12.2016 r.


W dniu 14 grudnia 2016 r. rozpoczęła się II edycja projektu „KinoSzkoła”. W jej ramach uczniowie obejrzeli film pt. „Miss Impossible” dotyczący problemów dojrzewania i samoakceptacji w środowisku rówieśników i w świecie dorosłych. Kolejne filmy młodzież obejrzy w lutym, marcu, maju i czerwcu.
Koordynator projektu – mgr Małgorzata Zawada.

35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. 13.12.2016 r.

13 grudnia mija 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. 13 grudnia wielu zapamiętało jako dzień grozy. Stan wojenny wprowadził gen. Wojciech Jaruzelski. W nocy, w której ogłoszony został stan wojenny zaczęły się internowania opozycjonistów, w sumie w czasie trwania stanu wojennego zatrzymanych zostało 10 tys. opozycjonistów. Decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego argumentowano tym, że Polsce groziło wejście wojsk Układu Warszawskiego. Władze komunistyczne wskazywały swoich nowych przeciwników politycznych jako przyczynę powstałej sytuacji. Stan wojenny wprowadzono w 16 miesięcy po strajkach w 1980, które doprowadziły do powstania Solidarności i odwilży politycznej w Polsce.
| „Lekcja RP” z udziałem Prezydenta o 13 grudnia | | ZOBACZ FILM |

Akcja „Pomocna Dłoń”.

W grudniu w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka artykułów spożywczych, na rzecz akcji „Pomocna Dłoń” organizowanej z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Zebrane artykuły przekazano do Zarządu Rejonowego PCK w Żywcu. Uczniowie chętnie włączyli się w tę akcję. Osoby, które ofiarowały dary to: Kinga Caputa – kl. IIa, Weronika Dudek – kl. IIb, Natalia Motyka – kl. IIb, Natalia Kublin – kl. IIa, Klaudia Sołtysek – kl. IIb, Rałfał Kublin – kl. Ib, Jakub Czulak – kl. IIb, Michał Czulak – kl. IIIb.
Koordyntor: mgr Jolanta Kuś.

Wystartował konkurs MEN „Wolontariusz Roku”.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs na „Wolontariusza Roku”. Został on zainaugurowany przez wiceminister edukacji Teresę Wargocką w Rzeszowie. Konkurs skierowany jest dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych działających na terytorium Polski, szkół nad którymi nadzór sprawuje Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz polonijnych szkół społecznych z całego świata.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - nasze sukcesy.


W etapie rejonowym XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK Anna Puda z klasy I b zajęła III miejsce. Opiekun: mgr Jolanta Kuś.

Mikołajki w naszej szkole. 6.12.2016 r.

Dokumenty historyczne dotyczące św. Mikołaja, jego życia i działalności są bardzo skąpe. Niewielka ilość autentycznych informacji na jego temat chętnie była uzupełniana kolorowymi szczegółami legend. To co na jego temat później napisano, zaczerpnięte zostało w większości z pięknych baśni lub biografii innych postaci. Nie umniejsza to jednak faktowi, że choć postać św. Mikołaja obrosła w liczne legendy, jest on postacią na wskroś historycznie autentyczną.
| JEŚLI BYŁEŚ(AŚ) GRZECZNY(A), TO SOBIE ZAGRAJ |

Próbny egzamin gimnazjalny. (6-8.12.2016 r.)

W dniach 6, 7, 8 grudnia 2016 r. odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny:
a) część humanistyczna – 6 grudnia 2016 r. (wtorek)
* z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
* z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
b) część matematyczno-przyrodnicza – 7 grudnia 2016 r. (środa)
* z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
* z zakresu matematyki – godz. 11:00
c) język obcy nowożytny – 8 grudnia 2016 r. (czwartek)
* na poziomie podstawowym – godz. 9:00
* na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Reforma oświaty - MEN.

Przygotowana reforma edukacji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom większości Polaków, którzy chcą szkoły nowoczesnej, a jednocześnie silnie zakorzenionej w naszej tradycji. Zmiany są przemyślane i zaplanowane na wiele lat. MEN zależy na tym, aby każdy uczeń, bez względu na to skąd pochodzi oraz jaki jest status materialny jego rodziców miał dobrą szkołę i dobrą edukację. Reforma edukacji to nie tylko zmiana ustroju szkolnego. To także propozycja nowych rozwiązań w rozwoju szkolnictwa zawodowego silnie powiązanego z rynkiem pracy oraz zmiany w organizacji i funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych.
| REFORMA OŚWIATY | | PODSTAWY PROGRAMOWE I SIATKI GODZIN |

„Bądźmy wrażliwi na innych” realizacja programu w naszej szkole.

2 grudnia 2016 r. w naszej szkole będzie realizowany program „Bądźmy wrażliwi na innych”. Spotkania z przedstawicielami różnych instytucji mają na celu uwrażliwić młodego człowieka na potrzeby innych, wyposażyć ucznia w wiedzę i umiejętność zachowania się w różnych trudnych i nieprzewidywalnych sytuacjach. Dostarczyć również młodzieży informacji na temat niesienia pomocy poszkodowanym. W tym dniu zajęcia będą trwały do godziny 13:00. Koordynator: mgr Jolanta Kuś.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

„Metody i techniki uczenia się” - warsztaty.

W dniach 10 i 30 listopada 2016 r. odbyły się warsztaty dla uczniów klas pierwszych gimnazjum poświęcone technikom i metodom uczenia się. Warsztaty prowadziła mgr Iwona Mysłek-Kocur, pracownik Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Żywcu. Uczniowie zostali zapoznani m.in. z różnymi sposobami myślenia, ze sposobem tworzenia mapy myśli, zasadami zapamiętywania, ćwiczeniami rozwijającymi koncentrację uwagi, zdolności zapamiętywania i utrwalania materiału. Pedagog szkolny mgr Małgorzata Zawada

„Warsztat archeologa, czyli jak zostać odkrywcą zaginionych światów”.

W dniu 25 listopada 2016 r. 18 uczniów naszego gimnazjum pod opieką mgr Małgorzaty Zawady i dr. Przemysława Dyrlagi uczestniczyło w warsztatach pt. „Warsztat archeologa, czyli jak zostać odkrywcą zaginionych światów” zorganizowanych w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej. Zajęcia miały na celu przybliżenie metod pracy archeologa prowadzącego badania terenowe na różnych obszarach kulturowych i geograficznych. Główna narracja odnosiła się do problematyki badań w europejskim kręgu kulturowym (w tym szeroko rozumianym regionu bielskiego), a także różnic i podobieństw do badań archeologicznych na terenie Egiptu oraz obszaru Mezoameryki. Podczas warsztatów uczniowie mieli bezpośredni kontakt z wybranymi przykładami zabytków archeologicznych odkrywanych podczas badań oraz praktyczne zajęcia związane z tzw. archeologią eksperymentalną. Zajęcia prowadzili znani archeolodzy mgr Bożena Chorąży i dr Bogusław Chorąży. Ponadto uczestnicy wyjazdu byli na spacerze po bielskiej starówce i w katedrze św. Mikołaja.

Szkolne Koło PCK - akcje: „Pomocna Dłoń” i „Gorączka Złota”.

Szkolne Koło PCK ogłasza akcję „Pomocna Dłoń” organizowaną z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Akcja ta trwa do 9 grudnia 2016 r. Zbieramy produkty żywnościowe dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W imieniu ofiarowanych dziękujemy za waszą ofiarność i serce.
Szkolne Koło PCK ogłasza również akcję „Gorączka Złota”. Zbieramy pieniądze o najmniejszych nominałach. Akcja ma na celu pozyskanie funduszy na pomoc dla rodzin z powiatu żywieckiego. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do PCK w Żywcu.
W listopadzie odbył się szkolny etap XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Wzięło w nim udział 8 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Martyna Żur klasa II a i Anna Puda klasa I b. Opiekun: mgr Jolanta Kuś.

Nasze sukcesy: "Spacerem po mojej wsi" - film.

25.11.2016 r. uczniowie naszej szkoły odebrali w Urzędzie Gminy Radziechowy-Wieprz nagrodę za zajęcie I miejsca w gminnym konkursie filmowym "Spacerem po mojej wsi". Laureaci to uczniowie kl. IIa: Mikołaj Biegun. Maciej Bojda i Kajetan Noga. Wszyscy zebrani na sesji rady mogli obejrzeć ich 10-minutowy film reklamujący naszą wieś. Nagrodę wręczył wójt Gminy Maciej Mika oraz przewodniczący rady Piotr Piela. Opiekun uczniów: mgr Teresa Biela.

Dyskoteka Andrzejkowa. 24.11.2016 r.


W dniu 24.11.2016 roku gimnazjaliści bawili się na dyskotece andrzejkowej. Była dobra muzyka, tańce, liczne zabawy oraz konkursy, a także czas na wróżby. Dziękujemy za udaną zabawę! Opiekun SU: mgr Aleksandra Dziki.

Szkolny konkurs czytelniczy: Czy znasz bohaterów powieści "Krzyżacy" - H. Sienkiewicza? - wyniki.

Od 7.11.2016 r. - 21.11.2016 r. w naszej szkole był realizowany konkurs czytelniczy pod hasłem: Czy znasz bohaterów powieści "Krzyżacy" - Henryka Sienkiewicza? Na korytarzu i w bibliotece znajdowały się wcześniej rozwieszone na kartkach pytania dotyczące bohaterów powieści. Właściwą odpowiedź na dane pytanie należało złożyć na kartce z podpisem do biblioteki szkolnej. Uczniowie, którzy uzyskali największą ilość prawidłowych odpowiedzi, zostali nagrodzeni oceną bardzo dobrą z języka polskiego i pochwałą do dziennika. Organizacja: mgr Alina Jakubiec i mgr Teresa Biela.
| WYNIKI |

1 3
Licznik odwiedzin
odsłon od 3.XII.2008r.
OUR SCHOOL
A BIT ABOUT US

Gimnazjum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych projektów.

Mottem szkoły jest:
Semper in altum!

- "Zawsze wzwyż"

Konkursy
Rodzice
Szkoła ponadgimnazjalna
Inne
Archiwum
Gimnazjum w Wieprzu
WYBRANE FILMY: Nasza szkoła...: MINĘŁO 15 LAT...: ...przy szkole: PREZYDENT USA I MY: PREZYDENT MALTY I MY: PREMIER POLSKI I MY: KONSUL GENERALNY POLSKI W ROSJI I MY: