WYNIKI EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ | WYNIKI EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH | KONSULTACJE DLA RODZICÓW |
KALENDARZ | REKRUTACJA 2016/2017 |
Certyfikat UNESCO
Certyfikat
Certyfikat
Nasi partnerzy
Szkoła
Dla uczniów
Dokumenty
Wymiana międzynarodowa
KONTAKT DO SZKOŁY
Copyright ©
Szkoła Podstawowa
im. Jana Klicha w Wieprzu
34-382 Bystra
ul. Szkolna 800
Tel/Fax. +48 33 867-59-12
SEKRETARIAT: spwieprz@poczta.onet.pl
ADMIN. STRONY:
Alina Jakubiec

Bądźmy wrażliwi na innych.

„Bądźmy wrażliwi na innych” to tytuł programu, który od wielu lat jest realizowany w naszej szkole. W dniu 14 grudnia 2017 roku nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z tematyką „Czad i ogień - obudź czujność”, którą przedstawił aspirant sztabowy Marek Tetłak. Pani kapitan Irena Ruchała ze Straży Granicznej omówiła z kolei problem uzależnień zwłaszcza od narkotyków oraz na czym polega pracy Straży Granicznej.   Koordynator: mgr Jolanta Kuś.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

XXVI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.


W etapie rejonowym XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK Anna Puda z klasy II b zajęła I miejsce, Paulina Bochynek z klasy II a zajęła II miejsce. Opiekun: mgr Jolanta Kuś.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Pomocna Dłoń.

W grudniu w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka artykułów spożywczych, na rzecz akcji „Pomocna Dłoń” organizowanej z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Zebrane artykuły przekazano do Zarządu Rejonowego PCK w Żywcu. Uczniowie chętnie włączyli się w tę akcję. Osoby, które ofiarowały dary to: Karolina Motyka – kl. IIa, Weronika Dudek – kl. IIIb, Natalia Motyka – kl. IIIb, Joanna Wrona – kl. IIa, Amelia Urbaś – kl. 7a. Koordynator: mgr Jolanta Kuś.

Przetarg nieograniczony na dostawę ciepła i modernizację kotłowni.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Klicha ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę ciepła i modernizację kotłowni. Ogłoszenie w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 619815-N-2017 z dnia 15.12.2017 r.
| specyfikacja istotnych warunków zamówienia |
| ogłoszenie o przetargu| | załącznik 1 | | załącznik 2 |
| załącznik 3 | | załącznik 4 |

„Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat” – Renata Piątkowska o Irenie Sendlerowej. 11.12.2017 r.

11 grudnia br. uczniowie klas V-VII oraz II i III gimnazjum brali udział w spotkaniu z pisarką Renatą Piątkowską. Spotkanie przygotowała p. A. Micherda, pisarkę w imieniu całej szkoły powitała pani Teresa Biela, a uczniowie przy akompaniamencie pana Jurka Polaka wyśpiewali gościom góralskie życzenia i wręczyli przygotowane pod kierunkiem pani Micherdy upominki. Pani Piątkowska odwiedziła naszą szkołę już po raz drugi, a jej książki są coraz chętniej czytane przez dzieci i młodzież. Pisarce tym razem towarzyszyła pani Malwina, lektorka, która w doskonały sposób przeniosła uczniów w świat lektury. Spotkanie poświęcone było książce „Wszystkie moje mamy” z serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”, z którą młodsi uczniowie zapoznali się na lekcjach wychowawczych i języku polskim. Pani Renata opisuje w niej historię żydowskiego chłopca wyprowadzonego z getta przez niezwykłą i dzielną kobietę. Uczniowie wysłuchali historii o Irenie Sendlerowej, która ocaliła od zagłady ponad 2500 żydowskich dzieci. Dzięki wielkiemu sercu, niezłomnej odwadze i determinacji niosła nadzieję tam, gdzie nikt się już nie spodziewał, do piekła warszawskiego getta. Ryzykowała własne życie, aby ratować innych i jak czytamy w książce p. Piątkowskiej do końca swoich dni była bardzo skromna i z wielką miłością patrzyła na każdego człowieka, bo wierzyła, że „najważniejsze na świecie i w życiu jest DOBRO”. Zgromadzeni na sali w przejmującej ciszy słuchali o losie Żydów, o historii małego Szymka, o jego zmaganiach z zimnem, głodem i strachem. Słuchali o bohaterstwie, odwadze i człowieczeństwie, które zostało ocalone dzięki takim ludziom jak Irena Lendlerowa. To była cenna lekcja historii. Po spotkaniu uczniowie mogli zakupić książki p. Piątkowskiej i otrzymać autografy pisarki.

Szkolne Koło PCK. 30.11.2017 r.

Szkolne Koło PCK ogłasza akcję „Pomocna Dłoń” organizowaną z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Akcja ta trwa do 11 grudnia 2017 r. Zbieramy produkty żywnościowe dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W imieniu ofiarowanych dziękujemy za waszą ofiarność i serce. Szkolne Koło PCK ogłasza również akcję „Gorączka Złota”. Zbieramy pieniądze o najmniejszych nominałach. Akcja ma na celu pozyskanie funduszy na pomoc dla rodzin z powiatu żywieckiego. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do PCK w Żywcu.
14 listopada odbył się szkolny etap XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Wzięło w nim udział 9 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Paulina Bochynek klasa II a i Anna Puda klasa II b. Opiekun: mgr Jolanta Kuś.

XII Kiermasz Ozdób Świątecznych. 27.11.2017 r.


Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na
XII Kiermasz Ozdób Świątecznych,
który odbędzie się
30 listopada 2017 r. (czwartek)
od godziny 16:30
w Szkole Podstawowej im. Jana Klicha w Wieprzu.

Film – Erasmus+ projekt „Connecting Pupils to the European Space”. 21.11.2017 r.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku stworzonego na potrzeby projektu „Connecting Pupils to the European Space”. Jest on doskonałym podsumowaniem naszego trzyletniego projektu i zawierają m.in. informacje o tym, jakie korzyści przyniósł uczniom udział w programie Erasmus+. Koordynator projektu na terenie szkoły: mgr Kamila Kowalska
| ZOBACZ FILM|

Realizacja programu „Życie z pasją” - warsztat pt. „Na szkle malowane”. 3.11.2017 r.

W dniu 3 listopada 2017 r. 18 uczniów naszej szkoły pod opieką mgr Małgorzaty Zawady i dr. Przemysława Dyrlagi uczestniczyło w warsztacie pt. „Na szkle malowane...”, zorganizowanym w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej. Zajęcia prowadziła mgr Joanna Rupik. W pierwszej części warsztatu uczestnicy zwiedzili wystawę etnograficzną i dowiedzieli się: co to jest malarstwo na szkle, jaka jest jego historia oraz poznali specyfikę tej ciekawej - jakże bliskiej naszemu regionowi – techniki. Potrafili także rozpoznać wśród zgromadzonych na wystawie eksponatów przykłady obrazów malowanych na szkle. W drugiej części uczestnicy wcielili się w rolę ludowych twórców. Najpierw odwzorowywali na szkle różnorodne wzory charakterystyczne dla tej techniki np. kosze z owocami, pejzaże, zwierzęta czy kwiaty, a następnie malowali przygotowane przez siebie projekty obrazków, wykorzystując swoją wyobraźnię w celu doboru odpowiednich barw. Zwieńczeniem zajęć była wspólna wystawa i zdjęcia. Uczestnicy mogli zabrać wykonane własnoręcznie prace ze sobą do domu.

Legendy naszego dzieciństwa.

15 listopada 2017 r. w bibliotece naszej szkoły odbyło się spotkanie pod hasłem: „Legendy naszego dzieciństwa” dla uczniów klas trzecich, przedszkola oraz laureatów konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z legendy – praca inspirowana przeczytaną lekturą”. Spotkanie to uatrakcyjniło przybycie zaproszonych gości:
• A. Chmiel – przewodnicząca KGW - Wieprz;
• L. Brączek – członkini KGW - Wieprz;
• W. Drewniak – przedstawiciel OSP w Wieprzu;
• A. Mrowiec – nauczyciel.
Na spotkaniu uczniowie wysłuchali następujących legend: „Kwiat Paproci”, „O śpiących rycerzach w Tatrach”, „O poznańskich koziołkach”, „Pani Twardowska”, „Jak to ze smokiem Wawelskim było” , które z pewnością każdy z nas pamięta z własnego dzieciństwa. Organizacja przedsięwzięcia: A. Micherda, A. Jakubiec oraz nauczyciele współpracujący: U. Stolarczyk, T. Biela, J. Brandys, I. Knapek, P. Dyrlaga, M. Janota, M. Wawrowska.
| ZOBACZ ZDJĘCIA | | ZOBACZ WIĘCEJ |

Żywa lekcja historii. 31.10.2017 r.

17 listopada 2017 r. Grupa Artystyczna Rekonstrukto zaprasza uczniów klas IV – VI na pokaz historyczny „Życie i kultura w średniowieczu”.
W programie:
- żywa lekcja historii,
- prezentacja obyczajów i kultury epoki,
- przegląd ekwipunku i uzbrojenia,
- zapierające dech w piersiach pojedynki,
- prawo dawne – narzędzia tortur,
- gry i zabawy plebejskie,
- duża kolekcja broni i rekwizytów,
- by każdy uczestnik mógł jak najwięcej wynieść z takowej lekcyji, zaistnieje możliwość osobistego zapoznania się z rekwizytami i strojem,
- oraz wiele ciekawości co ucho i oko bawić będą.
Uczniowie klasy VII oraz I i II klasy gimnazjum uczestniczyć będą w lekcji "Staropolski Sarmatyzm i Rzeczpospolita Szlachecka".
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Szkolny Konkurs Plastyczny "Moja ulubiona postać z legendy". 31.10.2017 r.


Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym.
Temat: „Moja ulubiona postać z legendy. Praca inspirowana przeczytaną lekturą.” Konkurs kierowany jest do uczniów klas I – VII oraz uczniów gimnazjum. Technika wykonania pracy i format dowolny. Prace należy składać do bibliotek szkolnych lub u organizatorów do dnia 08.11.2017 r. (środa).
Organizatorzy: mgr Anna Micherda, mgr Alina Jakubiec, dr Przemysław Dyrlaga, mgr Magdalena Szczotka, mgr Urszula Stolarczyk.

Serdecznie zapraszamy!

Szkolny konkurs czytelniczy „13 powodów - nie przekreślam człowieka, życie jest wartością i warto żyć". 27.10.2017 r.

W dniu 26 października 2017 r., odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy pod hasłem „13 powodów - nie przekreślam człowieka, życie jest wartością i warto żyć". W konkursie uczniowie musieli udzielić odpowiedzi na 21 pytań (otwarte i zamknięte), maksymalnie można było zdobyć 32 pkt. Komisja konkursowa w składzie: mgr Alina Jakubiec, mgr Anna Micherda, mgr Teresa Biela i mgr Izabela Knapek, oceniła wszystkie prace zgodnie z regulaminem konkursu i wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce: Martyna Żur (klasa III a) – 28 pkt;
II miejsce: Paulina Bochynek (klasa II a) – 27 pkt;
III miejsce: Izabela Krzus (klasa III a) i Joanna Błachut (klasa III a) – 23 pkt. Serdecznie gratulujemy!
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas akademii z okazji Święta Niepodległości.

Biuletyn - UK Newsletter 2017 - Erasmus+. 24.10.2017 r.

Zapraszamy do lektury dziewiątego biuletynu wydanego w ramach programu Erasmus+, w którym zamieszczona jest m.in. relacja z wizyty podsumowującej projekt w Anglii i opis działań zrealizowanych przez szkoły partnerskie, biorące udział w projekcie „Connecting Pupils to the European Space”. Opracowanie: mgr Kamila Kowalska. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej naszego projektu: www.erasmusproject.co.uk
| ZOBACZ BIULETYN |

Szkolny konkurs recytatorski "Strofy o Ojczyźnie". 24.10.2017 r.

W dniu 24.10.2017 r., odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem: „Strofy o Ojczyźnie”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas IV-VII. Komisja w składzie: mgr A. Micherda, mgr A. Jakubiec, mgr U. Stolarczyk, mgr J. Brandys, oceniła wszystkich uczniów zgodnie z regulaminem konkursu. Przy ocenie brano pod uwagę kulturę słowa, interpretację (zrozumienie prezentowanego tekstu) oraz dobór repertuaru.
Wyniki:
I miejsce: Mateusz Jasek – klasa VII a;
II miejsce: Wioletta Lach – klasa V b;
III miejsce: Joanna i Aleksandra Broda – klasa IV a;
Wyróżnienie: Milena Żur – klasa IV a;
Wyróżnienie: Karolina Jasek – klasa IV a.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas akademii z okazji Święta Niepodległości.
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

Święto Komisji Edukacji Narodowej. 14.10.2017 r.

W dniu 13.10.2017 r., odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej oraz pasowanie uczniów klas pierwszych.
Gratulujemy nauczycielom, których trud został doceniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Śląskie Kuratorium Oświaty:
Medal Komisji Edukacji narodowej otrzymali: mgr Małgorzata Zawada i mgr Anna Micherda;
Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymał: dr Przemysław Dyrlaga. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

XIII Zaduszki Narodowe na Matysce. 7.10.2017 r.

W sobotę, 7 października 2017 r., uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w Zaduszkach Narodowych na Matysce. Jest to impreza plenerowa organizowana w naszej gminie z wielkim rozmachem. Idąc na szczyt Matyski uczniowie mieli możliwość obejrzenia poszczególnych scen spektaklu plenerowego pt. "Potop szwedzki na Żywiecczyźnie", trzeba przyznac, przygotowanego z wielką pieczolowitością, a dotyczącego naszej lokalnej historii. Następnie uczestniczyli w Mszy św. w intencji Ojczyzny, po której zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek. Uczniowie klas V i VI, wraz z opiekunami - p. U. Stolarczyk, J. Brandys, I. Krutak , A. Jakubiec, M. Krzuś i A. Mrowiec, brali udział w tym wydarzeniu po raz kolejny i deklarują chęc uczestnictwa ponownie, gdyż bardzo podoba im się taka "żywa lekcja historii".
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Program „Życie z pasją” - wycieczka do Krakowa.

W dniu 3 października 2017 r. 20 uczniów naszej szkoły pod opieką mgr Małgorzaty Zawady, mgr Teresy Bieli i dr. Przemysława Dyrlagi uczestniczyło w wycieczce do Krakowa. W Muzeum Archeologicznym uczniowie zwiedzili ekspozycję pt. „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski”, na której odbyła się lekcja muzealna. Wystawa prezentuje różne aspekty życia dawnych mieszkańców Małopolski, od człowieka neandertalskiego (70000 lat temu) po mieszczan średniowiecznego Krakowa (700 lat temu). Składa się ona z kilku części: Człowiek i środowisko, Zdobywanie pożywienia, Strój i mieszkanie, Wymiana i handel, Obrządek pogrzebowy i sztuka oraz Historia muzeum. Tytuły dobrze odzwierciedlają treści prezentowane w kolejnych salach. We wszystkich częściach ekspozycji prezentacja obejmuje analogiczne odsłony czasowe.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Rajd Ekologiczny.

30.09.2017 r. uczniowie z naszej szkoły pod opieką pana Tomasza Juraszka oraz Wiesława Jakubca wzięli udział w XIX Jesiennym Zlocie Turystyczno – Ekologicznym „Czyste Góry”, zorganizowanym przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu, Starostwa Powiatowego w Żywcu. Tegoroczny finał imprezy odbył się w Szkole Podstawowej im. Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce. Opiekun grupy wybrał trasę prowadzącą z Żabnicy przez Halę Boraczą do Węgierskiej Górki. Uczniowie porządkowali szlaki turystyczne oraz podziwiali piękne, beskidzkie krajobrazy. Na koniec uczestnicy rajdu otrzymali posiłek oraz wzięli udział w konkursie – niespodziance, w którym mieli możliwość wylosowania wielu nagród. Odbyły się dwa konkursy powiatowe – krajoznawczy i ekologiczny (po 1 uczestniku z każdej szkoły). Nasi uczniowie również wzięli w nich udział.
Magdalena Dobija zajęła I miejsce w konkursie krajoznawczym (opiekun mgr Tomasz Juraszek). Konrad Polański zajął I miejsce w konkursie ekologicznym (opiekun mgr Małgorzata Krzuś).

Październik - Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa. Dotychczas było obchodzone co roku w czwarty poniedziałek października. Hasło tegorocznego (2017) Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: "Książka nas łączy". W związku ze świętem, nasza biblioteka przygotowała dla uczniów ciekawe konkursy czytelnicze:
- dla klas (IV – VII) – konkurs Poezji Patriotycznej „Strofy o Ojczyźnie”;
- dla klas (II – III gimnazjum) – konkurs „13 powodów” – nie przekreślam człowieka, życie jest wartością i warto żyć”.
Biblioteka będzie organizowała wystawy, gazetki, lekcje biblioteczne oraz spotkania z Klubem Miłośników Książek. Celem tych przedsięwzięć jest popularyzacja czytelnictwa w szkole. Organizacja: mgr Alina Jakubiec i mgr Anna Micherda.

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego.

Do wyborów zgłosiło się 8 kandydatów, którzy już od połowy września mogli zaprezentować siebie i swoje propozycje na plakatach wyborczych i gazetce samorządowej. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja składająca się z przedstawicieli szkoły podstawowej i gimnazjum w składzie: Wiktoria Ficoń, Izabela Krzus, Nikola Noga i Sebastian Gut. W wyborach oddano 183 głosy. Uczniowie po podpisaniu się na liście wyborczej dostawali karty do głosowania, na których zaznaczali krzyżykiem swojego kandydata, a następnie wrzucali kartę do urny wyborczej. Po podliczeniu głosów w obecności opiekunów samorządu, został napisany protokół z wyborów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Joanna Wrona, uczennica III klasy gimnazjum. W skład samorządu weszli: Oskar Gancarczyk – klasa VIIb, Marcin Matlas – VIIb, Mikołaj Kłusak – VIa, Zuzanna Matlas – Vb. Wybranym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Spotkanie z pisarką Panią Renatą Piątkowską - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

,,Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka i jedno pióro mogą zmienić świat.” To słowa Malali Yousafazi, które wypowiedziała podczas przemówienia przed zgromadzeniem ONZ w 2013 roku. Malala- znana na całym świecie pakistańska dziewczyna, najmłodsza laureatka pokojowej nagrody Nobla, działaczka na rzecz praw kobiet, zwłaszcza ich prawa do nauki, odważna nastolatka, która przeciwstawiła się talibom i ich absurdalnym zakazom. To właśnie o Malali w swojej książce ,,Która to Malala?” napisała Renata Piątkowska, znana i uwielbiana przez dzieci pisarka z Bielska-Białej. Malala udowodniła, że wystarczy jeden odważny człowiek, by zainspirować całe rzesze - czytamy na okładce książki, tej wzruszającej opowieści o sile, która drzemie w każdym z nas. Książka o Malali jest jedną z cyklu książek Wojny dorosłych - historie dzieci inspirowanych prawdziwymi postaciami i wydarzeniami. Pani Renata Piątkowska odwiedziła naszą szkołę 19 września, podczas spotkania z uczniami klas piątych, szóstych i siódmych na sali gimnastycznej opowiadała o realiach panujących w Pakistanie. Zapoznanie uczniów ze zwyczajami i normami przyjętymi w tym państwie, pozwoliło im choć trochę wyobrazić sobie z jaką rzeczywistością miała do czynienia bohaterka książki Malala. Pisarka barwnie opowiadała o dzieciństwie dziewczynki, o tym w jakim środowisku dorastała, o jej rodzicach, o strachu, który zawsze im towarzyszył, ale przede wszystkim mówiła o odwadze, o wielkim pragnieniu chodzenia do szkoły, zdobywania wiedzy, która daje możliwości i jest jedyną szansą na lepszą przyszłość. Malala za swoje przekonania, odwagę i umiłowanie nauki zapłaciła bardzo wysoką cenę. Uczniowie słuchali opowieści pisarki w ciszy i skupieniu. Może uświadomili sobie jak wielkim darem jest nieograniczony dostęp do edukacji, możliwość chodzenia do szkoły, uczenia się. To była bardzo cenna lekcja, ważne i wartościowe spotkanie, przybliżające problemy współczesnego świata, dające do myślenia. Nasi uczniowie poznawali twórczość pani Piątkowskiej już od dawna. Dzięki Radzie Rodziców, zwłaszcza pani Elżbiecie Cudek, do biblioteki trafiło sporo książek tej autorki. Dzieci na lekcjach języka polskiego i lekcjach wychowawczych czytały książki autorki z zapartym tchem. Już w roku szkolnym 2016/17 odbyło się kilka spotkań z powieściami pani Renaty w ramach cyklu,, Piątki z Piątkowską”. Od kiedy pisarka została zaproszona do szkoły, uczniowie przygotowywali się do spotkania z nią, na lekcjach poznali historię Malali, czytali książkę, tworzyli ilustracje do powieści, z inicjatywy uczniów klasy Vb powstał piękny plakat o twórczości p. Renaty, korytarze szkolne ozdobiły okolicznościowe gazetki poświęcone autorce. Spotkanie z pisarką ufundowała Rada Rodziców. W bibliotece szkolnej znajduje się bardzo dużo książek pani Piątkowskiej, spora część została zakupiona w ramach akcji ,,Książki naszych marzeń” Zapraszamy do biblioteki, zachęcamy do czytania, wszak jedna książka może zmienić życie, może zmienić świat. Naprawdę warto czytać.
Uroczystość swoją grą uświetnił Pan Jerzy Polak. W spotkaniu z pisarką brali udział wszyscy nauczyciele uczący w klasach V-VII. Po prelekcji p. Piątkowskiej uczniowie mogli zakupić książki z autografem pisarki. Organizatorzy spotkania: mgr Anna Micherda, mgr Alina Jakubiec, mgr Urszula Stolarczyk, mgr Jolanta Brandys.
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W ostatnim tygodniu września odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy kandydat do 19 września (do wtorku) dostarczy do wychowawcy lub opiekunów SU plakat wyborczy. Na plakacie powinny się znaleźć: informacje o kandydacie, (mile widziane zdjęcie), propozycje do pracy na rzecz szkoły i uczniów, ciekawe hasło wyborcze. Pamiętajmy o estetyce i zasadach pisowni. Kandydatami na stanowisko przewodniczącego SU mogą zostać uczniowie, których ocena z zachowania nie jest gorsza niż dobra. Warto pracować w SU. Wasze pomysły mogą okazać się bardzo cenne. Jeśli chcecie mieć wpływ na życie szkolne, przygotujcie plakaty i przedstawcie uczniowskiej społeczności swoje propozycje. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 18 września. Opiekunowie SU: Kamila Kowalska, Jolanta Brandys, Izabela Krutak, Agnieszka Janosz.

UBEZPIECZENIE.


| INFORMACJE O OWU EDU PLUS | | WYCIĄG Z EDU PLUS |
| WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS |

Spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy uczniów klas V, VI i VII na spotkanie autorskie ze współczesną pisarką Panią Renatą Piątkowską. Spotkanie odbędzie się dnia 19 września 2017 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Klicha w Wieprzu. Na spotkaniu będzie można zakupić książki autorki w cenie 20-25 złotych, do których autorka wpisze pamiątkową dedykację. Wszystkich uczestników spotkania prosimy o zabranie zeszytów do języka polskiego, do których pisarka również wpisze pamiątkowe dedykacje. Wszystkim uczestnikom życzymy miłych wrażeń. Organizatorzy spotkania: mgr Urszula Stolarczyk, mgr Anna Micherda, mgr Alina Jakubiec, mgr Jolanta Brandys.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Realizacja ogólnopolskiego projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

W roku szkolnym 2017/2018 nasza biblioteka będzie realizowała ogólnopolski projekt, pod patronatem MEN, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3. Celem tego projektu jest popularyzacja czytelnictwa oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród dzieci i młodzieży. Projekt umożliwił wybór i zakup książek do biblioteki, o których marzą uczniowie. Wnioski pozwalające na przystąpienie do ogólnopolskiego projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla gimnazjum i szkoły podstawowej napisały nauczycielki: mgr Alina Jakubiec i mgr Anna Micherda.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

8.09.2017 r. Międzynarodowy Dzień Alfabetyzacji.

8 września 2017 r., po raz pięćdziesiąty pierwszy obchodzony będzie na świecie Międzynarodowy Dzień Alfabetyzacji, proklamowany na Konferencji Generalnej UNESCO w 1966 r., a rekomendowany rok wcześniej przez Kongres Ministrów Edukacji w Teheranie, na którym zdecydowano o podjęciu niezbędnych działań dla rozwiązania problemu analfabetyzmu na świecie, a także po raz pierwszy rozpatrywano pojęcie analfabetyzmu funkcjonalnego.
| ZOBACZ WIĘCEJ |

Realizacja projektu w Anglii "Connecting Pupils to the European Space" 26-27.06.2017 r.

W dniach 26-27 czerwca nauczycielki z naszej szkoły: mgr Kamila Kowalska i mgr Magdalena Szczotka wzięły udział w spotkaniu podsumowującym projekt w szkole podstawowej w Great Malvern, która była koordynatorem całego projektu. Podczas spotkania każda ze szkół partnerskich przedstawiła wyniki testu Skills Audit oraz krótko opowiedziała jakie korzyści niósł ze sobą udział w projekcie. Zaproszeni nauczyciele podczas wizyty odwiedzili klasy i przeprowadzili lekcje podczas których m.in. uczyli piosenek i tańców. W trakcie uroczystości podsumowującej trzyletnią współpracę zaprezentowano trzy krótkie filmiki, które są rezultatem wspólnej pracy i zostaną zaprezentowane w każdej ze szkół. Projekt zakończył się 31 sierpnia. Koordynator na terenie Polski: mgr Kamila Kowalska
| ZOBACZ ZDJĘCIA |

UWAGA! Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 4 WRZEŚNIA!.


Uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 9.15 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Klicha w Wieprzu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

| Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018? |

Archiwum 1
Licznik odwiedzin
odsłon od 3.XII.2008r.
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Godzina
OUR SCHOOL
A BIT ABOUT US

Gimnazjum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych projektów.

Mottem szkoły jest:
Semper in altum!

- "Zawsze wzwyż"

Konkursy
Rodzice
Szkoła ponadgimnazjalna
Inne
Archiwum
Gimnazjum w Wieprzu
WYBRANE FILMY: Nasza szkoła...:
HISZPANIA - SPOTKANIE
Z BURMISTRZEM: