Szkoła jest laureatem wielu ogólnopolskich programów. Mottem szkoły jest: Semper in altum! - "Zawsze wzwyż"

Podział godzin
Nasz Region
Exchange
GimPlay-Show
Konkurs informatyczny
Konkursy szkolne
Organizacje szkolne
Gimnazjum Nr2
w Wieprzu
Ul. Szkolna 800
Tel/Fax. (033) 867-59-06

WEBMASTER:

Socrates Comenius | Kalendarz imprez | Rekrutacja do gimnazjum | Szkoła Ponadgimnazjalna |

Nabór Optivum | Oferta szkoleń jezykowych dla Nauczycieli | Gmina Wiejska Przyjazna Dzieciom | Nasi sponsorzy |
EUROPRODUKT | Szkolny Klub Wolontariatu | Opinia lekarska-WF | | DARMOWE PROGRAMY | | TOP-12 - Aktualne Wyniki Pucharu Szkoły w TS | | Przewodnik dla kandydata do szkoły ponadgimnazjalnej |
| Opinia Rady Pedagogicznej w sprawie utworzenia Zespołu Szkół w Wieprzu |

DOKUMENTY DLA STUDENTÓW REALIZUJĄCYCH PROJEKTY |

Archiwum 2006/2007 | Archiwum 2007/2008 |

WYMIANA MIĘDZYNARODOWA

WYMIANA POLSKO-UKRAIŃSKA'2009
WYMIANA POLSKO-UKRAIŃSKA
SOCRATES COMENIUS
WYMIANA POLSKO-HISZPAŃSKA

WYMIANA POLSKO-UKRAIŃSKA
Celem tego projektu realizowanego w Polsce jest poznanie dorobku historycznego i kulturowego naszego regionu – w tym języka polskiego oraz funkcjonujących tutaj gwar. Pierwszym etapem będzie wizyta uczniów z Ukrainy w stolicy naszego regionu – Żywcu. Program pobytu zawiera poznanie Żywca i jego okolic, znajdujących się tam zabytków, ciekawych miejsc, które nas wyróżniają (elektrowni szczytowo – pompowej Żar). Młodzież Ukraińska poprzez kilkudniowy pobyt u rodzin polskich - pozna panujące tu zwyczaje i tradycje. Weźmie udział w warsztatach folklorystycznych oraz koncercie organowym, który odbędzie się w miejscowym kościele. Podczas wspólnie spędzonego czasu na warsztatach w Oświęcimiu, Zakopanem czy Krakowie – młodzież ukraińska pozna bogactwo naszej historii – tej radosnej i tej smutnej. W Zakopanem i Krakowie nasi przyjaciele zapoznają się z zabytkami miejscowej architektury oraz historią naszego regionu (zwłaszcza z leżącą po stronie polskiej - częścią Karpat). Istotnym elementem programu będą zajęcia wokalne i wieczory pogodne które sprzyjać będą lepszemu poznawaniu języka partnera. Ponadto, podczas wspólnych warsztatów historyczno – kulturowych, powstanie polsko-ukraińska strona internetowa, która będzie na bieżąco aktualizowana na serwerze naszej szkoły http://gimnazjum.konto.pl/ua/ Ponadto doskonałym uzupełnieniem podejmowanych wyżej działań będą organizowane warsztaty stolikowe, w których mieszane grupy (PL+UA) będą wspólnie wypełniać kartę ćwiczeń.

SOCRATES COMENIUS
Our project entitled "Cultural heritage and tourist values of our regions" is being carried out by two schools. The coordinating institution will be Gimnazjum in Wieprz (Poland) and the participating institution will be the High School of Juan de Padilla in Torrijos (Spain). There will be 20 pupils from each school involved in the project. They will be supervised and adivised by teachers from both schools. While working on the project students will focus on: History, Geography, Languages, Ecology, Cuisine, Free time activities, Customs and Folklore. During the whole year students will visit different places, they will collect information about regions they live in order to prepare the Tourist Guide-our end product. Students from both school will participate in exchange visit in the partnership countries. Polish students will spend 14 days in Torrijos and students from Spain will come to Wieprz for 14 days as well. As a part of exchange visits students will share their experiences in obtaining information, they will visit different places in order to see different elements of cultural heritage. The main aims we are going to achieve while working on the project are: discovering cultural differences and customs, promoting tolerance towards different cultures, friendship, co-operation and improving language skills. The main language they are going to communicate is English, but students will get to know some simple language structures in their partnership institution's language.