:: numer 1

:: numer 2

:: numer 3

:: numer 4

:: numer 5

 

:: numer 1

:: numer 2

:: numer 3

:: numer 4

:: numer 5

 

:: numer 1

:: numer 2

"Głos Gimnazjum" Czerwiec 2005/6/53 [fragmenty]

DRODZY UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE, RODZICE...

Drodzy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice! Mija kolejny rok szkolny. Dla większości uczniów ten mijający rok był czasem wytężonej pracy, sukcesów oraz nagród. Niektórzy jednak z was zaniedbali swoje obowiązki szkolne, zawiedli samych siebie, nauczycieli i zawiedli też swoich rodziców. Dziś, w tak uroczystej chwili jaką jest zakończenie roku szkolnego, każdy z was oczekuje na upragnione świadectwo ukończenia danej klasy. W tym właśnie momencie powinniście się zastanowić nad mijającym rokiem szkolnym. Co należałoby zmienić w sobie, nad czym popracować? Każdy pomysł jest dobry jeśli tylko odpowiednio zaowocuje:) Drodzy nauczyciele, pragnę podziękować wam za kolejny rok wspólnej pracy. Pragnę pogratulować wam sukcesów waszych podopiecznych na różnych szczeblach organizowanych konkursów; szkolnych, gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. To dzięki wam nasza młodzież jest bardzo dobrze postrzegana w szkole ponadgimnazjalnej, dobrze się rozwija, osiąga wysokie wyniki w nauce i bardzo dobrze zdaje egzamin końcowy w szkole gimnazjalnej. Każda chwila poświęcona uczniowi jest drogocenna. Każde dobre i mądre słowo jest o wiele ważniejsze niż milczenie czy też brak czasu. Szkoła to miejsce, w którym nauczyciel nie tylko naucza ale też wychowuje i roztacza opiekę nad swoim wychowankiem. To najważniejsze zadanie szkoły i nauczycieli. Jeszcze raz pragnę wam podziękować za taką właśnie pracę, pełną oddania i poświęcenia młodym ludziom. Drodzy rodzice, pragnę wam złożyć podziękowania za całoroczną współpracę. To wy przecież wspieracie wasze pociechy, chętnie przychodzicie do naszej szkoły, poruszacie tematy związane z problemami waszych dzieci. Szkoła wpaja młodym ludziom tyle pięknych ideałów, mówimy o różnych zagrożeniach, szukamy najlepszych rozwiązań dla młodych ludzi. Wszyscy przecież wiemy o co walczy nasza szkoła: godność, poszanowanie drugiego człowieka, szlachetność, dobro, niesienie pomocy słabym, chorym i opuszczonym. Za tym wszystkim też idzie coś więcej — NAUCZANIE. Dzisiaj właśnie jest ten moment, gdy wasze dzieci otrzymają świadectwa, które będą wyrazem zdobytych umiejętności i wyrazem ich zachowania. Gratuluję najlepszym uczniom uzyskania „czerwonego paska”, a słabszym życzę lepszych ocen w kolejnym nadchodzącym roku szkolnym. Wszystkim życzę udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły w nowym roku szkolnym 2005/2006.
[Dyrektor gimnazjum - mgr Wiesław Jakubiec]

WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO GRECJI

Gimnazjum nr2 w Wieprzu zorganizowało w tym roku szkolnym wycieczkę dydaktyczną do Grecji. W ramach integracji szkół, do współpracy zaprosiliśmy gimnazja z Radziechów i Węgierskiej Górki. Uczniowie poznali centrum kultury antycznej, a zarazem kolebkę naszej cywilizacji. Mieli możliwość skonfrontowania swojej wiedzy zdobytej na lekcjach języka polskiego, historii i sztuki dotyczącej świata antycznego z rzeczywistym obrazem. 17 maja 2005 r. z lekkim poślizgiem, bo o godzinie 9 00 spod Domu Ludowego w Wieprzu wyruszyliśmy do Grecji. Jechaliśmy przez Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię. Naszym celem była Skotina Beach Preria na Riwierze Olimpijskiej. Do tej uroczej nadmorskiej miejscowości dotarliśmy 18 maja w godzinach popołudniowych. Zakwaterowano nas w hotelu „Orfeas” w pokojach 3 i 4 osobowych z łazienką i balkonem. Obok hotelu był basen, niestety jeszcze nieczynny. Posiłki, czyli śniadania, lunch i obiadokolacje spożywaliśmy na werandzie. W czasie dziesięciodniowego pobytu zwiedziliśmy: Ateny – stolicę Grecji. Tam podziwialiśmy AGORĘ GRECKĄ I RZYMSKĄ, AKROPOL, PORT PIREUS, STADION NOWOŻYTNY, OGRODY KRÓLEWSKIE I ZMIANĘ WARTY PRZY GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA. Byliśmy na METEORACH, oglądaliśmy wytwórnię ikon. Zwiedziliśmy również Neon Poroi, Leptokarię, zamek Platamonas oraz wodospady Witisa w Litohoro pod Olimpem. Podziwialiśmy również piękne zabytki Salonik, stolicy Macedonii Greckiej, jedyne, poza Atenami, duże miasto kraju. Jest to miejsce urodzenia i wczesnej działalności Cyryla i Metodego (IX w.). Późnym popołudniem wyjechaliśmy z Salonik i obraliśmy kierunek Polska. Po drodze zwiedziliśmy Bratysławę, a później udaliśmy się na nocleg tranzytowy w Modra Piesok. 26.maja 2005 po śniadaniu wyruszyliśmy do domu. Do Wieprza dotarliśmy o godzinie 14.00. Wycieczka była udana, zwiedziliśmy bardzo dużo, poznaliśmy inną kulturę dzięki czemu jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Ja jako organizator dziękuję dyrektorowi za pozwolenie na zorganizowanie takiej, mogę powiedzieć, wyprawy, koleżankom: mgr M. Zawadzie, mgr H. Byrskiej- Rybarskiej, lic. A. Piątek za aktywną współpracę. Dziękuję rodzicom za zaufanie i powierzenie mojej opiece swoich dzieci, ale przede wszystkim uczniom za ich wspaniałą postawę, wysoką kulturę, zdyscyplinowanie i godne reprezentowanie Polaka poza granicami kraju.

mgr Teresa Biela

DZIEŃ SPORTU W SZKOLE

Dzień Sportu to jedna z tych imprez szkolnych, które mają już swoje stałe miejsce w kalendarzu uroczystości szkolnych. W tym roku 2 czerwca - uczniowie naszej szkoły również spróbowali swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych przygotowanych uprzednio przez nauczycieli wychowania fizycznego. Jak co roku była wspaniała zabawa i mnóstwo emocji. Wszyscy zawodnicy wspaniale spisywali się w konkurencjach, do których zgłosili swoje uczestnictwo a publiczność gorąco zachęcała do boju gromkimi oklaskami i oryginalnymi okrzykami. Jak co roku podział konkurencji był na indywidualne i grupowe, a oto wyniki: Konkurencje drużynowe:
Piłka siatkowa: I miejsce – kl. II a
II miejsce – kl. III a
III miejsce – kl. I a
Sztafeta 4x150m:
I miejsce - kl. III b, W składzie: Małgorzata Urbańska, Natalia Biegun, Marcin Noga, Paweł Żyrek
II miejsce – kl. II b, W składzie: Malwina Noga, Dawid Bienias, Jakub Zoń, Patrycja Noga
III miejsce - kl. III a, W składzie: Magdalena Kosiec, Karolina Kupczak, Jakub Marek, Damian Włoch
Konkurencje indywidualne:
Pchnięcie kulą – dziewczyny: I miejsce – Iwona Golasik - kl. II a
II miejsce – Izabela Tomaszek, kl. III a
III miejsce – Katarzyna Niewiarowska, kl. II b
Pchnięcie kulą – chłopcy:
I miejsce – Tomasz Caputa, kl. III a
II miejsce – Łukasz Wojtyła, kl. III b
III miejsce – Grzegorz Bajek, kl. II a
Bieg na 100m – dziewczyny:
I miejsce – Sylwia Kołacka, kl. II a
II miejsce – Joanna Gołuch, kl. II b
III miejsce – Agnieszka Noga, kl. III b
Bieg na 100m – chłopcy:
I miejsce – Witold Dędys, kl. III a
II miejsce – Ryszard Caputa, kl. I a
III miejsce – Dominik Maciaszek, kl. III b
Bieg na 600m – dziewczyny:
I miejsce – Izabela Biegun, kl. II b
II miejsce – Alicja Środa, kl. III b
III miejsce – Sylwia Wajdziak, kl. II a
Bieg na 600m – chłopcy:
I miejsce – Wojciech Stokłosa, kl. II b
II miejsce – Albert Środa, kl. I b
III miejsce – Paweł Żyrek, kl. III b
Wszystkim wspaniałym zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do zażywania jak najwięcej sportu nie tylko w formie rywalizacji ale przede wszystkim jako wspaniałego sposobu spędzania czasu wolnego a przy tym wzmagania kondycji fizycznej i przedłużenia tego co mamy najcenniejsze – naszego zdrowia.

Redakcja gazetki:

Skład komputerowy, artykuły - Alina Jakubiec, Korekta tekstu - Agnieszka Piątek
Młodzi dziennikarze: Sylwia Kołacka, Iwona Golasik, Ola Jakubiec, Kinga Krzuś, Kasia Caputa, Kasia Niewiarowska, Klaudia Bąk, Magda Mika, Ada Jagosz, Wiola Jambor, Grzesiek Bajek
Napisz do nas: Kliknij...

Uczniowie z najlepszą średnią:

klasa Ia - Wych. mgr Małgorzata Krzuś
1. Sanetra Izabela - 5,2
2. Noga Magdalena - 5,1
3. Jakubiec Aleksandra - 5,0
4. Twardysko Iwona - 5,0
5. Biegun Anna - 5,0
6. Waliczek Damian - 5,0
7. Żuławski Michał - 5,0
8. Berek Elżbieta - 4,9
9. Cader Piotr - 4,8
10.Biegun Aleksandra - 4,75
11.Skrzyp Klaudia - 4,75

klasa Ib - Wych. Dr Przemysław Dyrlaga
1. Jagosz Sabina - 5,2
2. Stasica Marzena - 5,2
3. Jasiewicz Joanna - 5,1
4. Pawlus Mateusz - 5,0
5. Stokłosa Marta - 4,9
6. Ryżka Anna - 4,75

klasa IIa - Wych. mgr Tomasz Juraszek
1. Hojdys Ewelina - 5,38
2. Bajek Grzegorz - 5,1
3. Sanetra Klaudia - 5,0
4. Lalik Anna - 4,9
5. Najzer Agnieszka - 4,75

klasa IIb - Wych. mgr Barbara Piątek-Matlas
1. Furgała Adrian - 5,2
2. Sołtysek Mateusz - 5,0
3. Jagosz Adrianna - 5,0
4. Zoń Jakub - 4,9
5. Niewiarowska Katarzyna - 4,9
6. Jambor Wioletta - 4,8
7. Mika Magdalena - 4,75
8. Gołuch Joanna - 4,75

klasa IIIa - Wych. mgr Teresa Biela
1. Krzuś Kinga - 4,9
2. Tomaszek Izabela - 4,9
3. Cieślik Arkadiusz - 4,9
4. Szczotka Łukasz - 4,9
5. Drewniak Izabela - 4,8
6. Krzus Anna - 4,8
7. Kupczak Aneta - 4,8

klasa IIIb - Wych. mgr Jolanta Kuś
1. Noga Agnieszka - 5,1
2. Smolik Agnieszka - 5,0
3. Twardysko Izabela - 5,0
4. Maciuszek Dominik - 5,0
5. Urbaś Ilona - 4,9
6. Wojtyła Łukasz - 4,9
7. Zawiła Dominik - 4,9
8. Gancarczyk Justyna - 4,8

*****************

BIBLIOTEKA
Do biblioteki gimnazjum zapisani są wszyscy uczniowie i nauczyciele. W tym roku szkolnym zaprenumerowano następujące czasopisma: Wychowanie Techniczne, Dyrektor Szkoły oraz Enter. Biblioteka umożliwiła uczniom korzystanie ze sprzętu komputerowego oraz stałego łącza Internetowego. W trakcie przerw, przed i po zajęciach lekcyjnych uczniowie mogli korzystać z usług sieci Internet: WWW, poczta elektroniczna. Przeprowadzono konkurs czytelniczy pod hasłem „Mikolaj Kopernik - jego życie i twórczość”. W konkursie wzięło udział 22 uczniów. W ramach projektu „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych w 2004 r.” biblioteka otrzyma „CENTRUM KOMPUTEROWE” - komputery, drukarkę i skaner wraz z oprogramowaniem.

Najwięcej książek
przeczytali:
Golasik Iwona - 93,
Jakubiec Aleksandra - 89,
Cieślik Katarzyna - 84,
Gąska Adrian - 80,
Noga Magdalena - 73,
Sanetra Izabela - 66,
Sanetra Klaudia - 64,
Mrowiec Urszula - 61,
Bajek Grzegorz - 60.

Gimnazjum w Wieprzu