KONTAKT DO SZKOŁY
Zaspół Szkół w Wieprzu

HISTORIA SZKOŁY

Dzień Regionalny - zaproszono wielu ciekawych gości, którzy opowiadali o dawnych zwyczajach, tradycjach i zabawach naszego regionu, pokazali stroje i tańce regionalne, przeprowadzili skrócony "kurs" hafciarstwa i bibułkarstwa.

Organizator: mgr Teresa Biela.

GIMPLAY-SHOW - Gminny Konkurs Wokalno - Taneczny. Jest przeprowadzany w dwóch kategoriach: wokalnej i tanecznej. Konkursa składa się z trzech etapów (szkolny, międzyszkolny, koncert laureatów). Na koncert laureatów zapraszani są przedstawiciele Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz, wizytatorzy, sponsorzy i inni goście.

Koordynator i pomysłodawca przedsięwzięcia: mgr Alina Jakubiec.

Tradycją stały się rozgrywki umysłowo - sportowe "Rambit" o Puchar Dyrektora Szkoły.

Często bierzemy udział w wycieczkach górskich, rajdach ekologicznych itp.

Prezentujemy swoje zdolności aktorskie na scenie teatrzyku szkolnego GimArt.

Opiekun: mgr Teresa Biela.

Po raz pierwszy w roku szkolnym 2002/2003 został zorganizowany Dzień PCK pod hasłem "Bądźmy wrażliwi na innych" - nauczyliśmy się zachowania w sytuacjach zagrożenia życia i udzielania pierwszej pomocy.

"Bądźmy wrażliwi na innych" - to zdanie nie tylko pięknie brzmi, ale jakże jest ono aktualne w dzisiejszym, tak bardzo brutalnym świecie.
      Pedagodzy w naszym Gimnazjum postanowili wcielić go w życie i pod takim hasłem w naszej szkole przebiegał dzień 12 grudnia. Nasze dzieci powinny być przygotowane na różne wypadki losowe, a przygotować się mogą tylko w praktycznym działaniu.

Dzieci miały okazję sprawdzić, w jaki sposób w razie niebezpieczeństwa opuścić szkołę i udać się w bezpieczne miejsce.

Dzień ten był bardzo ciekawy, przyniósł wiele nowych wiadomości, zarówno dorośli jak i uczniowie byli zachwyceni z takiej formy nauki, gdyż właśnie w taki sposób realizowaliśmy ścieżkę prozdrowotną i obrony cywilnej. Taka forma nauki prócz tego, że jest ciekawsza to na pewno bardziej oddziaływuje na odbiorcę i jest przez niego dokładnie zrozumianą i przyswojoną. Musimy jednak przede wszystkim pamiętać, że ta problematyka jest bardzo ważna i powinna być stawiana (szczególnie dzisiaj) na pierwszym miejscu, gdyż najważniejszy powinien być człowiek. Spróbujmy żyć w myśl hasła ks. J. Twardowskiego "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą".

Organizator: mgr Jolanta Kuś.

|HISTORIA SZKOŁY |

C© Zespół Szkół w Wieprzu - Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu | Admin: Alina Jakubiec