Gimnazjum Publiczne nr2

szkoły średnie niepubliczne
szkoły zawodowe publiczne
szkoły zawodowe niepubliczne

Już niedługo rozpocznie się tegoroczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Najbardziej będą oblegane szkoły techniczne i licea ogólnokształcące. Uczniowie wiedzą, że dobra szkoła średnia lepiej przygotowuje do studiów.

Szkoła ponadgimnazjalna – w Polsce szkoła, którą uczeń może rozpocząć po skończeniu gimnazjum; jest to trzeci, nieobowiązkowy poziom kształcenia w Polsce. Tworzenie i zarządzanie publicznymi szkołami ponadgimnazjalnymi jest zadaniem własnym powiatu (miasta na prawach powiatu).
Jest kilka rodzajów szkół ponadgimnazjalnych:
liceum ogólnokształcące;
technikum;
zasadnicza szkoła zawodowa.

Absolwenci ZSZ mogą kontynuować naukę w liceum dla dorosłych, natomiast absolwenci liceów ogólnokształcących oraz techników – w szkole policealnej. Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdali egzamin maturalny, mają prawo do ubiegania się o przyjęcie do szkoły wyższej.

WSZYSTKO O EGZAMINIE GIMNAZJALNYM

CO PO GIMNAZJUM? JAKIE PERSPEKTYWY?