Gimnazjum Publiczne nr2

GIMNAZJUM PUBLICZNE W WIEPRZU

PROJEKT - WAKACJE Z POMYSŁEM

Strona główna

Z inicjatywy wójta naszej gminy Aleksandra Kaletki oraz na wniosek dyrektora Gimnazjum w Wieprzu Wiesława Jakubca - rozpoczęła swą wakacyjną działalność Świetlica Środowiskowa. Najważniejszym celem programu jest zagospodarowanie czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży ze środowiska Wieprz, tworzenie warunków dla rozwoju indywidualnych zainteresowań, w tym rozwijanie wielostronnej aktywności twórczej, propagowanie aktywności sportowej, kulinarnej, turystycznej i artystycznej. Ponadto integracja z niepełnosprawnymi oraz pomoc dzieciom o obniżonym poczuciu własnej wartości w uzyskaniu wyższej samooceny. Codziennie realizowane są zajęcia opiekuńczo – wychowawcze pod hasłem: „Wakacje z pomysłem”. Zajęcia prowadzi pani Agnieszka Jakubowska oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu z Radomia: mgr Monika Kacprzycka, Paulina Kacprzycka, Ilona Jaworska, Kasia Zwierzchowska (turnus pierwszy od 18 lipca do 31 lipca br) oraz Joanna Bińkowska, Marta Fołtyn, Mateusz Rybski i Michał Wasiak (turnus drugi od 1sierpnia do 14 sierpnia br). Dziennie świetlicę odwiedza od 35 do 60 młodych ludzi – w tym kilku niepełnosprawnych. Dzieci mają zapewnioną pełną opiekę oraz liczne atrakcje. Realizowane są gry i zabawy integracyjne – w tym zajęcia kulinarne, plastyczne, muzyczne, teatralne, rekreacyjno – sportowe, modelarskie, komputerowe. Dzieci i młodzież chętnie współorganizuje inne przedsięwzięcia - dyskoteki i ogniska. Główną atrakcją „wakacji z pomysłem” będa liczne wycieczki (Słowianka, Kraków, basen w Żywcu, przejażdżki konne, inne (...) W ostatnim tygodniu sierpnia planowany jest wspólny Happening połączony z prezentacją rozmaitych działań dzieci, niepełnosprawnych oraz miejscowej młodzieży.