Solenizantami tego dnia są:                                                        
Strona główna | Kalendarz | Rekrutacja | Szkoła z klasą
Certyfikat
Certyfikat
Nasi partnerzy
Szkoła
Uczniowie
Dokumenty
Wymiana międzynarodowa
KONTAKT DO SZKOŁY
Copyright ©
Szkoła Podstawowa
im. Jana Klicha w Wieprzu
34-382 Bystra
ul. Szkolna 800
Tel/Fax. +48 33 867-59-12
SEKRETARIAT: spwieprz@poczta.onet.pl
ADMIN. STRONY:
Alina Jakubiec
NASZ REGION

To jest mapa powiatu żywieckiego

Na piękno i niepowtarzalny charakter Beskidu Żywieckiego składają się przede wszystkim wyniosłe szczyty o znacznych jak na Beskidy wysokościach, długie grzbiety z rozległymi i malowniczymi halami oraz rezerwaty, skrywające często prastarą karpacką puszczę zachowaną w niemal nienaruszonym stanie.


Wśród szczytów króluje oczywiście Babia Góra - masyw o zdecydowanie alpejskim charakterze, z najwyższym poza Tatrami wierzchołkiem w kraju. Niewiele ustępuje mu masyw Pilska, ale również pozostałe szczyty mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających górskich turystów. W krajobrazie Beskidu Żywieckiego dominują strome zbocza, ostro wcięte doliny, las dolnoreglowy, a w wyższych partiach - górnoreglowy bór świerkowy. Urozmaicają go rozległe hale i polany z nielicznymi już szałasami pasterskimi, które upodabniają niektóre części tej grupy górskiej do słynących z malowniczego krajobrazu Gorców.


Szczególnie interesujące są masywy Babiej Góry i Pilska - najwyższe w całych polskich Beskidach. Są to (poza Tatrami) jedyne w Polsce szczyty, które mają charakter alpejski: wyraźny piętrowy układ roślinności (z piętrem kosodrzewiny, hal i skalnym), specyficzne walory krajobrazowe i przyrodnicze. Urodą próbują im dorównać sąsiednie pasma: Policy i Jałowieckie, a także okolice Lipowskiej i najwyższe partie Worka Raczańskiego. Rejon jest dobrze zagospodarowany turystycznie i należy do najpopularniejszych w całych Beskidach.
ZAPRASZAMYLicznik odwiedzin
odsłon od 3.XII.2008r.
Gimnazjum w Wieprzu
A BIT ABOUT US

Gimnazjum jest laureatem wielu ogólnopolskich projektów.
Mottem szkoły jest:
Semper in altum!

- "Zawsze wzwyż"

Gimnazjum w Wieprzu
Konkursy
Rodzice
Szkoła ponadgimnazjalna
Inne
Archiwum© Szkoła Podstawowa im. Jana Klicha w Wieprzu | Admin: Alina Jakubiec