Polska-Ukraina
Galeria Ukraina-Polska
Muzyczne

Wymiana Międzynarodowa Polska-Ukraina
PROJEKT REALIZOWANY W POLSCE. Wieprz, 16 - 23 Maj 2009 r.
[Koordynator projektu: mgr Tomasz Juraszek]
POLSKA, 19.05.2009 - 23.05.2009.
POLSKA

Celem tego projektu realizowanego w Polsce jest poznanie dorobku historycznego i kulturowego naszego regionu – w tym języka polskiego oraz funkcjonujących tutaj gwar. Pierwszym etapem będzie wizyta uczniów z Ukrainy w stolicy naszego regionu – Żywcu. Program pobytu zawiera poznanie Żywca i jego okolic, znajdujących się tam zabytków, ciekawych miejsc, które nas wyróżniają (elektrowni szczytowo – pompowej Żar). Młodzież Ukraińska poprzez kilkudniowy pobyt u rodzin polskich - pozna panujące tu zwyczaje i tradycje. Weźmie udział w warsztatach folklorystycznych oraz koncercie organowym, który odbędzie się w miejscowym kościele. Podczas wspólnie spędzonego czasu na warsztatach w Oświęcimiu, Zakopanem czy Krakowie – młodzież ukraińska pozna bogactwo naszej historii – tej radosnej i tej smutnej. W Zakopanem i Krakowie nasi przyjaciele zapoznają się z zabytkami miejscowej architektury oraz historią naszego regionu (zwłaszcza z leżącą po stronie polskiej - częścią Karpat). Istotnym elementem programu będą zajęcia wokalne i wieczory pogodne które sprzyjać będą lepszemu poznawaniu języka partnera. Ponadto, podczas wspólnych warsztatów historyczno – kulturowych, powstanie polsko-ukraińska strona internetowa, która będzie na bieżąco aktualizowana na serwerze naszej szkoły http://gimnazjum.konto.pl/ Ponadto doskonałym uzupełnieniem podejmowanych wyżej działań będą organizowane warsztaty stolikowe, w których mieszane grupy (PL+UA) będą wspólnie wypełniać kartę ćwiczeń.

1 | 2 | 3 | 4 |