Polska-Ukraina
Galeria Ukraina-Polska
Muzyczne

Wymiana Międzynarodowa Polska-Ukraina
PROJEKT REALIZOWANY W POLSCE.
Koordynator projektu: mgr Wiesław Jakubiec.
Kraków-Żywiec-Wieprz-Bałtów-Gdańsk-Warszawa, 3-10.09.2010 r.
CELE PROJEKTU:

W dniach 3 – 10 września br. w Krakowie, Wieprzu, Żywcu, Moszczanicy, Bałtowie, Gdańsku oraz Warszawie - odbyła się pierwsza część projektu Polsko - Ukraińskiej Wymiany Młodzieży „Tożsamość historyczna a zróżnicowanie językowo – kulturowe wybranych regionów Polski”. W wymianie wezięło udział 18 uczniów naszego gimnazjum oraz 5 nauczycieli (mgr Alina Jakubiec, mgr Agnieszka Piątek, mgr Franciszka Burczak, dr Przemysław Dyrlaga, mgr Wiesław Jakubiec) Druga część projektu odbędzie się w dniach od 2.X do 13.X. br. (Kamieniec Podolski - 2 dni, Kijów - 3 dni oraz Półwysep Krymski - 7 dni. W projekcie "ukraińskim" weźmie udział po 15 uczniów i 4 nauczycieli z każdej ze stron. Instytucją współfinansującą nasz projekt jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

ZOBACZ PIERWSZĄ CZĘŚĆ FILMU - Wieprz - Żywiecczyzna - Bałtów
ZOBACZ DRUGĄ CZĘŚĆ FILMU - GDAŃSK - WARSZAWA

| Zobacz więcej |

Wymiana Międzynarodowa Ukraina-Polska
PROJEKT REALIZOWANY NA UKRAINIE.
Koordynator projektu: mgr Alina Jakubiec.
Kijów-Jałta-Sewastopol-Aupka-Liwadia-Bachczysaraj 4-13.10.2010 r.
CELE PROJEKTU: W dniach 4 – 13 października 2010 r. wspólnie z naszym ukraińskim partnerem Międzynarodową Szkołą nr323 w Kijowie - odbyła się druga część projektu Polsko - Ukraińskiej Wymiany Młodzieży „Tożsamość historyczna a zróżnicowanie językowo – kulturowe wybranych regionów Ukrainy”. Młodzież wzięła udział w bardzo interesujących warsztatach na terenie Kijowa i okolic a także Półwyspu Krymskiego (Jałcie, Sewastopolu, Aupce, Liwadii i Bachczysaraju) W warsztatach kulturowo - historycznych wzięło udział 15 uczniów z naszego gimnazjum oraz 4 nauczycieli (mgr Alina Jakubiec, mgr Tomasz Juraszek, mgr Franciszka Burczak, mgr Wiesław Jakubiec). Instytucją współfinansującą nasz projekt jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. W dniu 28 X 2010 r. (czwartek) o godzinie 11:50 odbędzie się dzień ukraiński, na który zapraszamy rodziców i przyjaciół naszej szkoły. Więcej o realizacji tego projektu znajdziesz na stronach: http://323.kiev.ua/ oraz http://school9.com.ua/.

ZOBACZ PIERWSZĄ CZĘŚĆ FILMU - KIJÓW

CZĘŚĆ DRUGA FILMU - PÓŁWYSEP KRYMSKI:

| Zobacz więcej |

PROGRAM

Szczegółowy program obu projektów samodzielnie kształtowali polscy organizatorzy w porozumieniu z partnerami ukraińskimi. W obu programach uwzględniono następujące komponenty:
  • „Historia lokalna”. Młodzież polska przygotowuje zajęcia z historii własnej miejscowości.
  • „Kultura regionu”. Prezentacja kultury danego regionu na kulturalnej mapie Polski.
  • „Poznajemy język sąsiada”. Młodzi ludzie, w lekkiej formie poznają podstawy języka sąsiada.

1 | 2 | 3 | 4 |