Ukraina-Polska
Zobacz zdjęcia z projektu:
Muzyczne

Projekt Międzynarodowy Ukraina - Polska
PROJEKT REALIZOWANY NA UKRAINIE.
Żydaczów-Kamieniec Podolski-Kijów-Umań-Zaporoże-Jałta-Lwów. 19.10 - 27.10.2012 r.

Koordynator projektu: mgr Wiesław Jakubiec.
Nauczyciele wspomagający: mgr Teresa Biela, mgr Franciszka Burczak, mgr Alina Jakubiec.
JAŁTA

Jałta – miasto na Ukrainie w południowej części Półwyspu Krymskiego, na brzegu Morza Czarnego. Liczy 77,1 tys. mieszkańców (2004). Z Jałty do Symferopola prowadzi najdłuższa w Europie linia trolejbusowa długości około 86 km. Za czasów Związku Radzieckiego Jałta była popularnym kurortem nadmorskim. W czasie II wojny światowej w Jałcie (a dokładnie w Liwadii – niewielkiej miejscowości koło Jałty) odbyła się konferencja jałtańska ustalająca na przeszło 40 lat polityczny podział powojennej Europy. W Jałcie znajdują się: Muzeum Czechowa, Sobór św. Jana Chryzostoma (Złotoustego), katolicki Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, Jałtańskie Państwowe Muzeum Historii i Literatury, Muzeum Narodowej Sztuki Dekoracyjnej "Polana Bajek". Na przedmieściach Jałty dwa carskie pałace w: Liwadii i Massandrze.