Ukraina-Polska
Zobacz zdjęcia z projektu:
Muzyczne

Projekt Międzynarodowy Ukraina - Polska
PROJEKT REALIZOWANY NA UKRAINIE.
Żydaczów-Kamieniec Podolski-Kijów-Umań-Zaporoże-Jałta-Lwów. 19.10 - 27.10.2012 r.

Koordynator projektu: mgr Wiesław Jakubiec.
Nauczyciele wspomagający: mgr Teresa Biela, mgr Franciszka Burczak, mgr Alina Jakubiec.
KAMIENIEC PODOLSKI

Kamieniec Podolski – miasto nad Smotryczem, w obwodzie chmielnickim, siedziba rejonu kamienieckiego Ukrainy; stolica Podola, stolica diecezji kamieniecko-podolskiej (1378); uniwersytet (1918); 93,3 tys. mieszk. (2004). Najcenniejszym zabytkiem Kamieńca jest zespół urbanistyczno-architektoniczny Starego Miasta i twierdzy w Kamieńcu Podolskim, zwana dawniej "przedmurzem Chrześcijaństwa" lub "bramą do Polski". W XIX wieku śródmieście przeniesiono na Nowe Miasto.