Ukraina-Polska
Zobacz zdjęcia z projektu:
Muzyczne

Projekt Międzynarodowy Ukraina - Polska
PROJEKT REALIZOWANY NA UKRAINIE.
Żydaczów-Kamieniec Podolski-Kijów-Umań-Zaporoże-Jałta-Lwów. 19.10 - 27.10.2012 r.

Koordynator projektu: mgr Wiesław Jakubiec.
Nauczyciele wspomagający: mgr Teresa Biela, mgr Franciszka Burczak, mgr Alina Jakubiec.
PROJEKT REALIZOWANY NA UKRAINIE:

"Miłość nie zna granic..." - to sztuka realizowana z partnerem z Półwyspu Krymskiego (Ukraina) opowiadająca o powszechnie funkcjonujących stereotypach - w tym trudnej ale pięknej i odwzajemnionej miłości, pomiędzy chłopakiem z Ukrainy oraz dziewczyną z Polski... Międzynarodowe Warsztaty teatralne, podczas których powstanie ta sztuka odbędą się w Wieprzu (Beskidy) oraz w Niedzicy (Pieniny) w dniach od 11.10 - 18.10.2012 r., pod okiem wybitnych specjalistów (instruktrów z Polski i Ukrainy oraz zawodowych aktorów). W projekcie tym weźmie udział po 12 uczniów z Polski i Ukrainy. Nasza młodzież będzie pod opieką nauczycieli: mgr Teresy Bieli, mgr Franciszki Burczak i mgr Aliny Jakubiec. Sztuka "Miłość nie zna granic" będzie wystawiona w Polsce a potem podczas 10-dniowego Tournee po Ukrainie (19.10 - 27.10.2012) w pięciu miastach naszego wschodniego sąsiada Kijowie, Umaniu, Zaporożu oraz dwóch miastach Półwyspu Krymskiego. Uczestnicy projektu zostaną zapoznani z bogatą historią i kulturą południowej Polski. (Beskidy i Pieniny) a potem środkowej i południowej Ukrainy m.in. stary i nowy Kijów, Połtawę wraz Soroczyńcami i Mirchorodem, Zaporoże z jej bogatą tradycją kozacką a także perłę Ukrainy - wielokulturowy piękny Krym. Instytucją współfinansującą nasz projekt jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie a realizatorem nasza lokalna instytucja kutury: Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy - Wieprz.