Polska-Litwa
(październik 2011)
Zobacz zdjęcia z projektu:

Międzynarodowy Projekt Polsko-Litewski
PROJEKT REALIZOWANY W SUPRAŚLU - POLSKA.
Koordynator projektu: mgr Alina Jakubiec.
Nauczyciele współpracujący: mgr Franciszka Burczak, mgr Wiesław Jakubiec.
Miejsce i termin realizacji projektu: Supraśl-Sobolewo-Kruszyniany-Bohoniki-Łaźnie: 30.09.2011 - 5.10.2011 r.
O PROJEKCIE:

Przez pięć dni dziesięciu uczniów z naszego gimnazjum: Ewelina Zawada, Michał Pawlus, Sebastian Wójcik, Krzysiu Kasperek, Dominik Dobija, Natalia Szuta, Ewelina Maślanka, Marysia Pawlus, Kinga Kręcichwost i Łucja Dudek pod kierunkiem nauczycieli: mgr Aliny Jakubiec oraz mgr Franciszki Burczak zrealizowała na terenie Podlasia w miejscowości Supraśl międzynarodowe warsztaty artystyczne i kulturowe, których rezultatem było tournee po regionie i prezentacja programu artystycznego, obejmującego wybrane elementy folkloru Górali Żywieckich oraz regionu Wileńszczyzny. Naszym partnerem w realizacji tego projektu była młodzież ze Szkoły Średniej im. Juliusza Słowackiego z Bezdan koło Wilna.
Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrz Miasta Supraśl Radosław Dobrowolski. W trakcie realizacji projektu młodzież zarówno z Litwy jak i Polski pogłębiła znajomość historii obu narodów (prezentacje multimedialne), wzięła udział w quizach i zabawach międzykulturowych, oraz lokalnych wycieczkach edukacyjnych "Szlakiem Tatarów Polskich - Kruszyniany - Bohoniki" (historia i współczesność Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej).

zobacz filmy z projektu:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |